Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Porcupine Tree
Autor Wiadomość
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-12-29, 19:44   

Proszę nie baczyć na dość niezręczne błędy stylistyczne, gdyż-ponieważ było to pisane raczej bez sprawdzania zbytniego. Ale Singla i 4 miejsce w konkursie i tak dostałem ;)

Środowy koncert Porcupine Tree można by śmiało porównać do częstochowskiej pielgrzymki. Przed Areną tłumy fanatycznie nastawionych ludzi, wszyscy odziani w niemodne ciuchy (swetry były obowiązkiem), z
niemodnymi poglądami oraz oczywiście - słuchający tzw. niemodnej muzyki. Gdy masy na dobre umiejscowiły się w sanktuarium, Anathema uderzyła z krótkim, przejmującym i żywiołowym występem, udowadniając, że wielkie
zespoły nie powinny supportować innych wielkich zespołów. Pół godziny później gwiazda wieczoru zaczęła grać utwór tytułowy z Fear of A Blank Planet. Nieprzebierając zbytnio w słowach, fani zespołu przeżyli w
przeciągu całego występu "eargasm", którego bodźcami stymulującymi były: Nienaganne wykonanie utworów, zaskakująca i bardzo ciekawa setlista obejmująca rzeczy z nowej płyty jak i klasyki takie jak "The Sky Moves
Sideways" czy "Trains", bardzo fajne, selektywne brzmienie oraz dobry humor zarówno fanów jak i Stefana and Co. W ciągu tych dwóch godzin zaserwowano widowni szerokie spektrum emocji. Począwszy od nieco
transowego "otwieracza" poprzez smutek i melancholię w trakcie wykonania Smart Kid, psychodeliczne odurzenie minimalistycznego początku The Sky..., na wściekłym, metalowym graniu w Anesthetize (część publiczności rzuciła
się w dość nieśmiałe pogo) czy Blackest Eyes skończywszy. Sielankowego nastroju dopełniło odśpiewanie przez publiczność "Happy Birthday" Richardowi Barbieri. Wydarzenie było to zdecydowanie piękne, i naprawdę ciężko mi się do czegokolwiek przyczepić - nie jest ciężko zauważyć, iż jestem fanem smutnego Stefana i reszty. Myślę, że cała reszta zwolenników PT jak i również sweterki reszty zwolenników PT byli w równie dobrym humorze co ja (i sweterek mój, rzecz
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2008-01-27, 15:42   

4 października 2007 r Porcupine Tree zjawiło się w Orlando na podpisywanie płyt oraz mały koncercik dla 200 osób. Z powodu braku miejsca cała kapela nie mogła zagrac, zdecydowano zatem, że wystąpią jedynie Steven Wilson (ba! jakby mógł nie wystąpic :P) oraz John Wesley. Zagrali 8 utworowy, 33 minutowy set składający się z utworów rzadko granych przez zespół na żywo. Na przełom lutego marca zaplanowane jest wydanie CD tego koncertu pod nazwą "We Lost The Skyline". Setlista:

1. the sky moves sideways (4.02)
2. even less (3.27)
3. stars die (4.33)
4. waiting (3.52)
5. normal (4.52)
6. drown with me (4.09)
7. lazarus (4.29)
8. trains (4.04)
_________________
Last.fm
 
 
Agata 
pyta leśna


Dołączyła: 02 Lis 2008
Posty: 31
Skąd: dolny śląsk
Wysłany: 2008-11-09, 22:12   

Na gg od kilku dni mam opis "http://www.youtube.com/watch?v=yEQeCmxfYF8" ..

Wydawnictwo "Arriving somewhere.." - piękny to był dla mnie prezent :)
_________________
Oświetla moją postać, paląc skórę i grzejąc duszę (Glósóli = Glowing Sun)
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2008-11-15, 23:27   

A Stefan nagrywa solową płytę na jego majspejsie można poszłuchac jak to +/- będzie brzmieć ale raczej inna historia niż PT.

A ja się ostatnio przekonuję do wcześniejszych dokonań kapeli - The Sky Moved Sideways czy Voyage 34 to są wcale potężne rzeczy :)
_________________
Last.fm
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2009-04-25, 11:10   

Nowy album idzie :D Ma być podobnoż jeden utwór trwający 50+ minut, z wieloma niespodziankami. Wilson się waha czy nie zrobić podwójnego albumu i na drugim dysku byłyby krótsze piosenki czy wydać to w formie EP jak to miało miejsce z Nill Reccuring. Osobiście jestem za opcją nr 1 i popuszczam powoli ze szczęścia w majty :P
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2009-04-25, 22:09   

No no :D a kiedy to będzie wiadomo? :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2009-04-26, 00:16   

No jak Porcupine Tree to pewnie jesienią :P Fajnie by było dostać nowy album na październik
_________________
Last.fm
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2009-04-26, 11:50   

W takim razie super :D lato upłynie mi pod znakiem Riverside, a jesień pod PT :D
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2009-04-30, 21:48   

Właśnie obesrałem zbroję :D Porcupine Tree zagra w Polsce, mało zagra we Wrocku, mało zagra w Orbicie (250 m od mojej chatki) :D Bilety od 125 zeta w sprzedaży od 6 V koncert za to będzie miał miejsce pod koniec października :)
_________________
Last.fm
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2009-04-30, 21:58   

Noo, to jak uzbieram kasę, to nic mnie nie powstrzymie tym razem! :D
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2009-04-30, 22:59   

co to ma być za cena? :P
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2009-04-30, 23:04   

To chyba Lejdi zdążysz uzbierać stówkę z okładem w pół roku? ;)

Cena podobna do koncertu z 2007 roku ale warto, warto nawet jakby 2 stówy kosztował to bym poszedł. Zdecydowanie jeden z najpiękniejszych wieczorów w moim życiu :D
_________________
Last.fm
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2009-05-01, 06:48   

No właśnie może być problem, bo będę w wakacje robić praktyki i całe fundusze pójdą na przeżycie :) Ale wierzę, że się uda :D
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Shaitan 
Motherfucker



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1618
Skąd: Gdzieś na kaszubach
Wysłany: 2011-06-22, 19:30   

no więc jestem sobie po wstępnym zapoznaniu z dyskografią (narazie pierwszym przesłuchaniu wszystkich "longplejów") i największe wrażenie zrobiły (w kolejności chronologicznej): "Up the Downstair", "Stupid Dream" i "Fear of a Blank Planet". Zobaczymy jakie będą moje jedyne słuszne opinie po kilkukrotnym przesłuchaniu. Teraz jestem w trakcie słuchania pozostałych wydawnictw (EP, koncertówek itp). Ale ogólne wrażenia zarąbiste :D
_________________
The more I drink, the more I see
That suicide could be the key
To the place called paradise
Where pain not dwells, not hate nor lies...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone