Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
ankieta osnośnie zmian w osobowości po wstąpieniu do subkult
Autor Wiadomość
socjolog
pyta leśna


Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-03-31, 13:47   ankieta osnośnie zmian w osobowości po wstąpieniu do subkult

Cześć wszystkim. Na początek od razu mówię ze też tak jak wy jestem metalem ciężkim. Moje ulubione kapelki to Vader, Behemoth, Children of Bodom, i wiele innych. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi. W razie gdyby któreś pytanie było dla was nie zrozumiałe postaram się wytłumaczyć go jak tylko najszybciej będę mógł.

Gdyby komuś nie chciało się odpowiadać na forum to daję wam link do dokumentu worda, w którym sa te same pytania. Po wypełnieniu prosił bym o wysłanie dokumentu na maila podanego w dokumencie.
Kliknij tutaj !!!!!!!!!!


Niniejszy wywiad ma na celu uzyskanie informacji na temat procesu socjalizacji w subkulturze metalowców. Zebrane informacje wykorzystane będą do pracy licencjackiej. Ankieta jest anonimowa.
Proszę o udzielanie odpowiedzi pod pytaniami po frazie „przed wstąpieniem do subkultury” oraz „po wstąpieniu do subkultury”.

I.Zmiany dotyczące światopoglądu.
1.Jaki jest Twój stosunek do religii?
(Chodzi o religię w której wychowywałeś się)(Jak wyglądały Twoje praktyki religijne, nastawienie do religii)
przed wstąpienie do subkultury:


po wstąpieniu do subkultury:


2.Jak zmienił się Twój systemu wartości?
(Jakie wartości były dla Ciebie ważniejsze przed i po wstąpieniu do subkultury)
przed wstąpienie do subkultury:


po wstąpieniu do subkultury:


3.Jak określiłbyś zmiany we własnej moralności?
(jak w twoim przypadku zmieniła sie moralność, co wcześniej mogłeś uznać za moralne a co nie, jak również co zmieniło sie w twojej moralności po wstąpieniu do subkultury)
przed wstąpienie do subkultury:


po wstąpieniu do subkultury:


II.Zmiany w stylu życia.
1.Jakiej muzyki słuchałeś/słuchasz?
przed wstąpienie do subkultury:


po wstąpieniu do subkultury:


2.Jak ubierałeś się przed i po wstąpieniu do subkultury.
przed wstąpienie do subkultury:


po wstąpieniu do subkultury:


3.Jak zamienił się Twój wygląd zewnętrzny po wstąpieniu do subkultury?
(proszę o wpisanie jak wyglądałeś przed i po wstąpieniu do subkultury)
przed wstąpienie do subkultury:


po wstąpieniu do subkultury:


4.Jak zmienił sie sposób spędzania, przez Ciebie, wolnego czasu?
(proszę o wpisanie w jaki sposób spędzałeś czas wolny przed i po wstąpieniu do subkultury)
przed wstąpienie do subkultury:


po wstąpieniu do subkultury:


5.Jak zmieniły się Twoje zainteresowania?
(proszę o wpisanie Twoich zainteresowań przed i po wstąpieniu do subkultury)
przed wstąpienie do subkultury:


po wstąpieniu do subkultury:


Jaki miałeś stosunek do kultury masowej?
przed wstąpienie do subkultury:


po wstąpieniu do subkultury:


III. Jak po wstąpieniu do subkultury zmieniła sie twoja aktywność społeczna
(proszę o napisanie jak wyglądały oraz jak często miały miejsce twoje spotkania, rozmowy z rodziną, przyjaciółmi, klasą szkolną przed i po wstąpieniu do subkultury).
Proszę o udzielanie odpowiedzi do max. 5 zdań

Przed wstąpieniem:



Po wstąpieniu:


==========================================================
Gdyby komuś nie chciało się odpowiadać na forum to daję wam link do dokumentu worda, w którym sa te same pytania. Po wypełnieniu prosił bym o wysłanie dokumentu na maila podanego w dokumencie. Kliknij tutaj !!!!!!!!!!
==========================================================
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2007-03-31, 13:54   

nie usuwam tego, chociaż mnie to bardzo wkurwia.
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-03-31, 13:55   

nie tylko Ciebie
 
JaVirr 
jeżojebca



Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 930
Wysłany: 2007-03-31, 15:43   

Jakiś student? Magisterka? Doktorat?

edit: żem przeoczył :mrgreen:
_________________
"Remember, fighting on the internet is like competting in the special olympics, even if you win you're still a retard."
Ostatnio zmieniony przez JaVirr 2007-03-31, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-03-31, 16:44   Re: ankieta osnośnie zmian w osobowości po wstąpieniu do sub

socjolog napisał/a:
Na początek od razu mówię ze też tak jak wy jestem metalem ciężkim.


Nie trzeba było tyle jeść :P. I mów sam za siebie :P ;)

[ Dodano: 2007-03-31, 16:45 ]
JaVirr napisał/a:
Jakiś student? Magisterka? Doktorat?


Czytaj ze zrozumieniem :P

[ Dodano: 2007-03-31, 16:48 ]
A ogólnie ankieta zbudowana w bardzo zły sposób. Jeśli chodzi o mnie, to na niemal każde pytanie musiałbym odpowiedzieć: przed tak samo jak po. Z tym ze na końcu musiałbym zaznaczyć, że moje odpowiedzi i tak są do niczego, bo ja do żadnej subkultury nie wstępowałem (a już tym bardziej do subkultury ciężkich metali :) ).

Pozdrawiam :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
socjolog
pyta leśna


Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-03-31, 17:27   

Niegłupi Jaś napisał/a:
A ogólnie ankieta zbudowana w bardzo zły sposób.


Jestem początkującym socjologiem, poradz w którym miejscu jest błąd.

Niegłupi Jaś napisał/a:
Jeśli chodzi o mnie, to na niemal każde pytanie musiałbym odpowiedzieć: przed tak samo jak po.


Jestem autorem tego wywiadu (napisałem ankiety bo miałem nadzieję że was zachęci), i dokładnie o to mi chodzi, abyście udzielali odpowiedzi zgodnie z tym co myślicie. jeżeli ty udzielisz takich samych odpowiedzi przed i po, to dla mnie oznacza to, że subkultura nie wywarła żadnego wpływu na ciebie. Nic pod jej wpływem nie nastąpiło w twojej osobowości, tzn jesteś dokładnie takim jakim wychowali cie rodzice.
A co do naszej subkultury. Subkulturą określa sie nas dlatego ponieważ ubieramy sie na czarno( inaczej niż reszta społeczeństwa), nosimy długie włosy (nie wszyscy), słuchamy konkretnego rodzaju muzyki innego niż ten dominujący w radiu. Te trzy cechy już decydują o tym, iż możęmy być postrzegani jako metale.
Nasza subkultura jest inna od innych. nie ma konkretnych ideei. o nic nie walczymy jak np. skinhedzi. Skupiamy sie głównie na słuchaniu muzyki.
Skąd to wszystko wiem, a no stąd ze jak już pisałem też jestem metalowcem. Na mnie nasza subkultura miała taki wpływ, iż oddaliłem sie troszkę od religi, zapuściłem długie baty, zaczołem interesować sie satanizmem. I jeszcze parę innych.
Mam nadzieję zę przynajmniej trochę rozjaśniłem sytuację. Dostalem kopa na wejście, a prosiłem tylko o pomoc. Nie mówcie, że jesteśmy aż tak nie przystępni dla innych ludzi.
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2007-03-31, 18:59   

ja nie jestem nieprzystępny dla innych ludzi ( i podejrzewam, że większa część forumowej braci również). sęk w tym, że podobnych ankiet ( mniej lub bardziej durnych) już było multum przeprowadzanych. nie łatwiej poszukać tekstów źródłowych z innych prac licencjackich, magisterskich czy chuj wie jakich? w skrócie mogę odpowiedzieć.
I
1. stosunek do religii - niezmieniony - byłem przed i jestem nadal ateistą...
2. system wartości - bez zmian
3. zmiany w moralności - to nie to samo pytanie tylko w inny sposób zadane? w każdym razie - bez zmian.
II
1. zmiany słuchanej muzyki - kiedyś techno, teraz black metal i techno
2. zmiany w ubiorze - przed - normalnie(?), po - czarne ciuchy, skóry itd itp.
3. zmiany w wyglądzie zewnętrznym - podchodzi pod ubiór, ale okey - długie włosy -jedyna zmiana
4. sposób spędzania wolnego czasu? polowanie na czarne koty, ewentualnie sezonowa dewastacja grobów na cmentarzu ... heh - też bez zmian...
5. zmiana zainteresowań - przed grałem w Wormsy i inne pierdy... teraz nie mam na to czasu.. pozostałych zmian nie stwierdzono..
6. stosunek do kultury masowej? bez zmian... leje na nią siurem prostym,,
III
aktywność społeczna - bez zmian

mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości ;)

btw - wzrok mi się pieprzy kiedy widzę humanistę robiacego błędy ortograficzne:/
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-03-31, 19:34   

Siur prosty, hehe :D

W sumie też się wysilę, coby propagować pozytywne postawy wśród metalowej braci :lol: Z tym że ja napiszę przed tym jak zainteresowałem się metalem i po tym, bo do żadnej subkultury nie należę :). Niech Ci się przyda :).

I.
1. Bez zmian. Jestem cały czas, że tak powiem, trzeźwym katolikiem :). Co więcej nie uważam żeby mi to w czymś przeszkadzało, jeśli chodzi o metal :).
2. Bez zmian. Muzyka nie kształtuje mojego systemu wartości.
3. jw.

II.
1. Słuchałem i słucham tego, co mi się podoba, co do mnie w jakiś sposób przemawia. Tego, czego słuchałem kiedyś, słucham i dziś, z tym że aktualnie najwięcej metalu. Jednocześnie nie odrzucam PRAWIE żadnego innego gatunku stylistycznego.
2. Bez zmian. Hołduję tzw. stylowi menel's look ;)
3. Bez zmian. Nie wyglądam na typowego metala (czasem śmieszą mnie tacy "typowi", ale "wolnoć Tomku, w swoim domku" ;) ).
4. Bez zmian. Choć być może słucham więcej muzyki, jestem muzycznie bardziej zachłanny :).
5. Bez większych zmian, oprócz oczywiście zainteresowania metalem oraz sprawami z nim powiązanymi.
6. Siur prosty :D

III.
1. Bez zmian. No chyba żeby uwzględnić to, że częściej chadzam na koncerty, ale myślę że to przyszło z wiekiem i metal nie jest tu czynnikiem jedynie sprawczym i decydującym.

Mam nadzieję że na coś Ci się to przyda, pozdrawiam :).
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2007-03-31, 22:20   

no więc dobra, przyczynię się :>

I
1. kiedyś katolik, teraz agnostyk (ale to raczej nie przez muzykę ;))
2. raczej żadnych zmian. tylko mi więcej trzeba kasy na płyty ;)
3. no... przestałem się przyczyniać do masowych mordów na zwierzętach 8)
II
1. wszystkiego co leciało w radiu, teraz muzyki z własnych zbiorów (metalu ciężkiego i nie tylko)
2. normalnie, teraz jeszcze normalniej, aczkolwiek z nielicznymi subkulturowymi akcentami :P
3. wytatuowany plan więzienia się liczy?
4. kiedyś grałem w piłkę, teraz głównie piję. ale to chyba przez to, że kiedyś byłem mały ;)
5. kiedyś głównie nic, teraz głównie muzyka.
stosunek do kultury masowej: kiedyś tym żyłem, teraz mi to lata koło dupy.
III
aktywność społeczna? po "wstąpieniu do subkultury" mam znacznie więcej i znacznie lepszych znajomych.

no to obowiązek obywatelski wykonany.
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-03-31, 23:37   

I
1. Kurde... powiedzmy ze agnostyk, aczkolwiek wciąż poszukują.
2. Muzyka jest dla mnie cholernie wazna, ale nie dajmy się zwariować. Rodzina, przyjaciele, miłość, płyty, pozywienie, sen... taka kolejnosc mniej wiecej ;)
3.Kręgosłup moralny miałem i przed słuchaniem Maiden czy innych dreamów. Teraz jest bardziej sprecyzowany i mam nadzieję, trwały.
II
1. Kiedyś punk rock, potem Iron Maiden i sie zaczeło.
2. Chodze ubrany najczęściej na czarno, fakt. Kiedyś byłem ubrany na kolorowo, jak każdy grzeczny, dobrze uczący sie dzieciak ;) Teraz nieco się z tłumu wybijam bo, ni ukrywam, wygląd i ubiór są dla mnie cholernie ważne.
3. Długie kłaki sie pojawiły. Tzn. dość długie ;)
4. KIedyś siedziałem przed kompem, teraz tez to robie, ale przede wszystkim ćwiczę, śpię, słucham muzyki (co robie przez 50% dnia) i siedze z mymi ludźmi ;)
5. kiedyś... kurna. A czym sie moze mały chłopczyk interesować? Jakies fajne fantasy, gierki komputerowe... A teraz muzyka, kobiety, muzyka, alkohol, kobiety, muzyka.
stosunek do kultury masowej: huh. Nie istnieje dla mnie teraz, kiedys nawet siedziałem, słuchałem i oglądałem te różne przekaźniki ;)
III
Subkultura nie ma nic do tego. I tak nie znam zbyt wielu hmm,, metalurgów. Otaczam sie tzn "normalną" młodzieżą... KIedyś również bawiłem sie ze znajomymi. Teraz może po prostu spotykam sie z nimi częściej.
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
Killer 
srokojebca


Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 66
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-04-02, 20:27   

Nudzi mi się, więc też to wypełnię.

I.
1.Na początku byłem super pobożno-wszechpolskim katolikiem. Teraz jestem po prostu deistą.
2.Bez zmian.
3.Nie było żadnych zmian.

II.Zmiany w stylu życia.
1.Przedtem słuchałem muzyki klasycznej, teraz słucham metalu i czasem muzyki klasycznej.
2.Przedtem ubierałem się jak tzw. "wypłosz" (nie użyłem słowa "normalnie", bo nie wiem co przyjmujecie za normę). Teraz staram się na czarno ubierać, nosić glany itd.
3.Dublujesz pytania Socjologu!
4.Po wstąpieniu do subkultury spędzam więcej czasu przy nauce, ale ma to związek nie z metalem, ale szkołą.
5.Bez zmian.
Jaki miałeś stosunek do kultury masowej?
Miałem i mam do tego obojętny stosunek

III.
Po wstąpieniu do subkultury mam nowych, dobrych znajomych.

Wypełniłem to gówno z nudów. Ta ankiet jest bardzo niedopracowana, a niektóre pytania się dublują, np:
"Jak ubierałeś się przed i po wstąpieniu do subkultury?" i "Jak zamienił się Twój wygląd zewnętrzny po wstąpieniu do subkultury?"
Takie powtórzenia wkurwiają.
_________________
http://img232.imageshack....7a323c35wm8.gif
 
socjolog
pyta leśna


Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-04-03, 09:30   

killer napisał/a:
Jak ubierałeś się przed i po wstąpieniu do subkultury?" i "Jak zamienił się Twój wygląd zewnętrzny po wstąpieniu do subkultury?"
Takie powtórzenia wkurwiają.

wg mnie to jak się ubierałeś przed i po nie znaczy to samo co wygląd zewnętrzny. Styl ubioru wchodzi w skład wyglądu zewnętrznego, Do wyglądu zewnętrznego możemy jeszcze zaliczyć fryzurę, tatuarze, kolczyki w różnych miejscach, wygląd mordy i takie tam.
Wiec poprostu sie z tobą nie zgadzam.
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2007-04-03, 14:28   

socjolog napisał/a:
killer napisał/a:
Jak ubierałeś się przed i po wstąpieniu do subkultury?" i "Jak zamienił się Twój wygląd zewnętrzny po wstąpieniu do subkultury?"
Takie powtórzenia wkurwiają.

wg mnie to jak się ubierałeś przed i po nie znaczy to samo co wygląd zewnętrzny. Styl ubioru wchodzi w skład wyglądu zewnętrznego, Do wyglądu zewnętrznego możemy jeszcze zaliczyć fryzurę, tatuarze, kolczyki w różnych miejscach, wygląd mordy i takie tam.
Wiec poprostu sie z tobą nie zgadzam.


Wygląd zewnętrzny to ogół cech na podstawie, których inni poprzez wzrokową obserwację oceniają zarówno aparycję, ale także styl ubioru itd.. więc chyba łatwiej byłoby to zrobić w formie jednego pytania.. zauważ, że jak się ktoś pyta osoby drugiej jak wygląda osoba trzecia to nie podaje jej tylko rysopisu twarzy, ale także jak jest ubrana ;)
 
Slurp! 
kucojebca



Wiek: 33
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 429
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2007-04-03, 18:01   

I

1 długo to zgłębiałem i zgłębiałem , aż pomyślałem sobie "kurde, to przecież totalna bzdura!" Nie jest mi to do niczego potrzebne oprócz czwartków, kiedy to ów przedmiot jest ostatni i można se(ew. "sobie") wcześniej do domu wrócić. A trzeba przyznać, kiedyś wierzyłem. Jednak fakt że teraz nie wierzę nie ma nic wspólnego z jakąś subkulturą, każdy sam musi dojść do tego, co wg niego jest właściwe.

2 Zawsze zawsze zawsze DOBRO ludzkie jest, było i będzie dla mnie bardzo ważne. Dziecinne? Może i tak, z natury jestem naiwny, ale doceniam życzliwość .

3 Ochhhhhhh.... co by tu napisać... w zasadzie to zakres mojej tolerancji na różne zachowania jest dramatycznie duży, tyle ; p Ale wciąż nie toleruję zabijania zwierząt,
w tym też ludzi, niszczenia środowiska czy znęcania się nad kimś psychicznie.

II

1 Wcześniej punk rock i ska . Nadal tego słucham, acz dodałem całkiem nowe smaki do menu - głównie metal

2 Zawsze ubierałem się tak samo jak teraz :i Choć wcześniej było zdecydowanie więcej agrafek, teraz z tego zrezygnowałem .. No prawie, są jeszcze dwie, ale bardzo je lubię :x
gheghe

3 Najpierw nie było nic, potem byłem ja z irokezem, a teraz jestem ja zapuszczający włosy. Gdzieś między "ja z irokezem" a "ja zapuszczający" znalazł się tatuaż na moim ramieniu. Więcej grzechów nie pamiętam, my Lord.

4 Chodzę do metalowego pubu by się nażłopać i wspierać lokalne zespoły płacąc te 5-8 zł za wstęp :D . Wcześniej tego nie robiłem ;)

5 Zainteresowania? Teraz zdecydowanie bardziej interesuję się muzyką, moja druga pasja. Poza tym nic się nie zmieniło.

6 Nienawidzę jej i jej przedstawicieli, brzydzę się nią i nigdy nie chciałbym być jej "wyznawcą" . To się nie zmieniło, choć wcześniej nie byłem tak świadom jej gównianego składu.

III

Cholera.. Teraz jest zdecydowanie lepiej - z siostrą zacząłem nadawać na podobnych falach, wcześniej tylko rzucaliśmy wiązankami w swoich kierunkach(takimi bukietami ofkorz). Z klasą też, irokez wprowadzał wielu w nienawiść, zarówno w szkole jak i na ulicy, w porównaniu z tamtymi czasami nie mam co narzekać. Jeszcze wcześniej byłem Grunge'owcem jak siostra. Wtedy było w miarę dobrze, choć lepiej niż dziś, ale wtedy byłem głupim szczeniakiem i co ja widziałem o świecie. Ale sporo jeszcze przede mną ;)
_________________

 
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-04-06, 20:09   

1.Przed i po wstąpieniu ateista
2.System wartości?A co to panie jest?
3.Zmiany we własnej moralnośći?Panie to już przesada...

1.Przed pójściem do przedszkola nie słuchałem muzyki,dopiero w wieku 5-6 lat usłyszałem u sąsiada ac|dc i spodobało mi się to panie
2.Normalnie-dżinsy,bluza czarna zwykle,ramoneska.Teraz tak samo.
3.Nie będe odpowiadał dwa razy na to samo pytanie
4.Kurcze no myślę w wolnych chwilach o życiu i takie tam
5.Moim zainteresowaniem zawsze będzie przyroda,dobra poezja i muzyka.Reszta się nie liczy.
6.Kultura masowa od zawsze wywierała na mnie negatywny wpływ.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone