Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Marszal arts i inne sporty walki/obrony
Autor Wiadomość
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-05-14, 22:19   Marszal arts i inne sporty walki/obrony

Karate, Teakwon-do, Ju-Jitsu, Aikido, Kendo, Nin-jitsu, Capoera... Ktoś ćwiczy może jakieś sztuki walki/sztuki samoobrony i chciałby się pochwalić lub podzielić wrażeniami? :)

Sam od wieku 7 lat męczę takie cuś jak Aikido. Autonomiczna Akademia Aikido Jacka Wysockiego, ten kto zainteresowany wie co to za człowiek ;). Pierwsze 5 lat to było raczej zapoznawanie, oswajanie sie, uczenie zachowań, padów etc.
Dopiero od 5 lat ostro Shihan Wysocki wziął się za naszą grupkę do
roboty. I nie powiem, jest zabawa i wytrwałość procentuje. Jestem zdyscyplinowany, opanowany, spokojny a jednocześnie potrafie kiedy trzeba być niebezpieczny :)

Aktualnie mam 2 Kiu, ale to tylko jako ciekawosta, bo stopnie traktuję czysto teoretycznie. Poza tym sporo przede mną jeszcze :)

Pozdrawiam JaVirra :P
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
JaVirr 
jeżojebca



Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 930
Wysłany: 2007-05-14, 22:22   

8)

Teraz opowiedz coś więcej o aikido jakie męczysz, a nie się migasz :mrgreen:
_________________
"Remember, fighting on the internet is like competting in the special olympics, even if you win you're still a retard."
 
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-05-14, 22:24   

Co Ty chcesz o mym aikido wiedzieć, synku?

A sam co ćwiczysz takiego? :P
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
Gabriell 
jeżojebca



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 1112
Wysłany: 2007-05-14, 22:26   

Chciałabym ćwiczyć Capoere, bo ładnie wygląda :P Ale nie mam gdzie wiec lipa 8) Tyle jeśli chodzi o mnie w tym temacie...
 
JaVirr 
jeżojebca



Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 930
Wysłany: 2007-05-14, 22:28   

Opisz podstawy :P

Ja męczę (również od 7 roku życia :mrgreen:) karate. W sumie w pierwszych latach to się zwało karate Fudokan i nastawione było na konkretne klepanie mordy z partnerem. Potem przyszły zmiany (nic nie zrobisz, rada gnoi rządzących karate w Polsce robi swoje :P), i robim karate Shotokan, które jest skoncentrowane bardziej na 'kata' (potem opowiem jeżeli nasi wojownicy będą się więcej wypowiadać w tym topicu ;) ) i w ogóle, stało się wszystki bardziej "sztuką dla sztuki", dlatego trzeba nieco więcej inwencji z własnej strony, żeby porządnie się móc bronić ;).
_________________
"Remember, fighting on the internet is like competting in the special olympics, even if you win you're still a retard."
 
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-05-14, 22:30   

capoera jest efekciarska i efektowna, ale nie efektywna. Inna sprawa ze jakbym chciał za wszelka cene byc jakas zabójczą maszyną na ulicy to bym na combat poszedł :D

Kiedyś też chciałem Capoere ćwiczyć. Tak samo jak teakwon-do...

kiedyś też trochę shotokan karate ćwiczyłem, ale to pol roku jeno.
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
JaVirr 
jeżojebca



Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 930
Wysłany: 2007-05-14, 22:30   

Capoeira ładnie wygląda? Jest pojebanie śmiertelną sztuką. wolałbym się tego nie uczyć :/ Jeszcze kogoś się skrzywdzi. Poza tym, to wymysł nyggerów 8)

[ Dodano: 2007-05-14, 22:32 ]
Laski niech się uczą krav magi, tam można pluć i drapać, i uczą jak wyrżnąć faceta z krzesła! :mrgreen:
_________________
"Remember, fighting on the internet is like competting in the special olympics, even if you win you're still a retard."
 
 
Gabriell 
jeżojebca



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 1112
Wysłany: 2007-05-14, 22:32   

Co nie zmienia faktu, ze zajebiście wygląda :) a jakbym sie przy tym nauczyła jakiejś porządnej walki to tylko in plus :P
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-05-14, 22:38   

Hah... Kata, kurde od razu mi sie zabawa z bokenem i Jo przypomina (aiki-ken i aiki-jo, aikido z kijami ;) )

Podstawy? Hmm... w aikido nie ma niestety konkretnego klepania mordy, jednak własnie podtaw klepania mordy musielismy sie na początku nauczyc, więc stąd się zapisałem na odrobinę shotokan :). W zasadzie polega ono na zręczym wykorzystaniu siły przeciwnika przeciwko niemu. Im mocniej zaatakuje przeciwnik, tym dotkliwszą krzywdę można mu wyrządzić :D Aikido samo w sobie nie przewiduje bezpośrednich uderzeń tak jak np. Karate, jeno dźwignie na stawy, rzuty, wytrącanie z równagi itd.

Aikido nie ma bez siły zewnetrznej tj. bez ataku uke, czyli przeciwnika. Jak nie zaatakuje porządnie, to właśnie wtedy wchodzą elementy karate lub nin-jitsu. W chwili zawachania przeciwnika zwyczajnie obijamy mu jak najszybciej morde :P A jeżeli zatakuje serio, to sam sobie zrobi krzywdę, bo my wyprowadzamy kontrtechnikę na jego atak.

Szkoła Shotokan karate ma wiele wspólnego w sumie jeżeli chodzi o ideologię z Aikido. Dyscyplina, koncentracja, szybkośc reakcji się liczy.

[ Dodano: 2007-05-14, 22:40 ]
Capoera nie ejst do cholery jasnej zabójcza. Wybacz, ale każdy lepszej klasy karateka zmasakrowały takiego wywijającego typa. Byłem na treningach capeory nie raz.

Ale faktycznie, znakomicie wygląda. Zresztą z założenia miała być polączeniem walki z tańcem. A w sztukach walki nie ma miejsca na zbytnie ozdobniki.
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
JaVirr 
jeżojebca



Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 930
Wysłany: 2007-05-14, 22:43   

CapoeIra (!!!!!!!!!!!!!!!!) - biega o to, że jest to sztuka nierozsądna, takiego czegoś bym wolał nie praktykować (no kurde, jak masz być w pełni skupiony i opanowany kiedy stoisz na rękach a nogami wywijasz kumplowi przed pyskiem). A karate... ostatnio uczyłem kumpli o co biega :D Karate - jeden cios/kombinacja = jeden debil mniej. I w sumie to próbuję coś pokazać każdemu kogo to zainteresuje. Każdy, powtarzam, każdy kto nie jest kaleką może ćwiczyć karate i być dobry. Nie liczy się nawet budowa ciała. A jak kurdupel? To co? Też nic. Nawet lepiej! Ba! Taka osóbka jak np. Kath mogłaby być całkiem mocna. Dobra, potem napiszę więcej, neeeext! :P
_________________
"Remember, fighting on the internet is like competting in the special olympics, even if you win you're still a retard."
 
 
Gabriell 
jeżojebca



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 1112
Wysłany: 2007-05-14, 22:45   

Ed The Dead napisał/a:
Capoera nie ejst do cholery jasnej zabójcza. Wybacz, ale każdy lepszej klasy karateka zmasakrowały takiego wywijającego typa. Byłem na treningach capeory nie raz.

Ale faktycznie, znakomicie wygląda. Zresztą z założenia miała być polączeniem walki z tańcem. A w sztukach walki nie ma miejsca na zbytnie ozdobniki.


Tak właśnie mi sie wydawało :D ;)
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-05-14, 22:49   

O, fajny temat nawet :). Kiedyś biegałem na Shotokan i nie powiem, fajne to było i do dziś, jak się porozciągam, to z obrotu kopniak pójdzie jak trzeba :). Jednak z tymi sztukami walki to jest tak, że zanim zacznie się coś ćwiczyć to trzeba być jak nabardziej rozciągniętym. Wtedy wszystko ma sens i jest o wiele prostsze i mniej kontuzjogenne :).
Za najpiękniejszy styl walki uznaję Kung-fu oraz Taekwon-do. Jednym z najtwardszych i najskuteczniejszych jest chyba Ju-jitsu. Te wszystkie shity typu Combat to tylko typowa samoobrona bez krzty ideologii, najczęściej lubiana przez tępych osiłków, którym zależy tylko na tym, żeby zrobić drugiemu jak największą krzywdę :).
Capoeira mnie nie pociąga totalnie. Takie wybryki nigga rastamanów ;).

W tym temacie mam jedno marzenie, które w przyszłości będę się starał zrealizować. Kendo. Coś pięknego, esencja japońskiego ducha. Mam nadzieję że kiedyś zagłębię się w tę sztukę walki (i ideologię oraz klimat przede wszystkim).
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
JaVirr 
jeżojebca



Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 930
Wysłany: 2007-05-14, 22:55   

To ja zaznaczę, że najmocniejszą i najbardziej śmiertelną sztuką walki jest nin-jitsu 8) Potwierdzone naukowo, na jakimś kanale (bodajże National Geographic) przez jakieś 3 h porównywano masę sztuk walk aby wyłonić te 'naj'. Nin-jitsu okazało się najbardziej groźną dla życia ludzkiego. W sumie nie ma co się dziwić, została zaprojektowana dla ninja - czyli w sumie zabójcy :D

Ale tak naprawdę, to nie wszystkie sztuki walki są stworzone po to, by zabijać, bić, palić i gwałcić (chciałoby się tak, co, hę hę? :mrgreen:). Wiele podlega temu: "Bądź silny, aby być słabym". Nie należy bezsensownie wykorzystywać swojej wiedzy na temat sztuk walki. Np. karate, to skarb, z którego trzeba korzystać jak najmniej i z rozsądkiem :)
_________________
"Remember, fighting on the internet is like competting in the special olympics, even if you win you're still a retard."
 
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2007-05-14, 22:57   

Ju-jitsu jest faktycznie cholernie skuteczne tylko ma jedną zasadniczą wadę. Opiera się w dużej mierze na sile mięśni. Wiec nie jest dla każdego, trzeba być naprawdę dobrze rozciągniętym i mocno wysportowanym by skutecznie uprawiań dżudżitsu :)

no i cholernie zręczym. Ale zręczności to niestety wymagają raczej wszystkie sztuki walki :)

aikido trze miec naprawde genialnie opanowane zeby być nietyklanym, ale tego w zasadzie moze sie każdy i każda nauczyć... czekajta...

http://youtube.com/watch?v=_370SKoJTs8

ten człowiek to mój majster. Kult ;)
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
JaVirr 
jeżojebca



Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 930
Wysłany: 2007-05-14, 23:03   

Fak! I dlatego tak podoba mi się aikido! :) Niestety w karate jest bardzo mało tego typu technik :/
_________________
"Remember, fighting on the internet is like competting in the special olympics, even if you win you're still a retard."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone