Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Matura & Studia
Autor Wiadomość
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-03-16, 20:42   

Tenju napisał/a:
Historia to jest zupełnie inny przedmiot, ponieważ jej się nie uczysz, a poznajesz :wink:


a gówno prawda :P już prędzej fizykę czy chemię poznajesz. historii chciał czy nie chciał trza się nauczyć, dat nie wyciągniesz z przekształcania wzorów czy tym podobnych.
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Tenju 
srokojebca



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 135
Wysłany: 2009-03-16, 20:46   

Po części masz rację, ale wzorów trzeba się nauczyć żeby cokolwiek móc zrobić.
W historii natomiast poznajesz zdarzenia w chronologicznym ładzie, data to tylko dodatek pokazujący kiedy to zdarzenie miało miejsce.
_________________
Perkunu Yra Dang!
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-03-16, 21:22   

Tenju dobrze mówi :)
 
Frost 
krowojebca


Wiek: 113
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 658
Wysłany: 2009-03-16, 21:33   

Zbir napisał/a:
problem jest taki, że najpierw warto się nauczyć mówić/pisać po polsku, np. nie stawiać przecinka przed "i" ;) a potem martwić językami. chociaż nauka języków jest tym samym czym nauka np. biologii.

Drogi Zbirze, nikt tego nie neguje ","a i bez czepialstwa. Pan mgr biologii ma większe szanse, dajmy na to w Wielkiej Brytanii, kiedy naumie się języka hehe
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-03-16, 21:44   

Tyle że znając podstawowe wzory jesteś w stanie skonstruować mnóstwo innych tylko na podstawie obserwacji zjawiska. Poznawać a uczyć się (czyli zapamiętać) to nie to samo. Poznawać historię to ja z chęcią mogę, ale żeby coś z niej pamiętać trza się po prostu wykuć. Fizyka/chemia/matma moim zdaniem pod tym względem łatwiejsza bo jedno wynika z drugiego, wszystko jest w logicznym porządku (pomijam jakieś wyjątki).
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Tenju 
srokojebca



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 135
Wysłany: 2009-03-19, 22:21   

Nie przegadasz.... :smile:
_________________
Perkunu Yra Dang!
 
Bohun 
kucojebca



Wiek: 41
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 449
Skąd: geopijalni
Wysłany: 2009-03-19, 22:26   

gducha napisał/a:
Tyle że znając podstawowe wzory jesteś w stanie skonstruować mnóstwo innych tylko na podstawie obserwacji zjawiska. Poznawać a uczyć się (czyli zapamiętać) to nie to samo. Poznawać historię to ja z chęcią mogę, ale żeby coś z niej pamiętać trza się po prostu wykuć. Fizyka/chemia/matma moim zdaniem pod tym względem łatwiejsza bo jedno wynika z drugiego, wszystko jest w logicznym porządku (pomijam jakieś wyjątki).


NA studiach to pełno jest takich wyjątków. Poza tym matma na studiach technicznych bywa nieobliczalna. I często najlepszym sposobem na zdanie egzaminów to jest wyuczenie się wszystkich możliwych przypadków i sposobów ich rozwiązywania, żeby egzaminie móc od razu rozpoznać typ zadania i zastosowanie odpowiednich rozwiązań.
Na szczęście matmę mam już za sobą :]
 
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-03-19, 22:49   

Bohun napisał/a:
NA studiach to pełno jest takich wyjątków. Poza tym matma na studiach technicznych bywa nieobliczalna. I często najlepszym sposobem na zdanie egzaminów to jest wyuczenie się wszystkich możliwych przypadków i sposobów ich rozwiązywania, żeby egzaminie móc od razu rozpoznać typ zadania i zastosowanie odpowiednich rozwiązań.
Na szczęście matmę mam już za sobą :]


no tak, rozumiem. tyle że moje "ziomki" jak się wyuczą na pamięć to dokładnie. przykładowo, w zadaniu zamiast częstotliwości podasz im okres i już się gubią. a to jest imo beznadziejne.

Tenju napisał/a:
Nie przegadasz.... :smile:

ano nie :)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Ertebolle 
pyta leśna


Dołączyła: 18 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 2009-05-14, 15:11   

Maturzyści, pochwalcie się jak wam poszło:) przede mną została jedynie prezentacja z polskiego - o uwodzicielkach w utworach literackich :) A Wy jakie macie tematy?
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2009-05-14, 18:17   

mi generalnie ze wszystkiego oprócz matematyki poszło dobrze ;) ale na szczęście ona nie jest nigdzie brana pod uwagę. temat miałem "kultura, religia i filozofia w utworach science-fiction, omów sposoby przedstawienia" no i oczywiście maks ;)
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-05-14, 20:23   

omg... ja mam jeszcze dwa lata do matury a już się tej prezentacji boję. a wszyscy na zupełnym lajcie. ja nie wiem... :P matma ponoć banalna była, podobnie biologia, fizyka dość łatwa i historia podobnie. dobry rok się wam trafił ;)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2009-05-14, 20:51   

banalne to było wypracowanie na poziomie podstawowym polskiego ;)
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-05-14, 22:34   

a to też słyszałam. zresztą "rozszerzenie" też zadowolone bo nie mieli w ogóle lektur a tylko na podstawie fragmentu. jakieś proste te matury w tym roku ;)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
jaqb 
Motherfucker
Prawdziwy Chuj



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1412
Skąd: Yoknapatawpha
Wysłany: 2009-05-14, 22:44   

Rozszerzenie zawsze jest na podstawie fragmentu.
_________________
i never sleep, cause sleep is the cousin of death
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-05-14, 22:51   

tak, tak ale zwykle pochodzi on z omawianych lektur i trza się jakoś tam odnieść do całości. a tu mieli fragment jakiegoś opowiadania bodaj, którego się nie omawia. z tego co mi mówili przynajmniej.
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone