Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Burzum
Autor Wiadomość
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
  Wysłany: 2007-04-05, 09:14   Burzum

Burzum oznacza tyle co ciemności.Norweski zespół powstały w 1987 roku.Poniżej przedstawiam dyskografię zespołu:
-Burzum (1992)
-Aske EP (1993)
-Det Som Engang Var (1993)
-Hvis Lyset Tar Oss (1994)
-Filosofem (1996)
-Dauði Baldrs (1997)
-Hliðskjálf (1999)

Powstało również parę demówek i komplikacji.
Dla wielu zespół uważany za legendę i prekursora sceny black metalowej(ja również się do nich zaliczam)Co wy sądzicie o tym kontrowersyjnym aczkolwiek jak najbardziej zasłużonym zespole?
 
Mordimer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 09:40   

Za Burzum jakoś specjalnie nie przepadam(w szczególności za wyciem Varga). chociaż Filosofem i Hvis Lyset Tar Oss lubię czasami posłuchać.
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-04-05, 09:54   

Ee, wycie Varga to coś pięknego. A Filosofem to już legenda, i nie chce mi się o tym gadać...;) Ide posłuchać "Jesus Tod"..
_________________
*************
 
 
Mordimer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 09:56   

taa w szczególności wokal z utworu 'War' Euronymous ładnie pobrzędkuje na gitarce ale Varg 'drze ryja' jakby mu ktoś coś ucinał (w domyśle głowę np. :P)
 
Dauntless 
kucojebca
We Are The Borg!



Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 374
Skąd: Thorn
Wysłany: 2007-04-05, 10:32   

Jak dla mnie Burzum to nie tylko muzyka, ale też ideologia Varga. Mimo, że nie we wszystkim się z nim zgadzam, to jednak na podstawie wywiadów mogę stwierdzić, że to bardzo mądry człowiek. Jeśli chodzi o muzę to słucham wybranych numerów z "Burzum/Aske", całych "Hvis Lyset Tar Oss" i "Filosofem". A wokal to geniusz, myślę, że Varg właśnie chciał uzyskać efekt "ranionego wilka", a nie jest to brak umiejętności i zwykłe darcie mordy.

P.S.
Posłuchajcie sobie numeru Lux Occulta - "Bitter Taste Of Victory". Na kilometr zajeżdża Burzumem :D.
_________________
We are The Borg, lower your shields and surrender your ships. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.
 
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-04-05, 10:34   

Albo Sterbend - Einsamkeit. Zajeżdza na dwa kilometry..
A co do wokalu, to właśnie wiele wokalistów bardzo zazdrości głosu Varga.

[ Dodano: 2007-04-05, 10:35 ]
Fraager napisał/a:
Mordimer napisał/a:
taa w szczególności wokal z utworu 'War' Euronymous ładnie pobrzędkuje na gitarce ale Varg 'drze ryja' jakby mu ktoś coś ucinał (w domyśle głowę np. :P)


Kto qrwa? Jaki Euronymous? Na burzumie? :| a varg predzej skrzeczy jakby go cisneli od tylca.


A weź sobie zobacz, jak skrzeczy Akhenaten na coveru War, na wydawnictwie Visions. Skrzeczy jak pojeb...
_________________
*************
 
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-04-05, 10:55   

Dauntless napisał/a:
Jak dla mnie Burzum to nie tylko muzyka, ale też ideologia Varga. Mimo, że nie we wszystkim się z nim zgadzam, to jednak na podstawie wywiadów mogę stwierdzić, że to bardzo mądry człowiek. Jeśli chodzi o muzę to słucham wybranych numerów z "Burzum/Aske", całych "Hvis Lyset Tar Oss" i "Filosofem". A wokal to geniusz, myślę, że Varg właśnie chciał uzyskać efekt "ranionego wilka", a nie jest to brak umiejętności i zwykłe darcie mordy.

P.S.
Posłuchajcie sobie numeru Lux Occulta - "Bitter Taste Of Victory". Na kilometr zajeżdża Burzumem :D.


Tu się z tobą zgadzam przyjacielu.Varg faktycznie był bardzo mąrdym człowiekiem.Ja czytając jego opowiadania i teksty byłem pod wrażeniem.Wokal to właśnie nie darcie mordy!Dla mnie Burzum zawsze będzie czymś więcej niż muzyką.Choćby nie wiadomo jak ktoś nie cierpiał Burzum to musi przyznać że kapela to legenda.
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-04-05, 11:09   

Nawet z wyglądu, widać że to sympatyczny człowiek ;)
_________________
*************
 
 
Mordimer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 11:56   

Fraager napisał/a:
Mordimer napisał/a:
taa w szczególności wokal z utworu 'War' Euronymous ładnie pobrzędkuje na gitarce ale Varg 'drze ryja' jakby mu ktoś coś ucinał (w domyśle głowę np. :P)


Kto qrwa? Jaki Euronymous? Na burzumie? :| a varg predzej skrzeczy jakby go cisneli od tylca.

Tak Euronymous gra na gitarce w tym utworze.
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-04-05, 12:01   

Właśnie też coś słyszałem że Mayhem i Burzum jakiś mały romans czy coś a póżniej morderstwo....jak w prawdziwym kryminale.
 
Mordimer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 12:06   

Euronymous wydawał początkowo płyty Burzum...
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-04-05, 12:18   

Fraager napisał/a:
Mordimer napisał/a:
taa w szczególności wokal z utworu 'War' Euronymous ładnie pobrzędkuje na gitarce ale Varg 'drze ryja' jakby mu ktoś coś ucinał (w domyśle głowę np. :P)


Kto qrwa? Jaki Euronymous? Na burzumie? :| a varg predzej skrzeczy jakby go cisneli od tylca.


A myślałem,że ja na tym forum jestem najbardziej trzaśnięty...
Polecam teledysk-Dunkelheit.Chociaż i tak go pewnie wszyscy widzieli to nie zaszkodzi obejrzeć jeszcze raz.Najbardziej mi się podoba moment z tym lasem.Tak wszystko się kręci...
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-04-05, 13:44   

Załatw mi klip Jesus Tod'a, a będę wdzięczny ;) .
_________________
*************
 
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-04-05, 15:44   

A proszę Cię bardzo Panie Sarmak.Poniżej podaję link do teledysku Burzum-Jesus Tod.Możesz go sobie od razu pobrać na kompa.Nie martw się o podziękowania dla mnie-Odrobisz Pan w polu.
http://www.youtube.com/watch?v=_EJLtznjzLA
 
Shaitan 
Motherfucker



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1618
Skąd: Gdzieś na kaszubach
Wysłany: 2007-04-05, 16:21   

Varg pojeb, Burzum genialny zespol (tak, jak dla mnie to sie nie wyklucza) Jesus Tod najbardziej wyjebany utwor... ten "clip" no comment (tak, to tez sie nie wyklucza)
_________________
The more I drink, the more I see
That suicide could be the key
To the place called paradise
Where pain not dwells, not hate nor lies...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone