Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Zespół metalowy wszechczasów
Autor Wiadomość
jaqb 
Motherfucker
Prawdziwy Chuj



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1412
Skąd: Yoknapatawpha
Wysłany: 2009-01-19, 19:23   

Chujowy i nieprecyzyjny ten temat. Wnoszę o zamknięcie.
_________________
i never sleep, cause sleep is the cousin of death
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2009-01-19, 19:36   

gducha napisał/a:
Niszczuk jakby wszystko rozpatrywać zupełnie subiektywnie to jakakolwiek dyskusja nie miałaby sensu, bo wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia.


ale muzyki obiektywnie rozpatrzyć się nie da :| a na pewno w tak nieprecyzyjnym temacie jak ten, bo co znaczy termin "zespół wszechczasów"? dla jednego będzie to pierwszy zespół metalowy ever, dla innego najbardziej wpływowy zespół, dla jeszcze innego taki, który wpłynął na popularność gatunku w danym okresie - na przykład.
 
 
jaqb 
Motherfucker
Prawdziwy Chuj



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1412
Skąd: Yoknapatawpha
Wysłany: 2009-01-19, 19:53   

Jak pozamiatał ;)
_________________
i never sleep, cause sleep is the cousin of death
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-01-19, 20:40   

Niszczuk napisał/a:
a na pewno w tak nieprecyzyjnym temacie jak ten, bo co znaczy termin "zespół wszechczasów"? dla jednego będzie to pierwszy zespół metalowy ever, dla innego najbardziej wpływowy zespół, dla jeszcze innego taki, który wpłynął na popularność gatunku w danym okresie - na przykład.


z tym się akurat najzupełniej zgodzę. natomiast muzykę jako taką da się do pewnego stopnia.
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2009-01-19, 22:01   

Ale z tego co ja rozumiem ten temat, to nie chodzi tu o kłótnie który zespół jest bardziej kultowy, ani o wyłonienie tego jedynego, najkultowszego ;), tylko o to, aby każdy wpisał swoją subiektywną opinię i tyle. Równie dobrze dla kogoś najbardziej kultowy moze być Nightwish, a dla innego Mayhem, proste.

Bo gdyby sprawę badać obiektywnie, to pewnie krąg zacieśniłby się do kilku kapel, które miały fundamentalny wpływ na gatunek.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Bohun 
kucojebca



Wiek: 41
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 449
Skąd: geopijalni
Wysłany: 2009-01-19, 22:12   

Jesli chodzi o subiektywną ocenę to jak dla mnie Satyricon rządzi :d
_________________
"Zadzierającym nosa łatwiej gardło poderżnąć"
Ciekawe Czasy - Terry Pratchett
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2009-01-19, 22:51   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Sam żeś jest Lola, transie jeden :P Ja po prostu Mety nie trawię i tyle. Nie znoszę wokalu, nie znoszę ich stylu. Nużą mnie niepomiernie. Mają swoje zasługi, ale kultowi to jak na moje mogą być tylko dla starych wyjadaczy, którzy w latach '80 siedzieli w metalu i jarali się rozwojem thrashu i heavy. Na dzień dzisiejszy Meta to dla mnie taki trochę dziadek kulturysta, ktory przez 30 lat walił sterydy i teraz chce się dumnie prężyć, ale jest po prostu śmieszny :P. Może trochę przejaskrawiam, lubię kilka ich kawałków, ale kult to kult, a Meta jest takim trochę zespołem z Bravo. Forsa, media i bezjajeczne pitu pitu :P ;)


Ależ Jasiu to, że tobie się Meta nie podoba, nie znaczy że nie jest kultowa. To nie jest sprawa gustu i innych takich subiektywnych pierdół :P
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2009-01-20, 00:31   

Ceandric napisał/a:
Niegłupi Jaś napisał/a:
Sam żeś jest Lola, transie jeden :P Ja po prostu Mety nie trawię i tyle. Nie znoszę wokalu, nie znoszę ich stylu. Nużą mnie niepomiernie. Mają swoje zasługi, ale kultowi to jak na moje mogą być tylko dla starych wyjadaczy, którzy w latach '80 siedzieli w metalu i jarali się rozwojem thrashu i heavy. Na dzień dzisiejszy Meta to dla mnie taki trochę dziadek kulturysta, ktory przez 30 lat walił sterydy i teraz chce się dumnie prężyć, ale jest po prostu śmieszny :P. Może trochę przejaskrawiam, lubię kilka ich kawałków, ale kult to kult, a Meta jest takim trochę zespołem z Bravo. Forsa, media i bezjajeczne pitu pitu :P ;)


Ależ Jasiu to, że tobie się Meta nie podoba, nie znaczy że nie jest kultowa. To nie jest sprawa gustu i innych takich subiektywnych pierdół :P


Jesteś w błędzie mój Ty Ptysiu z kremem :) Bo któż decyduje o tym, czy zespół jest kultowy, czy nie? Słuchacze Pączusiu :). Ja nim jestem i twierdzę, że jak NA MOJE to Meta nie jest kultowa. Jest zasłużona, popularna, ważna dla wielu, tego nie neguję, ale w moim odczuciu nie jest zespołem aspirującym do miana kultu. Już takie Burzum w kultowości bije Metę na łeb- MOIM ZDANIEM. Więc tak jak pisałem, możemy tu podawać swoje typy i zapatrywania, a kłótnie kto ma rację a kto nie, są bezcelowe. Bo rację bedzie miał każdy, gdyż podaje zespoły ze swojego punktu widzenia. To tak, jak się dzieci w piaskownicy kłócą, czyj tatuś ma ważniejszą pracę- czy tata strażak, czy tata lekarz, czy tata policjant... Albo kłótnia o to, czyj bóg jest lepszy- Jahwe, Allach, Budda, dolar itd. :)

A jeśli naprawdę rzetelnie do tego tematu podejść, to by trzeba wybrać kilka kandydatów, prześledzić ich cały dorobek, policzyć ilu innych wykonawców się na nich wzorowało, jaki mieli i mają wpływ na scenę, ilu w ich szeregach grało wybitnych muzyków, jak ich pozasceniczne życie wpływało na odbiorców itd. itp. i wtedy, zapewne tylko w drodze demokratycznego głosowania, daloby się wyłonić jakiegoś zwycięzcę. Jeśli chcesz, to możesz pisać magisterkę na ten temat i zająć się nim naukowo :). Jednak wątpię, czy Power zakłądając ten temat, miał takie właśnie coś na myśli :).

[ Dodano: 2009-01-20, 00:39 ]
Możemy też ew. rozgraniczyć dwa pojęcia i wprowadzić podział na zespoły wielkie i zespoły kultowe. Zespół kultowy nie musi być wcale wielkim, a wielki kultowym. I tak np. do wielkich można by wrzucić np. Sabbathow, Ironów, Metę, Celtic Frost czy jak ktoś chce to np. Motorhead, a do kultowych Mayhem, Burzum dla niektórych może nawet Tiamat albo Emperor czy masę jakichś podziemnych kapel.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2009-01-20, 17:42   

Maiden prawdopodobnie dla mnie.
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2009-01-20, 17:54   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Ale z tego co ja rozumiem ten temat, to nie chodzi tu o kłótnie który zespół jest bardziej kultowy, ani o wyłonienie tego jedynego, najkultowszego ;), tylko o to, aby każdy wpisał swoją subiektywną opinię i tyle.


To właśnie miałem na myśli zakładając ten temat.
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-01-26, 21:02   

Black Sabbath, nie muszę argumentować.
 
Arges 
kucojebca



Wiek: 35
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-01-27, 17:45   

Największym poszanowaniem cieszy się Lemmy, o ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone