Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Gabriell
2006-12-22, 14:59
Mystic Art
Autor Wiadomość
Thrash
srokojebca
Prześmiewca Głupoty



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 199
Wysłany: 2006-12-22, 14:55   Mystic Art

Nie wiedziałem gdzie wstawić - nie ma tu działu o periodykach metalowych. A więc....

Pismo od samego początku podążające za modą, kto pamięta pierwsze numery ( o wiele ciekawsze merytorycznie od obecnych ) tem wie, że największa blackowa kupa była wynoszona tam na ołtarze.

Po zmianie wyglądu Mystic stał się takim "Bravo" metalu - niby wiele wywiadów, ale totalnie powierzchownych, z reguły do 10 pytań, w zasadzie nie mówiących wiele czytelnikowi. Jakieś dziwne ankiety i kolumny rodem z pisemek dla kolorowej młodzieży. Recki - baaardzo skrótowe i pisane po łebkach. Słowem - typowa masówka.

Pan Wardzała idzie na ilość - ja rozumiem, że chce zarobić. Ale wciskanie czegoś takiego ludziom przeczy dobremu smakowi. Owszem - Mystic wydaje wiele cielawych rzeczy, ale na szczęście nie trzeba kupować tej gazetki, aby widzieć co dana kapela sobą prezentuje ( na szczęście jest net i sample, czasem zassanie mp3 aby sprawdzić czym się to je ).
 
Vlad 666 
srokojebca
The Heart Collector



Wiek: 24
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 178
Skąd: Bydgoszcz, Poland
Wysłany: 2006-12-22, 14:56   

Pisuje tam jeden bardzo dobry dziennikarz, który jednak dystansuje się od całości dość zdecydowanie.
_________________
THRASH 'TILL DEATH!!
www.metal.net.pl/pure.php

www.myspace.com/pure_metal_vlad
www.myspace.com/toxikmetal
www.myspace.com/maplecrossmusic
www.myspace.com/metakix
www.myspace.com/majsterkat
 
 
Thrash
srokojebca
Prześmiewca Głupoty



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 199
Wysłany: 2006-12-22, 14:57   

Mówisz o autorze biografii Slayer ? ;)
 
Vlad 666 
srokojebca
The Heart Collector



Wiek: 24
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 178
Skąd: Bydgoszcz, Poland
Wysłany: 2006-12-22, 15:03   

Ano. O Jaro.Slavie z Lux Okurwa ;P
_________________
THRASH 'TILL DEATH!!
www.metal.net.pl/pure.php

www.myspace.com/pure_metal_vlad
www.myspace.com/toxikmetal
www.myspace.com/maplecrossmusic
www.myspace.com/metakix
www.myspace.com/majsterkat
 
 
Thrash
srokojebca
Prześmiewca Głupoty



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 199
Wysłany: 2006-12-22, 15:08   

Czasem dziwię się, że tam siedzi. Michaś musi dobrze płacić :)
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-12-22, 15:37   

Mówcie co chcecie o Mysticu, ale czyta się go przyjemnie, szatę graficzną ma bardzo dobrą i kosztuje niewiele. Żądanie 20 zeta za kilkunastostronicowe, czarno-białe pisemko, które niby jest very tr00 i underground jest moim zdaniem pomyłką i chamskim naciąganiem ludzi.
Co do wywiadów, to jakie niby miałyby być? Większość z nich jest prowadzona przez telefon, autorzy raczej nie mają komfortu spędzenia z artystą całego dnia na pogawędkach.
Recki skrótowe i po łebkach? I znów jakie niby miałyby być? Na tym to polega, że skrótowo przedstawia się kilkanaście albumów tak, by czytelnik mógł szybko zorientować się co prezentuje sobą dany materiał. Mieliby przez trzy strony opisywać jedną płytę?? Analizować każdy utwór po kolei? :/

Też wprowadziłbym do Mystica kilka zmian, ale nie przesadzajmy, to pisemko jest ok.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2006-12-22, 15:59   

Zdecydowanie najlepszy polski magazyn poświęcony metalowi. Szerokie spektrum gatunków, nie pomijają żadnych ważnych zdarzeń na scenie, ładna szata graficzna... O dziwo zaczęli wychodzić już regularnie. Zrobili spory postęp w stosunku do poprzediej szaty (pierwszy numer jak znalazłem to był ten z Megadeth z czasów "The World Needs A Hero"). Oczywiście nie są idealni bo nikt nie jest i kilka wpadek im się przytrafiło... Nie bardzo wiem o co chodzi z rubrykami z Bravo girl... wszystkie te nowe rubryki zostały zaczerpnięte z zachodnich gazet bodaj z Rock Harda i czegoś jeszcze...
_________________
Last.fm
 
 
Thrash
srokojebca
Prześmiewca Głupoty



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 199
Wysłany: 2006-12-22, 16:02   

Niegłupi Jaś napisał/a:

Co do wywiadów, to jakie niby miałyby być? Większość z nich jest prowadzona przez telefon, autorzy raczej nie mają komfortu spędzenia z artystą całego dnia na pogawędkach.


dziwne co ? niezależne pisma, nie mające wsparcia z żadnej wytwórni potrafią przeprowadzać wywiady WYCZERPUJĄCE - co obce jest jak widać Mysticowi.

tomash napisał/a:
Zdecydowanie najlepszy polski magazyn poświęcony metalowi


oj, widać, że mało czytałeś.
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2006-12-22, 16:09   

MH,PM, HMP, TEA, Mega Sin i Mystic. Sorry więcej nie widziałem.

[ Dodano: 2006-12-22, 16:16 ]
1999 (tzn. te które wtedy istaniały)a co to zmienia? Nie mówię także że czytałem wszystkie numery ale po prostu:

1. Mega Sin - piszą o ekstremie a ta mnie nie interesuje od dawna
2. Thrash`em All - widziałem kilka numerów ale ze wzgledu na wysoką cenę i to że rzadko te płyty sa warte uwagi odpuściłem
3. Heavy Metal Pages - za bardzo zorientowane na jeden gatunek muzyczny
4. Metal Hammer - do niedawna koncentrował się tylko na Kornach i Machine Headach z jednej i Deilghtach z drugiejstrony. Teraz jest trochę, zaznaczam trochę, lepiej.
_________________
Last.fm
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-12-22, 17:45   

Thrash napisał/a:
Niegłupi Jaś napisał/a:

Co do wywiadów, to jakie niby miałyby być? Większość z nich jest prowadzona przez telefon, autorzy raczej nie mają komfortu spędzenia z artystą całego dnia na pogawędkach.


dziwne co ? niezależne pisma, nie mające wsparcia z żadnej wytwórni potrafią przeprowadzać wywiady WYCZERPUJĄCE - co obce jest jak widać Mysticowi.


Co to znaczy "WYCZERPUJĄCE" ?? Wychodzi nowa płyta jakiegoś zespołu i chciałbym się dowiedzieć w jakiej atmosferze powstawała, o czym mówi, co było dla niej inspiracją, jakie plany ma zespół na przyszłość, czym były spowodowane ew. zmiany składu i jak gra się w obecnym, co myślą członkowie bandu o jakichś aktualnych wydarzeniach w świecie muzy etc. To wszystko dostaję w wywiadach z Mystica. Gdybym w każdym wywiadzie po raz n-ty miał czytać wyczerpującą historię zespołu, milion zdarzeń z życia szurniętego lidera czy ciekawostki typu: 'ile wyrwałeś do tej pory dupeczek po koncertach?', 'ile piw dziennie wypijasz?', 'jaką pastą szczotkujesz zęby?' itd. to bym sobie szybko podarował obcowanie z takim pisemkiem.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Thrash
srokojebca
Prześmiewca Głupoty



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 199
Wysłany: 2006-12-22, 17:51   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Gdybym w każdym wywiadzie po raz n-ty miał czytać wyczerpującą historię zespołu, milion zdarzeń z życia szurniętego lidera czy ciekawostki typu: 'ile wyrwałeś do tej pory dupeczek po koncertach?', 'ile piw dziennie wypijasz?', 'jaką pastą szczotkujesz zęby?' itd. to bym sobie szybko podarował obcowanie z takim pisemkiem.


no właśnie - to masz w większości w Mystic :)
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-12-22, 17:53   

Thrash napisał/a:
Niegłupi Jaś napisał/a:
Gdybym w każdym wywiadzie po raz n-ty miał czytać wyczerpującą historię zespołu, milion zdarzeń z życia szurniętego lidera czy ciekawostki typu: 'ile wyrwałeś do tej pory dupeczek po koncertach?', 'ile piw dziennie wypijasz?', 'jaką pastą szczotkujesz zęby?' itd. to bym sobie szybko podarował obcowanie z takim pisemkiem.


no właśnie - to masz w większości w Mystic :)


Kurde, ale ja jestem nieuważnym czytelnikiem :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-12-22, 20:43   

Kolego THRASH.....JEST już temat o prasie muzycznej w dziale muzyka, Ty jesteś nowy i mogłeś nie wiedzieć, ale Jaśkowi się dziwię ;)

Cenię sobie prasę niezależną i nieukierunkowaną przez wytwórnie, w tym temacie wypowiedziałam się szerzej we właściwym miejscu.
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
Dark Angel 
srokojebca


Dołączyła: 22 Sty 2007
Posty: 84
Skąd: Turek
Wysłany: 2007-01-24, 16:01   

Ja tam do Mystica nic nie mam :) Dla mnie może nie jakieś bardzo powalające pismo, ale na dobrym poziomie... No i jednym z ludzi piszących jest sam Adaś "Nergal" Darski :D
_________________
...in death's embrace...
 
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-01-24, 16:18   

Nienawidze tej gazety...zero black metalu...tylko Immortal chyba był raz...spaliłem wszyskie 20 gazet..
_________________
*************
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone