Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Emigracja z kaczladnu
Autor Wiadomość
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-05-27, 12:59   

Tyle, że mnie nigdy w te góry jakoś nie ciągnęło! Jedyne co z tych gór mam to to że żyję w jednej z najzimniejszych kotlin w Europie!! Marny powód do zadowolenia...

Zeph: Powtórzę, tylko dlatego że się tu urodziłem i wychowałem mam uważać że żyję w raju na ziemi? Miejscu gdzie wszystko jest piękne i dobre? Nie jestem patriotą i nigdy nie byłem, wręcz przeciwnie. Ale jakbym miał szansę to spróbowałbym naprawić ten kraj. Bo póki co Polską od ładnych 60 lat rządzą tchórze a jedyny odważny - Balcerowicz - jest przez większość polaków wyklęty.
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-05-27, 13:37   

progger napisał/a:
Nie jestem patriotą i nigdy nie byłem, wręcz przeciwnie.


Nie wiem czy to powód żeby się tym chwalić... :/
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-05-27, 13:46   

Nie wiem czy to powód żeby się wstydzić...
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Master
pyta leśna


Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-05-27, 14:24   

Ja też nie jestem patriotą i szczerze powiedziawszy mam w dupie ten kraj. Państwo rządzone przez półgówków, ciągłe afery, komisje ślepdcze i rozliczanie przeciwników. Lewica rządziła. Teraz rządzi prawica, rozlicza lewice. Za jakiś czas pewnie znowu będzie rządziła lewica i zacznie się rozliczanie prawicy. I tak do usranej śmierci... We wiadomościach non-stop Gertych, Lepper i Kaczyński. Już nawet przestałem oglądać serwisy informacyjne.

Nie mówie, że Polska to brzydki kraj. Owszem, jest co zwiedzać itd, ale jak się patrzy, co się dzieje to łapy i szczena opadają do samej ziemi. Istny cyrk. Drugiego takiego kraju nie ma na świecie...

Prawdopodobnie wyjade na pracy do Norwegii. Możliwe, że na stałe....
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-05-27, 15:10   

Jeśli nie jesteś patriotą to tym samym masz gdzieś co się dzieje z tym krajem, jest Ci obojętny i nie zamierzasz nic dla niego zrobić. Cynizm najwyższych lotów.
Ja daleki jestem od zachwytów nad kondycją Polski, ale potrafię rozróżnić to, co mi ona daje, od tego, co zabierają mi ludzie. Polska jest piękna, bądź co bądź rozwija się, a dostawała już na przestrzeni wieków po tyłku nie raz. Nie było jej na mapie, a oto jest i ma się coraz lepiej. Idioci pokroju wyżej wymienionych polityków skrupulatnie Polskę wybebeszają, ale ja wierzę że ona i z nimi sobie poradzi.
Ktoś tu na forum ma w podpisie słowa Piłsudzkiego, że "Polska to wspaniały kraj, tylko ludzie chu*e". To jest moi drodzy święta prawda.
Poza tym, parafrazując słowa Kennediego: Nie pytaj co Polska może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla Polski.
Wiecznym narzekaniem niczego się nie wskóra.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-05-27, 15:36   

Nie Jasiu, dość już patrzenia w przeszłość mówienia że Polsce zawsze było po schodzach pod górkę i wiatr w oczy! Było co było ale cas najwyższy porzucić imidż narodu skrzywdzonego przez los i nienawidzonego przez sąsiadów. Jeśli ktoś nas nie lubi to widać zasłużyliśmy sobie na to. Nie chce mi się słuchać tego że Polski nie było na mapie przez 125 lat! Ukrainy czy Białorusi nie było jeszcze dłużej i co z tego dla tych krajów wyszło. Nie zachwycam się naszą historia bo to hostoria przeciętnego państwa, które wszystkie nieszczęścia jakie na nie spadło samo sprowokowało!

Polska się zrozwija mówisz? Pewnie że się rozwija, a że jest to ok. 4% rocznie zamiast 10% to już inna sprawa. I zwalnia nasz kraj w wyścigu europejskim własnie dzięki naszym politykom, którzy mają tyleż instynktu samozachowawczego co oszlały leming. A tych gnoi wybrali inni ludzie przecież! A reszta wybrała najgorsze rozwiązanie - obojętność i milion wymówek byle nie postawić krzyżyka na karcie wyborczej. Nasz kraj żyje złudzeniami i utopią. To jest prawda. Boli mnie to bo nie chciałem opuszczać Polski ale chyba nie będę miał wyjścia, a wtedy uczynię to bez większego żalu.

Oto mój post z innego forum:

Wstydzę się za Polskę. Wstydzę się za wicepremierów: Leppera i Giertycha, ludzi bezwzględnych, pozbawionych zahamowań i nie posiadających kompetencji do rządzenia. Wstydzę się za premiera Marcinkiewicza - człowieka inteligentnego, który bez mrugnięcia okiem przystał na koalicję, uśmiecha udając że do tego właśnie dążył, że daje się sterować wyższym władzom partyjnym. Wstydzę się za panią wicepremier Gilowską, która do wyborów przystępowała jako"liberał" by skończyć w rządzie, który prezentuje sobą wszystko to czemu ona próbowała zapobiec. Wstydzę się za prezydenta Kaczyńskiego, który w momencie gdy kraj znalazł się w najgłębszym kryzysie od czasu odzyskania niepodległości nie potrafi zająć żadnego stanowiska. Wsytdzę się za zwycięską partię, która szła do wyborów z hasłem taniego państwa tylko po to by rozbudować rząd do niespotykanych rozmiarów. Ta sama partia deklarowała, że nidgy w rządzie nie znajdzie się człowiek skazany wyrokiem sądu, że w kraju nastąpi odnowa moralna. Wsytdzę się jawnego afiszowania się z przyjaźnią rządu z określonymi mediami spod znaku O. Rydzyka. Wstydzę się za nie przemyślane i chaotyczne ustawy uchwalane przez nowo wybrany parlament oraz ciągłe pyskówki posłów nieprzystające demokratycznemu państwu. Wstydzę się gloryfikacji bogoojczyźnianej idealogii zastępującej racjonalny program odnowy państwa. Wstydzę się tego, że młodzi wykształceni Polacy by zarabiać godziwe piniądze zmuszeni są wyjeżdżać za granicę i pracować "na zmywaku" w Londynie, Dublinie czy Madrycie. Wstydzę się widząc cenzorskie i ograniczające wolnośc słowa zapędy rządu, w którego składzie znajdują się ludzie z Solidarności - kiedyś walczyli z państwem łamiącym swobody obywatelskie, teraz tworzą kolejne takie państwo...
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-05-27, 15:56   

Amen Proggy, amen. Masz cholerną rację, mnie też jest za to wstyd i żal tyłek ściska. Ale mówisz tu znów o ludziach, natomiast rozmowa zaczęła się o pięknie FIZYCZNYM naszego kraju. Mnie jest żal Polski bo kocham ją całym sercem. Kocham polskie lasy, kocham polskie góry, kocham morze, jeziora, polskie niebo, szlacheckie dworki, książęce zamki i pałace, polskie książki i muzea, uwielbiam wszelką faunę i florę mieszkającą wśród nas... To jest Polska, a nie tam banda kretynów na najwyższych stołkach. Kocham polską historię i jestem z niej dumny. Nie chcę się nią teraz zasłaniać, mnie też takie coś wkurza, ale należy mieć świadomość narodową która kształtuje się poniekąd również dzięki historii. Wiesz za co kocham Polskę jeszcze? Choćby za to że praktycznie nigdy na arenie międzynarodowej nie była typowym agresorem. Gdybym był Niemcem albo Ruskiem, to z tego powodu musiałbym się gorzko wstydzić.
Powtórzę to raz jeszcze: Polska jest piękna, tylko przez głupich ludzi powoli umiera na naszych oczach. :(

Jeśli chodzi o aktualny rząd, wiesz co jest najśmieszniejsze? To, że jak się teraz popytasz to okaże się, że na Kaczorów i PiS nikt nie głosował!! No dosłownie nikt! Sami się wybrali, sfingowali wybory jak onegdaj Saddam w Iraku! Normalnie druga Białoruś! :( Ludzie w tym kraju są naprawdę tacy głupi, że ręce opadają. A biedna Polska musi to tolerować :(
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-05-27, 16:21   

Był kiedyś w mojej mieścinie piękny zamek... teraz dzięki "życzliwym" wygląda on tak:



Smutne jak w 60 lat ludzie potrafią zniszczyć zabytek, który dodatkowo prawie nie ucierpiał przez całą wojnę
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-05-27, 16:37   

Rozumiem Twój ból Prog i w pełni go podzielam :(. Więcej takich przykładów jest np. na www.opuszczone.com
A to dopiero wierzchołek góry... :( Naszą narodową cechą oprócz narzekania jest też nieszanowanie tego co mamy :(.

P.S. A pochwal się skąd pochodzisz? :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-05-27, 17:44   

Widzisz ludzie mysleli bardziej o tym żeby ukraść graść cegieł niż dbać o zamek który mógłby być atrakcją turystyczną i dawać pracę. A tak moje miasto wymiera - kto zdolniejszy ucieka, zostają tylko emeryci i bezrobotne młode małżeństwa z dziećmi, których świat ogranicza się do pola kilku kilometrów. Nawet jakby ktoś wykształcony chciał tu zostać to co by robił? Bezrobocie oscylujące w granicach 30% totalny brak prespektyw polepszenia sytuacji...Widzę jak maiejsce gdzie się urodziłem i wychowałem umiera w bardzo brzydki sposób, dziwisz mi się że jestem zgorzkniały?

A skąd jestem możesz przeczytać w "Ankiecie"
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2006-07-10, 17:18   

Chciałbym gdzieś wyjechać na pewien czas, ale nie na stałe - w końcy w Polsce mam rodzinę i znajomych, troszkę ciężko byłoby bez nich :) Najchętniej do USA, albo Wielkiej Brytanii lub do innych kajów, w ktorych mówi się po angielsku (uczyłem się niemieckiego i francuskiego - z tego pierwszego pamiętam już tylko "ich weiss nicht" a ten drugi kaleczy moje uszy ;))
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Shadow 
srokojebca


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 180
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-07-13, 01:38   

Bez względu na to kto rządzi powinno się pracować w swoim kraju i dla swojego kraju a nie myć gary czy sprzątać mieszkania irlandzkim pastuchom , tylko dlatego że sypną więcej dukatów... niech niektórzy sprzedają się za kilka srebrników więcej , mnie to nie obchodzi... wszystkie narody które do czegoś doszły pracowały na siebie u siebie... i tak powinno być u nas... tylko wiadomo żeby zacząć coś budować ,trzeba zacząć od fundamentów.. a u nas młodzież chce od razu szybką kasę.. więc nic dziwnego że wyjeżdżają.. tylko że podatki płacą na rzecz obcego państwa, a nie tutaj.. potem przyjadą i jeśli przyjadą bez pomysłu na rozdysponowanie kasy - to przejedzą to w pizdu i trzeba będzie znowu emigrować... nie chce mi się już tego tłumaczyć,ale żeby do czegoś dojść trzeba zaczynać od początku.. początki są zawsze trudne ale żeby było lepiej muzi być najpierw pod górkę
PS. nie głosowałem na PIS żeby nie było...
 
 
wiking 
pyta leśna


Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2006-07-13, 07:54   

Shadow napisał/a:
Bez względu na to kto rządzi powinno się pracować w swoim kraju i dla swojego kraju a nie myć gary czy sprzątać mieszkania irlandzkim pastuchom , tylko dlatego że sypną więcej dukatów... niech niektórzy sprzedają się za kilka srebrników więcej , mnie to nie obchodzi...


Ok,Shadow,rozumiem,że młodzi powinni szukać pracy u nas,a nie wyjeżdżać w pisdu i rujnować nasz kraj.Ale weź też pod uwagę,że wyjechało też wielu ludzi w średnim wieku,jak np.mój staruszek,i że nie zrobili tego po to aby pokazać Kaczorom,że nie będą pracować w tym kraju,czy coś,tylko za chlebem.Jakby mój stary nie pojechał do tej zasranej Irlandii to byśmy pewnie pomarli z głodu,bo pracy dla nauczycieli nie ma,a z pensji mojej mamy raczej się wyżyć nie da:/ I akurat te ,,kilka srebrników więcej" uratowało nam tyłki.
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-07-13, 08:50   

Shadow wzruszyłem się... łezka mi się w oku normalnie kręci. Budowanie od fundamentów mówisz? Owszem ale te fundamenty ma stawiać władza, w momencie gdy rynek nieruchomosci szaleje z cemami za m2, praktycznie niemożliwe jest założenie nowej działalnosci gospodarczej a każdy kolejny projekt reform naszej władzy powoduje że w łosy stają dęba nie dziw się że ludzie spieprzają wszystkimi mozliwymi drogami. TAK w Polsce można do czegoś dojś tylko powiedz mi jaką mam motywację żeby zostać tu i w wieku tych 45 lat żyć na poziomie jaki zagwarantuje mi praca na zlewie w Londynie?
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Shadow 
srokojebca


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 180
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-07-13, 13:42   

Nie mówcie tylko że wszyscy zaczęli wyjeżdżać akurat za kadencji Kaczyńskich... wcześniej rządziło żałosne SLD, jeszcze wcześniej pożal się Boże AWS i nie było lepiej niż teraz.. no może za Millera, bezrobocie w skali kraju spadło wtedy do 11% ale to był wynik światowej koniunktury na rynkach a co za tym idzie wzrostu gospodarczego u nas i taki spadek musiał nastąpić.. mi nie chodzi o tych ludzi w wieku średnim, żeby mnie źle nie zrozumiano...bo o ni fakt , muszą wyżywić rodzinę.. ale o takich dorobkiewiczów w wieku 19-24 liczących na szybką kasę.. to raz.. po drugie.. temat ucieczka z Kaczlandu... nagle wszyscy emigrują bo u steru są Kaczyńscy? to absurd... wyjeżdżają bo otworzyły się rynki pracy, wyjeżdżali i taka tendencja jest od wejścia do Unii...po następne chodzi o godność... jeśli kogoś satysfakcjonuje(mówię o młodych) zmywak z dyplomem to jego sprawa.. bilet w jedną stronę i dowidzenia.. bez żalu pomacham chusteczką
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone