Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Satanizm
Autor Wiadomość
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-02-12, 17:20   Satanizm

Temat może i oklepany, wielokrotnie poruszany ale mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć co na ten temat wiecie... czy może ktoś miał bliższy kontakt z tym , jak postrzegany w waszych oczach jest satanizm ..i odwieczne pytanie: religia czy filozofia, bo zdania są często bardzo podzielone na ten temat.
 
Raziel 
Administrator
Lou Cyphre


Wiek: 39
Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 813
Skąd: Outland
Wysłany: 2006-02-12, 17:30   

nie miałem z tym tematem bliskiego kontaku... ale dla mnie to jest tak samo krępujące jak chrześcijanizm


...sataniści wierzą w Boga, bo skoro istnieje Szatan to musi i Bóg :mrgreen:
_________________
Than-thou-could-be-messenger of God
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-12, 17:33   

ee sataniści nie wierzą w żadna istote metafizyczną :? To jest filozofia..i wielu z nas nieświadomie wiele z jej założen przeklada na zycie, bo kazdy z nas jest egoista w pewnym stopniu.
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Raziel 
Administrator
Lou Cyphre


Wiek: 39
Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 813
Skąd: Outland
Wysłany: 2006-02-12, 17:40   

no przecież mówiłem że sie nie znam!! :mrgreen:
_________________
Than-thou-could-be-messenger of God
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-12, 17:42   

no to zostałes uświadomiony :P ja tam nic przeciwko satanizmowi nie mam, filozofia jak kazda inna.
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-02-12, 17:43   

to jeszcze zależy od tego o jaki satanizm chodzi ... inaczej np interpretował satanizm Lavey inaczej Crowley
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-12, 17:45   

myslalam ze mowimy o satanistach laveyowskich :p a crowley przeciez załozyl theleme..
i co masz na mysli poprzez traktowaniu satanizmu jako religi? Bo w kazdej religi musi byc chyba bóstwo..a w satanizmie tego nie ma (pomijając to, że samemu dla siebie jest się bogiem)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-02-12, 17:50   

tylko, że właśnie z tego co słyszałem wiele osób interpretuje satanizm jako religie ... oni zarówno wierzą w szatana jak i w boga, którego trzeba zniszczyć...
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-12, 17:53   

tak to jest jak po biblie szatana sięgają zbuntowane nastolatki szukające wrażeń. Satanizm zaklada "uwierzenie" w jakieś bóstwo dla lepszego efektu w praktykach magicznych, może stąd ten bład interpretacyjny. Na pewno duże znaczenie w błednym pojmowaniu satanizmu jest tez to, że szydzi z kościoła katolickiego...
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Krusher
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-12, 20:34   

Sataniści nie czczą i nie wierzą w Szatana jako osobę. Szatan symbolizuje zło zawarte w człowieku, jest częścia danej osoby. Wiele ludzi błednie spostrzega istote satanizmu, ludzie myślą, że satanisci mordują, gwałcą dla swojego Boga, tutaj Szatana. Satanista dąży do czerpania przyjemności z życia do zaspokojenia swoich potrzeb a Szatan jest tego symbolem. Przynajmniej ja tak mysle.
 
SBH 
srokojebca


Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 75
Skąd: Miasto
Wysłany: 2006-02-13, 01:21   

Geneza satanizmu była taka, że satanizm powstał nieco wcześniej od chrześcijaństwa. Opierał się wyłącznie na samej filozofii, a szatan nie był dla satanistów żadną istotą czy wcieleniem... był symbolem wolności czlowieka od wszelakich bóstw i sił wyższych, był udoskonalaniem samego siebie, był w pewnym sensie tez nasileniem się egoizmu (zajmowanie się samym sobą, oraz swoimi najbliższymi dla zaspokojenia... również samego siebie). Mi osobiście ta filozofia bardzo się podoba, jest bardzo stanowcza. Filozofia LaVeya ma się do niej bardzo blisko, polecam szczególnie wersję anglo-języczną.
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-02-13, 10:46   

Również uważam , że to filozofia ... kiedyś zgłebiałem troche ten temat... na obecną chwilę dałem sobie spokój... postrzeganie wolności przez Lavey'a już do mnie nie dociera tak jak przed laty...
Powiedzcie mi jeszcze tylko po co ludzie uzewnętrzniają swoje przezekonania poprzez noszenie pentagramów, odwróconych krzyży itp... moim zdaniem to wszystko jest w człowieku .. a wszelkie przejawy pokazania w tym wypadku kim się jest to zwykły przejaw pozerstwa... tym bardziej, że jest duży odsetek osób, która nie ma nic wspólnego z satanizmem tylko noszą taki pentagram bo wygląda groźnie i jest cool...
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-13, 12:44   

Sataniści raczej sie nie obnosza z pentagramami.. to robią niewydarzone zbuntowane nastolatki :D
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
łza dla cieniów
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-13, 15:15   

LadySatan napisał/a:
Sataniści raczej sie nie obnosza z pentagramami.. to robią niewydarzone zbuntowane nastolatki :D


a tak wogol pentagram jest znakiem szczescia
jedynie w sredniowieczu jakiemus mnichowi sie uswiadomilo ze tam pasuje leb kozla i wymysli ze to jego znak a wczesniej byl postrzegany inaczej

dlamnie smieszni sa ci wszyscy satanisci co chodza do kosciola sztanaskiego gosciu ma czerwona koloratke itp
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2006-02-13, 16:00   

A mnie śmieszy to, że ludzie kiedy zobaczą gościa z długimi włosami i czarnej koszuli to od razu: "satanista! satanista! ratujcie dzieci i koty!" Nie zdają sobie sprawy z tego, że więcej w ich życiu jest z filizofii satanistycznej (chociażby egoizm) niż jakiejkolwiek innej
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone