Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Jacaszek - Treny
Autor Wiadomość
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2009-04-09, 06:20   Jacaszek - Treny




Tracklist:
1. Rytm to nieśmiertelność
2. Lament
3. Orszula
4. Żal
5. Powoli
6. Taniec
7. O ma żałości
8. Tren IV
9. Walc
10. Martwa cisza
11. Rytm to nieśmiertelność II

Michał Jacaszek to na polskiej scenie muzycznej postać niezwykła, realizująca się we wciąż nowych projektach i stylistykach. Jego pierwszy materiał "Lo-Fi Stories" to rodzaj elektroniczno-akustycznych soundtracków do nieco psychodelicznych bajek, nagrany wraz z Miłką Malzahn "Sequel" to z kolei połączenie jazzu, elektroniki, poezji śpiewanej, poza tym wielu słuchaczy zna także jego koncertowy projekt "Lem-concept" (soundtracki do "Bajek Robotów" Stanisława Lema).

Trzecia płyta Jacaszka również zaskakuje, tym razem Michał stworzył wraz z innymi muzykami projekt łączący elektronikę z brzmieniami muzyki poważnej. Klasyczne instrumenty i wokalne improwizacje poddane zostały rozmaitym elektronicznym zabiegom. Efektem jest charakterystyczne, nieco zabrudzone, spatynowane brzmienie lo-fi, zestawione potem z surowymi partiami skrzypiec, wiolonczeli i wokalu.

Sam Michał Jacaszek tak pisze o tej płycie:
"Sięgnąłem po brzmienia harfy, fortepianu, orkiestry smyczkowej. Zebrane próbki dość mozolnie obrabiałem elektronicznie, budując wstępnie harmonie i frazy. Stefan Wesołowski rozwinął moje aranże, wzbogacił je harmonicznie, komponując a następnie nagrywając partie skrzypiec i wiolonczeli (na wiolonczeli Ania Śmiszek-Wesołowska). Maja wzbogaciła muzykę pięknymi sopranowymi improwizacjami, posługując się czasem chorałową manierą.
Muzyka w "Trenach" to żałobne, powoli powtarzające się elektroniczne frazy, smyczkowe harmonie oraz piękne, delikatnie przetworzone elektroniczne wokale. Dużo ciszy i skupienia, tęsknoty i bólu".
Album ukazuje się równolegle w Gusstaff Records oraz w norweskiej wytwórni Miasmah (obie wersje różnią się tylko okładką - wydanie Gusstaff Rec. to 6-stronicowy digipak).


Stefan Wesołowski : aranżacja smyczków, skrzypce
Maja Siemińska: wokal
Ania Śmiszek Wesołowska : wiolonczela
kompozycje i produkcja: Jacaszek


OPINIE LUDU:
W chwilach, gdy w moje ręce (a raczej uszy) wpadają takie cuda, jestem naprawdę dumna z tego, że jestem Polką, że to nasi czynią te cuda. Nie mogę się uwolnić od "Trenów". Całymi miesiącami czekałam na taką właśnie płytę, która jednocześnie będzie rozrywać i wyciszać. Gdyby cierpienie i spokój można było rozpisać na nuty, brzmiałyby właśnie tak.

[b]Słucham tej płyty nieprzerwanie od kilku dni. Gdybym miała opisać ją jednym słowem użyłabym - przepiękna! Tak cudownego smutku nigdy nie słyszałam.[b]

Moja opinia:

Zostałem rozjebany. Trzy utwory z Trenów na myspace, polecam zwłaszcza ostatni RYTM TO NIEŚMIERTELNOŚĆ

Ocena:
9,5/10

www.myspace.com/jacaszek
_________________
*************
 
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-04-09, 10:35   

Jacaszek jest generalnie świetny, ale Treny to mistrzostwo. Płyty można w kółko słuchać i się nie nudzi. A emocje... to już swoją drogą.
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Tenju 
srokojebca



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 135
Wysłany: 2009-04-09, 21:36   

Hmm.... może posłucham.... opis mnie bardzo zachęca....
_________________
Perkunu Yra Dang!
 
clark_nova 
pyta leśna


Wiek: 40
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 49
Skąd: Białka/Kraków
Wysłany: 2009-04-10, 00:19   

Piękna płyta. Zebrała bardzo dobre recenzje nie tylko w Polsce, ale nie ma się co dziwić. Dawno nie słuchałem czegoś co by mnie na tak długo przy sobie zatrzymało. Wszystkim: i pomysłem i klimatem i aranżacjami i produkcją.

Osobny temat to sama postać Michała Jacaszka, kibicuje temu kolesiowi od 2005 roku i do tej pory wszystko mu wychodziło. Szkoda tylko że najnowszy album "Pentral" raczej słaby. Ale ja tam w niego wierzę i myślę że to tylko małe potknięcie (ostatnie) w jego "karierze".
_________________
To nie ważne, czy Ojczyzna mi się podoba, czy nie. Z duszy jej sobie nie wyrwę...
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2009-04-10, 08:59   

treny bardzo na plus. pentral jeszcze nie słyszałem. jest też bogurodzica, u mnie leży na dysku (jeden kawałek z 15 minut), jakby ktoś był chętny to dać znać ;)
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2009-04-10, 09:20   

Nie dla mnie to... nie przepadam za takimi ambientowymi rzeczami
_________________
Last.fm
 
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2009-04-10, 12:37   

raz na czas są dobre, ale jakoś mało czym się potrafię tak naprawdę zachwycić (uściślam - jacaszkiem się nie zachwycam, jest po prostu bardzo fajny ;))
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone