Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Matura & Studia
Autor Wiadomość
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-04-30, 19:52   Matura & Studia

Przez cały rok do matury podchodziłem spokojnie, a teraz, gdy zostały ledwie cztery dni do pierwszych egzaminów, zaczynam się nieco denerwować, zwłaszcza WOS-em i polskim na poziomie rozszerzonym (do tej pory zachodzę w głowę, po jaką cholerę pisałem się na ten drugi ;)). Są tu na forum, jeszcze jacyś maturzyści oprócz mnie? Wyspowiadajcie się, co zamierzacie zdawać i co robić po egzaminach? Staruchy moga się chwalić, jakie wyniki otrzymali na swoich. :)

P.S - Jeszcze nie mogę się nadziwić, jak szybko minęły te trzy lata w liceum. W sumie to szkoda mi opuszczać starą szkołę, zbyt wielu fajnych ludzi w niej poznałem :)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
Ostatnio zmieniony przez LadySatan 2007-05-08, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-04-30, 20:03   

heh ja sie zaczelam uczyc tydzien przed matura :P Pisalam rozszerzony polski, angielski, biologie i chemie.. wszyscy sie nadziwic nie mogli co mi odbilo, bo w klasie humanistycznej bylam :D Ale sama sie uczyclam i wyszlo mi to na dobre, bo napisalam najlepiej w szkole za co dostalam nagrode od burmistrza Gdyni :D

Wynikow nie pamietam, bo oryginal na PG, a odpis w drugiej szkole niestety :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Gabriell 
jeżojebca



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 1112
Wysłany: 2007-04-30, 20:27   

Cean, czyś ty ochujał? co to za temat?! Na stos z nim! ;)

No, ale skoro juz o tym mowa, to ja (nad czym strasznie ubolewam i pluję sobie w brodę) w ogóle nie czuję strachu przed maturą, a przez cały ten rok robiłam pod siebie na samą myśl :roll: Jakie to ma znaczenie? Otóż ma i to ogromne :P Bo strasznie mnie sie nauka nie ima ostatnio, a jak juz się uczę to bez strachu i tej niepewności... jakby wszystko po mnie spływało :???: Krew mnie zaleje chyba! W każdym razie zdaję angielski, polski (podstawowe) i historię rozszerzoną. Cholernie boję sie ustnego angielskiego, reszta raczej luzik - raczej, bo na historii mogę trafić na okres którego nie lubię na wypracowaniu i bedzie lipa :P Podoba mi się mój rozkład egzaminów :) Piątek polski pisemny, poniedziałek, wtorek i środa reszta + historia 17 maja :) Zajebiście, bo będę miała 9 dni na samą historię.
Po maturze planuję staż, w sekretariacie mojej byłej szkoły lub w UMiG, no a potem studia :) Niestety... uczelnia niepaństwowa i zaocznie :( jednak na coś innego sobie pozwolić nie mogę, bo muszę podjąć pracę. Kierunek resocjalizacja najprawdopodobniej.


Ale będzie dobrze :)
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-04-30, 20:43   

LadySatan napisał/a:
heh ja sie zaczelam uczyc tydzien przed matura :P Pisalam rozszerzony polski, angielski, biologie i chemie.. wszyscy sie nadziwic nie mogli co mi odbilo, bo w klasie humanistycznej bylam :D Ale sama sie uczyclam i wyszlo mi to na dobre, bo napisalam najlepiej w szkole za co dostalam nagrode od burmistrza Gdyni :D


Hehe, mam podobnie - klasa humanistyczna, z historii mam tróję, z WOS-u czwórkę, a z matmy i fizyki piątki ;) Wcześniej również planowałem zdawać angielski rozszerzony (nieskromnie mogę stwierdzić, że z anglika byłem najlepszy w klasie :)) Ale po tym, co zobaczyłem na próbnej maturze, postanowiłem jednak zdawać postawę :P. No, a po maturce pewnie pójdę do jakiejś roboty i studia zaoczne, upatrzyłem już sobie filologię polską i filozofię...

A temat jak temat - lubię się pocieszać, że nie tylko ja zacząłem się uczyć do matury tydzień przed nią :P
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Tema 
krowojebca



Wiek: 33
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 681
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-04-30, 20:51   

Ja tam dopiero kończe pierwszą klase...do matury mi daleko :D Przynajmniej tak mi się wydaje . Mam tam jakieś plany jeśli chodzi o mature,a dokładnie: polski,ang, matma i geografia,ale to narazie plany :) Cóż więcej powiedzieć mogę ? No chyba to,że będe za was trzymała kciuki. Powodzeniaaaaaaaaaa :);)
_________________
,,On jest popierdolony , nie daj się, mówię Ci
On nie wie ile ta muzyka znaczy dla Ciebie
Bo ta muzyka jest nieuleczalna
Bo ta muzyka to ułamek tarcia
Między naszym, ziemskim wymiarem
A czymś więcej, a czymś dalej! "
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-04-30, 20:55   

Ja sie denerwowalam tylko przed matura z biologii, bo materialu duzo do opanowania było a zalezalo mi na jak najlepszym wyniku, wiec stresik byl. A reszta to pisana na luzie :P Z polaka mialam pewnosc, ze dobrze mi pojdzie, bo Zenek mowil, ze jestem jego ostatnia nadzieja, ze ktos napisze te mature "na piateczke" 8)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-04-30, 21:00   

Bejbe GAb... ty sie nie bój podstawowego ustnego z angilka.. to mozna zdac po TYGODNIU nauki języka od podstaw :P

a widzialem takie nagrania z matur ustnych ze z krzesel spadałem. I typ, ktory ni cholery znał angileskiego dostał 80 % :D
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
Gabriell 
jeżojebca



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 1112
Wysłany: 2007-04-30, 21:51   

A ja i tak mam pewne obawy :/ Co tu dużo ukrywać, nie umiem przekładać z polskiego na angielski i już :roll: Znaczy coś tam umiem żebym teraz na totalnego tępka nie wyszła, ale mimo wszystko :P I ta moja pani główna egzaminator... cięta babka na wymowę jak pies.

Żałuję strasznie, ze nie ma historii ustnej :) no, ale nowa matura rządzi się dziwnymi prawami..
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-04-30, 21:54   

Z angielskim pisemnym to problemu raczej nie ma, gorzej ustny. Ale w komisji będę miał mojego nauczyciela z gimnazjum, spoko koleś jest :)

Taaa, nowa matura jest faktycznie... dziwna. :/
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Gabriell 
jeżojebca



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 1112
Wysłany: 2007-04-30, 22:04   

Ja bedę miała geja z podstawówki (oczywiście nic tam nie mam do niego, ale w komisji ktos z podstawówki?) i wspomnianą już panią, która za jakieś dwa lata pewnie juz na emeryturę będzie szła :P No komisja marzenie... Zazdroszczę Ci Cean, wiesz juz chociaż czego się spodziewać po egzaminującym a i pewnie da Ci "fory" ;)
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-05-01, 01:56   

Ja zdawałem polski, angielski i matmiorę :). Spoko było, nerwów trochę nie uniknąłem, ale raczej takich w rodzaju spięcia. Z matmy uczyłem się bardzo mało, jak widziałem co przerabia kumpela (klasowy mózg ;) ) to tylko się dołowałem :). Angielski szlifowałem sobie pod względem swobody wymowy i poprawności gramatycznej i czytałem materiały na polski, bo mnie interesowały :).
Na samej maturze raczej luzik. Nasza wychowawczyni była polonistką (serdecznie pozdrawiam panią Małgosię M. :) ) i przychodzi na maturalny obchód, każdemu coś tam podpowie, jakąś lekturę dorzuci itd. Podchodzi do mnie, patrzy, a tam puściuteńka karteczka :D (a minęła już jakaś 1/3 czasu). Zrobiła oczy jak dekle i mówi z wyrzutem: "A ty co, jeszcze nic nie napisałeś? Tylko mi nie mów, że nie możesz wybrać odpowiednich lektur...". Ja jej na to: "Pani profesor, problem jest dokładnie odwrotny" i pokazuję jej kartkę na brudno z wypisanymi ponad dwudziestoma chyba lekturami, jakie mógłbym spokojnie wykorzystać. I mówię: "Pani profesor, zdecydować się nie mogę, jakaś wyliczanka, czy coś? Co pani proponuje?" :D Kazała mi wybrać trzy, góra cztery lektury które najjaskrawiej prezentują wybrane zagadnienie. Wybrałem i śmignąłem pracę w resztę tajmu :).

Fajne to były czasy :).

P.S. Ej, ludzie, co Wy wybieracie sobie za kierunki studiów? Polonistyka? Przeca po tym to tylko do szkoły...:/ No chyba że liczy się tylko i wyłącznie papier, nieważne jakiej treści... A resocjalizacja? Gabs, jesteś pewna? Chcesz się użerać z tępymi wymoczkami? ;) To nie jest wdzięczne zajęcie Gabrysiu.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Shaitan 
Motherfucker



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1618
Skąd: Gdzieś na kaszubach
Wysłany: 2007-05-01, 07:40   

a ja bylem w klasie matematycznej wiec... ustny polski polalem :D i poprawka w sierpinu :D - humanista to ze mnie taki jak z koziej dupy traba :D ale za to matme rozszerzona na piatalka zaliczylem (to byla jeszcze stara matura) wiec ogolnie nie bylo zle :D
_________________
The more I drink, the more I see
That suicide could be the key
To the place called paradise
Where pain not dwells, not hate nor lies...
 
Gabriell 
jeżojebca



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 1112
Wysłany: 2007-05-01, 10:40   

Jaśku, tak chcę sie użerać z tępymi wymoczkami, może zmienię świat :D ;) Ktoś resocjalizatorem musi być prawda? No i będę to ja, bo chcę, a pół rodziny sie na mnie z tego powodu wypiło,... i zdaje sie, nawet bardziej niz tylko 'zdaje sie", ze jest to przyszłościowy zawód, a ja tak sie składa po studiach chce mieć prace ;) Owszem interesuje mnie bardziej coś innego, ale o tym było w temacie "studia" :)

Miałeś ten sam problem co moja sis na maturze Janku, tylko, ze ona pisała na temat tego w jaki sposób literatura wpłynęła na jej życie. Czytała mnóstwo książek swego czasu (fantastyczne i inne pierdy nie z tej ziemi :P ) no i jak przyszło do pisania nie wiedziała od czego zacząć i czekała na nie wiem... grom z jasnego nieba? :D Zdała jednak śpiewająco.
Za to ja nie mam raczej pola do popisu pisząc wypracowanie, podadzą jakiś cholerny tekst i teraz trzymaj sie kurczowo każdego zdania w nim (przepisuj go niemalże identycznie), bo inaczej nie napiszesz tak jak KLUCZ tego wymaga :roll:
 
Katharsis 
srokojebca



Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Kreuz
Wysłany: 2007-05-01, 10:49   

Heh... do matury na szczęście mam jeszcze czas, bo w pierwszej LO jestem :). Ale i tak już wiem co będe zdawać. Polski poziom podstawowy, angielski podstawowy, matma rozszerzona (8)) no i jako dodatkowy przedmiot to chyba fizyka :P, ale do niej nie jestem jeszcze przekonana (chociaż widziałam próbna mature i nie była taka zła).
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Paula-ula
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-05-01, 11:45   

Gabriell napisał/a:

Za to ja nie mam raczej pola do popisu pisząc wypracowanie, podadzą jakiś cholerny tekst i teraz trzymaj sie kurczowo każdego zdania w nim (przepisuj go niemalże identycznie), bo inaczej nie napiszesz tak jak KLUCZ tego wymaga :roll:


Też mnie to zastanawia po jaką cholere klucz w zadaniach otwartych? Rozumiem - egzamin z matmy, bo rozwiązanie jest jedno. Ale żeby oceniać czyjeś poglądy na podstawie klucza to już przegięcie :?
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone