Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Depresja
Autor Wiadomość
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2010-06-27, 01:35   

Jest efekt, jest lepiej, przede wszystkim stabilniej :) Fajno :D
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2010-07-05, 21:12   

No to zaczynamy od początku... a już myslałem, że będzie dobrze...
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2010-07-05, 23:09   

A podobno jesień i zima to czas depresyjny...

Po pierwsze primo- nie myśl, myślenie boli ;) po drugie- będzie dobrze, tylko trzeba w to uwierzyć i chcieć. po trzecie- nie powiem że wiem jak to jest, bo nie wiem. ale parę razy zdarzyło mi się mieć gorsze czasy w życiu (np. obecnie) i naprawdę- umysł to potęga. myśleć pozytywnie. często pod tym względem bywam hipokrytką, ale zwykle się udaje jakoś tam przezwyciężyć.

a tak btw. ostatnio ludzie sprawiają ,że czuję się jak chodzący antydepresant. dunno why.
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2010-07-07, 10:39   

Niestety jak ktoś ma depresje, to myślenie pozytywne przychodzi mu z trudem, albo jest w ogóle niemożliwe :)

A ja swój epizod depresyjny mam za sobą, odstawiam tabsy i pewnie za 3-4 miesiące zacznie się od nowa :P Ale co tam, przynajmniej na własnym ślubie wypiję sobie w końcu :D
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2010-07-07, 18:03   

Tego się akurat domyślam ale z doświadczenia wiem, że jak człowiek chce to jest w stanie dużo rzeczy zrobić. Nie zawsze jest to proste, ale cóż... nikt nie mówił że życia jest proste ;)

Lady- nie wychodź za mąż. po co? :P
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2010-07-07, 20:59   

Pozytywne myślenie jest ważne, ale tak jak samym pozytywnym myśleniem nie wyleczysz cukrzycy, nadczynności tarczycy, miażdżycy itp, tak samo nie wyleczysz depresji. Depresja to nie jest przedłużające się przygnębienie, tego nie należy bagatelizować, bo może się źle skończyć.

Wychodzę za mąż, bo chcę :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2010-07-08, 00:05   

Wiem, że nie należy bagatelizować i wcale tego nie robię. Tylko widzisz Lady, nadczynność tarczycy, miażdżyca czy cokolwiek z tego rodzaju to choroby narządów, jakieś tam dysfunkcje/uszkodzenia ,a depresja to psychika. Nvm, nie miałam nigdy depresji na szczęście, nie mam też większej wiedzy o tym ani o metodzie leczenia. Jedno wiem- nie w moim stylu jest pisanie komuś z depresją po prostu "idź weź prochy" ;)

szczęścia życzę, ale po "moich" ostatnich doświadczeniach dochodzę do wniosku, że to tylko zbędny papier. ;) no chyba, że ktoś jest bardzo wierzący i bez tego nie pójdzie do nieba, to proszę bardzo ;)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2010-07-08, 06:28   

Same prochy wszystkiego nie załatwią, oczywista.

Gducha napisał/a:
nadczynność tarczycy, miażdżyca czy cokolwiek z tego rodzaju to choroby narządów, jakieś tam dysfunkcje/uszkodzenia ,a depresja to psychika.

Depresja to psychika, owszem. Ale na tą psychikę ma wpływ wiele czynników biologicznych. Schizofrenia, depresja, dwubiegunówka, zespół obsesyjno-kompulsyjny - są wywoływane przez, upraszczając, złe funkcjonowanie mózgu, np. niski poziom serotoniny itd.

Lady, jeśli coś niechcący pokręciłem, to popraw mnie :)
Ostatnio zmieniony przez elviElViedor 2010-07-08, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2010-07-08, 08:22   

okej, okej. ja może zostanę przy twierdzeniu, że jestem chorobliwą optymistką. nie chcę się z wami sprzeczać ;)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2010-07-08, 16:26   

Elvi, masz rację. Przyczyną depresji są zaburzenia chemii mózgu i niestety na dzień dzisiejszy raczej nie da się tej chemii wyrównać optymizmem :) Ale kiedyś.. kto wie ;)
Oczywiste jest, że depresja jest często indukowana traumatycznymi zdarzeniami, złą sytuacja życiową itp., ale ma też podłoże neurobiologiczne, dlatego stosuje się terapie łączone. Ja byłam w terapii bez tabletek i miałam nawrót, chociaż starałam się myśleć pozytywnie i odrzucałam myśl o tym, że znowu jest coś nie tak. Wiecznie obniżony nastrój bardzo utrudnia terapię. A poza tym nic co zostało napisane nie przeczy temu, że jesteś chorobliwą optymistką :) Być może natura tak wspaniale Cię wyposażyła, że masz nadmiar serotoniny w organizmie ;)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2010-07-08, 22:35   

owszem, świadczy. ew. że jestem naiwna, ale to w sumie... jeden pies :P
nie wiem czy to kwestia natury i szczerze wątpię w tą teorię z nadmiarem serotoniny. dłuuugo by się rozpisywać. ;)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone