Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Satanizm
Autor Wiadomość
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-04-21, 17:21   

Heh no własnie.. Powerage chyba znow nie pomyslal zanim napisal..

Powiedz mi po co satanista ma isc do Kosciola skoro niewierzy w Boga ani zreszta w zadne istnienie metafizyczne? Po co ma sie modlic do Boga, skoro uwaza, ze sam jest dla siebie bogiem??
Troche mało logiczne jest Twoje rozumowanie :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-04-21, 17:39   

Power chyba miał na myśli, że jak sobie satanista jedzie na wycieczkę (klasową z gimnazjum ;) ) do Krakowa, to jak jest na Rynku to sobie może wejść z ciekawości do Kościoła Mariackiego, zobaczyć do czego tam katole się modlą, nabazgrać pentaszka na ławce, pohałasować itd. :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-04-21, 20:02   

LadySatan napisał/a:
Heh no własnie.. Powerage chyba znow nie pomyslal zanim napisal..

Powiedz mi po co satanista ma isc do Kosciola skoro niewierzy w Boga ani zreszta w zadne istnienie metafizyczne? Po co ma sie modlic do Boga, skoro uwaza, ze sam jest dla siebie bogiem??
Troche mało logiczne jest Twoje rozumowanie :)


http://www.satan.pl/eseje.php?id=42

Mam tu dla Ciebie fajny artykuł Lady.Dotychczas wydawałaś mi się osobą inteligentną więc mam nadzieję,że zrozumiesz ten artykuł.
Ludziom o zamkniętych głowach wstęp wzbroniony

[ Dodano: 2007-04-21, 20:03 ]
Niegłupi Jaś napisał/a:
Power chyba miał na myśli, że jak sobie satanista jedzie na wycieczkę (klasową z gimnazjum ;) ) do Krakowa, to jak jest na Rynku to sobie może wejść z ciekawości do Kościoła Mariackiego, zobaczyć do czego tam katole się modlą, nabazgrać pentaszka na ławce, pohałasować itd. :)


szkoda mi Ciebie Jasiu.Miałem Cię za osobą inteligentną ale okazało się,że jesteś tylko ograniczonym katolem który nie dopuszcza do siebie innych teorii i filozofii.
 
JaVirr 
jeżojebca



Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 930
Wysłany: 2007-04-21, 20:11   

Power, uważaj, bo znowu wszyscy się będą rzucać na ciebie :D
_________________
"Remember, fighting on the internet is like competting in the special olympics, even if you win you're still a retard."
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-04-21, 20:12   

Powerage napisał/a:


http://www.satan.pl/eseje.php?id=42

Mam tu dla Ciebie fajny artykuł Lady.Dotychczas wydawałaś mi się osobą inteligentną więc mam nadzieję,że zrozumiesz ten artykuł.
Ludziom o zamkniętych głowach wstęp wzbroniony


Problem w tym, że ty chyba też nie do końca zrozumiałeś o co chodzi w tym artykule. :P
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-04-21, 20:14   

Powerage, szkoda mi czasu na czytanie bzdur :) Wole sobie naprawde poczytac Science, polecam :)

Co do Jasia - moglbys wiele sie od niego nauczyc, bo to naprawde inteligentny czlowiek i nie pozwole Ci go tu obrazac, zrozumiano? :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
JaVirr 
jeżojebca



Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 930
Wysłany: 2007-04-21, 20:16   

Hehe, za późno, już go napastują :D Ej, weźcie się tak nie gryźcie i nie szczekajcie ;)

W sumie ten artykuł taki trochę... nijaki...

Tak FrauSatan, wiem, że robię lekkiego offtopa :mrgreen:
_________________
"Remember, fighting on the internet is like competting in the special olympics, even if you win you're still a retard."
 
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-04-21, 20:19   

[quote="LadySatan"]Powerage, szkoda mi czasu na czytanie bzdur :) Wole sobie naprawde poczytac Science, polecam :)

Co do Jasia - moglbys wiele sie od niego nauczyc, bo to naprawde inteligentny czlowiek i nie pozwole Ci go tu obrazac, zrozumiano? :)[/quot

Myślałem że na tym forum sa naprawdę wyjątkowi ludzie i naprawdę można prowadzić ciekawe konwersacje na rozległe tematy ale za każdym razem kiedy próbuje pokazać swoją rację lub chociaż pokazać inną możliwość to z góry jest zjazd.Tak jak prosiłaś Lady nie obrazałem innych ale czemu jak inni mnie negują to jest spoko?Inni mogą mnie poniżać ale jak ja poniżę to zaraz ost.Wiesz nie będe już się narzucął skoro nie chcesz i sobie tego nie życzysz.Po prostu odejdę i już nie wrócę.Narazie
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-04-21, 20:22   

Znowu dramat. Po prostu musisz zrozumiec, ze kiedy piszesz bzdury to spotkasz sie z krytyka :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-04-21, 20:28   

jakoś na forum satanistycznym nikt mnie nie krytykował chociaż sam satanistą nie jestem i nie będe zapewne.Po prostu chciałem zobaczyć czy na każdym forum będzie pojazd.Wracam na szatańskie rejony a wam mówię dowidzenia.W sumie to mało kto mnie rozumie.
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-04-21, 20:34   

No to powodzenia, chociaz watpie, ze tam spotka Cie cos madrego :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-04-21, 20:37   

Power, daj spokój i przestań się mazać :P. Masz jaja czy nie? :P Możesz przedstawiać swoje poglądy, ale jeśli robisz to wyniosłym, cwaniackim tonem i na zasadzie "jest tak jak mówię i koniec" to spodziewaj się krytyki :). Miej też na uwadze, że chwilami obrażasz innych ludzi, choćby przez obrazę ich uczuć religijnych. Nie znaczy to, że nie możesz powiedzieć że dla Ciebie Bóg to bujda i nie będziesz wierzył. Możesz, tylko rób to proszę w mniej chamski sposób. Dlaczego ciągle najeżdżasz na katoli? Muzułmanie są ok? Do buddystów nic nie masz? :P

Co do artykułu, do którego link zamieściłeś. Tekst sam w sobie traktuje o agnostykach i niech sobie traktuje, ale stwierdzenia typu: " jego absurdalnej śmierci na krzyżu" gdzie chodzi o Jezusa mogę tylko wyśmiać, bo negują one fakty historyczne.
Natomiast ten tekst:
"Satanista wierzący uważa też zwykle, ze Bóg nie potrzebuje od człowieka wyrazów czci ani wstrzymywania się od przyjemności doczesnych. Satanistyczna wiara w Boga nie pociąga za sobą różnicy w stylu życia i jest czysto wewnętrznym aktem dopuszczenia możliwosci istnienia Boga - innego, niż go opisują religie i nie ingerującego w świat dlatego, żeby... pozwolić człowiekowi zachować jego godność. Czym, jak nie wystraszonym zwierzęciem stałby się człowiek, gdyby w sposób nie pozostawiający wątpliwości ujawniło się przed nim istnienie istoty przerastającej go pod każdym względem? Przypomina to sytuację człowieka dysponującego zaawansowaną technologią, który przybywa na teren o prymitywnej kulturze. Ujawniając swoją "wszechmoc" spowoduje, że tubylcy padną przed nim na twarz - i stracą dla siebie samych szacunek. Człowiek szanujący mniej zaawansowaną kulturę pozwoli jej życ i rozwijać się w spokoju, nie epatując cudami, ale przekazując co najwyżej dyskretnie swoją wiedzę tak, żeby po odpowiednim czasie kultura ta w naturalny sposób mogła dorosnąć do jego poziomu. Bóg, który jest naprawdę człowiekowi przyjazny, szanowałby go prawdopodobnie własnie w ten sposób, uznając też ludzką odpowiedzialność za jego czyny i nie ingerując w konsekwencje tych czynów, nawet, gdy sa one dla człowieka złe. Pozwalałby się uczyć."

Przecież to opis Boga, w którego ja wierzę :). Więc coś się chyba ta intryga autorowi nie powiodła :P

Lady, dziękuję serdecznie za obronę :). Jesteś najfajniejszym adminem jakiego znam :D Chciałbym tu powiedzieć, że znam ich tysiące.... no dobra, jesteś najfajniejszym adminem sposród wszystkich, bo już fajniejszym nie można być :P (wasselina :D)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2007-04-21, 23:56   

Powerage napisał/a:


http://www.satan.pl/eseje.php?id=42

Mam tu dla Ciebie fajny artykuł Lady.Dotychczas wydawałaś mi się osobą inteligentną więc mam nadzieję,że zrozumiesz ten artykuł.
Ludziom o zamkniętych głowach wstęp wzbroniony


do mnie osobiście nie trafia ten artykuł... może dlatego, że nie jestem aż tak wtajemniczony w te satanistyczne arkana wiedzy, ale dla mnie to się dupy wszystko nie trzyma...

coś tam ktoś wspomniał w dodatku o chodzeniu do kościoła co jest już totalną bzdurą jeśli chodzi o satanistę bo:
1) religijni sataniści prędzej by tam z pochodniami weszli
2) ateiści z natury raczej nie wierzą w boga, a jeśli już nawet to oni są dla siebie bogiem
3) ci agnostycy, o których było w tym artykule ( wyraźnie było zaznaczone) nie uznają boga chrześcijańskiego...

w ogóle agnostycyzm to jest takie oportunistyczne podejście do sfery duchowej ... niewykluczanie istnienia boga pozwala na swobodne interpretowanie wielu motywów, którymi człowiek się może kierować ...
 
dexter xs 
jebak leśny
kurwa mrok



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 238
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-22, 02:10   

Hehe :) dla mnie strona satan.pl jest bardzo średnia wręcz beznadziejna taką stron esam mógłbym prowadzić niema sie tam czym podneicać no chyba że ktoś nieczytal B.S bo ja tam niewidze nic a nic oprócz powielania tego wszystkiego co było własnie zawarte w Biblii Szatana , koleś sobie przeczytał a że jest prostakiem to sobie tylko tam wypisuje jakieś rozszeżenia swoje własne itp. no dlamnie jest to nic wyjatkowego i kropka a Tobie Power przy całym szacunku polecam przeczytanie B.S ja jak ją pierwszy raz przeczytałem a zajeło mi to około 6 godzin (amfa) to zrobiła na mnie takie wrazenie że ten pentagram na okładce świecił sie jak benzyna w kałuży potem przeczytałem jeszcze raz i powoli moja fascynacja tym potrwała jakiś rok bo tak naprawde tam niema nic magicznego tam jest sama esencja tego co myślą sobie , jak to ktoś nazwał na pojebanym faszystowskim forum , "ateiści walczący" z tą różnicą że B.S została napisana według tylko i wyłącznie no poza tymi magicznymi bzdetami na podstawie jakiegoś Mac Guffeaya czy jak mu tam , czyli drugiej połowie książki , przez La Veay-a i za to nalezy sie Panu La VEyowi szacunek , takie jest moje zdanie , a dzisiaj wszyscy poczatkujący "walczący ateisci" czy tam sataniści tylko powielją jego myśli i pomysły niema w sumie nic w tym złego ale ludzie od czego macie własne głowy? hę ;) trzeba czasem wyjsć na wyżyny intelektualizmu oraz filozofii i samemu coś dołożyć do sakwy "Szatana" dlatego między innymi nie szanuje tego klocka co pisał wstępy i inne tego typu bzdety na tej stronce (satan.pl) bo niema tam nic świeżego koleś jest niedojrzały ten cały założyciel tej strony bo ja powtarzam sam mogłem coś takiego jak on napisać jak miałęm 15 lat czyli po przeczytaniu B.S bo to było mniej więcej w tych okolicach moich wiekowych , a teraz to on mógłby byc conajwyżej moim skrybą nic więcej , patałach z niego i tyle .

Pozdrawiam.
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-04-22, 13:29   

Powerage napisał/a:
jakoś na forum satanistycznym nikt mnie nie krytykował chociaż sam satanistą nie jestem i nie będe zapewne.Po prostu chciałem zobaczyć czy na każdym forum będzie pojazd.Wracam na szatańskie rejony a wam mówię dowidzenia.W sumie to mało kto mnie rozumie.


Widać nie szukasz dyskusji tylko przyklasku.
_________________
Last.fm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone