Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: LadySatan
2007-09-01, 09:00
Ark - Burn The Sun
Autor Wiadomość
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-08-16, 14:27   Ark - Burn The Sun



1. Heal The Waters (6:37)
2. Torn (3:51)
3. Burn The Sun (4:34)
4. Resurrection (5;31)
5. Absolute Zero (6:05)
6. Just A Little (4:36)
7. Waking Hour (4:15)
8. Noose (5:03)
9. Feed The Fire (3:56)
10. I Bleed (4:03)
11. Missing You (9:04)

Ark. Bodaj największy wyrzut sumienia sceny prog metalowej. Mieli wszystko - jednego z najlepszych wokalistów na świecie, wybitnych istrumentalistów, dar do pisania świetnych, chwytliwych utworów, uznanie krytyki i mediów oraz rosnącą szybko rzeszę fanów. A jednak nie zapobiegło to rozpadowi kapeli, która zostawiła po sobie jedynie dwa albumy "Ark" i wydany 6 lat temu "Burn The Sun". W momencie wydania BTS zaczęto mówić o nich jako o nowych królach prog metalu. Wszędzie gdzie tylko można było spotkać recenzję tego albumu dostawał on najczęściej maksymalną notę. Bo w istocie udało się Norwegom stworzyć dzieło wyjątkowe... niebywale ciężkie lecz jednocześnie melodyjne, techniczne do bólu bez 10 minutowych istrumentalnych galopad w stylu Dream Theater. Wybitne umiejętności techniczne słychać w każdej sekundzie tego albumu a jednak nie męczy ona i nie służy tylko upajaniu się własnymi umiejętnościami ale tworzy zrąb kompozycji. Jest to równowaga którą utrzymać jest bardzo trudno tym niemniej zespołowi udało sie to w sposób znakomity dzięki czemu mimo całego swojego zapętlenia album był na tyle przystępny że teledysk promujący płytę zdarzyło mi się zobaczyć kilka razy w MTV!! A to już o czymś świadczy. Styl kapeli to połączenie power metalu i hard rocka jednocześnie ciężki ale i przebojowe brzmienie kojarzy mi się trochę z Symphony X ale bez tej całej symfoniczno-teatralnej otoczki. Pierwsze skrzypce należą do gitarzysty - Tore Østba którego umiejętności są naprawdę powalające, płyta jest pełna jego śwetnych riffów, zagrywek i solówek. Za wokale odpowiada człowiek którego przedstawiać - Jorn Lande jest w ostatnich latach wszędzie - coraz lepiej rozwija się jego solowa kariera, grał z Malmsteenem, Masterplanem, Beyond Twilight nagrał też dwie płyty z wokalistą Symphony X - Russelem Allenem (beznadziejne nie polecam). Nie słyszałem wszystkiego co nagrał zatem nie wiem czy to jego najlepsza płyta ale zdecydowanie spisał się na medal - gdy trzeba śpiewa z hard rockowym zadziorem, kiedy indziej z kolei potrafi śpiewać bardzo delikatnie i lirycznie - nie bez powodu porównuje się go do samego Coverdale`a. Niestety sukces płyty okazał się być gwoździem do trumny zespołu - Tore i Jorn nie potrafili dojść do porozumienia co zaowocowało rozwiązaniem kapeli... Czy są szanse na powrót? Wątpliwe choć na pewno fani prog metalu i dobrego metalu wogóle wiele by dali żeby móc obejrzeć Ark na scenie.

8,5/10

Tu macie jeden utwór:
http://www.progarchives.com/artist.asp?id=753
_________________
Last.fm
 
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-08-16, 21:55   

Ja bym dał 9/10

Zacna produkcja. Ale tak to jest jak sie spotyka doskonały kompozytor i znakomity gitarzysta z wybitnym wokalistą.
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2007-08-20, 23:14   

jakoś ostatnio zupełnie nie mam ochoty na taki typ prog metalu... ale swojego czasu bardzo lubiłem tę płytę, 8/10
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-09-12, 21:35   

Dopiero sie zapoznaje z ta plyta, ale juz jestem pod wrazeniem, choc troche sie czuje jakbym sluchala PoS ;)

A "Missing You" mnie oczarowal ;)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-09-12, 22:33   

Lady wszystko co choć trochę progresywne przyrównuje do PoS ;)

Ale akurat widzę zbieżność przy Ark. I tu i tam doskonałe głosy :D
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
Gabriell 
jeżojebca



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 1112
Wysłany: 2007-09-12, 22:35   

Co to dużo gadać, kawał dobrej roboty, a i stopa pod stołek się gibie w rytm muzyki ;)

[ Dodano: 2007-09-12, 22:36 ]
aha...8,7/10 8)
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-09-12, 23:15   

Ed The Dead napisał/a:
Lady wszystko co choć trochę progresywne przyrównuje do PoS ;)

Ale akurat widzę zbieżność przy Ark. I tu i tam doskonałe głosy :D


jak to wszystko? :P Poza tym jestem poczatkujaca i moze mi sie wydawac :P
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone