Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Zephyr
2006-10-21, 11:23
Mushroomhead
Autor Wiadomość
glano-filc
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-15, 10:11   Mushroomhead



Chcialbym wam drodzy forumowicze przedstawic kolejna kapele o ktorej chodza sluchy od dawna.Kapela ktora jako pierwsza w historii uzyla masek na koncertach i pozostala w cieniu dzisiejszych Slipknotow itp.Jesli chodzi o Slipknota to byl rowniez koncert na ktorym czlonkowie Mushroomhead wysmiewali Slipknotow,a publika skandowala "fuck slipknot".Moim zdaniem ich muzyka jest bardzo oryginalna,dwoch wokalistow,ciekawe partie klawiszow,ogolnie nie ma nudy.Co do riffowania to w niektorych kawalkach partie podchodza pod thrash metal,jednak wiecej tu zaciec z hardcore'a.Jesli chodzi o mnie to nie lubie masek itp cyrku na scenie ale ich image jest niesamowity i trzyma klimat.
 
Deathrider
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-15, 10:52   

hmm A Gwar nie jest starszy, jeżeli chodzi o użycie masek?? Ci to dopiero świrusy :P

zdjęcie dla przykładu: http://i6.photobucket.com...ride/gwar_8.jpg
 
BaRtek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-15, 20:10   

Słyszałem, posobała mi się płytką XX :) Nie przypasował mi tylko pierwszy kawałek, ale generalnie kciuk do góry :)
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2006-07-16, 09:06   Re: Mushroomhead

glano-filc napisał/a:


Chcialbym wam drodzy forumowicze przedstawic kolejna kapele o ktorej chodza sluchy od dawna.Kapela ktora jako pierwsza w historii uzyla masek na koncertach i pozostala w cieniu dzisiejszych Slipknotow itp


What? Z tego co wiem to Mushroomhead jest zespołem młodszym niż Slipgniot, a poza tym jak powiedział kolega Deathrider Gwar już w latach osiemdziesiątych używał masek
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
glano-filc
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-16, 09:11   Re: Mushroomhead

Ceandric napisał/a:
What? Z tego co wiem to Mushroomhead jest zespołem młodszym niż Slipgniot, a poza tym jak powiedział kolega Deathrider Gwar już w latach osiemdziesiątych używał masek


To Ci powiem ze Mushroomhead byli przed Slipciotem i to oni uzyli masek przed ta banda kretynow.A co do Gwar to mozliwe ze o nich zapomnialem i to moj blad.Chodzilo mi glownie o Mushroomhead na tle Slipknota,wlasnie o takie porownanie.
 
dexter xs 
jebak leśny
kurwa mrok



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 238
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-16, 09:25   

Kurde a ja myśłałem że to Mushroomhead sie wzorował na Slipknocie w początkach swojej kariery :|

myliłem sie:Mushroomhead

"Kapela powstała w 1993 roku w Cleveland w stanie Ohio. Z powodu widowiskowych koncertów, szybko stali się znani w swoim rodzinnym mieście. Dzięki mieszaniu dźwięków charakterystycznych zarówno dla metalu, industrialu, rapu i innych, szybko pozyskali wierną grupę słuchaczy. Niebawem zaczęli koncertować z tak uznanymi zespołami w branży muzycznej jak Marilyn Manson, Type O Negative, Misfits, Anthrax, Down, Gwar czy Genitorturers... Płyta "XX", wydana w 2001 roku, jest swojego rodzaju kompilacją, która zawiera najlepsze utwory z poprzednich płyt, plus oczywiście trochę nowego materiału. Przyniosła ona rozgłos grupie nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie... Wkrótce ukaże się najnowszy krążek zespołu "XIII".
[Na podstawie www.mushroomhead.prv.pl]"

Slipknot:



"Slipknot powstal w roku 1995, jako efekt wspólpracy perkusistów Shawn'a Crahan'a i Anders'a Colsefni. Crahan byl fanem zespolu Colsefniego - Vexx, a Colsefni czesto przychodzil na koncerty grupy Crahan'a - Heads On The Wall, laczylo ich równiez zamilowanie do tzw. "role playing games", a szczególnie do gry 'Rage', przypominajacej 'Dungeons & Dragons', w która poczawszy od roku 1994 obydwaj grali w domu Crahana. Fakt to nader istotny poniewaz owa zabawa w zamiane ról i tozsamosci byla impulsem do zalozenia masek, którymi Slipknot mial zaslynac pare lat pózniej. Do tworzacej sie grupy zostali dokooptowani: basista Paul Gray i gitarzysta Donnie Steel (obydwaj grali z Colsefni'm w death-metalowym BODY PIT). W skladzie pojawil sie równiez drugi gitarzysta Josh Brainard, który wymyslil dla zespolu poczatkowa jego nazwe MELD. Pierwszy koncert odbyl sie jednak dopiero po wlaczeniu do skladu niezwykle utalentowanego palkera, mlodziutkiego Joey'a Jordison'a. Show odbylo sie w listopadzie 1995 roku w klubie Crowbar w Des Moines, Iowa. Role wokalisty, objal wtedy Colsefni, który od dawna pracowal nad swoim agresywnym, glebokim sposobem spiewania. W tym czasie powstaly takie kawalki jak "Slipknot", "Killers Are Quiet", "Bitchslap", "Do Nothing", "Confessions", "Some Feel", "Part of Me" i "Tattered and Torn". Paul, Shawn i Joey spotykali sie razem w pubie u Sinclair'a, gdzie pewnego wieczoru podczas dyskusji na temat przyszlosci zespolu, wymyslili sobie cztery zasady, które do dzis definiuja Slipknota.

1. "Nie odpowiadamy nikomu"
2. "Nie przejmujemy sie trendami"
3. "Gramy to, co chcemy"
4. "Nie pozwolimy ludziom wplynac w jakikolwiek sposób na nasza muzyke"

Wtedy równiez, Shawn i Joey zadecydowali o tym, ze ich kapela bedzie miala w skladzie trzech perkusistów, co uwazali (i nie bez racji) za totalny hardcore. Joey byl glównym palkerem, a wspomagali go Shawn i Anders. Wkrótce postanowiono zmienic nazwe zespolu z Meld na PYG SYSTEM, by zaraz potem stwierdzic, ze lepsza nazwa jest SLIPKNOT, tytul ich pierwszego kawalka. W lutym 1996 roku grupe opuscil Donnie Steele, który doznal w tym czasie objawienia i stwierdzil, ze granie w zespole jest sprzeczne z religia chrzescijanska."

(uciełem bo to wkońcu temat o Mushroomhead a nie o Slipknocie.)
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-10-21, 11:08   

Może i powstali wcześniej ale muzycznie nie dorastają Slipowi do pięt. Taki bezpłciowe nu-metalowe granie z kiepskim wokalem który do Coreya nie ma startu...
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Adek 
pyta leśna



Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Piekło 66/6
Wysłany: 2007-05-17, 22:43   

Temat stary ale sie wypowiem. Kapela świetna ale wkurwia mnie, że członkowie zespołu mają jakieś ALE do SlipKnoTa (kapeli o wiele lepszej) i buntują publiczność przeciwko SlipKnoTowi...
 
 
miRas 
srokojebca



Wiek: 35
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 92
Skąd: Poland
Wysłany: 2008-01-26, 15:52   

Mushroomhead mi nie dopowiada o wiele lepszy jest Slipknot
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Mirusiek/
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2008-01-26, 16:00   

No a poza tym tych ze Slipkota jest więcej, więc gdyby doszło do spuszczania wpierdolu... ;)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
miRas 
srokojebca



Wiek: 35
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 92
Skąd: Poland
Wysłany: 2008-01-28, 20:12   

Slipknot nie musi sić bić i tak ich przewysza muzycznie.

Nie oszukujmy się Mushroomhead nie ma szans w pojedynku ze Slipknotem
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Mirusiek/
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2008-01-29, 17:50   

Wypadałoby, żeby w pojedynku brały udział zespoły grające taki sam gatunek. A S i M mają ze sobą tyle wspólnego co bracia Mroczek z mrokiem (kurde, ale przejebane porównanie) ;)

Wczoraj przesłuchałem "Mushroomhead". Nie powiem, całkiem nieźle się przy tym zasypia ;). Mocnych uderzeń jest zaskakująco mało jak na zespół metalowy, więcej tam jakiegoś pitolenia na klawiszach i gadanych wstawek. Ogólnie nudy :P

A, zauważyłem, że na końcu "Simpleton" wygłaszany jest tekst, który pojawia się też na początku "Shadows That Move" Mastodona :)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone