Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
ksiazki
Autor Wiadomość
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-23, 21:24   

ostatnio skonczylam czytac świetną ksiażke "pogoda dla wszystkich", niestety autora nie pamietam. Bardzo polecam, choc nie jest to opowieśc optymistyczna. Niby lekko się czyta i nawet zasmieje sie w pewnych momentach, ale tresc ogólnie jest przygnębiająca. Autor mial bardzo trafne spostrzezenia..
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Thevilkris 
krowojebca
forgotten silence



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 581
Skąd: z zaświatów
Wysłany: 2006-03-22, 14:28   

Mistrz i Małgorzata to genialna książka a kot Behemoth jest po prostu zajebisty. Osobiście preferuję fantastykę oraz fantasy. Na pierwszym miejscu wymienię "Fundację" Issaca Asimova który jest dla mnie bogiem. A z drugiego nurtu w/w to oczywiście Sapkowski z Wiedzminem na czele jednak ostatnia trylogia (nie dokończona jeszcze) jest genialna. Mówię tu o Bożych bojownikach . Gorąco polecam.
_________________
In my left halfbrain there's nothing left, in my right halfbrain there's nothing right
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-03-29, 22:00   

Jest naprawdę wiele świetnych książek. "Mistrz i Małgorzata", "Zbrodnia i Kara", "Co do grosza" J. Archera (POLECAM!), twórczość Coelho, TOLKIENA!!, Sapka. Świetna jest "Samotność w sieci" Wiśniewskiego (panowie, nie dawajcie tej książki swoim kobietom. Rzucą Was po lekturze... ). Wspaniała jest twórczość nieodżałowanego Lema, obok jego klasyków np. "Śledztwo". Ostatnio czytałem "Anioły i demony" Dana Browna a później "Czarną psychozę" K.T. Lewandowskiego. Obie bardzo mi się podobały, więc polecam. Teraz riduję "Głód" Mastertona. Też fajne. :) Nawet "Hardego Portiera" spróbowałem. Nie było złe :) A w dziecięctwie "Kroniki Narni", ostatnio zekranizowane. Ehh, dużo fajnych książek było...
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
Ostatnio zmieniony przez Niegłupi Jaś 2006-03-30, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
Thevilkris 
krowojebca
forgotten silence



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 581
Skąd: z zaświatów
Wysłany: 2006-03-30, 08:55   

czasem sie to forum mówiąc kolokwialnie "SRA" i wtedy masz tam taką opcje edytuj bo potrafią się wysyłać dwa posty na raz :) Jak usłyszałem o śmierci geniusza fantastyki naukowej to przebrnęły mi wszystkie jego książki, które przeczytałem (oczywyście mówię tu o Stanisławie Lemie). Oczywiście poza kutlowymi Solaris i Okamgnienie moją ulubiąną był "Niezwyciężony" ( heh CYKLOP zbuntowany machina napędzana energią atomową z bardzo sympatycznym działkiem antymaterii, który akurat dostał świra :) Rest in peace panie LEM i dziękuję za to kim byłeś i co nam zostawiłeś.
_________________
In my left halfbrain there's nothing left, in my right halfbrain there's nothing right
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-03-30, 12:14   

Dzięki Thevilkris za cenne rady, post zedytowano, powtórzenie usunięto :) Ano się sra forum co jakiś czas, ale co tam :) Co do mistrza Lema to przyłączam się do podziękowań dla niego. Tam, dokąd odszedł mają teraz ciekawie..

P.S. Wszyscy wspaniali ludzie odchodzą :( Żeby tylko wspomnieć drugiego z Wielkich- Beksińskiego :(:(:( A gnojki i oprychy mają się dobrze :/
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Thevilkris 
krowojebca
forgotten silence



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 581
Skąd: z zaświatów
Wysłany: 2006-03-30, 12:37   

Nie ma sprawy ;)

Apropo Sapkowskiego to jestem cholernie poirytowany kolejnym juz przesunięciem daty premiery trzeciej części trylogii "Lux perpetua" . A Bozych bojowników zdążyłem już zdusić trzy razy.

Zapomniałem jeszcze dodać jednego pana, a mianowicie Terry Pratchet :) i jego zakręcony Świat dysku, który rozwala na łopatki i powala na kolana. Czytałem prawie wszystkie części ... po prostu śmiejesz się na głos w autobusie a ludzie sie na Ciebie gapią jak na głupka :D
_________________
In my left halfbrain there's nothing left, in my right halfbrain there's nothing right
 
Tepes 
pyta leśna



Wiek: 45
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 18
Skąd: Ravenland
Wysłany: 2006-03-31, 06:31   Terry Pratchet

na początek to polecałbym "Dobry omen" autorstwa tego pana, no chyba że ktos jest wierzący :P:
 
met 
pyta leśna


Dołączyła: 14 Kwi 2006
Posty: 40
Wysłany: 2006-04-17, 00:16   

Witkacy, Gabrowicz
Conrad, Kafka
i jeszcze Lovecraft ---> to autorzy, ktorych moge czytac w kolko i na okraglo

z przyjemnoscia tez wracam do paragrafu 22, obowiazkowo mistrz i malgorzata raz do roku :)

z innej beczki: Messadie, Herrmann, Haasler...

jest co czytac ;)
_________________
there's a thief on a summer's night - across an ocean - who sees another's life fading away...
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-17, 19:58   

Witkacy to był koleś! No Kafka i Lovecraft też :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
DarkSoul
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-18, 10:03   

Matthew Gregory Lewis "Mnich", polecam, mroczna i przerażająca, niewinność i pożądanie
Stanisław Lem "Obłok Magellana", genialne, matrix przy tym to jak bajka dla dzieci
Dean Koontz "Mroczne ścieżki serca.", już wiem co to znaczy mieć trudne dziećiństwo

taka szybka lista przyjemnej lektury
 
Wampir66 
srokojebca



Wiek: 33
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 99
Skąd: skądinąt
Wysłany: 2006-04-25, 17:27   

Moim zdaniem najlepsza książka(trylogia) świata to Władca Pierścieni. Polecam też wszystkie inne dzieła mistrza Tolkiena, sagę o wiedźminie Geralcie Sapkowskiego, książki R.A. Salvatore`a, Mistrza zagadek z Hed P. McKillip, Zamek lorda Valantine`a R. Silverberga, Pratchet itd...
_________________
Większość ludzi jest zła - Bias

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach

"Say goodbye to gravity and say goodbye to death
Hello to eternity and live for every breath"
- Iron Maiden, The Wicker Man
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-25, 20:14   

No, panie Wampir... bydom z pana ludziska :) ;)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Wampir66 
srokojebca



Wiek: 33
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 99
Skąd: skądinąt
Wysłany: 2006-04-25, 20:24   

A już nie są? :D ;)
Poprostu lubię dobrą litereaturę :D
_________________
Większość ludzi jest zła - Bias

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach

"Say goodbye to gravity and say goodbye to death
Hello to eternity and live for every breath"
- Iron Maiden, The Wicker Man
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-04-25, 22:54   

Ejejejej, nie będę się rozpisywał bo książek się czytało, oj czytało. Głównie rosyjska literatura i fantasy ale to ok. 50% tego co przeczytałem. No i mam na koncie ładnych kilka biografii nazistowskich przywódców.

Obecnie pochłonięty jestem pasjonującą lekturą "Prawa administracyjnego" prof. B. oraz "Oraganizacją i zarzadzaniem" zespołu z mojego wydziału po dowództwem dr. K. I tak do 30.06 :(
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-25, 23:00   

E tam leniu, za jakie całki byś się wziął... ;)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone