Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: LadySatan
2007-09-01, 09:01
Slipknot - Vol 3
Autor Wiadomość
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-08-11, 19:40   Slipknot - Vol 3




1. "Prelude 3.0" – 3:57
2. "The Blister Exists" – 5:19
3. "Three Nil" – 4:48
4. "Duality" – 4:12
5. "Opium of the People" – 3:12
6. "Circle" – 4:22
7. "Welcome" – 3:15
8. "Vermilion" – 5:16
9. "Pulse of the Maggots" – 4:19
10. "Before I Forget" – 4:38
11. "Vermilion Pt. 2" – 3:44
12. "The Nameless" – 4:28
13. "The Virus of Life" – 5:25
14. "Danger - Keep Away" – 3:16

Kochany i nienawidzony. Odkąd zaczął być szerzej rozpoznawany Slipknot wciąż budzi wielkie kontrowersje i emocje. Spora część ludzi nie trawi image`u zespołu, który mimo wszystko jest tylko dodatkiem do muzyki, a często dla osób wygłaszających opinie o zespole stanowi jedyne kryterium jego oceny. Mnie osobiście zlewa jak zespół wygląda, jeśli gra porządną muzykę to niech jego muzycy chodzą choćby i workach parcianych. Slipknot odniósł wielki sukces już przy premierze drugiej płyty pt. "Slipknot", przy trzeciej "Iowa" pokazał większy pazur i dawkę agresji. Gdy wydawało się że styl zespołu okrzepł i kolejne płyty będą tylko powielaniem pomysłów z dwójki i trójki kapela pokazała że nie ma zamiaru iść na łatwiznę i że jest zespołem wciąż poszukującym swojego oblicza i nie boi się eksperymentów. Zdecydowanie zmieniło się brzmienie zespołu, jest bardzo "chłodne" i mechaniczne w przeciwieństwie do poprzednich dwóch albumów które brzmiały bardziej "organicznie", zmieniła się również i sama muzyka. Na poprzednich albumach Slipknot prezentował zestawy utworów mocnych, ciężkich, przebojowych nastawionych na ładunek energii, na Vol 3 jest za to więcej przemyślanej muzyki, o dziwo nawet kilka ballad i solówek. Vol 3 jest także płytą na której uwidocznione zostały najbardziej umiejętności techniczne członków zespołu, które jak wiadomo są niemałe. Dzięki temu wszystkiemu Slipknot stworzył nową jakość w swojej muzyce - industrialne brzmienie, progresywne kompozycje, dużo większe zróznicowanie materiału, chora atmosfera przewijająca się przez wszystkie utwory. Powiem szczerze że nie byłem pewien co do zmian które muzycy zapowiadali ale okazało się że chłopaki potrafią napisać dobrą balladę, zagrać ciekawą solówkę, zaaranżować utwór w niestandardowy sposób, słowem pokazać wielkie "fuck you" wszystkim którzy mówili że Slipknot to banda grajków, którzy potrafią tylko bezmyślnie napieprzać. Przy wszystkich tych zmianach wciąż jednak słychać że to Slipknot, kompozycje zachowały swoistą przebojowość, głos Coreya brzmi potężnie, wciąż urozmaica swoje wokale. Płyta podzieliła fanów Slipknota - Ci którzy wielbili poprzednie oblicze zespołu tej płyty prawdopodobnie nie zrozumieli, wielu ludzi do tej pory stroniących do tej pory od Slipnkota zachwyciło się bogactwem, dopracowaniem i kompleksowością tego albumu. Zespół zawędrował bowiem w zupełnie inne rejony łączące industrial, prog metal, hardcore i thrash metal powstała płyta wyjątkowa, jedna z najlepszych jakie słyszałem. Od kilku lat wracam do niej raz po raz zachwycając się tym dziełem. Jeden z najważniejszych albumów metalowych XXI wieku.

10/10
_________________
Last.fm
 
 
jaqb 
Motherfucker
Prawdziwy Chuj



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1412
Skąd: Yoknapatawpha
Wysłany: 2007-08-11, 19:50   

Świetna recka, znakomity album, jebać pedałów, którzy stwierdzą, że to chujnia dla dzieciaków i pozerów, dla mnie 9/10, bo max to jednak chyba trochę przesada ;)
_________________
i never sleep, cause sleep is the cousin of death
 
Arctoss 
krowojebca



Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 510
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-11, 22:43   

niezły album, bije na głowę poprzednie wydawnictwa Slipknot.
_________________
http://lasadasia.act4trees.com
 
 
jaqb 
Motherfucker
Prawdziwy Chuj



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1412
Skąd: Yoknapatawpha
Wysłany: 2007-08-11, 22:49   

Dla mnie IOWA na równi, albo tylko nieco słabsza, debiut raczej nędzny
_________________
i never sleep, cause sleep is the cousin of death
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2007-08-11, 22:52   

Vol. 3 najbardziej mi się podoba spośród wszystkich ich płyt. wydaje mi się że tutaj konkretnie wiedzieli, co chcą zagrać i jak zagrać. czuję, że się przyłożyli bardziej niż do poprzednich albumów. ale 10 nie dam, maks 8. Iowa 7, debiut 6. MFKR... 7.
 
 
Justycha 
srokojebca



Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 79
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2007-08-12, 11:47   

Ta płytka bardzo mi się podoba, jednak IOWA jeszce bardziej przypadła mi do gustu.. 9/10 : )
 
 
Kapsel 
krowojebca



Wiek: 34
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 514
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-08-13, 14:49   

najlepsza płytka slipków za to zupełnie nie zgadzam się co do 'organiczności' i 'chłodności' zespołu.
_________________
The Fragile
 
xyz 
srokojebca



Wiek: 36
Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 101
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-08-20, 12:43   

Najsłabsza ich płyta, zdecydowanie. :(
_________________
http://www.lastfm.pl/user/inv3cted/
MetalCore ftw! \m/
 
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-09-12, 22:53   

Najlepsza ich płyta, zdecydowanie!


Tutaj jest przynajmniej oryginalnie.

9/10
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone