Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: LadySatan
2007-09-01, 21:45
Velvet Cacoon - Northsuite (Best of - compilation)
Autor Wiadomość
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-07-19, 10:00   Velvet Cacoon - Northsuite (Best of - compilation)

Velvet Cacoon - Northsuite


Tracklist
1. Northsuite [11:40]
2. Winterglow [08:47]
3. Fire Bloomed From Frost [04:45]
4. Chapelflames [06:42]
5. Salts & Ashes [09:08]
6. Bloodscents [09:15]
7. Fire Bloomed From Frost (demo)[05:18]
8. Dieselflame Novapyre 1892 (demo)[06:11]

Total playing time: 01:01:46

Ostatnie wydawnictwo Velvet Cacoon, to Best Of, zatytułowane "Northsuite" - zbiór ośmiu narkotycznych, niesamowicie hipnotyzujących utworów black metalowych, z dość znacznym depresyjnym zabarwieniem. Kolejna płyta do słuchania w nocy. Velvet Cacoon w swoich treściach traktuje ogólnie o narkotykach - muzyka podobnie jak one, hipnotyzuje, otula nas płaszczem tajemniczości i po prostu sprawia że odpływamy. Nie wyobrażam sobie słuchać tego podczas jazdy na rowerze, nie. To jest jedna z tych pozycji, która wymaga od nas rozluźnienia, skupienia, nałożenia na uszy dobrych słuchawek i utonięcia w muzyce(najlepiej ze szklaneczką ulubionego alkoholu w dłoni). Słychać wyraźnie inspiracje wczesnym Shining oraz Xasthur. Co jest ciekawego w tej muzyce?Chociaż by fakt, że Velvet Cacoon jest bardzo oszczędny w liryki - tekst piosenki to jedno, może trzy zdania, np:

"Blinking bottles of the mind that throttles
Poeceanicreverie of the purnee laudanum"

VC posiada naprawdę wspaniałe brzmienie gitar - ciężkie, lekko zabrudzone. Wart uwagi jest również wokal. Skrzekliwy, lekko ściszony. Bardzo dobra płyta, do której mam jedno zastrzeżenie - mianowicie automat perkusyjny gra trochę monotonnie, podobnie jak w Anti - The Insignannce Of Life. Jednak ja zatopiłem się w tej klaustrofobicznej, mrocznej jak cholera, zimowej atmosferze - i jest naprawdę rewelacyjnie, ten element przestał mi z czasem przeszkadzać.Muzyka naprawdę adekwatna do okładki. Zimna, mroczna, posępna.Płyta przeze mnie szczególnie polecana dla fanów tego odłamu. Po prostu ja lubię takie płyty, które się wielu nie podobają, ze względu na ich brud, lekki syf i dziwną atmosferę. Bo przy nich zawsze zapadam w swojego rodzaju trans...

Tradycyjnie, paczuszka sampli.
Velvet Cacoon - Northsuite - samples.rar

Ocena:

8/10
_________________
*************
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone