Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Aborcja
Autor Wiadomość
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-13, 13:25   Aborcja

Może niektorzy uznają iż niewłaściwym jest załozenie takiego tematu na forum, gdzie przeważają mężczyźni, ale moim zdaniem ten problem dotyczy obu płci, mezczyzna przecież także ponosi odpowiedzialnosc za dziecko. Pytanie : jesteście za czy przeciw? Usunąc czy urodzić i wychować? Jakie waszym zdaniem okolicznosci dopuszczają aborcję ?

Ja nigdy bym nie usunęła swojego dziecka. To przecież człowiek, i mający pelne prawo do życia. Nie mogłabym mu go odebrać.. zwłaszcza mając świadomośc iż liczyłam się z tym, że może sie pojawić.

Nie uważam aby własciwym było usuwanie ciązy z powodów widzimisie, czy z tego, że ktos jest nie gotowy. Jezeli cos sie robi to nalezy poniesc tego konsekwencje. Chociaz czasem zastanawiam się, czy zycie u boku rodziców, ktorzy nie kochaja swojego dziecka nie jest gorsze..
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-02-13, 13:41   

Aborcja w dwóch przypadkach:
1. gwałt
2. zagrożenie życia matki w chwili porodu
 
łza dla cieniów
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-13, 15:10   

Zephyr napisał/a:
Aborcja w dwóch przypadkach:
1. gwałt
2. zagrożenie życia matki w chwili porodu


tylko i wylacznie

a te wszystkie kurwy co sie pierdoloa a pozniej usuwaja to bym powystrzelal !!
sorki za mocne slowa ale inaczej sie tego ujac nie da

nawet jak nie masz srodkow na wychowanie to oddaj do do mu dziecka a nie rzucaj pod smietnikiem lub zabij

daj mu szanse zeby zaznal zycia......

[ Dodano: 2006-02-13, 15:19 ]
MODLITWA NIENARODZONEGO DZIECKA
MAmo, dzisiaj mnie zabiłaś
powiedz, obchodzi Cie to co zrobiłaś?
Dlaczego w takiej chwili mnie zostawiłaś?
Mam tyle pytań do Ciebie
ale ty uważasz , że moje miejsce jest w niebie
Dlaczego mnie nigdy nie kochałaś
Dlaczego mi życie doebralaś?
Nie miałaś prawa mi życia odbierać
Mimo tego że mi je dałaś
Mamo ,,,
Nie wiem dlaczego tak wołam do Ciebie
będąc już tutaj, aniołkiem w niebie
Nie wiem dlaczego ale cierpiąc szlocham
Bo mamo... mamusiu
Tak bardzo Cię kocham
Tak bardzo chciałam zyć, z dziećmi sie bawić
Ale ty postanowiłaś się ze mną rozprawić
Chciałam cały świat zobaczyć
a ty zrobiłaś coś czego się nie da wybaczyć
zabrałaś mi szanse, jedną jedyną
nie chciałaś bym była Twoją dzieciną
Kiedy byłam w środku w, Tobie
tak myślałam o rodzinie sobie
Jak wyglądasz się zastanawiałam
Mamo... ja tak strasznie Cię zobaczyc chciałam
Mamo jak tak bardzo chciałam żyć
Marzyłam o tym by Twoim dzieckiem być

A kiedy poczułam te wielkie narzędzie na moim ciele
bałam się bardzo i zrozumiełam że coś złego się dzieje
Nie miałam pojęcia co robic mam
Myślałam o tym, że ty czuwasz gdzieś tam
Pomyliłam się
fakt...., ty tam byłaś
Ale nigdy bym nie pomyślała
że to ty wymyśliłaś
Nie mogę pojąć że ty - moja mama
tego własnie chciałaś
Mamo , ja wciąż żyje i Cię obserwuje
łzy mi płyną i serce mnie kłuje
Tak bardzo chcę Cię zapytać ..
Dlaczego?
Przecież nie musiałaś tak wybierać...
Nie wiem czy chcesz żebym Ci wybaczyła
Ale wiem jedno ...
będę się za Ciebie modliła...
Amen
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2006-02-13, 16:06   

Myślę, że aborcja powinna być dopuszczalna jedynie w wypadku gdy zagrożone jest życie matki. Co do gwałtu - istnieją takie instytuacje jak domy dziecka, uważam że to znacznie lepsze wyjście dla dziecka, niż śmierć.

Sam twierdzę, że nie pozwoliłbym w przypadku "wpadki" usunąć mojego dziecka, jednak jakbym się zachował gdyby taka sytuacja zaistniała - nie wiem.
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-02-13, 18:39   

Wiesz niechciałbym zostać poczętym poprzez gwałt ... wiadomo, że taki człowiek żyłby pewnie w nieświadomości przez całe życie .. ale mimo wszystko
 
Shadow 
srokojebca


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 180
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-02-13, 19:03   

Aborcja to zawsze trudny i drażliwy temat...tymbardziej w Polsce, gdzie 95% osób deklaruje katolicyzm...jestem osobą o przekonaniach lewicowych , co jednak nie oznacza że popieram środowiska lewicowe, które popierają aborcję w każdym przypadku (co moim zdaniem jest na pokaz, jest zwykłą kiełbasą wyborczą).. uważam że aborcja to zabójstwo..ten mały twór po poczęciu to też człowiek...ale w niektórych przypadkach zdecydowanie dopuszczam możliwość aborcji: tak jak wspomniał Zephyr ,w przypadku gwałtu i w obliczu zagrożenia życia matki... dodałbym też jeszcze aborcję z przyczyn społecznych (wtedy kiedy warunki bytowe nie pozwalają donosić ciąży, w przypadku kiedy dziecko poczęte zostało w rodzinie patologicznej i jest to n-te dziecko z kolei), takie jest moje zdanie... nie chcę by zabrzmiało to jak wazeliniarstwo:) ale chciałbym pogratulować Lady Satan za poruszenie tego tematu, bo takie tematy są potrzebne..
ps. nie jestem aż tak radykalny jak łza dla cieniów ale myślę podobnie...za aborcję w stylu 'bo tak mi się podoba' należą się surowe kary... druga sprawa że 'szara strefa' w tej dziedzinie akurat jest taka wielka,że niestety trudno karać kobiety jak i lekarzy, kótrzy dopuszczają się tych praktyk...
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-13, 19:14   

Łza dla Cieniów ja bym powybijała tez tych facetów co się pierdolą z tymi sukami, a potem je zostawiają bo chcieli tylko popierdolic.. Czemu całą wine zwalasz na kobiete?? Nie popieram aborcji w takich przypadkach, jednak potrafie sobie wyobrazic co przezywa kobieta w takim momencie. Dzieci z gwałtów czesto są niekochanie - nie wiem co jest gorsze, dać im takie zycie, czy nie dac go wcale. Co do ciazy w przypadku rodzin patologicznych to się zgadzam... ale jeśli nie ma warunków bytowych..tu bym sie zastanawiała, bo to chyba, nie ąz tak skrajny przypadek, choć ja nigdy biedy nie zaznałam więc nie wiem jak to jest.

Ale przede wszystkim - dziecka nie trzeba zabijac! Tylu jest ludzi, ktorzy za dziecko oddaliby wszystkie dobra materialne. Czy nie lepiej dać szanse temu maleństwu na zycie w kochającej rodzinie??
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Shadow 
srokojebca


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 180
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-02-13, 19:22   

Lady..rzeczywiście zachowałem się troszkę szowinistycznie..rzeczywiście... są faceci którzy robią dzieci i dają dyla ,zostawiając kobietę zupełnie samą i na lodzie..taki facet jest zwykłym kutasem i zasługuje na odstrzał..
a propos samej aborcji...uważam że to jest zabójstwo, co też napisałem wyżej..a przyczyny, które wymieniłem jako społeczne.. cóż.. uściślę że chodzi mi tylko o najbardziej skrajne przypadki... bo samą aborcję uważam za ostateczność...a rodziny patologiczne.. no cóż...często bieda i ubóstwo (które są również patologiami) idą w parze a alkoholem i innym syfem...także i tutaj uściślę : ciężkie warunki bytowe, wynikają zazwyczaj z ubóstwa , a to jest patologia...pozdrawiam
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-13, 19:28   

co do tej sprwy to mam 2 wykluczające się podejśca - jedno bardziej od strony naukowej, drugie od moralnej. Pierwsze wynika z przeświadczenia, iz na samym początku to jest tylko zlepeik kilku komórek, i mogłabym dopuścic usuniecie takiej ciązy, póki nie wykształci sie serce czy mózg.. Drugie wynika z mojej moralności (zreszta chyba większośc ludzi tak to pojmuje), ze jest to niedopuszczalne (procz tych kilku skrajnych przypadkow) ponieważ zabiją się człowieka. Ja bym nie była w stanie usunąc wlasnego dziecka. Nie znalazłabym dla siebie zadnego usprawiedliwienia, zwlaszcza, że uprawiając seks, jestem swiadoma konsekwencji. Inna sprawą jest to, że byłaby to moja krew, moja i kogoś kogo bardzo kocham..
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Shadow 
srokojebca


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 180
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-02-13, 19:38   

Na takie tematy warto rozmawiać... jedno jest pewne : każdy jest świadomy tego co robi i powinien być odpowiedzialny za to co robi..zarówno jeśli chodzi o poczęcie dziecka jak i dalsze postępowanie...nie można uciekać od odpowiedzialności za życie które się samemu dało..czy to ze strony mężczyzny czy ze strony kobiety..
 
 
perversion 
Administrator


Dołączyła: 29 Wrz 2005
Posty: 88
Wysłany: 2006-02-16, 00:56   

ceń czyjeś zycie ponad wszystko.. nawet ponad swoje dobro
 
łza dla cieniów
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-16, 16:51   

LadySatan napisał/a:
Łza dla Cieniów ja bym powybijała tez tych facetów co się pierdolą z tymi sukami, a potem je zostawiają bo chcieli tylko popierdolic.. Czemu całą wine zwalasz na kobiete?? Nie popieram aborcji w takich przypadkach, jednak potrafie sobie wyobrazic co przezywa kobieta w takim momencie. Dzieci z gwałtów czesto są niekochanie - nie wiem co jest gorsze, dać im takie zycie, czy nie dac go wcale. Co do ciazy w przypadku rodzin patologicznych to się zgadzam... ale jeśli nie ma warunków bytowych..tu bym sie zastanawiała, bo to chyba, nie ąz tak skrajny przypadek, choć ja nigdy biedy nie zaznałam więc nie wiem jak to jest.

Ale przede wszystkim - dziecka nie trzeba zabijac! Tylu jest ludzi, ktorzy za dziecko oddaliby wszystkie dobra materialne. Czy nie lepiej dać szanse temu maleństwu na zycie w kochającej rodzinie??


sorki moim zamiarem nie bylo zrzucanie wszystkiego na kobiety
przeciez same sobie dziecka nie zrobia...

poprostu danerwuje mnie to co sie dzieje na zachodzie
u nas nie jest to jeszcze na tak wielka skale

ale za zachodzie (europa zach, usa)
to bogate paniusie ktore wpadna niechca sobie psuc zycia ani wstydu robic oddajac to najlepeij aborcja i po sprawie...
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-02-18, 21:52   

Zdecydowanie warto rozmawiać na takie tematy, zwłaszcza gdy wypowiedzi rozmówców są dojrzałe i przemyślane. Popieram LadySatan, lecz jest pewne ALE.
Wszyscy zapewne słuchacie radia i oglądacie TV. Od jakiegoś czasu ''gorącym'' tematem są morderstwa (wyrzucenie do śmietnika, utopienie, uduszenie lub inne) na noworodkach...słucham, czytam i włos się jeży na głowie.....do takiego czegoś MOGłOBY NIE DOJŚĆ, GDYBY ZALEGALIZOWANO W POLSCE ABORCJĘ.
Gdybym była dzieckiem....nie chciałabym być ''wynikiem'' gwałtu, ani dowiedzieć się, że kilka(naście) lat temu jakaś su..* wyrzuciła mnie do śmietnika zaraz po porodzie....
.......to tylko moje zdanie.
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
SBH 
srokojebca


Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 75
Skąd: Miasto
Wysłany: 2006-02-19, 00:02   

lilith-ładny opis pod Twoim pseudo, nie chce być niemiły czy coś, ale- sama się pierdol:-)
_________________
Czy jesteś pewien że to, w co wierzysz NA PEWNO istnieje? Jeśli nie to po co negujesz inne rzeczy?
 
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-02-19, 11:10   

używanie wobec drugiej osoby wulgaryzmów owszem jest niemiłe. Ale do rzeczy:
1. to nie jest miejsce na tego typu post,
2. opis pod moim pseudo jest zapożyczony z tekstu utworu pewnej formacji grającej Black Metal i nie miał na celu obrażania Twoich (ani innych osób z tego forum) uczuć religijnych,
3. odrobina poczucia humoru!
4. jeśli czujesz się głęboko urażony to z pewnością dalej będziesz się czuł (jest to forum o Metalu a fani tego typu muzy reprezentują poglądy wiadomo jakie), gdyż nie jest to forum chrześcijan, proponuję przejrzeć listę tematów,
5. jezeli dalej Ci nie przeszło to pozostają dwie możliwości: albo przejść na forum dla katolików, albo założyć moherek i do kościółka
powodzenia, pozdrawiam
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone