Forum metalowe
Forum o muzyce metalowej oraz o wszystkim z tym związanym. Poznaj ciekawych ludzi :)

Na poważnie - Pedofilia.

Powerage - 2007-10-06, 19:09
Temat postu: Pedofilia.
Zakładam kolejny kontrowersyjny temat żeby rozruszyć trochę te forum.

Co sądzicie o pedofilii?Moim zdaniem jet to spowodowane raczej kompleksami.Podam przykład:

Od zawsze byłem raczej nieśmiałym chłopcem.Podobały mi się dziewczyny ale bałem się do nich podejść.Dziewczyny nie za bardzo się mną interesowały,wszystkie się śmiały z moich pryszczy.Nie miałem dużo kolegów i zawsze czas spędzałem sam.
Brakowało mi dziewczyny,póżniej dorosłem.Zacząłem zwracać uwagę na dzieci.Dzieci są takie niewinne,można z nimi porozmawiać.Nie śmieją się ze mnie.Ta dziewczynka na karuzeli jest ładna......

Historia toczy się dalej.Dewiant nie znalazł szczęścia wśród dojrzałych dziewczyn więc zaczął szukać dalej tak samo jak nekrofil wie,że zwłoki nie mówią,nie czują więc może sobie ulżyć i nikt go nie wyśmieje i nie odrzuci.

Moim zdaniem są to raczej kompleksy i brak akceptacji ze strony dojrzałych kobiet.

Jakie jest wasze zdanie na temat pedofilii?

joan11 - 2007-10-06, 19:26

Moim zdaniem to jest po prostu chore. Oczywiście mozna usprawiedliwiać tych ludzi tym, ze kiedyśtam mieli kompleksy itp... ale czy to na pewno jest powód, dla którego oni to robią? W pewnym sensie na pewno tak. jednak moim zdaniem istnieją także inne powody, dla których pedofile robią to,co robią. Byc może chodzi tutaj o podświadomość, może ci ludzie chcą się "wyżyć emocjonalnie i fizycznie" na małych dzieciach z premedytacji? Według mnie pedofile to ludzie niwątpliwie chorzy psychicznie. Oni z założenia chcą zrobic krzywdę, przecież gdyby im nie chodziło o robienie zła, to dlaczego nie poszliby do najzwyklejszego burdelu i sprawa załatwiona. Ale własnie chodzi o ta premedytacje... Dla mnie to jest chore i tyle.
DarkSoul - 2007-10-06, 19:40

Pedofilia to na pewno nie wynik młodzieńczych kompleksów, oj co to nie! Uważam, że pedofilia ma głębokie korzenie w genach i nie sądzę że istnieje na to lekarstwo poza odosobnieniem takich jednostek raz a porządnie. Kastracja gratis dla takich zdziczałych stworzeń. Na samą myśl o tym że dorosły człowiek mógłby wykorzystywać seksualnie niewinne małe pociechy niedobrze mi się robi. Oczywiście nie należy robić z tego tematu tabu, gdyż powinniśmy być świadomi że takie coś istnieje, wiedzieć jak rozpoznać możliwe objawy i jak zareagować (wiadomo kastracja).
Aratar - 2007-10-06, 20:03

Nie mam pojęcia, czy pedofilia możwe być uwarunkowana genetycznie, czy też jest jedynie wynikiem zaburzeń pracy mózgu albo powstaje na skutek dryfu dewiacyjnego. Prawdę mówiąc nieszczególnie też mnie to interesuje. ;P
W sumie interesują mnie dwa aspekty tego zagadnienia: uleczalność (podobno wątpliwa), oraz kwestia postępowania przez społeczeństwo z osobami przejawiającymi tą dewiację. W przypadku pedofili, którzy nie dopuścili się gwałtów, powinna to być moim zdaniem przymusowa terapia, nadzór policyjno-kuratorski oraz zakaz pracy z dziećmi (lub w otoczeniu, w którym znajdują się dzieci), w przypadku pedofili-gwałcicieli chyba dożywotnia izolacja.
Kastracja jest może tańszym rozwiązaniem, DarkSoul, ale jednak zbyt barbarzyńskim jak na dzisiejsze normy.
Jestem również za penalizacją udziału w organizacjach dążących do zalegalizowania pedofilii (kilka takich działa w Europie), oraz propagowania tzw. "dobrej pedofilii".
To na tyle z mojej strony.

Powerage - 2007-10-06, 20:04

Ogólnie to dziesiejsza cywilizacja ma w sobie za dużo gówna.Ktoś może napisać,że Powerage po raz kolejny założyć kretyński temat.Cóż,ja nie lubię jak coś się ukrywa,przemilcza,szczególnie sprawy w których ktoś narusza prawo innej osoby.Swoje prywatne sprawy można zagłuszyć ale społeczeństwo udaje,że nie widzi pedofilii(u mnie w szkole we wakacje jeden pedofil porwał siostrę mojej koleżanki,ma 13 lat a pedofil jest prawnikiem)dziś już nikt o tym nie mówi.

Jeżeli patrzeć na to ze względów religijnych to bóg może dopuszczać do człowieka nieczyste myśli żeby wystawić go na próbę lub człowiek olał boga i jest winny swojemu zło.Psychiatria i nauka wszystko tłumaczy chorobą i pozamiatane.

Ludzie wariują ponieważ coraz lużniej biorą system moralny do siebie i coraz mniej starają się samodoskonalić choćby nie wiadomo jak to głupio brzmiało.I każdy z nas jest po trochę winny złu na świecie bo większość patrzy biernie i sra na wsystko za przeproszeniem a na pomoc drugiemu nigdy nie jest za pózno.
Człowiek dzisiaj to zwierzę i mój kot jest lepszy od niektórych jednostek.

Aratar - 2007-10-06, 20:15

Powerage napisał/a:
społeczeństwo udaje,że nie widzi pedofilii

Moim zdaniem społeczeństwo wcale nie ucieka od tego tematu... czasami niektóre środowiska starają się tuszować tego rodzaju zdarzenia, gdy dotyczą ich własnych szeregów (vide gigantyczne skandale pedofilskie w amerykańskim Kościele katolickim w ostatnich latach), ale ogólnie rzecz biorąc, dużo się mówi na ten temat, istnieje odpowiednia legislacja, która jest egzekwowana, ostatnio pojawiły się inicjatywy dotyczące jej rozszerzenia na zakaz propagowania "dobrej pedofilii" (mówię już o Polsce). I wcale dziwię się, że o sprawie porwania siostry Twojej trzynastoletniej koleżanki nie trąbi się bez przerwy, przypuszczam, że to musi być dość bolesna kwestia, choć nie znam żadnych szczegółów...

DarkSoul - 2007-10-06, 20:24

Wg. mnie jedno jest pewno pedofilii: nie jest coś normalnego, nie ważnego z jakiego punktu widzenia zabieram się za analizę, czy religia, wolność wyboru, czy nawet patrząc na ludzi jak zwierzęta nie znajduję usprawiedliwienia dla pedofilii. Jeśli dorosły człowiek odnajduje za kuszące i pociągające wykorzystywanie seksualne małych dzieci to nie zasługuje na nazywanie się człowiekiem! Kastracja wydaje się tu najmniejszą z kar.
tomash - 2007-10-06, 20:26

W takim razie jak wyjaśnić pedofilskie materiały które znajdowano u ludzi będących w "normalnych i zdrowych" zawiązkach małżeńskich?
DarkSoul - 2007-10-06, 20:50

No to wygląda tak, że wcale nie były takie zdrowe. Mordercy mają normalne rodziny, gwałciciele, zbrodniarze wojenni i tak dalej...
Aratar - 2007-10-06, 21:13

DarkSoul napisał/a:
Kastracja wydaje się tu najmniejszą z kar.

DarkSoul, chyba pomyliły Ci się epoki... Już od pewnego czasu nie obcinamy rąk za kradzież i nie kastrujemy gwałcicieli, mamy Powszechną Deklarację Praw Człowieka itp., czy to się komuś podoba czy nie. Dostępny wachlarz kar to w skrócie: ograniczenie lub pozbawienie wolności, mienia, tytułów, przywilejów oraz praw obywatelskich.
Jesteś pewien, że powrót do dawnych zwyczajów to właśnie to, czego potrzebujemy?

Powerage - 2007-10-06, 21:27

tomash napisał/a:
W takim razie jak wyjaśnić pedofilskie materiały które znajdowano u ludzi będących w "normalnych i zdrowych" zawiązkach małżeńskich?


No masz racje.Trochę przesadziłem z moją pierwszą wypowiedzią ale chodziło mi o to,że taka przyczyna też może być.Fakt Tomku to co napisałeś ma często miejsce i teraz nie wiem jak to wyjaśnić.

Pastafarian666 - 2007-10-06, 21:57

Co ciekawe u tych niby zacofanych społeczności np. afrykańskich plemion problem pedofilii ponoć nie występuję... Nasza cywilizacja to gówno i sama się niszczy <--- moja opinia na ten temat
DarkSoul - 2007-10-06, 21:58

Aratar napisał/a:
DarkSoul napisał/a:
Kastracja wydaje się tu najmniejszą z kar.

Jesteś pewien, że powrót do dawnych zwyczajów to właśnie to, czego potrzebujemy?


Masz rację, że dawne zwyczaje nie są stosowne dla naszych czasów ale w takim razie co zrobić by powstrzymać pedofilie? Biorąca pod uwagę, że to jest choroba można szukać lekarstwa ale jeśli to jest jedynie zależne od wolnej woli ludzkiej to należy zadziałać na wyobraźnie jeszcze niedoszłych pedofilii, zadziałać tak aby im się odechciało raz i na zawsze.

Aratar - 2007-10-06, 22:57

Po pierwsze: nie da się tak zadziałać na wyobraźnię żadnej grupy. Po drugie, jeśli poszlibyśmy tą drogą wobec niedoszłych pedofili, to czemu nie wobec niedoszłych sprawców innych przestępstw? I wracamy do średniowiecza z szafotami ustawianymi na rynkach, na których kaci dawali długi i wyrafinowany "przykład grozy". A przestępczość jakoś nie przestawała istnieć.
Nie przestałaby istnieć i teraz, natomiast my zostalibyśmy wykluczeni z grona cywilizowanych społeczeństw, Unii Europejskiej etc.
Pedofilii niestety nie da się w 100% zapobiec, jak wielu innym nieszczęściom, które dotykają społeczeństwo. Na pewno nie poprzez nieludzkie traktowanie sprawców tego rodzaju czynów.

DarkSoul - 2007-10-07, 08:14

No wielu rzeczom nie da się zapobiec, szczególnie gdy zależą od człowieka. Człowiek jest niedoskonały od urodzenia ale nie znaczy to, że nie można zapanować nad 99.9% społeczeństwa. Wykonywanie wyroków w publicznych miejscach nie przyszło mi nawet do głowy. Wystarczy gabinet lekarski i miejscowe znieczulenie, to są plusy cywilizacji ;). Poza tym punkt, który chciałem podkreślić to to, że jeśli pedofilia nie jest wynikiem choroby to stosowanie przykładu normalnych rodzin, z których wywodzą się pedofile nie jest na miejscu. Jednostka, która świadomie i w pełni kontroli wykorzystuje dzieci do zaspokojenia potrzeb seksualnych nie zasługuje na litość, sama się wyklucza z cywilizowanego świata i pozbawia praw do normalności.
Aratar - 2007-10-07, 11:43

DarkSoul napisał/a:
nie zasługuje na litość, sama się wyklucza z cywilizowanego świata i pozbawia praw do normalności.

Tylko, że cywilizowany świat uważa inaczej niż Ty i na tym polega podstawowa wada Twoich propozycji ;)

Powerage - 2007-10-07, 13:11

Cywiliozowany świat już gdzie niegdzie chce legalizować pedofilią,na internecie można znależć strony reklamujące pedofilię z"dobrej strony".Cywilizowany świat coraz bardziej posuwa się w wielką końską kupę i sami siebie niedługo zniszczymy.
Ja się odciąłem od wszystkiego bo już mnie to wnerwia.jedyne co robię to czytam książki,chodzę po lesie i pisze posty na forum.Reszta mnie już pierdoli

Aratar - 2007-10-07, 14:18

Bez przesady... nigdzie nie chcą legalizować pedofilii, gdzieniegdzie jedynie pozwalają pedofilom na zrzeszanie się w organizacjach, które do tego dążą i propagowanie tego typu idei, co według mnie jest jest bardzo poważnym błędem. Ale akurat naszego kraju nie dotyczy :)
qwerty - 2007-10-07, 20:40

Dzisiaj nie dotyczy, a już jutro może dotyczyć. Problem w tym humanitarnym podejściu. Pedofile nie zasługują na jakiś kodeks jak mają być traktowani. Zabawne jest tylko to że nie możemy wprowadzać pewnych zasad bo jesteśmy w UE. Kastracja to dobry pomysł, i dożywotnie zamknięcie w więzieniu o bardzo zaostrzonym rygorze. Cele powinny być odpowiednio obsadzone.Żeby taka świnia, zdolna wykorzystać małe dziecko, cierpiała do końca życia.
A grupy pedofilskie z Holandii walczące o swoje prawa? Brak słów.
A chciałem nawiązać do tych kar i przestępczości która istnieje niezależnie od surowości prawa. Są przecież bardzo surowe systemy prawne, np w Singapurze. To miejsce dziś uchodzi za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Ale jeśli karze się nawet za rzucenie papierka na ziemię, to co się dziwić.

Aratar - 2007-10-07, 22:08

qwerty napisał/a:
Problem w tym humanitarnym podejściu.

Faktycznie, prawa człowieka to kwestia dość problematyczna, co najwydatniej uwidacznia się chyba podczas walki z terroryzmem. Na przykład, gdy trzeba wydobyć ze schwytanego zatwardziałego terrorysty informacje o mającym się niedługo odbyć krwawym zamachu przygotowywanym przez jego wspólników. Tego rodzaju sytuacje w połączeniu z zakazem tortur muszą prowadzić do niewiarygodnej hipokryzji... Ale to już zupełnie inny temat.
Wobec schwytanych i osądzonych sprawców zbrodni wystarczą powszechnie uznawane w Europie kary, z których główną jest dożywotnia izolacja. Pomimo wszystkich kontrowersji uważam fakt, że nasze normy stają się coraz bardziej humanitarne, za pozytywny i jestem przekonany, że ewentualne odstraszenie kogośtam nie jest warte cofania się na tej drodze.

qwerty - 2007-10-07, 22:20

no i własnie tutaj przechodzimy do dosyć drażliwego tematu. Kwestia poglądów. Moim zdaniem w przypadku terroryzmu czy wojny to jednak sytuacja dotyczy mężczyzn. To jest jakoś do zaakceptowania. Ale jak np. jakiś 30 letni facet zabawia się 5 letnim dzieckiem. Chyba jest różnica, facet zawsze zniesie ból i cierpienie. A dziecko? Jest bezbronne, a zarazem jest krzywdzone. Nie ma wyboru, bo tak czy inaczej to zależy od humoru pedofila. Różnica jest chyba dosyć oczywista. Ale właśnie w pełni się z tobą zgadzam odnośnie tej hipokryzjii. Chociaż z tego co wiem są różne grupy walczące o prawa skazańców itp. Aha no i jeszcze terrorysta wybiera drogę męczennika za ojczyznę, a dziecko nie wybiera drogi molestowanej osoby.
Aratar - 2007-10-07, 22:29

qwerty napisał/a:
Moim zdaniem w przypadku terroryzmu czy wojny to jednak sytuacja dotyczy mężczyzn.

Przecież to bezsens... według Ciebie terroryści nie porywają i nie mordują dzieci oraz kobiet? I nie cierpią oraz nie giną one na wojnie?

qwerty napisał/a:
Aha no i jeszcze terrorysta wybiera drogę męczennika za ojczyznę, a dziecko nie wybiera drogi molestowanej osoby.

Cóż za zabawnie niedorzeczna "analogia". :) A nie powinna przypadkiem być między terrorystą a pedofilem / ofiarą terroryzmu a ofiarą pedofilii? ;)

Maciej - 2007-10-08, 01:59

Mysle ze najpierw pedaly a pozniej pedofile wywalcza swoje prawa.
W miedzyczasie po cichu zoofile a kazirodztwo zostanie automatycznie usankcjonowane. W koncu bedziemy mieli demokracje jak w starozytnej grecji. Na ktora obroncy zboczkow sie chetnie powoluja.

unchained - 2007-10-08, 10:56

Maciej napisał/a:
Mysle ze najpierw pedaly a pozniej pedofile wywalcza swoje prawa.
W miedzyczasie po cichu zoofile a kazirodztwo zostanie automatycznie usankcjonowane. W koncu bedziemy mieli demokracje jak w starozytnej grecji. Na ktora obroncy zboczkow sie chetnie powoluja.


irracjonalna bzdura.

qwerty - 2007-10-08, 15:46

nie chodziło mi o połaczenie ofiar z ofiarami a sprawców ze sprawcami. Problem w tym że tak czy inaczej ofiara teroryzmu ma przynajmniej teoretycznie szansę się bronić, a dziecko jakie ma szanse w starciu z dojrzałym facetem? no i wiadomo że porównanie jakie by nie było to w takiej sytuacji będzie chybione. Co nie zmienia faktu, że nadal uważam iż pedofilia nie zasługuje na humanitaryzm.
Aratar - 2007-10-08, 16:33

qwerty napisał/a:
Problem w tym że tak czy inaczej ofiara teroryzmu ma przynajmniej teoretycznie szansę się bronić, a dziecko jakie ma szanse w starciu z dojrzałym facetem?

Dokładnie takie same, jeśli ofiarą terroryzmu jest dziecko. Heh, niestety w Twoich dwóch ostatnich notkach brak elementarnej logiki.

Zresztą i tak są one niejako obok tematu.

qwerty - 2007-10-08, 18:21

A to akurat trafjne spostrzeżenie. Ale chyba kolejnym powodem przez który pedofilia powinna być bardzo surowo traktowana, są jej przyczyny. Jakiś dewiant chce zaspokoić rządze kosztem dziecka. Wybacz ale tym razxem żaden kontrargument do mnie nie trafi. :D
DarkSoul - 2007-10-08, 19:10

Problem w tym że pedofilia jak sama nazwa by tu sugerowała to choroba a ludzie też tak to kojarzą (można pedofilie nazywać zboczeniem, zwyrodnieniem itd. ale wciąż to choroba dla ludzi) ale dla mnie to nie jest choroba tylko niechciana genetyczna mutacja, którą należy powstrzymać.

Ludzie przeważnie żyją w grupach gdyż tak jest łatwiej przetrwać, dlatego stosują się to zbioru zasad i tak oto powstają zalążki cywilizacji. Jednak jak ktoś się wyłamuje z grupy i wykorzystuje zwiększoną ufność współczłonków to wtedy inne jednostki potrafią dać do zrozumienia co dany osobnik źle zrobił i skarcić go za to. Czyli innymi słowy do edukować taką jednostkę o tym co wolno a co nie. Tak mnie więcej wygląda nasz świata, żyjemy w symbiozie. Jednak gdy pojawia się ktoś taki jak pedofil równowaga jest zachwiana i taką jednostkę należy odizolować dla dobra ogółu. Ale gdy pedofilia staje się "popularna" i egzekwowanie prawa staje się problemem (co ewidentnie ma miejsce w czasie obecnym) system zasad już tu nie wystarcza, prawo staje się martwe a życie napełnia strach.
Na dodatek pedofilem może być twój sąsiad, nauczyciel twoich dzieci, lokalny polityk, duchowny i tak dalej po samą górę (jak co ale chyba nie ma uniwersalnego testu na obecność zdolności pedofilskich). Jak już tych pedofilów jest spora grupka i mają wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa (jak to podobno ma miejsce w Holandii?) to problem przeradza się w istną katastrofę i powstaje pytanie co dalej: jak zaspokoić tych szanownych pedofilów (no wiadomo ponętnym i niewinnym dzieckiem nakarmić). Jak już wcześniej mówiłem lepiej taką plagę powstrzymać w zarodku (czytaj: kastracja i inne metody pobudzające wyobraźnię). Jak co ale ludzka wyobraźnia jest bardzo podatna na takie bodźce (jakby jeszcze zrobić z tego transmisję TV to by było coś, taki przekaz by trafił do tych małych móżdżków pedofilów i wytępił nieczyste myśli raz a porządnie). No ale w świecie demokracji i praw człowieka nawet pedofil zasługuje na wolność słowa i wyznań. A może nawet miejsce w parlameńcie dać mniejszości pedofilskiej (jak już przypadkiem jakiś tam się niedostali a sądząc po seks aferach to niezłe ziółka tam były) bo przecież są uciskani i pozbawiani jedynej prawdziwej przyjemności ich życia: molestowania i gwałcenie dzieci! FUJ! Może mój pogląd na świat jest spaczony ale to przez ten świat tak jest, tego jestem pewien i będę się trzymał mojej wersji.

unchained - 2007-10-08, 20:02

NA BOGOW!!!

rozwine mysl jak wroce za pare godzin... chyba ze do tego czasu aratar zrobi to za mnie... poki co musialem dac upust swojemu... hmm... nawet nie wiem jakiego slowa uzyc...

Aratar - 2007-10-08, 20:44

DarkSoul napisał/a:
ale dla mnie to nie jest choroba tylko niechciana genetyczna mutacja

Jesteś genetykiem? Ja pierwsze słyszę o takich przyczynach tego zjawiska, myślałem, że powstaje ono w procesie dryfu dewiacyjnego, ewentualnie z powodu zaburzeń w pracy mózgu.

DarkSoul napisał/a:
Jednak gdy pojawia się ktoś taki jak pedofil (...) taką jednostkę należy odizolować dla dobra ogółu.

Mhm, tak właśnie piszę od początku. :)

DarkSoul napisał/a:
Ale gdy pedofilia staje się "popularna" i egzekwowanie prawa staje się problemem (co ewidentnie ma miejsce w czasie obecnym) system zasad już tu nie wystarcza, prawo staje się martwe a życie napełnia strach.

Pedofilia nie staje się popularna, przynajmniej nic mi nie wiadomo na ten temat. Po prostu dzięki mass mediom więcej o niej słyszymy, a pedofile mają możliwość organizowania się dzięki nowoczesnym środkom komunikacji. Egzekwowanie prawa wobec nich ewidentnie NIE staje się problemem w obecnych czasach (nie wiem skąd ten pomysł).
Stwierdzenie, że "system zasad już nie wystarcza" to jak rozumiem postulat wykroczenia poza nie, lub ich całkowitego odrzucenia. Tylko właściwie na rzecz czego? Anarchii? Dyktatury DarkSoula? :)

DarkSoul napisał/a:
Jak już tych pedofilów jest spora grupka i mają wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa (jak to podobno ma miejsce w Holandii?) to problem przeradza się w istną katastrofę i powstaje pytanie co dalej: jak zaspokoić tych szanownych pedofilów (no wiadomo ponętnym i niewinnym dzieckiem nakarmić).

Za bardzo puszczasz wodze fantazji. :) Stwierdzenie, że pedofile mają realny wpływ na "funkcjonowanie społeczeństwa" holenderskiego (domyślam się, że masz na myśli ustawodawstwo oraz władzę wykonawczą i sądowniczą) jest straszliwie przesadzone. Snujesz wizję, w której takich ludzi trzeba lub trzeba będzie niedługo zaspokajać, składając im ofiary z dzieci niczym jakiemuś krwawemu bóstwu, tymczasem żadne społeczeństwo ich potrzeb ani żadań nigdy nie zaakceptuje, niezależnie od tego, czy pozwala im na artykułowanie owych potrzeb w sferze publicznej.

Jeśli chodzi o resztę Twojego postu, to już wcześniej pisałem, że się mylisz: obniżenie ogólnych standardów cywilizacji przyniosłoby znacznie większe szkody niż ewentualne pożytki wynikające z odstraszenia części przestępców (notabene, siłę owego odstraszania znacznie przeceniasz). Co do tych propozycji transmisji tortur i kastracji w TV to powiem Ci, że faktycznie sprawiają one wrażenie owocu mocno, jak to sam określiłeś, spaczonego światopoglądu. Myślisz, że orędownikom praw człowieka pedofilia nie jawi się jako odrażająca, godna potępienia, niebezpieczna i szkodliwa? Że to z sympatii domagają się zachowania pewnych standardów także wobec dotkniętych tym zaburzeniem osób? Że nie podzielają Twoich emocjonalnych reakcji na doniesienia o kolejnych makabrycznych zbrodniach? Zastanów się przez chwilę, zanim dasz wyraz swoim emocjom, czy postulaty, które stawiasz, rzeczywiście przysłużą sie dobru wspólnemu, w tym w dłuższej perspektywie dobru dzieci, które chcesz chronić. Dla mnie jest jasne, że nie.

[ Dodano: 2007-10-08, 21:16 ]
qwerty napisał/a:
chyba kolejnym powodem przez który pedofilia powinna być bardzo surowo traktowana, są jej przyczyny. Jakiś dewiant chce zaspokoić rządze kosztem dziecka. Wybacz ale tym razxem żaden kontrargument do mnie nie trafi

Ale ja nie zamierzam argumentować przeciwko tezie, że pedofilia powinna być traktowana surowo, ponieważ się z nią zgadzam, jak zresztą pisałem już w pierwszej mojej notce w tym temacie :) Po prostu ja jestem zwolennikiem surowego traktowania w ramach cywilizowanych norm. :)
Napiszę tylko, że powód, który podałeś, nie jest "kolejnym", ale wciąż tym samym. Ale to w sumie nieistotne ;)

LadySatan - 2007-10-09, 16:39

Podzielam opinie większości wypowiadających się w tym temacie, dlatego nie będę za bardzo się rozpisywać. Pedofilia nie jest żadną choroba genetyczną! Co za bzdura.. oczywiście wszystkie ludzkie cechy moga byc przekazywane w mniejszym lub większym stopniu w genach, ale to nie one same z siebie warunkuja, ze dana cecha się uaktywni. Dlatego też nie rozpatrywalabym pedofilli ani zresztą żadnej innej dewiacji poprzez pryzmat genów.
Harvester - 2007-10-09, 18:18

Pedofilom powinno sie obcinać jaja i fujary bez znieczulenia.Następnie przypalić rozrzarzonym metalem rane i w tym samym czasie kazać ugotować im to co zostało "amputowane" i zjeść.Później siadają na powbijanych do drewnianej podłogi kołkach z dziesięcio centymetrowym gwoździem na czubku.
Uważam, że to najlepsza kara dla nich.

Ceandric - 2007-10-09, 19:19

Cywilizacja - dobre sobie... Jak na moje to kilkuletnia odsiadka jest wystarczającą karą dla pedofili. Słyszałem, że w mamarach nawet współwięźniowie nie mają litości dla takich.
Aratar - 2007-10-09, 19:38

A co po odbyciu tej kilkuletniej kary? Liczenie, że terapia i resocjalizacja się powiodły? :) Według mnie izolacja powinna jednak być trwała...
Harvester - 2007-10-09, 19:58

Prędzej się zesram do szklanki, niż uwierzę w to, że pedofilowi starczy parę lub kilkanaście lat odsiadki.To jest dupa prawda.
Więźniowie nie mają dla nich litości, ale część z nich sama siedzi za maltretowanie żon i dzieci oraz nie płacenie alimentów.
Pedofil powinien być tak : do lasu w zimie nad rzeczkę, następnie rozebrać się do rosołu, następnie 30x przebiec w tem i nazat rzeczkę, następnie czołganko po śniegu, następnie pompki w wodzie, następnie kulka w łeb i "stawiał opór przy aresztowaniu".
To jakby nie pasowało moje poprzednie rozwiązanie.

Ceandric - 2007-10-09, 20:08

Harvester napisał/a:

Pedofil powinien być tak : do lasu w zimie nad rzeczkę, następnie rozebrać się do rosołu, następnie 30x przebiec w tem i nazat rzeczkę, następnie czołganko po śniegu, następnie pompki w wodzie, następnie kulka w łeb i "stawiał opór przy aresztowaniu".
To jakby nie pasowało moje poprzednie rozwiązanie.


A jak pedofil został aresztowany na wiosnę? :D

Litości, stary - nawet najwięksi zbrodniarze jak chociażby skasowany niedawno Saddam Hussein byli traktowani w sposób nieporównywalnie bardziej humanitarny niż metody wymyslane przez ciebie. Jeśli wymiar sprawiedliwości działałby w taki sposób, w jaki wg ciebie powinien działać, to skąd byś miał pewnosc że i ciebie ktoś nie wywiezie nad rzeczkę? :P

JaVirr - 2007-10-09, 20:09

Wiosną w lasach chasają dupczołaki, więc też na spacerek wyprowadzić :D
Harvester - 2007-10-10, 14:47

Miałbym pewność bo dzieci nie są moim obiektem do czochrania wawrzona.
Ceandric - 2007-10-12, 22:36

Harvester napisał/a:
Miałbym pewność bo dzieci nie są moim obiektem do czochrania wawrzona.


Hie hie, ale gdyby ni z gruchy ni z pietruchy przylazło o ciebie paru mundurowych, to chyba też opierałbyś się przy aresztowaniu :P Nie wiem jak ty, ale ja nie chciałbym żyć w kraju, w którym ludziom (nieważne winnym czy niewinnym) strzela się w łeb bez żadnego udowodnienia winy. To jest jakieś chore pojęcie sprawiedliwości.

Tema - 2007-10-12, 23:16

[ Dodano: 2007-10-12, 23:17 ]
Ceandric napisał/a:
Harvester napisał/a:
Miałbym pewność bo dzieci nie są moim obiektem do czochrania wawrzona.


Hie hie, ale gdyby ni z gruchy ni z pietruchy przylazło o ciebie paru mundurowych, to chyba też opierałbyś się przy aresztowaniu :P Nie wiem jak ty, ale ja nie chciałbym żyć w kraju, w którym ludziom (nieważne winnym czy niewinnym) strzela się w łeb bez żadnego udowodnienia winy. To jest jakieś chore pojęcie sprawiedliwości.


No tak może masz racje,ale z drugiej strony jak codziennie dowiadujesz się o kolenym pedofilu ,który wykorzystuje biedne ,bezbronne dzieci , jak wyobrażasz sobie przez jakie piekło musiały przejść nie myślisz czasem,że kara kilku lat pozbawienia wolności w więzieniu (gdzie czasem może ma taki typ lepsze warunki niż w domu ) jest za małą karą ? Może niektórym to pomoże i jak wyjdą już nie będą wykorzystywać dzieci ,ale ile jest takich którzy ciągle będą to robić ?
Jeśli miało by być naprawdę sprawiedliwie to musiałoby byćtak jak pisał Harvester. Oczywiście to nie jest tak,że jestem za tym ,ale czasem myśle,że jednak to by była srpawiedliwość gdyby wycierpieli tyle co te dzieci. Bo chyba każdy się zgodzi ,że pare lat w więzieniu to nie jest tak wielkie cierpienie jak to które przeżyły takie dzieci.
A jak ktoś broni takich pedofilów to mi się niedobrze robi , nie ma żadnego wytłumaczenia na takie zachowanie , są winni i koniec.

Ceandric - 2007-10-12, 23:26

Tema napisał/a:

No tak może masz racje,ale z drugiej strony jak codziennie dowiadujesz się o kolenym pedofilu ,który wykorzystuje biedne ,bezbronne dzieci , jak wyobrażasz sobie przez jakie piekło musiały przejść nie myślisz czasem,że kara kilku lat pozbawienia wolności w więzieniu (gdzie czasem może ma taki typ lepsze warunki niż w domu ) jest za małą karą ? Może niektórym to pomoże i jak wyjdą już nie będą wykorzystywać dzieci ,ale ile jest takich którzy ciągle będą to robić ?


Nie sądzę, żeby pedofil czuł się w więzieniu lepiej niż w domu. Jesli obejrzysz "Symetrię" to zobaczysz jak taki typ może być traktowan przez innych więźniów.

Cytat:
Jeśli miało by być naprawdę sprawiedliwie to musiałoby byćtak jak pisał Harvester. Oczywiście to nie jest tak,że jestem za tym ,ale czasem myśle,że jednak to by była srpawiedliwość gdyby wycierpieli tyle co te dzieci. Bo chyba każdy się zgodzi ,że pare lat w więzieniu to nie jest tak wielkie cierpienie jak to które przeżyły takie dzieci.
A jak ktoś broni takich pedofilów to mi się niedobrze robi , nie ma żadnego wytłumaczenia na takie zachowanie , są winni i koniec.


E, czy obcinanie fiuta, przypalanie ran, nabijanie na pal, zmuszanie do czołgania się w śniegu albo kula w łeb to jest to co spotyka dzieci z rak pedofilów? Nie bronię ich, ale z drugiej strony mnie niedobrze się robi, gdy ktoś wysnuwa takie popieprzone teorie jak nasz nowy kolega. A winę wypadałoby najpierw udowodnić, potem wymierzać sprawiedliwość.

Aratar - 2007-10-13, 13:10

Tema napisał/a:
Oczywiście to nie jest tak,że jestem za tym ,ale czasem myśle,że jednak to by była srpawiedliwość gdyby wycierpieli tyle co te dzieci. Bo chyba każdy się zgodzi ,że pare lat w więzieniu to nie jest tak wielkie cierpienie jak to które przeżyły takie dzieci.

Może i byłoby sprawiedliwie w pewnym sensie, gdyby sprawcy musieli wycierpieć tyle co ofiary. Chodzi jednak o ogólne zasady i normy jakimi ma kierować się nasza cywilizacja. Ich barbaryzacja przyniosłaby znacznie większe szkody niż rozgoryczenie części osób z powodu zbyt łagodnej ich zdaniem kary oraz nieznaczne osłabienie siły odstraszania sprawców. A sprawiedliwości doskonałej, Temo, i tak nie da się osiągnąć, na pewno nie leży to w zakresie możliwości państwa.

DarkSoul - 2007-10-13, 14:17

Tak, ludzie mają swoje normy, zasady, prawa i inne ustrojstwa cywilizacyjne i żyją w przepychu i komforcie psychicznym bo jesteśmy cywilizowani i nie kastrujemy pedofilów! A co tam że za rogiem czi się banda gwałcicieli, morderców, pedofilów, zbrodniarzy wojennych, terrorystów, polityków psychopatów i innych ludzkich stworzeń gotowych dla pięciu groszy wybebeszyć nawet własną matkę, brata i siostrę a nawet wyciąć parę własnych organów, pierdoleni materialiści. Tak wygląda cywilizacja!? Chyba coś tu nie gra i trybiki ludzkości są trochę poszczerbione tu i tam a maszyna nieskończonej mądrości ludzkiej nie zawsze działa. No ale to nasza ludzka cecha ułomność i niedoskonałość. Nic z tym nie można zrobić, nic. Po prostu jedna wielka niebieska planeta do odstrzału.
Powerage - 2007-10-13, 14:40

I jeszcze do tego dochodzą obrońcy tych drapieżców którzy bronią swoich pacjentów ze względu na ich niepoczytalność,chorobę psychiczną czy inne dewiacje.Niedawno czytałem świetną książkę"Psychopaci są wśród nas".Polecam ją każdemu kogo choć trochę interesuję skąd u ludzi biorą się takie zachowania.

Ci ludzie,gwałciciele,mordercy,pedofile często bronią się przed sądem karnym swoją chorobą,kłamią i starają się wzbudzić w publice współczucie a wszystko po to żeby ratować swój zdegenerowany tyłek.Znajdują się ludzie którzy bronią tych psychopatów,zboczeńców.Mówią,że to nie ich wina,że pokrzywdził ich los ale ja wiem swoje,że Ci żli ludzie potrafią sprytnie manipulować ludżmi żeby za wszelką cenę ratować własną skórę.

Psychopata,pedofil to nie są ludzie chorzy.Człowiek chory zabije dlatego bo tak kazali mu przyjaciele z Marsa.Oni zabijają z w ł a s n e j w o l i.

Moim zdaniem takich ludzi powinno się zamykać do końca życia w totalnym odizolowaniu od społeczności bo leczenie naprawdę gówno daje.Ci ludzie się nie chcę zmieniać.Ciągle starają się udowodnić swoją poprawę ale kłamią.

Pedofile to też ludzie żli.Takich ludzi powinno się zamykać do końca życia w totalnej pustce.Nie jestem za karą śmierci bo to nie my powinniśmy decydować o zyciu drugiego człowieka.

Aratar - 2007-10-13, 15:59

DarkSoul napisał/a:
A co tam że za rogiem czi się banda gwałcicieli, morderców, pedofilów, zbrodniarzy wojennych, terrorystów, polityków psychopatów

W związku z tym cywilizacja powinna upodobnić się do nich, wtedy DarkSoul nie będzie już mówić, że "coś tu nie gra". I w cieniu szafotów nastanie raj. Good bye.

Harvester - 2007-10-13, 16:47

Tjaaaa bez słowa kulka w łeb.Akurat dla pedofila to wybawienie od tego co czeka go w ciupie...
A jeżeli jesteś za tak humanitarną karą to najlepiej pogodzić to tak : wejść z grubej rury do domciu przedstawić dowody odczytać wyrok i TSZ !!!

Powerage - 2007-10-13, 16:49

Zagłada ludzkości,masowe ludobósjtwo i Hitler wraca do polski.Kocham was panowie. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ceandric - 2007-10-13, 19:04

Harvester napisał/a:
Tjaaaa bez słowa kulka w łeb.Akurat dla pedofila to wybawienie od tego co czeka go w ciupie...


Ej, a przed chwilą była mowa żeby pedofil cierpiał... ;)

Harvester - 2007-10-14, 13:32

jasne, że powinien cierpieć - to bez dwóch zdań ;)
ale zaraz odezwaliby sie obrońcy praw człowieka, amnesty international i może nawet greenpeace.mały przeciek i dupa zbita :lol

LadySatan - 2008-09-15, 10:51

Co myslicie o najnowszym pomyśle kastracji?
Bo moim zdaniem to jest chore.. żeby w XXI wieku wpaść na tak niehumanitarny pomysł..

tomash - 2008-09-15, 12:22

Wg mnie też ale zaraz odezwą się zajebiście mądrzy ludzie mówiący: a gdyby to Twoje dziecko zgwałcił pedofil... A Tusk się niebezpiecznie zbliża do poziomu Ziobry. I tak z polityka który nie zrobił zupełnie nic stanie się nierobem pierdolącym głupoty.
LadySatan - 2008-09-15, 12:31

Odizolowanie od społeczeństwa to chyba wystarczająca kara. Mam nadzieję, że te ich pomysły nie wejdą w życie, bo mimo wszystko to jest łamanie praw człowieka.
kapitan_drake - 2008-09-15, 13:19

Pedofilia jest okrutnym czynem, dzieci pokrzywdzone są strasznie a Ci co tego się dopuszczają wymagają kary surowej, to nie podlega żadnej dyskusji. Co prawda kastracja chemiczna wydaje się karą bądź co bądź niehumanitarną a co gorsza patrząc na naszą scenę polityczną zupełnie nie na czasie o takich rzeczach decydować, to jakoś trzeba karać tych barbarzyńców, myślę że kara dożywotniego odosobnienia bez możliwości i nadziei na wyjście wystarczająca jest i ostudzi każdego pedofila!
Niegłupi Jaś - 2008-09-15, 13:26

Nie, odizolowanie to nie jest wystarczająca kara!!!! Tacy ludzie się nie zmieniają! Za gwałt czy pedofilię grozi bodajże do 12 lat, a to jest kara śmieszna!!!! Oczywiście nie popieram pomysłu Tuska, bo on mówi o tej kastracji chemicznej, którą można sobie w buty wsadzić. Ja bym takich ludzi kastrował mechanicznie i kłopot z głowy. Jeżeli nauka poprzez więzienie jest nieskuteczna (a tak jest w tym przypadku) to, już o tym pisałem, rolą i świętym prawem kazdego społeczeństwa jest wyeliminowanie zagrożenia!! Oczywiście zaczynając od metod, które nie pozbawiają życia, a tak jest w tej sytuacji.
To samo robiłbym z rodzinami, które nie mając środków do życia rozmnażają się na potęgę. Kastracja, sterylizacja i święty spokój, oraz większe szanse tych już poczętych dzieci, na dobre życie.

kapitan_drake - 2008-09-15, 13:59

Z tego co wyczytałem to kastracja chemiczna jest tylko chwilowa, jeśli odstawi się medykamenty to i tak powraca się do stanu poprzedniego a leki pewno nie są tanie, bo to jakieś hormony są. Co ciekawe mało gdzie na świecie się to stosuje co już świadczy samo za siebie o skuteczności.

No z drugiej strony sama pedofilia nie jest humanitarna, jeśli wyjść z takiego punktu widzenia, to trudno mówić o humanitarności w karaniu takich odmieńców ale to takie podejście kwestionowalne.

LadySatan - 2008-09-15, 15:09

Lol.. Wróćmy do metod starożytnych. Za kradzież - obetnijmy ręce. Za obrazanie, pomawianie itd - ucinajmy język. A za skrajną glupotę wycinajmy mózg.
No litości..
Ja rozumiem krzywdę tych dzieci. Ale bądźmy ludźmi!! Nie wszyscy pedofile to psychopatyczni gwalcicielo-mordercy, prawda? Możeby tak kara byla proporcjonalna do wyrządzonych krzywd. Moim zdaniem izolacja dożywotnia jest wystarczająca. W ogóle czy Wy sobie zdajecie sprawę z tego czym jest kastracja, że ot tak sobie mowicie: wykastrowac chuja!

kapitan_drake - 2008-09-15, 15:56

No na pewno nie mowa tu o powrocie do starożytności, metody zastraszania też nie podziałają bo jak ktoś jest pedofilem to raczej nie powstrzyma się tak o sobie. Mi się nie podoba kata kastracji bo wątpliwa jest dla mnie jest efektywność jako środka zaradczego a jej skuteczność resocjalizacyjna też żadna. Wg. mnie zawsze lepiej czemuś zapobiec niż potem to karać tak brutalnymi środkami. A nasz donaldzik wpadł zdaje się w sidła populizmu, bo takie ruchy jak robi to tylko taka sztuczna ściana dymna kiedy w kraju cuda się dziać nie chcą. Może gdyby to nazwali jakimiś łagodniejszymi słowami typu chemiczne powstrzymanie popędu seksualnego u pedofili nawet nikt by nie zwrócił uwagi.

[ Dodano: 2008-09-15, 15:59 ]
No a teraz już nawet będą wypuszczać na wolnośc pedofili:
http://wiadomosci.gazeta...._kastrowac.html

Niegłupi Jaś - 2008-09-15, 16:09

Ta chemiczna kastracja jest, zwłaszcza w naszych warunkach, kompletnie nierealna. Niczego ona nie zmieni. Kto ma świadomość że jego popęd jest czymś złym, to znajdzie drogę to środków chemicznych i będzie je z własnej woli stosował. To jest jednak, jak myślę, margines.
Dożywotnie więzienie za różne formy gwałtu jest też raczej nie do zrealizowana. Ja przynajmniej w to nie wierzę. A nawet gdyby, to w realiach przepełnionych więzień i braku pieniędzy na nowe, oraz na odpowiednie płace dla ich pracowników i innych problemów więziennictwa i sądownictwa, byłby to raczej przepis tylko na papierze. Poza tym ja nie zamierzam płacić za utrzymanie tych potworów.
No chyba, że zostanie zrealizowany mój postulat, aby więzienie dla takich typów wyglądało tak- cela 3x3m, z kamienia, prycza z sianem, dwa razy dziennie posiłek (chleb, kasza i woda) i np. 10 lat pierdla. W przypadku recydywy dożywocie w tych warunkach. Wtedy owszem- budowa więzień byłaby tania, utrzymanie gnojków też. I wtedy można nie kastrować.

O, a teraz słyszałem w TV- Interwencja- "Skazany za pedofilię nadal kolekcjonuje materiały z pornografią dziecięcą"... To chyba mówi samo za siebie...

[ Dodano: 2008-09-15, 16:37 ]
No, ten pedofil odsiedział 2!!!! lata, a miesiąc po opuszczeniu więzienia został przyłapany na zbieraniu pornografii dziecięcej w necie... Mimo że to recydywa, koleś nie wrócił za kraty, bo niby podjął jakieś leczenie. A od prawie roku sąd nie może wyznaczyć daty nowej rozprawy, po apelacji prokuratury. Żenada i skandal. Pomijam już fakt, że jeśli leczyć takie osoby, to tylko w zakładach zamkniętych!!!! Bo oni są realnym zagrożeniem dla dzieci, które nie potrafią się nawet bronić!!

Drugi materiał z interwencji- chłopak pojechał sobie z dziewczyną pod namiot, nad jezioro. Wieczorem rozpalili ognisko, a po jakimś czasie podeszło do nich dwóch kolesi, którzy ich zastraszyli, a następnie pobili chłopaka i zgwałcili dziewczynę. Chłopaka znaleziono nazajutrz martwego w jeziorze... Teraz uwaga- za zastraszanie, pobicie i gwałt, grozi kolesiom 12 lat... No kur*a jego mać!!! Co to ma być? Nawet jak dostaną te 12, to wyjdą po kilku. Popiją sobie i znów kogoś zgwałcą. A chłopakowi życia nikt nie wróci. Dziewczynie nikt już nie da poczucia bezpieczeństwa, bo ona zawsze będzie się już bała.
System karny w tym kraju jest chory.

gducha - 2008-09-15, 17:43

kastrować mechanicznie, bez znieczulenia. jak można być humanitarnym kiedy to nie są ludzie?!
jak można bezbronne,płaczące dziecko, małego 3 miesięcznego noworodka gwałcić rozrywając mu wszelkie narządy?! i jeszcze czerpać z tego przyjemność! to jakoś nie pasuje do definicji człowiek rozumny. pedofile to najgorsi zboczeńcy jacy chodzą po ziemi. najgorszy sort ludzi.

Niegłupi Jaś - 2008-09-15, 18:17

Otóż to, otóż to :). A naszej kochanej Lejdi, w tym momencie chyba już zabrakło argumentów :P
elviElViedor - 2008-09-15, 18:19

Popieram Gduchę.
I nie mam nic do dodania.

LadySatan - 2008-09-15, 21:28

Ta, bo wszyscy pedofile gwalcą noworodki. Czy ja mowilam o jakiś skrajnych przypadkach? Naucz się czytac Janku, a potem ze mną dyskutuj, ok? :)
A kastrujcie sobie, wy "ludzie".

Niegłupi Jaś - 2008-09-15, 21:45

Na 2 jest Lis i poruszają temat pedofilii właśnie.
LadySatan - 2008-09-15, 21:46

To se pooglądaj.
Niegłupi Jaś - 2008-09-15, 21:48

Gość od 6 miesiąca życia był molestowany na różne możliwe sposoby przez oboje rodziców... To są ci Twoi ludzie Lejdi...
LadySatan - 2008-09-15, 21:58

Kurwa jacy moi?
ja tylo powiedzialam, że kastracja jest nieludzka i zdania nie zmienię. Jak chcesz to sie wykastruj, a potem opowiesz jak jest.

Niegłupi Jaś - 2008-09-15, 22:21

Ale dlaczego Ty sie tak denerwujesz? Po pierwsze nieludzkie to jest przede wszystkim molestowanie małych dzieci!! Na tym się skup! Gdyby jakiś brudny, spocony brutal zgwałcił Ciebie, albo Twoje jedyne dziecko (tfu, tfu, Boże uchowaj) to zaczęłabyś inaczej myśleć i mówić. Teraz pieprzysz humanitarne farmazony z wygodnej perspektywy.

Przed chwilą było u Lisa- ojciec gwałcił córkę i miał z nią 8 dzieci. Dostał.... tadam, tadam... uwaga... 1 rok w..... tadam... ZAWIESZENIU!!!!

Chcesz żyć w takim kraju Lejdi?

[ Dodano: 2008-09-15, 22:22 ]
Ooooo, kolejne ważne słowa padły- w tym kraju prawo cheoni przestępców, a nie ofiary!!!!!!!!! I trzeba kurde to zmienić.

Gabriell - 2008-09-15, 22:28

Niegłupi Jaś napisał/a:
Ooooo, kolejne ważne słowa padły- w tym kraju prawo cheoni przestępców, a nie ofiary!!!!!!!!! I trzeba kurde to zmienić.


Jasne kurwa, można na przykład umieścić go w "ośrodku resocjalizacji" zwanym wiezieniem na zasadzie - dożywocie bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie"
Jeśli można zmienić prawo i kastrować ludzi to dlaczego nie zmienić go i nie wsadzać do paki na tak długi okres życia?

[ Dodano: 2008-09-15, 22:31 ]
I nei zrozumieć mnie źle - jestem przeciw kastracji, uważam to za skrajnie głupie i nikomu niepotrzebne, bo nawet po kastracji dupek i pedofil pozostanie pedofilem i dupkiem Może:
- zmuszać dzieci do różnych "ciekawych" czynności względem siebie
- nadal gwałcić
- sprzedawać nieletnią pornografią = zarażać pedofilią innych

I nie, wykastrowanie go nie zmieni jego myślenia

Niegłupi Jaś - 2008-09-15, 22:35

Już o tym pisałem Gabi :). W dodatku to niczego nie zmieni.

Ludzie którzy dopuścili się łagodnej formy pedofilii powinno się zamykać na przymusowe leczenie medyczne, psychiczne, edukacyjne i jakie tam jeszcze jego formy są.
Natomiast przy drastycznych formach gwałtu czy pedofilii powinno się zamykać w pizdu w ciemnej piwnicy. I wyrzucić kluczyk.
Kastracja mechaniczna, co w programie już padło, a co jest faktycznie dość oczywiste, jest w obecnych czasach i warunkach kulturowych niemożliwa. Niestety. Więc naprawdę nie widzę innego wyjścia niż piwnica.


Aha- też padło u Lisa- odsetek recydywistów wśród polskich pedofili wynosi 80% !!!!

Krzyżyk na drogę Lejdi :P

[ Dodano: 2008-09-15, 22:36 ]
Gabi, kastracja mechanicza poza unicestwieniem zdolnosci rozrodczych osobnika, zaburza także jego gospodarkę hormonalną, eliminując hormony odpowiedzialne za pociąg seksualny.

kapitan_drake - 2008-09-15, 22:42

Eh to wszystko przez naszą pseudo moralność, bo tak naprawdę nikt nie chce widzieć, słyszeć i czuć pedofili w promieniu tysiąca kilometrów, ale trzyma się swojej pogiętej moralności, bo my ludzie, cywylizowanii uwielbiamy pastwić się ze swoją świętą moralnością a takie pokraki natury pedofilskie potworki w przytulnych czterech ścianach swoich norek dalej knują pod nosem kolejne brutalne gwałty i orgie. Życie nie jest czasami miłe i przyjemne a realnie patrząc musimy eliminować jednostki zagrażające ogółowi, bo tak już jest to w naszym świecie. Nie udawajmy świętych, nie bądźmy mściwy, po prostu zwykła przeklęta logika i wybór poparty pragmatycznym podejściem do sprawy, liczy się skuteczność kary i nic więcej, po gwałcie na dziecku jest za późno na gdybanie, na rozważania. Stało się i oby to było ostatni raz jak taka jednostka mogła to zrobić, proste, jasne i zrozumiałe, bez współczucia dla oprawcy, bez litości i bez pieprzonych morałów na listość boską :D
Niegłupi Jaś - 2008-09-15, 22:49

Od razu widać że tego posta pisał facet, co ma łeb na karku 8).

O to właśnie chodzi, o skuteczność kary. Jeśli by się okazało, że kastracja mechaniczna jest najskuteczniejsza w obronie przed dewiantami seksualnymi, to ucinać im jajca, żeby aż świszczało! Społeczeństwo musi eliminować zagrożenia, zaczynając oczywiście od łagodnych sposobów obrony, ale nie uciekajac od tych najmocniejszych, jeśli inne są nieskuteczne.

Gabriell - 2008-09-15, 23:05

No brawo, życzę Wam w przyszłości żyć w świecie gdzie po ulicach biegają praktykujący pedofile bez jaj.
LadySatan - 2008-09-15, 23:08

Ja już się tu udzielać nie będę.
gducha - 2008-09-15, 23:13

w tym przypadku akurat wisi mi humanitarne traktowanie ludzi. wieszać za jaja za popełnienie takiego czynu. jestem osobą wrażliwą na krzywdę niewinnych. i jak wyobrażę sobie, co taki pedofil robi z dzieckiem....aż mnie skręca z obrzydzenia i złości. najlepiej krzesło elektryczne, może być w humanitarny sposób. ;]


(zauważcie,że tej kastracji tak zaciekle przeciwstawiają się kobiety, czyli powiedzmy podgatunek którego to nie dotyczy :D )

kapitan_drake - 2008-09-15, 23:27

Jak tak się głębiej zastanowić to człowiek już wiele razy wynalazł humanitarne metody usuwania jednostek potencjalnie niebezpiecznych. Strach jaki w nas jest jest silniejszy od poczucia moralności, zresztą moralność raczej jest obrazem naszego wewnętrznego strachu i tak się składa, że ludzka moralność jest bardzo elastyczna. Nikt z nas nie chce krzywdzić innych ludzi, bo przecież długo dochodziliśmy do poziomu rozwoju cywilizacji, jaki mamy dziś, jednak anomalie w postaci zboczeń, chorób psychicznych i niedostosowań do norm społecznych się zdarzają. Mamy całe systemy wczesnego ostrzegania, co nas chronią przed takimi jednostkami. Całe armie lekarzy psychologów, psychiatrów, cały system edukacji nie wspominając o religii co o moralności potrafi nie jedno powiedzieć, bynajmniej tak im się wydaje, ale to kwestia interpretacji. Mam gdzieś czy pedofil będzie miał obcięte jaja czy nie to nie jest w ogóle punktem w mojej wypowiedzi, równie dobrze można go pierdolnąć na gilotynę, też dobra metoda resocjalizacji, 100% pewność że nie będzie powtórki z rozrywki. Pedofilia jest chorobą, jest anomalią, jest odstępstwem od standardu, jest prawdopodobnie nieuleczalna, jest zagrożeniem dla naszych małych pociech, jest obrzydliwa i niesmaczna, brzydzimy się takimi ludźmi, naprawdę czy chciał byś mieć za przyjaciela pedofile ? Oko za oko, ząb za ząb , to kiedyś spełniało swoją rolę, to było proste i zarazem najskuteczniejsze rozwiązanie, ale zmiękczanie naszych mózgów postępuje w tępię strasznym, tacy do lepsi się stajemy, ale jakoś stare problemy pozostają, hej czy to nie jest powód by przynajmniej chwilę się zastoanowić....
Niegłupi Jaś - 2008-09-16, 00:05

Gabriell napisał/a:
No brawo, życzę Wam w przyszłości żyć w świecie gdzie po ulicach biegają praktykujący pedofile bez jaj.


Gabi, chyba nadal nie do końca rozumiesz na czym to polega :). Pozwól że przedstawię to w sposób obrazowy :). Załózmy, że maniakalne oglądanie filmów (żeby pasowało do kontekstu mogą to być np. pornuski :P ) jest groźnym przestępstwem. Należy z tym walczyć. Stosowane są wobec takiego osobnika różne metody, np. edukacja, leczenie psychiczne i farmakologiczne itp. a gość nadal wykazuje silny popęd do oglądania tych filmów. Zostaje ostateczność- zadajemy sobie pytanie co uniemożliwi klientowi oglądanie tych filmów? Odpowiedź- brak oczu! Genialne, prawda? :P A jakie proste :). W związku z tym pozbawiasz gościa oczu i voila! Przestał oglądać filmy, a co za tym idzie łamać prawo :).
Teraz jako oglądanie filmów wstaw sobie pedofilię albo gwałty, a za pozbawienie oczu- pozbawienie jąder. Bez nich facet nie odczuwa popędu płciowego i nie odczuwa satysfakcji z intymnego obcowania z drugim człowiekiem. Przynajmniej w założeniu tak ma to działać. Jak jest w istocie dokładnie nie powiem, bowiem zawsze miałem moje skarby na miejscu :P


Kapitanie- masz rację, też mnie zastanawia to zmiękczenie naszych umysłów, ten przesadny humanitaryzm, który sprawia, że jesteśmy nieskuteczni, że się wahamy, nie potrafimy przeciwdziałać złu. Bo zawsze są jakieś przepisy, jakieś zagmatwane prawa, kanony postępowania, litość, w dodatku ktoś gra nam na uczuciach... I przez to między innymi rodzi się paradoks, ze bardziej dba się o dobro oprawcy, niż ofiary.
Ktoś mi się w nocy włamie z baseballem do domu, a ja jedyne co mogę zrobić, to poprosić go uprzejmie o opuszczenie lokalu, bądź, w ostateczności, obezwładnić intruza tak, aby broń Boże nie wyrządzić mu najmniejszej krzywdy! Czyli w praktyce poprosić go, aby grzecznie stanął w kącie i poczekał na policję... To jest chore!

Gducha- racja, też miałem o tym wspomnieć- kobiety tak bronią tych dewiantów, którzy mieliby docelowo zostać kastrowani, a tymczasem same nie mają pojęcia o czym mówią!! To tak samo jakbym ja się mądrował na temat okresu. Zapamiętajcie drogie panie, że jajka to nasza, facetów domena :). No, chyba że chcecie nam zrobić jajeczniczkę na bekonie :P

;)

tomash - 2008-09-16, 01:51

Sytuacja hipotetyczna - idziesz do klubu z kumplami, bez konkretnego celu, ot potańczyć, piwka wypić, wybawić się. Impreza trwa - wypiłeś kilka piwek w główce troche się mąci i nagle znajdujesz się w otoczeniu zajebistej laski, noc trwa, tańczycie, pijecie i dobrze się bawicie słowem impreza na całego. I w pewnym momencie proponuje wyskoczyć do niej - chata wolna. Rano budzisz się z wielkim kacem otoczony przez policję bo oto uprawiałeś seks z 14 latką. Jako pedofil lądujesz bez procesu (bo po co? znaleźli Cię w łóżku nieletniej) okrakiem na pniu a miły pan z kuchennym nożem z ząbkami (boleć musi pedofila a co! Przeca to nie człowiek a zwierz lub potwora jaka) szykuje się do powolnego i bolesnego usunięcia Ci jąderek. Mało tego masz obowiązek do końca życia nosić na ramieniu pomarańczową opaskę z oznaczeniem informujących wszystkich że jesteś pedofilem. W dodatku musisz poinformować wszystkich w pracy i sąsiedztwie że zostałeś łapany na akcie wykorzystywania seksualnego nieletniej. I już! Jesteś wolny! Idź i żyj jako prawowity obywatel!! W przeciągu max. 2 lat wisiałbyś na sznurku własnoręcznie założonym. zakładając oczywiście że wcześniej nie dokonano by na tobie samosądu....

Sprawiedliwe? No jasne! Przecież ten zboczeniec i zwierzak, kreatura niegodna nazwania człowiekiem i tak dostała mały wymiar kary. A że 14 latka wyglądała jak 20 latka? Mogłeś ją przed seksem spytać o dowód... A teraz żyj z brzemieniem zboczeńca.

Najczęstszy bo jedyny argument za kastracją pedofilów jest tak: A jakby Toje 6 miesięczne dziecko zostało zgwałcone też byłbyś przeciw kastrowaniu pedofilów?

Odpowiedź: NIE nie byłbym!! Byłbym za karą śmierci, ćwiartowaniem, przypalaniem, rwaniem końmi i łamaniem kołem!! Bo taka jest pierwsza reakcja KAŻDEGO kogo członek rodziny został skrzywdzony, choćby nie wiem jak liberalny był na pewno w pierwszym odruchu będzie życzył pedofilowi (gwałcicielowi/mordercy itp...) śmierci. Bo to jest ludzki odruch. Ale po pewnym czasie przychodzi otrzeźwienie - co da mi śmierć pedofila? Nie wróci mojemu dziecku życia/niewinności/równowagi psychicznej, jego cierpienie też tego nie zmieni.

Taką jednostkę trzeba oczywiście odizolować od społeczeństwa najlepiej permanentnie czyli dożywocie. Bo mimo tego co mówił Tusk i przedmówcy PEDOFILE SĄ LUDŹMI!! Jest to oczywiste zarówno pod względem czysto biologicznym jak i prawnym. Art 30 Konstytucji mówi wyraźnie

"Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych."

Człowieczeństwa nie można pozbawić ani siebie ani nikogo innego. Wartościowanie człowieczeństwa już przerabialiśmy w latach 1922-1945, chętni na powtórkę? Prawa człowieka nie służą do ochrony przestępców i zboczeńców. One są tym co odróżnia nas od zwierząt - uznają naszą równość i godność za nienaruszlane, niezbywalne i niepodzielne. Nie można być w części człowiekiem nie można też człowiekiem przestać być. Pedofile są ludźmi chorymi, są ludźmi których niewątpliwie trzeba izolować, badać oraz leczyć ale są też bez wątpienia ludźmi! Dlaczego tak łatwo o tym zapominacie?

Resocjalizacja jest nieskuteczna. Na razie. Czy to powód żeby ją zarzucić? Lekarstwa na AIDS też jak na razie nie działają - mamy przestać próbować je stworzyć?

A co do obrony gwałcicieli przez kobiety. Brak macicy nie przeszkadza mężczyznom w roszczeniu sobie prawa do decydującego głosu w sprawie aborcji więc dlaczego tutaj miałby być inaczej?

Niegłupi Jaś - 2008-09-16, 02:50

Napisałeś się Tomciu, napisałeś, tylko niestety niewiele z tego wynika. Przedstawiłeś dennie skrajną sytuację, choć dobrze wiesz że nie o to tutaj chodzi. Mimo wszystko wyjaśnię.
Jeśli Ty drogi Tomaszu nie widzisz róznicy między seksem z 14-latką wyglądającą na więcej niż swój wiek, w dodatku za jej zgodą i inicjatywą, a wkładaniem 7-letniemu dziecku wbrew jego woli penisa do ust, to bardzo przepraszam, ale nie mamy o czym dyskutować.
Ja tu mówię o pedofilach w sensie ludziach, którzy zmuszają często nieświadome zagrożenia dzieci do obcowania seksualnego wbrew ich woli, często wyrządzając im krzywdę fizyczną, a zawsze psychiczną. Seks z ciekawą życia nastolatką to zupełnie inna kategoria.
To raz. Dwa, to nigdzie nie sugerowałem aby każdego pedofila, obojętne czego się dopuścił- czy gwałcił półroczne dziecko, czy oglądał tylko pornografię dziecięcą w necie, traktować tak samo- ucięciem jąder. Tu znów sprawę spłyciłeś ile tylko się dało. Owszem, leczyć ich, uświadamiać, zmieniać ich popędy, ale jeśli to nie skutkuje...

Mi chodzi tylko o to, że ludzie normalni muszą mieć narzędzia do obrony przed dewiantami. Jeśli te narzędzia są nieskuteczne, to trzeba albo nauczyć się nimi inaczej posługiwać, albo znaleźć inne. Gdyby ktoś mi udowodnił, że kastracja mechaniczna jest najlepszym sposobem na "zabicie" w człowieku popędów pedofilskich, to ja zwyczajnie w świecie jestem skłonny ją dopuścić do stosowania w wyjątkowych, najbardziej beznadziejnych przypadkach. Jest to jednak gdybanie, bo do zalegalizowania tej formy walki z pedofilią nie dojdzie. W takim razie zostaje dożywotnia izolacja, tylko nie tak jak teraz- w celi z telewizorem, książkami, z zajęciami w siłowni i innymi, z dobrym żarciem, zwolnieniami na przepustki, widzeniami itd. itp. Ja za to płacę, moi rodzice, którzy większość życia ciężko pracują za to płacą, moi dziadkowie którzy całe życie tyrali dla tego kraju, a teraz mają nędzne emerytury, za to płacą!! I mnie się to nie podoba. Bo czyż jest sprawiedliwe, aby ofiara gwałtu utrzymywała swojego oprawcę? A tak się dzieje w przypadku, gdy np. zgwałcona kobieta pracuje i płaci podatki, albo gdy płacą je rodzice zmaltretowanego dziecka.
Ale już nawet kij z tym. Pozostaje jeszcze kwestia zmiany prawa, które aktualnie jest nieskuteczne przez:
a) złe jego egzekwowanie
b) luki i braki, które zawiera

Tak więc drogi Tomaszu, mniej ironii, więcej obiektywizmu.


P.S. Gdyby ktoś mi postawił ultimatum: 'zabijemy twój pedofilski popęd poprzez ucięcie jąder, ale będziesz wtedy wolnym człowiekiem, z czystą kartoteką i będziesz mógł zacząć życie od nowa, albo zostawimy ci jajka na miejscu, ale resztę życia spędzisz za kratami, gdzie miśki nie lubią takich jak ty'
to mimo wszystko głęboko bym się nad tym zastanowił. Z jajek zawsze można sobie zrobić ładny naszyjnik ;)
(akcent humorystyczny na koniec tej poważnej kwestii).

tomash - 2008-09-16, 10:17

Niegłupi Jaś napisał/a:
Napisałeś się Tomciu, napisałeś, tylko niestety niewiele z tego wynika. Przedstawiłeś dennie skrajną sytuację, choć dobrze wiesz że nie o to tutaj chodzi. Mimo wszystko wyjaśnię.


Chcesz mi powiedzieć że częściej się zdarza gwalt na 7 latkach, niż seks z 14 latką? Radzę poczytać trochę w tym temacie...

Cytat:
Jeśli Ty drogi Tomaszu nie widzisz róznicy między seksem z 14-latką wyglądającą na więcej niż swój wiek, w dodatku za jej zgodą i inicjatywą, a wkładaniem 7-letniemu dziecku wbrew jego woli penisa do ust, to bardzo przepraszam, ale nie mamy o czym dyskutować.


Cholera faktycznie, nie widziałem wcześniej, dzięki za wyjaśnienie Janku (cholera znowu ironia). Z punktu widzenia prawa nie ma różnicy między uprawianiem seksu z 14 latką czy 7 latką czy niemowlęciem. W przypadku młodszych dzieci dochodzi co najwyżej gwałt. Poza tym żyjemy w czasach gdy nawet 10-12 latki są "ciekawe życia" co nie zmienia faktu, że jeśli będziesz uprawiał z nią seks to robisz temu dziecku poważną krzywdę.

Cytat:
To raz. Dwa, to nigdzie nie sugerowałem aby każdego pedofila, obojętne czego się dopuścił- czy gwałcił półroczne dziecko, czy oglądał tylko pornografię dziecięcą w necie, traktować tak samo- ucięciem jąder. Tu znów sprawę spłyciłeś ile tylko się dało. Owszem, leczyć ich, uświadamiać, zmieniać ich popędy, ale jeśli to nie skutkuje...


Moment. Nigdzie nie to Ty nie sugerowałeś różnicowania kar! Pokaż mi posta w którym byś mówił że tylko najbardziej brutalnych i zwyrodniałych pedofilów trzeba karać kastracją. Nie wrzuciłeś wszystkich do jednego wora. Ale poza tym jesteś Janie hipokrytą - chcesz izolować, toruturować a może i zabijać ludzi którzy gwałcą ale ludzi którzy oglądają dziecięcą pornografię puszczać wolno po "terapii" choć sam stwierdziłeś że resocjalizacja nie działa. "Naprawdę chcesz żyć w takim kraju" gdzie zegarowa bomba pedofilska siedzi sobie za ścianą? Cóż za nagły napływ tolerancji :>

Cytat:
Gdyby ktoś mi udowodnił, że kastracja mechaniczna jest najlepszym sposobem na "zabicie" w człowieku popędów pedofilskich, to ja zwyczajnie w świecie jestem skłonny ją dopuścić do stosowania w wyjątkowych, najbardziej beznadziejnych przypadkach.


Najlepszym czyli? Najskuteczniejszym? Najbardziej humanitarnym? Pamiętaj że pedofile to ludzie chorzy których choroba wynika najczęściej z dziecięcej traumy, w momencie gdy ponownie ich okaleczmy, tym razem fizycznie ich psychika prawdopodobnie siądzie i jest bardzo prawdopodobne że posuną się np. do morderstwa...


Cytat:
Pozostaje jeszcze kwestia zmiany prawa, które aktualnie jest nieskuteczne przez:
a) złe jego egzekwowanie
b) luki i braki, które zawiera


W jaki sposób prawo jest niewłaściwie egzekwowane w stosunku do pedofilów? Mogę jakiś przykład z Twojej strony dostać? Albo przykład luk? Bo utarło się mówić o polskim prawie że jest pełne luk i źle egzekwowane ale ja znając trochę prawo nie dostrzegam tego w stosunku do pedofilów. Proszę o doprecyzowanie.

Bo wg. mnie akurat wobec pedofilów prewencja działa skutecznie jak nigdy - internet jest na bieżąco monitorowany przez służby, policjanci podejmują się prowokacji na czatach, a kazda informacja o pedofilach jest sprawdzana momentalnie - pragnę przypomnieć choćby historię Andrzeja Samsona

[qoute]P.S. Gdyby ktoś mi postawił ultimatum: 'zabijemy twój pedofilski popęd poprzez ucięcie jąder, ale będziesz wtedy wolnym człowiekiem, z czystą kartoteką i będziesz mógł zacząć życie od nowa, albo zostawimy ci jajka na miejscu, ale resztę życia spędzisz za kratami, gdzie miśki nie lubią takich jak ty'
to mimo wszystko głęboko bym się nad tym zastanowił. Z jajek zawsze można sobie zrobić ładny naszyjnik ;)[/quote]

Jesteś naiwny - naprawdę wierzysz że informacja o tym za co zostałeś zatrzymany nie wyciekłaby prędzej czy później? Czysta kartoteka by nic nie dała bo adnotacja choćby o przeprowadzonym zabiegu musi być uczyniona. Nie wydaje mi się żeby to było realne.


Uprzedzając Jana: powyższy post napisany został z niepotrzebną ironią z powodu braku argumentów. Jan zazwyczaj tak odpowiada na wszystkie moje posty na poważne tematy więc mogę oszczędzić mu zachodu ;)

Powerage - 2008-09-16, 12:54

tomash napisał/a:

Pamiętaj że pedofile to ludzie chorzy których choroba wynika najczęściej z dziecięcej traumy, w momencie gdy ponownie ich okaleczmy, tym razem fizycznie ich psychika prawdopodobnie siądzie i jest bardzo prawdopodobne że posuną się np. do morderstwa...


pedofilia to nie choroba tylko zaburzenie

Niegłupi Jaś - 2008-09-16, 14:40

tomash napisał/a:

Chcesz mi powiedzieć że częściej się zdarza gwalt na 7 latkach, niż seks z 14 latką? Radzę poczytać trochę w tym temacie...


To jest nieistotne co zdarza się częściej. I niczego takiego nie sugerowałem.

tomash napisał/a:
Z punktu widzenia prawa nie ma różnicy między uprawianiem seksu z 14 latką czy 7 latką czy niemowlęciem.


No i widzisz, sam już sobie odpowiadasz gdzie w prawie polskim są luki, czy też inaczej- bezsensowne zapisy.


tomash napisał/a:
Poza tym żyjemy w czasach gdy nawet 10-12 latki są "ciekawe życia" co nie zmienia faktu, że jeśli będziesz uprawiał z nią seks to robisz temu dziecku poważną krzywdę.


No więc jeśli ktoś nie odróżnia 10-latki od 16-latki, no to wtedy ma już problem. Z tego co się orientuję, za dziecko w tych sprawach uchodzi osoba przed 15 rokiem życia. Więc chyba łatwiej jest wziąć 14-latkę za 15-latkę, niż 10-latkę za 15-latkę, nie sądzisz?

tomash napisał/a:

Moment. Nigdzie nie to Ty nie sugerowałeś różnicowania kar! Pokaż mi posta w którym byś mówił że tylko najbardziej brutalnych i zwyrodniałych pedofilów trzeba karać kastracją.


Poczytaj dobrze, zanim zabierzesz głos.

tomash napisał/a:
Ale poza tym jesteś Janie hipokrytą - chcesz izolować, toruturować a może i zabijać ludzi którzy gwałcą ale ludzi którzy oglądają dziecięcą pornografię puszczać wolno po "terapii" choć sam stwierdziłeś że resocjalizacja nie działa. "Naprawdę chcesz żyć w takim kraju" gdzie zegarowa bomba pedofilska siedzi sobie za ścianą? Cóż za nagły napływ tolerancji :>


Cały czas mówię, że kastrację dopuściłbym ew. tylko w najpoważniejszych przypadkach i to wtedy, gdy miałbym wiarygodne przesłanki na temat skuteczności tej metody. Trzeba by się zastanowić, czy lepiej kogoś wykastrować i pozwolić mu żyć na wolności, czy zamknąć go na resztę życie w celi. A to, jakie ten koleś po kastracji będzie miał "przyjęcie" ze strony innych ludzi, to już bardzo przepraszam, ale mam to w dupie. Tak samo jak mam w dupie to, jaki PR wśród ludzi bedzie miał morderca czy złodziej. To są dorośli, świadomi ludzie i wiedzą na co się decydują. Powtarzam, trzeba zacząć dbać o bezpieczeństwo i dobro ofiar, albo potencjalnych ofiar, a nie o tych zwyrodnialców!

Dla mnie Tomku oglądanie treści z pornografią dziecięcą NIE jest równoznacze z gwałceniem dzieci w wieku przedszkolnym. Gdy ktoś ogląda tę pornografię, a nie dopuszcza się czynów na nieletnich, można przyjąć że jest łagodnym przypadkiem, albo dopiero w fazie wstępnej. I tu trzeba szybko działać. Odizolować, przeprowadzić terapię na wszystkie możliwe sposoby, aby ten człowiek zarzucił to, co robi. Po wypuszczeniu stale go monitorować. To jest trudne, no ale chcemy być nowocześni i humanitarni.
Natomiast jak ktoś już ma na koncie kilkanaście ofiar, które gwałcił bez umiaru, to co Ty byś zrobił Tomaszu? Wziął go na stronę i wytłumaczył że postępuje źle? U takich ludzi resocjalizacja nie działa, choć oczywiście można i należy spróbować. Jednak gdy gość wykaże najmniejszą nawet sklonność do recydywy, to tak jak pisałem- do ciemnej piwnicy go i niech tam siedzi. Albo uciąć co nieco, jeśli to miałoby być skuteczne.

Jeszcze jedno. Nigdy Tomku nie oglądałeś zdjęć nagich dam w internecie? Pewnie nie raz :P To powiedz mi, dlaczego nie wyleciałeś na ulice aby gwałcić wszystko, co chodzi w spódnicy albo na obcasie? No widzisz, tu jest subtelna różnica. Normalny człowiek może to oglądać, ale ma swoje żądze pod kontrolą. Człowiek z zaburzeniami niestety nie. Jeśli te zaburzenia są jeszcze na tyle niewielkie, że kończy się tylko na oglądaniu zdjęć, to trzeba działać szybko i łagodnymi metodami. Takiego człowieka najpewniej da się ocalić, nie wyrządzając mu szkody i zanim on wyrządzi ją komuś innemu.


tomash napisał/a:
Pamiętaj że pedofile to ludzie chorzy których choroba wynika najczęściej z dziecięcej traumy, w momencie gdy ponownie ich okaleczmy, tym razem fizycznie ich psychika prawdopodobnie siądzie i jest bardzo prawdopodobne że posuną się np. do morderstwa...


Na to już Ci Power odpowiedział. To są ludzie z różnymi zaburzeniami, a nie z chorobą, którą złapali w poniedziałek, a w piątek się wyleczą. Trzeba sobie za każdym razem zadawać pytanie: na ile te zaburzenia są trwale odwracalne? I oczywiście leczyć, edukować, monitorować itd. już o tym pisałem. Ale bestii już raczej nic nie uleczy...


tomash napisał/a:

W jaki sposób prawo jest niewłaściwie egzekwowane w stosunku do pedofilów? Mogę jakiś przykład z Twojej strony dostać? Albo przykład luk? Bo utarło się mówić o polskim prawie że jest pełne luk i źle egzekwowane ale ja znając trochę prawo nie dostrzegam tego w stosunku do pedofilów. Proszę o doprecyzowanie.

Bo wg. mnie akurat wobec pedofilów prewencja działa skutecznie jak nigdy - internet jest na bieżąco monitorowany przez służby, policjanci podejmują się prowokacji na czatach, a kazda informacja o pedofilach jest sprawdzana momentalnie - pragnę przypomnieć choćby historię Andrzeja Samsona


Też już o tym było. Powtórzę. Pierwszy przykład masz na górze mojego wywodu- to jednakowe traktowanie w oczach prawa tych oglądających zdjęcia, albo sypiających z chcącą tego 14-latką, a tych, którzy gwałcą z całą brutalnością dzieci, które nawet nie potrafią zawołać pomocy.
Drugie- brak możliwości przymusowego i zamkniętego leczenia pedofilów, także z wykorzystaniem kastracji chemicznej jako JEDNEGO Z ELEMENTÓW leczenia. Potrzebny jest cały pakiet narzędzi do leczenia takich ludzi.
Trzecie- możliwość zamknięcia pedofila dożywotnio w więzieniu. Nie jest to rozwiązanie specjalnie dobre i realne, ale jego zwolennikami są przeciwnicy kastracji jak rozumiem.
Czwarte- piszesz o prowokacji policyjnej, a tymczasem wczoraj u Lisa wypowiadał się prezes fundacji powołanej do ochrony dzieci przed pedofilią i on wyraźnie stwierdził, że ten przepis, wprowadzony szumnie przez Ziobrę, jest przepisem martwym. Niby jest taki zapis, o możliwości przeprowadzania prowokacji, ale jednocześnie prawo karne bodajże uniemożliwia jego stosowanie!

Zapewne tych luk jest jeszcze sporo, o czym także wspominał wczoraj ten gość z fundacji, a ponadto istniejące przepisy są koślawo egzekwowane, bo jest tendencja do wymierzania kary najniższej z możliwych, a nie najwyższej. I o tym też już wcześniej pisałem, że ojciec który gwałcił swoją nieletnią córkę i ma z nią 8 dzieci dostał w rezultacie 1 rok w zawiasach i nigdy nie trafił do więzienia!! To jest według Ciebie dobre egzekwowanie prawa?

Drugi przykład- koleś za molestowanie seksualne dzieci dostał 2 lata (groziło mu 12...), a po wyjściu z więzienia w przeciągu miesiąca znów sięgnął po materiay pedofilskie... No ale że niby podjął leczenie, to zostawiono go na wolności.
Jeśli to jest Tomku dla Ciebie dobre prawo, to Ty lepiej nigdy nie zostawaj ojcem, bo z przyzwoleniem na takie skandaliczne wyroki, Twoje dzieci będą w dużym niebezpieczeństwie.



tomash napisał/a:
Jesteś naiwny - naprawdę wierzysz że informacja o tym za co zostałeś zatrzymany nie wyciekłaby prędzej czy później? Czysta kartoteka by nic nie dała bo adnotacja choćby o przeprowadzonym zabiegu musi być uczyniona. Nie wydaje mi się żeby to było realne.


Człowieku, w dupie to mam!! Nikt się dzisiaj nie przejmie mną, jeśli ukradnę coś wpracy, zostanę złapany i dostanę dyscyplinarkę. Kogo będzie obchodził mój syf w papierach? Że nie mogę znaleźć roboty, a powiedzmy mam rodzinę na utrzymaniu? Bo niby kogo miałoby to obchodzić?? Sam jestem sobie winien. Jestem dorosły, mam swój rozum, potrafię szacować ryzyko, robić bilans zysków i strat.
Zacznij się Tomku przejmować dobrem ofiar, a nie katów!!!!!!!!!!!!

To tak, jaby teraz złapali kilku nazistów, którzy podczas wojny masowo mordowali ludzi, a Ty byś stwierdził, żeby nie robić im procesu, bo są już starzy, mają działki w Malibu, gdzie pielą w spokoju grządki i nikomu nie wadzą. A jak się ich osądzi, to stracą resztę życia, która im została, znajomi się od nich odwrócą i w ogóle szkoda tak dziadków po sądach ciągać... :/



tomash napisał/a:

Uprzedzając Jana: powyższy post napisany został z niepotrzebną ironią z powodu braku argumentów. Jan zazwyczaj tak odpowiada na wszystkie moje posty na poważne tematy więc mogę oszczędzić mu zachodu ;)


No skoro Twoje arumenty są słabe, to jak mam odpowiadać? :P ;)

kapitan_drake - 2008-09-17, 08:20

Powerage napisał/a:
pedofilia to nie choroba tylko zaburzenie


No to się robi z tego już czysta kpina z tego w polsce :(

"Kastracja nie ma być karą, ale środkiem zabezpieczającym" i "formą terapii"
Mr. Ćwiąkalski
http://wiadomosci.gazeta....a_byc_kara.html

Pięknie, cudnie i wspaniale, huragan głupoty już opętał cały światek polityczny, niech lepiej sami się wykastrują i skończą pierdolić.

Gabriell - 2008-09-17, 12:37

To ja może jeszcze z moimi luźnymi myślami, totalnie odbiegającymi od "rozmowy" prowadzonej w tym temacie.
Czyli teraz kastracja nie ma być karą (choć dość łagodną i bezsensowną, bo wtrącenie do więzienia jest o wiele lepszą "zabawą" dla pedofila) a metodą zapobiegania? Metodą zapobiegania czemu pytam się?! czy nam chce się wmówić, ze mężczyzna wykastrowany = wykastrowany knur? Idąc za tym śladem, stanie się spokojnym, nikomu niewadzącym obywatelem? że mężczyzna jak zwierze uprawiając seks ze swoją kobietą nie myśli, tylko oddaje się bez opamiętania zwierzęcemu instynktowi zaruchania żeby młode z tego były? U zwierząt kastracja, która z biologicznego punktu widzenia ma zapobiec popędowi płciowemu działa, ale zwierzęta podobno nie mają uczuć, nie potrafią racjonalnie myśleć tak? i w końcu nie będą chciały za pozbawienie "jaj" zemścić się.

Człowiek jak istota myśląca ma to do siebie, że uwaga... myśli, czuje i potrafi się mścić.
Zatem jaki ma sens chemiczna kastracja, która ma być środkiem zabezpieczającym? (pomijając już fakt, że w ogóle nie ma sensu - nawet jako kara)
Gdyby pedofil nie działał dzięki zaburzonym funkcjom mózgu (które mają średnie powiązanie z hormonami, a raczej z przeszłością, urazami w dzieciństwa oraz w okresie dorastania) to jako grzeczny i prawy katolik uprawiałby seks po bożemu pod kołdrą z żoną. Wykastrowanie go doprowadzi wiec tylko do pogorszenia sytuacji, bo delikwent może zmienić się w dajmy na to seryjnego morderce bądź kogoś równie miłego. Leczenie go w klinice pomoże? Jasne, wtedy kiedy najpierw nie pozbawią go męskiej dumy i nie zrobią z niego genitalnego kadłubka.

Teraz część dla Jaśka: mamy się zacząć przejmować dobrem ofiar? Przejmujemy się kurwa! Za każdym razem kiedy słyszę o kolejnym akcie pedofilii miałabym ochotę zabić gnoja, który to uczynił. Przejmuję się więc jak widzisz. Tylko, że ja również się przejmuje dobrem tych, którzy później dzięki takiej formie leczenia swojego oprawcy będą musieli zgodzić się na swoją śmierć, lub też na mieszkanie w jednym bloku z takim człowiekiem.

Niegłupi Jaś - 2008-09-17, 13:42

Z takim podejściem Gabs, to musielibyśmy wydawać tylko wyroki skazujące na dożywocie, bo przecież za kilka lat w ciupie ktoś też może chcieć się mścić... Za zabranie prawka i ośmieszenie przed znajmomymi, a nie daj Boże za konfiskatę pojazdu którym jechało się po pijaku, też można się mścić itd. itp.

Jasne. Teraz pedofil wychodzi po dwóch latach, z jajami na miejscu, wyposzczony jak nigdy przedtem i śmieje się wszystkim w twarz, odprowadzając wzrokiem dzieci do szkoły...
Ja nie twierdzę że ciachnąć jaja i po kłopocie! Tak czy owak takiego człowieka trzeba stale obserwować, on musi być non stop na cenzurowanym.
A w ogóle to ja postulowałem kastrację, czy szerzej- sterylizację (które to określenie odnosi się także do kobiet) w przypadku rodzin patologicznych i wielodzietnych zarazem. Bo wszelkie formy leczenia, w tym takze kastracja chemiczna, są skuteczne tylko wtedy, jeśli "pacjent" chce się leczyć. Jeśli nie chce, to po odstawieniu leków znów będzie gwacił, płodził i bzykał co popadnie. Tak więc musielibyśmy zamykać takich ludzi dożywotnio w zakładach, które będą ich leczyć, co mija się z celem, bo leczenie w załozeniu ma przywracać zdrową jednostkę do normalnego życia. Można ew. spróbować wyleczyć, wypuścić na wolność, a potem obserwować. O tym już pisałem. Recydywa= do lochu.
Natomiast nie wiem czy jest sens zamykać kogoś, kto lubi gorzalkę i seks bez zabezpieczeń, w dodatku z własną żoną. Efektem tego jest przedszkole w domu, w którym chleb pojawia się raz w tygodniu, a jedyny pokój jest wypełniony prowizorycznymi łózkami. Jednak taki koleś nikogo bezpośrednie nie krzywdzi. Po co go zamykać? Utnijmy mu co nieco, a wtedy niech se bzyka jak bąk na łące ;) Jeśli jeszcze będzie miał ochotę :P Chodzi mi o to, że takimi ludźmi nie ma sensu zapełniać więzień, trzeba po prostu uniemożliwić im płodzenie dzieci i objąć nadzorem kuratorskim (ale takim z prawdziwego zdarzenia). W przeciwnym wypadku musimy już myśleć o natychmiastowej budowie kilkudziesięciu więzień... Z Bogiem.

Natomiast o przeciwdziałaniu pedofilii już się tutaj napisałem. Takie jest moje zdanie i go póki co nie zmienię. I proszę, aby nie trzymać się kurczowo jednego, bo nie mam zamiaru co post powtarzać tego, co już wcześniej napisałem.

Kampfar - 2008-09-17, 20:05

Sam od dłuższego czasu zastanawiam się nad sensem kastracji... Wszak każdy człowiek ma prawo do bycia człowiekiem itd... Ale skoro taki syf nie przejmuje się krzywdą i bólem jaki zadaje to po co my się nim martwimy? Rozwiązanie jest śmiesznie proste, na rynku każdego miasta powinna stać szubienica, a dewiantów wieszać na oczach tłumu, po uprzednim "sflekowaniu" winnego przez ludzi. Odstraszałoby to potencjalnych sprawców gwałtów na nieletnich, bo to co się teraz dzieje to śmiech na sali. Np ta dziewczyna przez 6 lat molestowana przez ojca i jej matka. Tę kobietę bym wpierniczył do lochu pełnego szczurów, albo zrobił z niej kurtyzanę w więzieniu. Jej tłumaczenia i zasłanianie się strachem bawią mnie do łez, jest tak samo winna jak ta szmata, którą ktoś śmiał nazwać "ojcem" poszkodowanej, która najprawdopodobniej pozostanie teraz na świecie sama.
Tak wiem, rozmawiacie tutaj o możliwie najbardziej humanitarnych rozwiązaniach i próbujecie jakoś hierarchizować winy, ale na świecie są państwa o bardzo ostrym prawie i jakoś nie strach tam puścić dzieciaka na dwór, albo iść wieczorem z żoną czy dziewczyną na spacer. W dodatku są to bogate, świetnie rozwinięte, albo się rozwijające kraje.
Nie hierarchizowałbym też niczego. Wiadomo że pedofil dziś może na dzieci zerkać, a jutro może zgwałcić. Takie jednostki, bardzo szkodliwe dla społeczeństwa należy z niego eliminować, bo jak już ktoś powiedział to bomba z opóźnionym zapłonem, a politycy znów mogą obudzić się z ręką w nocniku i zamiast podjąć środki zapobiegawcze, zastanawiać się nad krzywdą jakiej znów ktoś niewinny doświadczył.
Dlatego jestem przeciwny kastracji, jest ona jedynie przejawem nabijania popularności Tuska, ma go ukazać jako obrońcę niewinnych, a tak naprawdę to bardziej przypomina wykorzystywanie ich cierpienia do celów propagandowych. Można rozwiązywać problem pedofilii w sposób tańszy, bardziej humanitarny, szybszy i na pewno skuteczniejszy, bo pamiętajmy, że pedofilia to nie tylko sex, ale i szereg innych czynności jakich dopuszczają się te wstrętne świnie.

Antivia - 2008-09-17, 23:10

Kastracja według mnie powinna być rozwiązaniem ostatecznym.
Pedofilia to choroba, którą trzeba leczyć jak każdą inną, problem jest chyba taki, że nie ma przypadku (albo ja o nim nie słyszałam) wyleczenia. I z czego to wynika?
Możemy sobe rozprawiać o dysfunkcji mózgu itd, ale jeśli pedofil nie zdaje sobie sprawy, że jest chory, że to nie jest normalne (chociaż mi wydaję się to śmieszne. bo każdy dorosły człowiek wie, że seks z dzieckiem nie jest normą! Poza tym jeśli odbywa sie bez zgody tej drugiej osoby to już przestępstwo) to i leczyć się nie zacznie.
Za karą smierci nigdy nie byłam, więc nie zgodziłabym się na takie rozwiązanie.
Według mnie to trzeba zmienić prawo, zaostrzyć je, przestrzegać. Pedofile powinni być poddawani terapii, resocjalizacji. Oczywiście na swój własny koszt, albo chociaż w połowie zapłacić, czy odpracować leczenie.
Kara śmierci- tak, najłatwiejsze pozbycie się problemu.

Kampfar - 2008-09-18, 12:31

Najłatwiejsza, a jak wiadomo najłatwiejsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Po pierwsze nie ma problemów finansowych bo moje rozwiązanie jest praktycznie jednorazowym wydatkiem, później już tylko opłacenie kata, ale sądze, że wiele osób pełniłoby tę zaszczytną funkcję charytatywnie. Po drugie jest to oszczędność czasu, bo po procesie byłby już tylko wyrok, a nie długie, a może i bezowocne leczenie. Użyłem słowa "bezowocne", bo nie jestem przekonany o skuteczności resocjalizacji, grupowych terapii itp. wszak mamy wielu uzależnionych którzy poddają się leczeniu, a mimo to wracają to nałogu, o recydywistach nie wspomnę, bo są oni najlepszym przykładem marnowania czasu specjalistów i pieniędzy podatników, a do zakładów karnych wracają jak bumerangi. A wizja ostrego prawa, opartego na leczeniu... jakoś tego sobie nie umiem zwizualizować;)
gducha - 2008-09-18, 16:49

pedofilia to nie jest choroba, tak samo jak nie jest nią gejostwo, dendrofilia, nekrofilia i podniecanie się kupą! wbijcie to sobie w końcu do głowy.
LadySatan - 2008-09-18, 16:57

Skoro wg naukowców z homoseksualizmem się rodzi, to z pedofilią też, soo można to traktować jak chorobę, aczkolwiek nieuleczalną.
Kampfar - 2008-09-18, 17:22

Biedne chorowitki... Dobijać zatem:D
Powerage - 2008-09-18, 17:23

tylko,że homoseksualizm nie jest chorobą tylko orientacją seksualną a pedofilia jest zaburzeniem seksualnym z którym się nie rodzisz tylko które możesz nabyć ale pedofilia nie jest chorobą tylko zaburzeniem seksualnym

[ Dodano: 2008-09-18, 17:30 ]
aseksualizm został niedawno wpisany na liste orientacji seksualanych więc myślę,że wraz z postępem i pedofilia zostanie wpisana na tę listę bo w końcu Da Vinci też lubił małych chłopców :mrgreen:

[ Dodano: 2008-09-18, 17:42 ]
gducha napisał/a:
pedofilia to nie jest choroba, tak samo jak nie jest nią gejostwo, dendrofilia, nekrofilia i podniecanie się kupą! wbijcie to sobie w końcu do głowy.


ja nie widze nic złego w dendrofilii,drzewa i tak nie czują pocierania więc nie ma nad czym płakać :mrgreen:

podniecanie się kupą czy nekrofilia to może być wynik zbytniego zainteresowania się ponografii i zbytniego zagłębiania się w erotyczny świat ale to tylko zaburzenia powstałe w wyniku braku ludzkiego podejścia do tych spraw

[ Dodano: 2008-09-18, 17:44 ]
chociaż nekrofilia to cieższy temat i znanych jest oficjalnie tylko ponad 30 przypadków nekrofilii o ile dobrze pamiętam

Antivia - 2008-09-18, 18:39

Homoseksualizm nie jest karalny- pedofilia tak. Więc nie porównuj pedofilii z homoseksualizmem.
Powerage - 2008-09-18, 18:45

homoseksualizm jest karalny
http://www.homiki.pl/modu...rticle&sid=2508

napisałem tylko,że homoseksualizm w przeciwieństwie do pedofilii nie jest zaburzeniem
ani chorobą i własnie dlatego nie nalezy go porównywać

od więc nie zaczyna się zdania

Antivia - 2008-09-18, 18:55

Powerage- to akurat nie bylo do ciebie, przepraszam. Powinnam była zacytować. Tak- homoseksualizm jest karalny? Pierwsze słysze? A może chodzi Ci o jakąś granice wieku, weź mnie oświeć, bo naprawdę nie wiedziałam. Nie sądziłam, że orientacja seksualna jest karalna. Czyli biseksualizm też jest karalny? To co mam się obawiać jakiejś kary?
Powerage - 2008-09-18, 19:16

Antivia napisał/a:
Powerage- to akurat nie bylo do ciebie, przepraszam. Powinnam była zacytować. Tak- homoseksualizm jest karalny? Pierwsze słysze? A może chodzi Ci o jakąś granice wieku, weź mnie oświeć, bo naprawdę nie wiedziałam. Nie sądziłam, że orientacja seksualna jest karalna. Czyli biseksualizm też jest karalny? To co mam się obawiać jakiejś kary?


nie przepraszaj bo czuje się jak bydle :wink: u nas na szczęście homoseksualizm nie jest karalny ale są kraje gdzie jest,nie tak dawno czytałem,że gdzieś powieszono dwóch homoseksualistów,jeden miał 16 lat a drugi 18.

co do biseksualizmu to nie wiem ale to pewnie nie zrobi różnicy kiedy będą chcieli znowu powiesić jakiegoś geja za całowanie się z chłopakiem a on powie,że nie jestem gejem tylko biseksualistą :wink:

jawnie w polsce homoseksualizm nie jest karalny ale wszędzie znajdą się sfrustrowane oszołomy :mrgreen:

Antivia - 2008-09-18, 19:24

To smieszne- bo ile jest dziewczyn, które np. chodza za ręce, a nie są lesbijkami? Jednak osoba, która ich nie zna może pomyśleć, że są homoseksualistkami.
Z tą orientacją to jest dziwnie. Czesto jest tak, że młode dziewczyny (czy kolesie) w okresie dorastania ulegają fascynacji tą samą płcią. zasami to mija, czasami nie.
Tak jak pisałam homoseksualizmu nabyć nie można, przynajmiej ja tak uważam. Są różne sytuacje w życiu, jakieś traumatyczne przezycia z dzieciństwa czy jakiegos innego okresu w życiu, które mogą stworzyć barierę psychiczna przed osobnikiem płci przeciwnej. I wtedy to sie leczy. Z drugiej strony- kiedy stwierdzić czy ktoś ma taką barierę? Przecież nikt nie będzie zaprowadzał każdego homoseksualiste do psychologa by go badał.

gducha - 2008-09-18, 21:15

dobra. poprawiam się. homoseksualizm to skrzywienie psychiczne, może byc wywołane przez czynnik zewnętrzny.

nie oceniam ludzi po orientacji, ale jak mają zamiar przy mnie sobie patrzeć czule w oczka albo się ściskać to niech przygotują się na moje prośby/groźby by przestali. albo na hafty na podłodze. ;>

Xar0ne - 2008-11-04, 17:46

"Co sądzicie o pedofilii?Moim zdaniem jet to spowodowane raczej kompleksami"

no nie wiem ...
ogladalem program jakis i wypowiadal sie pedofil , okazalo sie ze on tez byl ofiara i po tym on zaczal to robic.

Tema - 2008-11-06, 23:41

A ja oglądałam ostatnio rozmowy w toku i jeden z nich powiedział :
,, Nie jestem pedofilem ,zrobiłem to raz , przecież każdemu się to może zdarzyć " Jak to usłyszałam to po prostu wnerw maksymalny :/ :/ :/

gducha - 2008-11-07, 21:32

no taaak, tak samo jak każdemu może się raz zdarzyć zabić człowieka, czy zgwałcić.... norma.
kapitan_drake - 2008-11-15, 01:11

Tema napisał/a:
A ja oglądałam ostatnio rozmowy w toku i jeden z nich powiedział :
,, Nie jestem pedofilem ,zrobiłem to raz , przecież każdemu się to może zdarzyć " Jak to usłyszałam to po prostu wnerw maksymalny :/ :/ :/


rozmowy w tłoku dawno powinni zabronić, poziom tego programu dawno sięgnął dna, w ogóle jak to można oglądać, mi się nie dobrze robiło jak to kiedyś nawet przez chwilę oglądałem, ludzie takie bzdury tam gadają i takie brudy wyciągają na światło dzienne, że by się wstydzili

nie daj boże, chociaż nie zdziwił bym się, to u wielu ludzi takie programy są opiniotwórcze, pedofilia jest zła, i tego żadna wypowiedź skruszonego popaprańca nie zmieni

Tema - 2008-11-15, 11:48

kapitan_drake napisał/a:
Tema napisał/a:
A ja oglądałam ostatnio rozmowy w toku i jeden z nich powiedział :
,, Nie jestem pedofilem ,zrobiłem to raz , przecież każdemu się to może zdarzyć " Jak to usłyszałam to po prostu wnerw maksymalny :/ :/ :/


rozmowy w tłoku dawno powinni zabronić, poziom tego programu dawno sięgnął dna, w ogóle jak to można oglądać, mi się nie dobrze robiło jak to kiedyś nawet przez chwilę oglądałem, ludzie takie bzdury tam gadają i takie brudy wyciągają na światło dzienne, że by się wstydzili

nie daj boże, chociaż nie zdziwił bym się, to u wielu ludzi takie programy są opiniotwórcze, pedofilia jest zła, i tego żadna wypowiedź skruszonego popaprańca nie zmieni


Rozmowy w toku to w większości ściema jeśli chodzi o gości. Może przesadziłam,że w większości ,ale jednak często się zdarza ,że przyjdą do programu po kasę ,ale o tym była już tutaj kiedyś dyskusja.
A napisałam o tym ze względu na to,że kiedy usłyszałam ten tekst aż mnie zamurowało ...

tomash - 2008-11-21, 16:50

http://miasta.gazeta.pl/z...ie_ukarany.html
Niegłupi Jaś - 2008-11-21, 18:20

Jestem w szoku- w końcu jakaś mądra decyzja biegłych i sądu!
tomash - 2008-11-21, 19:41

A czytasz wszystkie wyroki wydane w kraju? Jeśli nie to co znaczy to "w końcu"?
Niegłupi Jaś - 2008-11-22, 03:10

Akurat to jest sprawa dość nietypowa, mogąca nastręczać problemów z jej interpretacją, więc cieszę się, zę wyrok jest, jaki jest. Wcale bym się jednak nie zdziwił, gdyby w tym chorym państwie kolesia skazali.
Mało istotne jest, że codziennie w kraju zapadają dziesiątki wyroków w sprawach standardowych, powtarzalnych, typowych. Istotne jest to, jak wymiar sprawiedliwosci odnosi się do przypadków bardziej złożonych i osobliwych. Takie historie są bardzo często naglaśniane przez media, bo są interesujące. I niestety wiele z nich jawnie kłóci się z logiką. Takie mamy przepisy, pełne furtek i słabych punktów, takich mamy biegłych i procedury sądowe. Cieszę się, że w końcu, w sprawie ciekawej, niestandardowej, zapadł wyrok logiczny i słuszny. Dość mam już słuchania o błędach i haniebnych wyrokach.

Arges - 2008-11-22, 12:03

A takich młodocianych, 13-letnich kurewek strojących się na 20-tki jest więcej, duzo wiecej, raz w jakiejś gazecie był nawet artykuł, w którym chłopak opowiadał, jak na dyskoteki czy do klubów przychodzą 14/15-tki ucharakteryzowane na 18/20-stki.
Zresztą, trzy lata temu na obozie były dwie 13-stki, które bez nadmiernego strojenia się wyglądały w moich oczach na 16/17, a przynajmniej jedna z nich ;-)

Tula - 2008-11-22, 14:29

Arges napisał/a:

Zresztą, trzy lata temu na obozie były dwie 13-stki, które bez nadmiernego strojenia się wyglądały w moich oczach na 16/17, a przynajmniej jedna z nich ;-)


I tak to sobie tłumacz ;)

Arges - 2008-11-22, 14:49

Nie bralem się za nie (zresztą i tak byłoby to bezcelowe), tylko stwierdziłem, jak na oko wyglądały ;-)
tomash - 2008-11-22, 16:31

Niegłupi Jaś napisał/a:
Dość mam już słuchania o błędach i haniebnych wyrokach.


:lol: To się nazywa sprawiedliwość gminy :) Media w tym przypadku działają na szkodę sprawy i de facto całego wymiaru sprawiedliwości. Bo albo uznamy, że sędzia ma ustawowe widełki w których może się poruszać i wydawać wyrok według tego jak przedstawia się sprawa albo rezygnujemy z wymiaru sprawiedliwości i wszystkich karzemy według jednego wzorca.

Bo łatwo jest się oburzać gdy Fakt napisze: skazali pedofila na dwa lata! Skandal, hańba. A za nimi ludzie tacy ja Ty powtarzasz że wyroki są nielogiczne a prawo złe. Prawda jest inna - dziennikarz musi czymś zapełnić numer gazety a taki temat - krótka kara dla pedofila, to jest coś! Ale czy dziennikarz sprawdził dlaczego sędzia wydał taki wyrok? Czy zna wszystkie okoliczności sprawy? Czy wie co wpłynęło na taki a nie inny wyrok? Nie, nie wie, bo nie musi, to nie jest szokujące ani interesujące. Najłatwiej rzucać sloganami. I tak tworzy się zły mit polskiego wymiaru sprawiedliwości. Więcej krytycyzmu w stosunku do tego co czytasz w gazetach i portalach Janie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group