Forum metalowe
Forum o muzyce metalowej oraz o wszystkim z tym zwi±zanym. Poznaj ciekawych ludzi :)

Subkultury - Metal - domena umys³ów ¶cis³ych, czy rozlaz³ych? ;)

Ceandric - 2007-05-17, 16:58
Temat postu: Metal - domena umys³ów ¶cis³ych, czy rozlaz³ych? ;)
Tak siê ostatnio zastanawia³em, jaki typ przewa¿a w¶ród fanów metalu - czy humani¶ci, mi³uj±cy siê w filozofii, literaturze i sztuce, czy mo¿e urodzeni matematycy i fizycy? :)

EDIT: u mnie tak jak w drugiej opcji, chocia¿ interesuje siê nieco fizyk± i innymi naukami ¶cis³ymi, to nie jestem w nich zbyt mocny :)

Killer - 2007-05-17, 17:15

U mnie zdecydowanie ¶cis³y 8)
unchained - 2007-05-17, 17:16

filozofia to nauka scisla! ;)
Ceandric - 2007-05-17, 17:23

unchained napisa³/a:
filozofia to nauka scisla! ;)


Taaa, ja wiedzia³em ¿e kto¶ siê o to przypieprzy :P

Powerage - 2007-05-17, 18:17
Temat postu: Re: Metal - domena umys³ów ¶cis³ych, czy rozlaz³ych? ;)
Ceandric napisa³/a:
Tak siê ostatnio zastanawia³em, jaki typ przewa¿a w¶ród fanów metalu - czy humani¶ci, mi³uj±cy siê w filozofii, literaturze i sztuce


U mnie raczej to.Mi³ujê siê w czytaniu ciekawej literatury,podziwiam niecodzienn± sztukê i uwielbiam dzik± naturê...

JaVirr - 2007-05-17, 18:25

Matematyka uber alles! 8)
Enemy - 2007-05-17, 18:28

A ja jestem umys³em humanistycznym. :D
Sol - 2007-05-17, 18:35

sztuka literatura historia.... zdecydowanie umys³ humanistyczny :)
Sarmak - 2007-05-17, 18:48

Nie wiem..black metal sprawi³, ¿e zupe³nie innym okiem patrzê na naturê, przyrodê. ¦cis³y nie jestem, bardziej humanista..
Nieg³upi Ja¶ - 2007-05-17, 19:55

Wszystkiego po trochu 8)
Shaitan - 2007-05-17, 20:14

matma ist krieg \m/ :D a fizyka to po prostu definicja black metalu :D a mechaniki plynow to od death'u w ogole nie odrozniam :D
LadySatan - 2007-05-17, 20:46

A ja jakos nigdy sie zdecydowac nie moglam. Uwielbiam literature, zarowno czytac ksiazki jak i cos tam sobie pisac.. wg mojego nauczyciela z liceum idealnie :) Jak oddawalam wypracowanie ( a pisalam ich na tony :P ) to z powrotem dostawalam w stanie nienaruszonym :)

Jednak jestem na tej politechnice z zamilowania do genetyki :) I tak odnalazlam sie tez w chemii, ktora jest scisle scisla ;) Z calkami rowniez musze miec do czynienia.. i tak moj umysl opanowaly liczby - stety czy niestety ;)

Ed The Dead - 2007-05-17, 21:46

hmm.... a lingwista to podobno umys³ ¶cis³y... ;)

tzn. jestem ¶cis³y? :D

Zephyr - 2007-05-17, 22:01

metal to domena w 70% debili, analfabetów i amatorów tanich mózgotrzepów ... a ja jestem z racji kierunku studiów - ¶cis³owcem...
Mordimer - 2007-05-17, 22:08

ja bym siê okre¶li³ mnianem przeciêtniaka. Wiêc metal (bm) domen± przeciêtniaków ;)
Gabriell - 2007-05-17, 22:16

Raczej "zdecydowanie rozlaz³y"
tomash - 2007-05-17, 23:44

Ja mam umys³ tak ma³o scis³y, ze jak by by³ bardziej rozlaz³y to sra³bym pod siebie :D

A na serio - prawo z pochodnymi to humanistyka, historiê i literaturê ³yka³em i ³ykam jak narkoman na glodzie amfê wiêc jestem humanistom ;)

Dauntless - 2007-05-18, 06:30

Rozlaz³y. W koñcu jestem na historii (jeszcze :P). Widzê, ¿e ta opcja przewa¿a :>.
Ceandric - 2007-05-18, 08:45

Rozla¼li jak na razie gór± :D
Shaitan - 2007-05-18, 09:03

bez umyslow scisnietych ten swiat w ogole nie ruszylby z miejsca ;) wiec mimo ze mniej liczni to silniejsi i wazniejsi jestesmy :D (trzeba sie bylo dowartosciowac ;) )
Dauntless - 2007-05-18, 09:31

A bez historyków i archeologów ten ¶wiat... yyy... ekhm... taaaa, no có¿. :D
Niestety muszê siê z Tob± zgodziæ, Shaitanie.

Tema - 2007-05-18, 20:38

Nie potrafie siê okre¶liæ. Lubie czytaæ ksi±¿ki , pisaæ ró¿ne wypracowania itd ,sprawia mi to przyjemno¶æ ,ale z drugiej strony bardzo ciekawi mnie zarówno chemia jak i matematyka, choæ mia³am z tym kiedy¶ problemy. W tej chwili chyba postawie na ,,¶cis³y" chocia¿ nie do koñca jestem przekonana.
joan11 - 2007-08-19, 22:16

W sumie jestem na humanie, ale teraz ju¿ wiem, ¿e w pewnym sensie pope³ni³am b³±d. Bo jednak matematyka to jest chyba to, co od zawsze lubi³am i nie mia³am z ni± nigdy problemów... ZA to historii po prostu nie znoszê, no ale có¿...wybra³am sobie taki profil w liceum, wiêc teraz ju¿ nic na to nie poradzê... Napisa³am jednak, ¿e tylko w pewnym sensie pope³ni³am b³±d, bo tak jak pisa³am w innym temacie, bardzo chcê i¶æ na dziennikarstwo, wiêc chc±c nie chc±c, polski i historia s± mi potrzebne.
Morthond - 2007-08-20, 00:24

W moim przypadku skoñczy³o siê na biologiczno-chemicznym ukierunkowaniu.
Matematyki nie trawiê, a historiê w wybranych przez siebie dzia³ach - ca³okszta³t tych zagadnieñ niezbyt do mnie przemawia :D

Sarmak - 2007-08-20, 08:45

joan11 napisa³/a:
, bardzo chcê i¶æ na dziennikarstwo, wiêc chc±c nie chc±c, polski i historia s± mi potrzebne.


Fajna sprawa.

Ceandric - 2007-08-20, 10:16

Sarmak napisa³/a:
joan11 napisa³/a:
, bardzo chcê i¶æ na dziennikarstwo, wiêc chc±c nie chc±c, polski i historia s± mi potrzebne.


Fajna sprawa.


W dzisiejszych czasach jest raczej ma³e zapotrzebowanie na dziennikarzy z wykszta³cenia - prêdzej na politologów, socjologów, ekonomistów, informatyków etc.

Shaitan - 2007-08-20, 11:15

a najwiêksze na in¿ynierów ;) a zw³aszcza in¿ynierów energetyków ;)
joan11 - 2007-08-20, 16:11

Ceandric napisa³/a:
Sarmak napisa³/a:
joan11 napisa³/a:
, bardzo chcê i¶æ na dziennikarstwo, wiêc chc±c nie chc±c, polski i historia s± mi potrzebne.


Fajna sprawa.


W dzisiejszych czasach jest raczej ma³e zapotrzebowanie na dziennikarzy z wykszta³cenia - prêdzej na politologów, socjologów, ekonomistów, informatyków etc.


Ja jednak wyznajê zasadê, ¿e w ¿yciu nale¿y robiæ to, co sie naprawde lubi. Dziennikarstwo od zawsze by³o moim marzeniem,wiêc bêdê stara³a siê jak tylko bêdê mog³a, by pracowaæ w zawodzie. No a je¶li siê nie uda, to trudno - nie bêdê mog³a sobie zarzuciæ, ¿e nie próbowa³am:)

Ceandric - 2007-08-20, 16:23

Shaitan napisa³/a:
a najwiêksze na in¿ynierów ;) a zw³aszcza in¿ynierów energetyków ;)


Chodzi³o mi raczej o to, ¿e w gazetach pokroju Wyborczej pewnie wiêcej jest ludzi posiadaj±cych wykszta³cenie ekonomiczne itp. ni¿ dziennikarskie ;)

Shaitan - 2007-08-20, 16:29

ciê¿ko stwierdziæ bo z tego co wiem zawód dziennikarz jest ci±gle nieokre¶lony ;) wiêc teoretycznie ka¿dy kto co¶ skrobn±³ jest dziennikarzem ;)
Ceandric - 2007-08-20, 16:34

No w³a¶nie - mnie to zawsze zastanawia³o, czego oni tam na tym dziennikarstwie ucz± przez 5 lat ;)
Shaitan - 2007-08-20, 16:36

¿e pisze siê "w³±czaæ" a czyta "w³anczaæ" :D
Ceandric - 2007-08-20, 16:37

Shaitan napisa³/a:
¿e pisze siê "w³±czaæ" a czyta "w³anczaæ" :D


Hehe, to mozna powiedziec, ¿e ju¿ mam wykszta³cenie dziennikarskie bo tego to mnie w podstawówce nauczyli ;)

Shaitan - 2007-08-20, 16:39

zg³o¶ siê do pracy do Naszego Dziennika ;)
joan11 - 2007-08-20, 20:03

Ceandric napisa³/a:
No w³a¶nie - mnie to zawsze zastanawia³o, czego oni tam na tym dziennikarstwie ucz± przez 5 lat ;)


A samych fajnych i ciekawych przedmiotów:P Np. Psychologia spo³eczna, logika itp :) A i apropo tej ekonomii, to z tego co mi wiadomo, to jest na dziennikarstwie te¿ taki przedmiot jak podstawy ekonomii:) Wiêc jak widzicie: mix wszystkiego.:)
Dziennikarstwo rz±dzi:P

Niszczuk - 2007-08-20, 20:18

bo¿e?!
podstawy ekonomii na dziennikarstwie?
psychologia spo³eczna? :| :|

unchained - 2007-08-20, 20:34

a czego ze sie spodziewal? przedmiotu "dziennikarstwo" i do domu? ;)
Shaitan - 2007-08-20, 20:45

joan11 napisa³/a:
Np. Psychologia spo³eczna
skojarzy³o mi siê z filozofi± marksistowsk± albo z ekonomi± socjalistyczn± ;) czy jak tam brzmia³y kiedy¶ te nazwy przedmiotów ;)
Niszczuk - 2007-08-20, 20:53

unchained napisa³/a:
a czego ze sie spodziewal? przedmiotu "dziennikarstwo" i do domu? ;)


zastanawiam siê co to ma wspólnego z dziennikarstwem po prostu. psychologia spo³eczna mo¿e jeszcze-jeszcze, ale ekonomia?

Shaitan - 2007-08-20, 20:58

Nie no, s± dziennikarze zajmuj±cy siê finansami, bankowo¶ci± itp. wiêc im raczej jakie¶ podstawy ekonomii siê przydaj± :)
JaVirr - 2007-08-20, 23:04

Chyba komu¶ siê popierdoli³o pojêcie "fajny przedmiot".
unchained - 2007-08-21, 00:00

Niszczuk napisa³/a:
unchained napisa³/a:
a czego ze sie spodziewal? przedmiotu "dziennikarstwo" i do domu? ;)


zastanawiam siê co to ma wspólnego z dziennikarstwem po prostu. psychologia spo³eczna mo¿e jeszcze-jeszcze, ale ekonomia?

a nie sadzisz ze ktos taki jak dziennikasz powinien miec jakies ogolne pojecie o funkcjonowaniu ekonomii? a psychologia spoleczna nie jeszcze-jeszcze tylko bardzo-bardzo :)

Morthond - 2007-08-21, 00:19

Mam znajomego który swego czasu pracowa³ w pewnej publicznej rozg³o¶ni radiowej, pracowa³ jednocze¶nie chodz±c do liceum - zacz±³ w wieku ok. 17 lat jak sobie przypominam.Powiedzia³ pewnego razu i¿ tam pod¶miewuj± siê z absolwentów dziennikartswa, jako ludzi nieprzygotowanych tak naprawdê do tego zawodu od strony pragmatycznej - nie pytajcie o szczegó³y, ja nie pyta³em gdy¿ ¶rednio mnie to interesowa³o :D
joan11 - 2007-08-21, 12:03

No tak, wiadomo,¿e w takim zawodzie, jak dziennikarstwo, nie liczy sie tylko teoria, wa¿na jest tak¿e praktyka. I najlepiej jest wtedy, kiedy komus uda siê i studiowaæ dziennikarstwo i miec jakis praktyczny kontakt z tym zawodem. Oczywi¶cie jest bardzo trudno znale¶æ pracê bez wykszta³cenia, dlatego ko³o sie zamyka.
Justycha - 2007-08-21, 12:11

Ja to nie wiem, zawsze moj± mocn± stron± by³ jêzyk polski i ogólnie jêzyki obce... Historia znowu mnie nudzi. Nie lubie matematyki, chocia¿ taka trudna te¿ dla mnie nie jest (jeszcze zalezy jaki dzia³), no ale i tak wiem, ¿e nie jest to co¶ dla mnie. Huj, ¿e z fizyki mia³am pi±tkê no ale co tam, bardziej i tak czuje siê humanistk± =]
Ceandric - 2007-08-21, 12:13

Justycha napisa³/a:
Huj, ¿e z fizyki mia³am pi±tkê


No w³a¶nie widaæ, jaka mocna jeste¶ z jêzyka polskiego :D

Justycha - 2007-08-21, 19:19

Zawsze huj piszê przez samo "h", tak ju¿ mam :mrgreen:
JaVirr - 2007-08-21, 20:31

Taka u³omno¶æ, niedoskona³o¶æ, upo¶ledzenie :D
Ceandric - 2007-08-21, 23:07

Justycha napisa³/a:
Zawsze huj piszê przez samo "h", tak ju¿ mam :mrgreen:


Na studiach bedziesz siê t³umaczyæ :mrgreen:

Justycha - 2007-08-21, 23:27

Ku*** upo¶ledzona to ja nie jestem :!: :razz:
JaVirr - 2007-08-22, 11:44

For siur? :mrgreen: To co robisz na tym forum?
Aratar - 2007-08-22, 15:34

unchained napisa³/a:
filozofia to nauka scisla! ;)


Filozofia nie jest nauk±. ;P
We wspó³czesnym paradygmacie, cze¶æ z tego co wchodzi³o w zakres szeroko rozumianej filozofii zosta³o wydzielone do obszaru nauk (zarówno ¶cis³ych jak humanistycznych) i choæ nadal trwa dyskusja dotycz±ca kryteriów demarkacji pomiêdzy tymi dwiema dziedzinami, sam fakt podzia³u jest oczywisty.
Filozofia nie jest ani dyscyplin± ¶cis³±, ani humanistyczn±. Najbli¿sza ¶cis³o¶ci jest filozofia analityczna, ale w przypadku takich dzia³ów jak np. estetyka trudno chyba w ogóle mieæ skojarzenie ze ¶cis³o¶ci±. Na jednym biegunie jest powiedzmy np. "Traktat logiczno-filozoficzny" Wittgensteina na drugim na przyk³ad "Bycie i czas" Heideggera.
Tym niemniej studia filozoficzne s± traktowane jako kierunek humanistyczny, choæ wchodz± w ich sk³ad kursy o charakterze ¶cis³ym, jak na przyk³ad semiotyka logiczna.

P.S. Je¶li chodzi o mnie, to mam umys³ zdecydowanie humanistyczny :)

Sarmak - 2007-08-22, 16:01

Aratar napisa³/a:
unchained napisa³/a:
filozofia to nauka scisla! ;)


Filozofia nie jest nauk±. ;P


un to dobrze wie, tylko robi z was jajca.

Aratar - 2007-08-22, 16:35

Aha. No to da³em siê nabraæ :)
unchained - 2007-08-22, 18:18

Aratar napisa³/a:
unchained napisa³/a:
filozofia to nauka scisla! ;)


Filozofia nie jest nauk±. ;P
We wspó³czesnym paradygmacie, cze¶æ z tego co wchodzi³o w zakres szeroko rozumianej filozofii zosta³o wydzielone do obszaru nauk (zarówno ¶cis³ych jak humanistycznych) i choæ nadal trwa dyskusja dotycz±ca kryteriów demarkacji pomiêdzy tymi dwiema dziedzinami, sam fakt podzia³u jest oczywisty.
Filozofia nie jest ani dyscyplin± ¶cis³±, ani humanistyczn±. Najbli¿sza ¶cis³o¶ci jest filozofia analityczna, ale w przypadku takich dzia³ów jak np. estetyka trudno chyba w ogóle mieæ skojarzenie ze ¶cis³o¶ci±. Na jednym biegunie jest powiedzmy np. "Traktat logiczno-filozoficzny" Wittgensteina na drugim na przyk³ad "Bycie i czas" Heideggera.
Tym niemniej studia filozoficzne s± traktowane jako kierunek humanistyczny, choæ wchodz± w ich sk³ad kursy o charakterze ¶cis³ym, jak na przyk³ad semiotyka logiczna.

tak tak bardzo pieknie... natomiast moj post byl takim malym, ironicznym komentarzem do przykladow nauk scislych/humanistycznych podanych przez autora... zauwaz, ze chemia i fizyka nie sa naukami scislymi. oczywiscie zdaje sobie sprawe ze potocznie "nauka scisla to taka z cyferkami, a humanistyczna to taka z literkami";) wiec tez specjalnie sie nie czepiam :)

Aratar - 2007-08-22, 19:02

No tak, nie pomy¶la³em o tym. Prawdê mówi±c przeczyta³em tylko pytanie w sondzie, które dotyczy³o zainteresowañ umys³ów ¶cis³ych i "rozlaz³ych", a nie nauk jakichkolwiek, na notkê otwieraj±c± za¶ jedynie rzuci³em okiem. Zreszt±, niewa¿ne, bo chyba siê Unchained nie obrazi³e¶ za moj± episto³ê ;)
unchained - 2007-08-22, 19:06

oczywiscie ze nie. ktos napewno cos z tego wykladu wyniesie ;)
LadySatan - 2007-08-22, 19:10

Dlaczego chemia nie jest nauka scisla? :P
unchained - 2007-08-22, 19:14

nauki scisle operuja na pojeciach abstrakcyjnych. chemia jest nauka przyrodnicza :)
LadySatan - 2007-08-22, 19:22

Aaaaaa :P No tak ;)

Ale jest tam tez troche pojec abstrakcyjnych.. ;)

Shaitan - 2007-08-22, 20:32

chemia jest dla mnie jedn± wielk± abstrakcj±, w przeciwieñstwie do matmy - wiêc pojêcie ¶cis³o¶ci rozpatrywane pod tym k±tem jest pojêciem wzglêdnym ;)
LadySatan - 2007-08-22, 20:36

Chemia jest zajebista pomijajac chemie fizyczna :P
joan11 - 2007-10-04, 18:50

A ja juz teraz wiem, ¿e jestem umys³ ¶cis³y... Pomimo tego, ¿e lubie WOS, polski, to jednak matma to jest to, co zawsze lubi³am i nigdy nie mia³am z tym ¿adnych problemów. A poza tym utwierdzi³±m siê w przekonaniu, ¿e jestem umys³em scis³ym wczoraj, kiedyto dosta³am 5 z fizyki za rozwi±zanie zadania, które pierwszy raz widzia³am na oczy :D Wogóle nie wiedzia³am jak sie za to zabraæ, ale jakies cudowne ol¶nienie i wysz³o :D Szkoda, ¿e teraz to do mnie dotar³o, jak ju¿ 2 lata jestem na profilu humanistycznym ;[ Bywa...
Pastafarian666 - 2007-11-04, 19:21

mój mózg jest w 99,9 % umys³em rozlaz³ym i jestem najwiêksz± ofiar± gdy tylko pojawiaj± siê cyferki - zaw¿dy powiadam, lewantyñski spisek. Nigdy nie mia³em nic lepszego ni¿ -3 na szynach z matematyki fizyki o chemii nie wspominaj±c 8)
dan88 - 2007-11-04, 19:57

Jam cz³owiek renesansu - pisaæ i czytaæ lubiê, histori± siê trochê interesujê, wybieram siê na anglistykê. :) Z drugiej strony, ciekawi mnie fizyka, (rzadziej chemia), co nie oznacza, ¿e je umiem. :D :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group