Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: LadySatan
2007-09-01, 21:28
Nyktalgia - "Nyktalgia"
Autor Wiadomość
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-06-27, 09:19   Nyktalgia - "Nyktalgia"

Nyktalgia - Nyktalgia



Tracklist:
1. Misere Nobis 11:06
2. Lamento Larmoyant 09:56
3. Cold Void 07:33
4. Exitus Letalis 11:51


Poboczny projekt kolesi z Krieg i Sterbend - Nyktalgia. Z czystym sumieniem mogę im przypiąć (jako nielicznym) etykietkę depressive black metal. Treści oscylują wokół nocy i bólu - i tak jest zaiste. Płyta jest przepełniona bólem i zniszczeniem skierowanym we własną stronę. Jedna z tych płyt, które najbardziej potrafią deprymować człowieka, na równi ze Shining. Co mamy na tej płycie? Brzmienie na dźwięk którego, każdy szanujący się wydawca chwyciłby się za głowę (chociaż są sto razy gorsze brzmienia...), tempa od wolnych skaczących do szybszych, oraz z wokalem przepełnionym cierpieniem ,niemal osiągającym szczyt możliwości. Jest on wspaniale dobrany do zmian melodii - a te są przepiękne, mimo iż bez użycia klawiszy. Oparte są one głównie na "brzdękaniu" gitar (Exitus Letalis). Piękna praca perkusji, a szczególnie dźwięk bębnów. Są rewelacyjne. Płyta obowiązkowa dla każdego fana takiego grania, jako że (powtarzam) jedna z nielicznych , które kwalifikują się do tego odłamu black metalu. Wg.mnie, na płycie nie ma niczego zepsutego, wszystko jest pozapinane na ostatni guzik. Niedługo wychodzi nowe ich dzieło "Peisithanatos" - nie mogę się doczekać.

Ocena:
10/10


Myspace@Nyktalgia
_________________
*************
 
 
Mordimer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-27, 10:55   

Naprawdę, bardzo dobra płyta. Jak widać nawet dbm może niszczyć ;)
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-06-27, 11:02   

Otóż to Mordi :)
_________________
*************
 
 
qwerty 
kucojebca



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 349
Wysłany: 2007-06-27, 13:23   

Oj tak ta płyta jest nieziemsko dobra. Doprowadza do płaczu, genialna, prawdziwe arcydzieło, palce lizać, miodzio dla uszów, kocham ją :D
 
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-06-27, 13:32   

Ciekaw jestem drugiej płyty, chociaż jakoś dziwnie się nie boję o nią.
_________________
*************
 
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-06-30, 10:44   

Może się nie znam,może za bardzo przeżywam każde nowe depresyjne wydawnictwo ale to jest dla mnie kurwa genialne.Wszystko pięknie dopięte na ostatni guzik,słuchasz płyty i nie ma nawet mowy żebyś się nudził.Muzyka co chwile zaskakuje cię jakimś pięknym dżwiękiem,przejściem,wyjebaną perkusją.
To jest coś co przynajmniej mnie wyjebało w kosmos,słuchasz człowieku i czujesz,że to ma wszystko czego szukałeś....taka dawka emocji to coś genialnego...
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-06-30, 11:32   

Zobacz "Make A Change...Kill Yourself" , w dziale z recenzjami :) A co do tego...

"Może się nie znam,może za bardzo przeżywam każde nowe depresyjne wydawnictwo ale to jest dla mnie kurwa genialne."

...to Ci powiem, że widzę bardzo w chuj wiele albumów z podpisem "depressive black metal", ale ponad 3/4 to gówno, którego nie warto słuchać.

[ Dodano: 2007-06-30, 11:34 ]
A co do przejść, to masz absolutną fucking rację. Takich przejść to jeszcze nie słyszałem.
_________________
*************
 
 
qwerty 
kucojebca



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 349
Wysłany: 2007-06-30, 22:47   

Ahh, no nie umiem nie odlecieć słuchając tego cacka. Genialne depresyjne dzieło.
 
 
lotka 
kucojebca



Dołączyła: 02 Maj 2007
Posty: 356
Wysłany: 2007-07-01, 20:20   

Już jakiś czas temu spodobała mi się okładka... i chciałam to sprawdzić, jednak dopiero dzisiaj udało mi się załatwić... i bardzo mi się spodobało, to nie jest jakiś zwykły krzyk, zwykłe brzdękanie gitar tą muzykę się czuje... mogłabym powiedzieć nawet, że jest piękna.. choć nie wiem czy to pasuje.. ale co tam, ja tak czuję...
_________________
Great cosmos, crimson ocean
Waves riding empty motions
Bring twilight, bring new night
Now silent demon sleeping...
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-07-01, 20:49   

Każdy odbiera muzykę na swój sposób, dla mnie to jest naprawdę piękne. Zapodam w takim razie inne wydawnictwa.
_________________
*************
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-07-02, 20:53   

Ojejej, ojojoj... jeszcze trochę marcepana tu dorzućcie :P. Słuchałem tylko próbek na majspejsie i nie są złe, muzyka nawet przednia, wokal też, ale tylko do momentu, aż przechodzi w tej pedkowaty piskowyt. Irytuje mnie takie zawodzenie i nie mogę tego po prostu zdzierżyć...
Aha, okładka fatalna... zero gustu.

Mimo to postaram się o full album :).
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-07-02, 20:58   

Wokale są pół na pół.
_________________
*************
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone