Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Lifelover
Autor Wiadomość
bobekk 
srokojebca


Wiek: 33
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 59
Skąd: stalowa wola
Wysłany: 2008-11-14, 17:10   Lifelover

Lifelover został utworzony 2005 roku w Sztokholmie/Jönköping. Grupka muzyków o dziwacznych pseudonimach gra depresyjny rock z elementami black metalu. Nie mam pojęcia czy panowie siedzieli w psychiatryku, ale jeśli tak to najwyraźniej ich leczenie zakończyło się fiaskiem, o czym świadczy już sama okładka ich pierwszego albumu - Pulver. Muzyka zawarta na albumie jest miejscami melodyjna i słodka, ale partie wokalne brzmią jakby robiono wokaliście niewyobrażalną krzywdę. Drugi album (Erotik) jest nieco mniej psychodeliczny i chaotyczny, lecz równie dobry co poprzedni. Na nowym albumie wydanym 10 października za pośrednictwem włoskiej wytwórni Avantgarde Music.- ‘Konkurs’ - znalazło się czternaście utworów, - jak twierdzą artyści, osadzone są w klimacie depresyjnego black metalu z domieszką awangardy i dziwaczności. „Wiele oczekiwaliśmy po tym wydawnictwie i to, co stworzyliśmy nasze depresyjne dziecko nas nie zawiodło”. - dodają. W ramach autopromocji nowego albumu na oficjalnej stronie MySpace opublikowano dwa nowe utwory „Brand” i „Mental Central Dialog”.
Lifelover potrafi stworzyć ciekawy klimat, unikalny i niepowtarzalny.
Dyskografia:
* Pulver, 2006
* Erotik, 2007
* Konkurs, 2008
Członkowie:
* ( ) - Wokal, Mowa, Gitara, Teksty
* B - Wokal, Gitara, Bass, Pianino, Mowa, Teksty
* 1853 - Dodatkowy wokal, Mowa, Teksty
* H. - Gitara
* Fix - Bas
* S - Perkusja (live)

http://www.myspace.com/lifeloverband
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Wiesiek666/
 
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2009-05-24, 09:08   

posłuchałem Pulver i faktycznie - brzmi to tak jakby wokal zupełnie nie pasował do muzyki. przynajmniej początkowo, po jakimś czasie to się układa w zgrabną całość (nie mam tu na myśli początkowych utworów a wrażenie) i brzmi naprawdę fajnie, dziwnie, psychodelicznie.
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
R. 
srokojebca



Wiek: 35
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: my mind
Wysłany: 2009-05-29, 20:28   

Posłuchaj Konkurs. Na Pulver Kim raczej wokalnie wzoruje się na Hypothermia. Konkurs jest piękny, zwłaszcza utwór SHALLOW. Wokale tam zabijają. Są całkiem inne, a tak niesamowicie przygniatające że


ja pierdolę
_________________
Polly chce ciacho

http://img.menelgame.pl/c...uren/671125.jpg
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-05-30, 11:37   

Pulver jest zajebisty, taki szalony, wariacki. Konkurs za to jest najbardziej stonowaną, 'normalną' płytą Lifelovera i - jak Sarmak napisał - bardziej przygniatającą. Równie dobra, co Pulver. Tylko Erotic mi nie podchodzi, kompletnie, sam nie wiem czemu.

Btw. dziwne byłoby, gdyby Kim nie wzorował się na Hypothermi, skoro jest jej wokalistą...
 
Arges 
kucojebca



Wiek: 35
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-06-14, 13:10   

Sarmak ma rację, Konkurs jest piękny.
Wkręciłem się strasznie, krążek wchodzi cały od początku do końca, bez chwili przerwy czy omijania utworów, coś zajebistego.
Podobają mi się melodie, wokale, brzmienie i aranżacje perkusji, oczywiście klimat, ale tez to, że to raczej rock niż bm - i to właśnie daje tak zajebisty efekt.
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-06-14, 16:32   

A ja zapomniałem dopisać, że Erotic jednak też jest przezajebisty... Tylko musiałem go odpalić, będąc w odpowiednim nastroju.

Arges napisał/a:
to raczej rock niż bm - i to właśnie daje tak zajebisty efekt.

Podpisuję się pod tym.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone