Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Matura & Studia
Autor Wiadomość
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-05-01, 12:59   

Rozwińcie temat z tym kluczem, proszę :). Czy to chodzi o klucz np. w interpretacji wiersza, czy innego utworu?
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
JaVirr 
jeżojebca



Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 930
Wysłany: 2007-05-01, 13:00   

A i ja dołoże pytanko. To tyczy się tylko maturki z j. pol?
_________________
"Remember, fighting on the internet is like competting in the special olympics, even if you win you're still a retard."
 
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2007-05-01, 13:03   

klucz jest do analizy wiersza, czyli głównego punktu pracy maturalnej - argumenty, jakie podajesz, muszą się pokrywać z tymi, które sobie ubzdurał ten który klucz stworzył. są w tym też punkty za język, ort, styl itd. ten klucz to kuriozum - z jednej strony warto się powoływać na pozaprogramowe lektury, a z drugiej nie warto za bardzo się rozpisywać i należy się ściśle trzymać tematu. nie robić wielokrotnie złożonych zdań, nie lać wody.
no. :P (mama polonistką jest)
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
Sol 
srokojebca



Wiek: 33
Dołączyła: 25 Mar 2007
Posty: 139
Wysłany: 2007-05-01, 13:04   

na szczęście do maturki mam jeszcze mnóstwo czasu, bo jestem w pierwszej klasie LO :)ale i tak wiem co będę chciała zdawać i na jaki kierunek pójdę... będę zdawała polski rozszerzony, historię, angielski podstawowy i chyba historię sztuki. na pewno pójdę na historię sztuki bo to moja pasja ;)

a jeśli chodzi o maturę z polskiego to wydaje mi się że nikogo nie obchodzą nasze poglądy. chodzi tylko o wiedzę... niestety :(
_________________
"ten zamek nie ma drzwi ani okien..." H. Poświatowska
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-05-01, 13:17   

Czyli tak jak myślałem, klucz jest do wiersza. I to wbrew pozorom moi mili wcale nie jest takie głupie :P. Ten klucz ma na celu pokazanie, czy:
a) orientujecie się w twórczości autora
b) orientujecie się w realiach epoki, w której utwór powstał
c) czy potraficie na podstawie swojej wiedzy logicznie myśleć
d) jesteście bystrzy i umiecie poprawnie pisać :P

Wiadomo, że tyle ilu czytelników, tyle interpretacji, a w tym wypadku tak nie może być. Bo jeśli np. poeta tworzący w czasach wojennych pisze w wierszu że, powiedzmy, 'szkarłatna kurtyna przysłania mi niebo', to ktoś, kto nie zna epoki i natrojów panujących wtedy wśród poetów może sobie to zinterpretować, że nie wiem, że bohater (podmiot liryczny ;) ) wiersza był w teatrze, w którym kurtyna była tak wielka, że się bohaterowi wydawało iż sięga aż do nieba... Rozumiecie? Interpretacji mogą być tysiące, a tu chodzi o mniej więcej jedną konkretną, tożsamą z ogólną atmosferą, w jakiej dany utwór powstawał :).

Nowa matura jest spoko :). Nie narzekajcie tak bejbasy :P ;)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Slurp! 
kucojebca



Wiek: 33
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 429
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2007-05-01, 13:19   

A ja się maturą nie martwię, teraz w głowie mam jak mi poszedł test gimnazjalny. Z humanistycznych pytań zamkniętych mam źle jedno na dwadzieścia. :( A no i chcę zdawać do jakiegoś plastycznego liceum, więc czekają mnie jeszcze cztery testy - malarstwo (nieźle) rysunek (mój konik) prawdopodobnie rzeźba/ kompozycja (i tu się boję, bo tego nienawidzę, ale już pokazywałem tu ulepioną głowę) oraz najgorsze - kwalifikacyjna rozmowa o sztuce ( o zgrozo)
_________________

 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-05-01, 13:19   

Aha, historia sztuki to świetna sprawa :).
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-05-01, 13:20   

Zbir napisał/a:
klucz jest do analizy wiersza, czyli głównego punktu pracy maturalnej - argumenty, jakie podajesz, muszą się pokrywać z tymi, które sobie ubzdurał ten który klucz stworzył.


Właśnie. Jednym słowem - przy pisaniu bardziej liczy się szczęście, niż umiejętność samodzielnego myślenia. Chyba, że nasze własne argumenty będą na tyle dobre, że zostaną uznane.

A, jeszcze jedno co mnie wkurza - na próbnej z historii nasza stara odejmowala punkty za to, ze odpowiedzi zaznaczalo sie w kolka, a nie podkreslalo tak jak to jest napisane w tresci zadania. Jakby to kurwa wielka roznica byla!
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Slurp! 
kucojebca



Wiek: 33
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 429
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2007-05-01, 13:20   

Historia sztuki? O zgrozo toż to dla mnie straszne te wszystkie epoki , nazwiska i terminy do zapamiętania, nie jestem w tym dobry .
_________________

 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-05-01, 13:21   

Slurp! napisał/a:
rysunek (mój konik)


Nie gadaj że będziesz na egzaminie rysował swojego konika (kucyka) :P ;)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Slurp! 
kucojebca



Wiek: 33
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 429
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2007-05-01, 13:23   

Pewnie nie pozwolą go przyprowadzić , z tego co czytałem można mieć jedynie swoje przybory :P ;)
_________________

 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-05-01, 13:25   

Slurp! napisał/a:
Pewnie nie pozwolą go przyprowadzić , z tego co czytałem można mieć jedynie swoje przybory :P ;)


Bedziesz rysowal konika kolegi ;)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Sol 
srokojebca



Wiek: 33
Dołączyła: 25 Mar 2007
Posty: 139
Wysłany: 2007-05-01, 13:25   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Aha, historia sztuki to świetna sprawa :).

oczywiście że tak :) to jest naprawdę interesujące i czuję się w tym jak ryba w wodzie... szkoda tylko że talentów artystycznych zabrakło ;)
_________________
"ten zamek nie ma drzwi ani okien..." H. Poświatowska
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-05-01, 13:26   

Ceandric napisał/a:
Zbir napisał/a:
klucz jest do analizy wiersza, czyli głównego punktu pracy maturalnej - argumenty, jakie podajesz, muszą się pokrywać z tymi, które sobie ubzdurał ten który klucz stworzył.


Właśnie. Jednym słowem - przy pisaniu bardziej liczy się szczęście, niż umiejętność samodzielnego myślenia. Chyba, że nasze własne argumenty będą na tyle dobre, że zostaną uznane.

A, jeszcze jedno co mnie wkurza - na próbnej z historii nasza stara odejmowala punkty za to, ze odpowiedzi zaznaczalo sie w kolka, a nie podkreslalo tak jak to jest napisane w tresci zadania. Jakby to kurwa wielka roznica byla!


Ce, jeśli Twoje argumenty będą dobre, albo jeśli przedstawisz je jako wartość dodaną :) to chyba będzie to działało tylko na plus dla Ciebie. Na pewno to docenią.

A odejmowanie punktów w tym wypadku to BARDZO DOBRA decyzja Twojej nauczycielki Ce. Sam przyznałeś że w treści zadania było napisane, żeby podkreślać wybrane odpowiedzi. Dlaczego? Ano, bo po pierwsze primo ;) testy czasem są sprawdzane komputerowo i przy nieodpowiednim zaznaczeniu odpowiedzi komp ich nie "widzi", a po drugie, wiesz czym jest spowodowana ogromna ilość błędnych odpowiedzi? Nie, nie niewiedzą, tylko niezrozumieniem treści zadania. I na to zapewne chciała Was uczulić nauczycielka, póki jeszcze "walka" toczyła się "o pietruszkę".

[ Dodano: 2007-05-01, 13:28 ]
Ceandric napisał/a:
Slurp! napisał/a:
Pewnie nie pozwolą go przyprowadzić , z tego co czytałem można mieć jedynie swoje przybory :P ;)


Bedziesz rysowal konika kolegi ;)


-Franek, co ty tak zaglądasz pod tą ławkę? Na egzamin z rysunku przyniosłeś ściągi??
-Nie psze pani, modela :D
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Slurp! 
kucojebca



Wiek: 33
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 429
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2007-05-01, 13:33   

Niegłupi Jaś napisał/a:



Ceandric napisał/a:
Slurp! napisał/a:
Pewnie nie pozwolą go przyprowadzić , z tego co czytałem można mieć jedynie swoje przybory :P ;)


Bedziesz rysowal konika kolegi ;)


-Franek, co ty tak zaglądasz pod tą ławkę? Na egzamin z rysunku przyniosłeś ściągi??
-Nie psze pani, modela :D


Rozumiem, że przyniosłem go na plecach :P 8) {jak zwykle do jednego się sprowadza 8) }
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone