Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
filmy
Autor Wiadomość
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2011-06-18, 18:46   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Dżizas, dziecko drogie, przeca Antychryst to najlepszy film ostatnich lat i moje absolutne Top 3!! Tylko że to bardzo wieloznaczny obraz, więc nie każden zrozumie 8)


Film był masakrycznie nudny :) Tyle mam do powiedzenia w jego temacie :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Shaitan 
Motherfucker



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1618
Skąd: Gdzieś na kaszubach
Wysłany: 2011-06-18, 22:10   

nie widziałem żadnego z wyżej wymienionych filmów i dobrze mi z tym - tyle w tym temacie :D
_________________
The more I drink, the more I see
That suicide could be the key
To the place called paradise
Where pain not dwells, not hate nor lies...
 
Gabriell 
jeżojebca



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 1112
Wysłany: 2011-06-18, 22:25   

Zgadzam się z naszym nadwornym Szatanem.

Ze swojej strony polecam film "The Horse Boy". Film jest dokumentem. Najlepiej przedstawi to poniższy link:

http://www.horseboymovie.com/Film.php

Świetne w tej historii jest to, że przedstawiono tu walkę z chorobą i żadną ze stron walki nie jest opieka społeczna :) Całość niesamowicie tchnie pozytywną energią, tym, którzy na co dzień zmagają się z chorobą pozwala się uśmiechnąć, a tym, którzy nie mają bladego pojęcia o niej - pokazuje jak ciężko jest żyć z autyzmem na co dzień.
W moim przypadku pierwsza była książka "Opowieść ojca", film jednak, porusza bardziej.

www.empik.,com
"Opowieść ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu” to prawdziwa historia o sile miłości. Gdy u kilkuletniego Rowana wykryto autyzm, jego ojciec Rupert – dziennikarz i autor książek podróżniczych – postanowił, że nie podda się bez walki. Długo próbował różnych form terapii, jednak bez skutku. Pewnego dnia przypadkiem odkrył, że jego syn nawiązuje wyjątkową więź ze zwierzętami. Wtedy postanowił zrealizować szalony plan – zabrać dziecko do krainy szamanów, nieskażonej przyrody i stad dzikich koni – Mongolii. A po powrocie opisał tę niezwykłą podróż"
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2011-06-19, 08:54   

LadySatan napisał/a:
Niegłupi Jaś napisał/a:
Dżizas, dziecko drogie, przeca Antychryst to najlepszy film ostatnich lat i moje absolutne Top 3!! Tylko że to bardzo wieloznaczny obraz, więc nie każden zrozumie 8)


Film był masakrycznie nudny :) Tyle mam do powiedzenia w jego temacie :)



Nudne to są Twoje posty :P Tak jak napisałem - Antychryst to film dla ludzi o otwartych umysłach, którzy na filmie i po nim (zwlaszcza po nim) uwielbiają myśleć, czy wręcz kombinować, jak sobie to wszystko co się widziało wyjaśnić i złożyć do, za przeproszeniem, kupy.
Natomiast niezależnie od fabuły i akcji filmu, plastycznie jest to najdoskonalszy obraz, jaki w życiu widziałem.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2011-06-19, 09:45   

Oczywiście. I dlatego, że film ten mi się nie podobał zakwalifikowałeś mnie do ludzi, którzy nie myślą i są ograniczeni umysłowo :) Przemyśl sobie swoją wypowiedź jeszcze raz, myślicielu :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2011-07-11, 22:59   

A ja mam nastrój na kino klasy Z ostatnio.

Basket Case - historia chłopca, który swojego braciszka trzyma w wiklinowym koszyku i żywi hamburgerami w pazłotku.
Plan dziewięc z kosmosu - historia ufoludków wyglądających jak supermani w piżamach, zamieniających trupy w wampiry.
Krwawa wieczerza - historia baru ze zdrową żywnością, którego właściciele próbują przywołać starego boga za pomocą członka dziadka.
Mordercze kuleczki - historia niejakiego Tall Mana, który w ofiary rzuca metalowymi piłeczkami pingpongowymi, wyposażonymi w różnego rodzaju wiertła i inne nieprzyjemne narzędzia.
Ostatnio zmieniony przez elviElViedor 2011-07-12, 14:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2011-07-11, 23:09   

Przecie Basket Case jest genialny... ta animacja poklatkowa, ten niepokojący koszyk, świetna gra aktorska... powinien Oskara dostać. :D
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2011-07-12, 14:53   

To dlaczego go nie obejrzeliśmy do końca?
W każdym razie... Bodajże jakiś lekarz prowadził eksperymenty na braciszku, i postanowili się zemścić. A główny bohater flirtował z typową urzędniczką, mając tak drewnianą minę... Cudowne dziecko przemysłu filmowego.
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2011-07-12, 19:32   

Bodajże dlatego, że stwierdziłam iż mam dość tego "cudnego" kina.

A z dobrych filmów:
"Hearts in Atlantis"- Hopkins oraz King jako baza, świetna rzecz. Choć nie dla miłośników wartkiej akcji.

"Bracia Karamazow", polsko-czeska produkcja. Oparte jak sama nazwa wskazuje na Dostojewskim, ale dość nietypowo ujęte. Poruszający, bardzo fajnie zrobiony film.

"Dorian Gray"- film dość dobry, choć dla mnie przeerotyzowany, przez co trochę zagubił się gdzieś sens całości. Ogólnie przyjemny, ładnie zrobiony, a ścieżka dźwiękowa- cudo!
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2011-12-09, 23:54   

Ze współczesnych to Drive mi ostatnio wora wytrząchało :D

Ale generalnie to ma faze na stare filmy... Kurna Casablanca, Rzymskie wakacje, Sabina... Dzisiaj się takich nie robi panie...

A Tramwaj zwany Pożądaniem uważam oficjalnie za najlepiej zagrany film w historii kina. Jak to się stało że Marlon nie dostał Oscara jest dla mnie tajemnicą większą niż budowniczowie piramid i poparcie dla PiS razem wzięte ;)
_________________
Last.fm
 
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2011-12-11, 11:40   

"Drive" dobry film, choć od razu po wyjściu z kina nie potrafiłem go w żaden sposób ocenić i nie wiedziałem co o nim myśleć.
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2011-12-12, 12:09   

Ja miałem inaczej - podszedłem do filmu sceptycznie ale z czasem mój zachwyt rósł tak, że końcówkę oglądałem z opadem szczęki ;)
_________________
Last.fm
 
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2011-12-12, 21:52   

a ja właśnie nastawiłem się na to że od razu będę zbierał szczękę z podłogi, poza tym byłem przekonany że film będzie inaczej wyglądał więc musiałem to wszystko przetrawić :P
 
 
Bohun 
kucojebca



Wiek: 41
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 449
Skąd: geopijalni
Wysłany: 2011-12-18, 19:02   

Ostatnio to spodobał mi się Hansel and Gretel.
Film jak to element kultury europejskiej zrobiony przez Azjatów. Historia opowiedziana całkowicie inaczej i w innym stylu.
_________________
"Zadzierającym nosa łatwiej gardło poderżnąć"
Ciekawe Czasy - Terry Pratchett
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone