Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Jedzenie a wysiłek intelektualny
Autor Wiadomość
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-10-27, 09:20   Jedzenie a wysiłek intelektualny

Kolejny mit obalony, prawda jest taka, że wysiłek intelektualny także powoduje zwiększone zapotrzebowanie na kalorie, a więc nie tylko praca fizyczna pobudza nasz apetyt. Z drugiej strony może to mieć (myślenie) negatywny wpływ na naszą talię.

Źródło: http://www.sciam.com/arti...akes-you-hungry

PS. W artykule jest też trochę na temat "zioła", jego pozytywny wpływ i wykorzystanie w medycynie.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2008-10-27, 13:02   

A był w ogóle taki mit, że myślenie nie powoduje zapotrzebowania na kalorie?? Przecież to oczywiste, że każda funkcja życiowa stwarza zapotrzebowanie na składniki odżywcze, czy jest to spanie, oddychanie, myślenie, po prostu życie :).
Natomiast wiadomo także, ze mózg można odpowiednio odżywiać, fundując mu związki (np. magnez, potas) zwiększające jego wydolność i możliwości. Złe ogólne odżywienie organizmu skutkuje jednocześnie zmniejszeniem możliwości intelektualnych.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-10-27, 13:07   

Niegłupi Jaś napisał/a:
A był w ogóle taki mit, że myślenie nie powoduje zapotrzebowania na kalorie?? Przecież to oczywiste, że każda funkcja życiowa stwarza zapotrzebowanie na składniki odżywcze, czy jest to spanie, oddychanie, myślenie, po prostu życie :).
Natomiast wiadomo także, ze mózg można odpowiednio odżywiać, fundując mu związki (np. magnez, potas) zwiększające jego wydolność i możliwości. Złe ogólne odżywienie organizmu skutkuje jednocześnie zmniejszeniem możliwości intelektualnych.


No wiadomo, tylko tutaj chodziło o to, że zwiększony intelektualny wysiłek, czyli wykonywanie czynności, które wymagają wytężenia szarych komórek aby zrealizować pewne zadanie, powodowało, że osoby takie jadły więcej :D
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2008-10-27, 18:43   

To było wiadomo od zawsze. Mózg potrzebuje najwięcej glukozy :) I najlepszym na to dowodem jest to, że kiedy uczę się intensywnie mam bardzo ładne cukry :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2009-04-10, 17:48   

Ja jak się intensywnie ucze to mam wory pod oczami i otwartą gębę...
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
voit 
srokojebca



Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 92
Skąd: UK
Wysłany: 2009-04-23, 11:35   

Oj racja, jak mam wolne to portafie od okolo 10 rano do 17 bez jedzenia wysiedziec bo nic nie robie a w szkole to bez jedzenia nie dam rady nawet jak mam lekcje od 9 do 13
_________________
You say forgive him, I say revange
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2009-06-01, 22:57   

Fajki są lepsze. Kiedyś polecano palenie tytoniu na inteligencję ( ehe ). Poza tym jaranie szlugów konserwuje jakieśtam komórki w mózgu i to sprawia, że pamięć i koncentracja lepiej chodzi ( Gasz, co za język ! ). Ja tam bez palenia mam dobrą pamięć.

Co do pozytywnych efektów zioła :

Jest udowodnione, że palenie zioła wyzwala choroby psychiczne, które i tak siedziały skryte w człowieku, ale nie dość, że je wyzwala to częste palenie przyczynia się do szybkiego rozwoju owych chorób. Wyzwala je oczywiście u osób, które, możliwe, że prędzej czy póżniej i tak by zachorowały, a może nie zachorowałyby w ogóle gdyby nie ćpały psychodelików. Szlugi natomiast robią na odwrót : Pomagają chorym psychicznie, w szczególności schizofrenikom. Ten mechanizm nie jest jeszcze ponoć do końca zbadany, ale nawet w najbardziej rygorystycznych szpitalach psychiatrycznych pozwalają wyjść pacjentom na faje, bo to pomaga.

Co do wysiłku intelektualnego : Jest jak najbardziej wskazany.
 
Arges 
kucojebca



Wiek: 35
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-06-01, 23:16   

Jak się poczyta, to NISKIE dawkowanie THC rzeczywiście wpływa/może wpływać pozytywnie; oczywiście mowa tu o medycznym zastosowaniu i tylko gdy jest to wymagane, a nie regularnym jaraniu skuna z 15% - 25% zawartością THC...
 
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2009-06-01, 23:36   

Arges napisał/a:
oczywiście mowa tu o medycznym zastosowaniu


"lekarstwa" trzeba zażywać regularnie by były skuteczne, więc okazyjnie palenie logicznie musi być "bezpieczniejsze" , nieprawdaż :D
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-06-01, 23:38   

najbezpieczniejsze jest nie palenie w ogóle, a umysł można stymulować innymi sposobami ;]
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2009-06-02, 07:20   

gducha napisał/a:
najbezpieczniejsze jest nie palenie w ogóle, a umysł można stymulować innymi sposobami ;]


hm to nie mogę się zgodzić, z praktyki potwierdzone, że lepiej od czasu do czasu niż w ogóle, ale to działa dla mnie ;)
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2009-06-02, 17:07   

Powerage napisał/a:
Ja tam bez palenia mam dobrą pamięć.


Czyli że rzuciłeś? Brawo! :)

Cytat:
Co do wysiłku intelektualnego : Jest jak najbardziej wskazany.


A jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, raczej niewskazane. Póki co fajki bardziej szkodzą zdrowiu i nie warto palić, nawet jeśli troszkę to pomaga na inteligencje (kiedyś to ponoć śledzie łby na to pomagały :))
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone