Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Na indeksie Giertycha
Autor Wiadomość
Gabriell 
jeżojebca



Wiek: 36
Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 1112
Wysłany: 2007-05-31, 16:18   Na indeksie Giertycha

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4190213.html

Jak oni sobie to wyobrażają? Najlepiej by było chyba gdyby jedyną obowiązkowa lekturą była biblia i niebawem pewnie tak się stanie... :roll: Nie będzie "szewców", "Innego świata" (KUR***! Moja ukochana lektura, czytałam tyle razy, ze recytować mogę, niesamowita książka i ma jej nie byc?), "Procesu" ma nie byc.. ludzie :/

"Najwyraźniej poradzimy sobie bez najwybitniejszych twórców naszej literatury, krytycznych wobec polskich kompleksów. W ten sposób wzmocnimy zaściankowe tendencje i utopimy się w sosie bogoojczyźnianego samozadowolenia."

Amen :(

Co o tym absurdzie sadzicie? Osobiście nie wyobrażam sobie, zeby moje kuzynki nie omawiały większości z tych lektur.. Aż dziw, ze nie wycofali z kanonu "Folwarku zwierzęcego"
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2007-05-31, 17:18   

W nowym kanonie MEN jest prawie 50 nowych pozycji, wśród nich trzy powieści Jana Dobraczyńskiego, pisarza i działacza katolickiego, przed wojną członka Stronnictwa Narodowego. MEN tłumaczy, że są nacechowane "wielkim ładunkiem patriotyzmu i wartościami chrześcijańskimi". Książka Jana Pawła II ("Pamięć i tożsamość") oraz opowieść o papieżu - "Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża" (jako przykład literatury biograficznej) pióra publicysty Pawła Zuchniewicza. Dodany został także "Cesarz" Ryszarda Kapuścińskiego, czym chwalił się dwa dni temu podczas konferencji prasowej min. Giertych, oraz powieść "Kamień na kamieniu" Wiesława Myśliwskiego.



jak ja widzę coś takiego... nóż się w kieszeni otwiera. mam nadzieję na strajk polonistów, bojkot i rozwiązanie tego debilnego układu który jest u władzy. przecież to jest totalna porażka, debilizm i nieodpowiedzialność :/ sorry, ale ja mam zamiar zdawać maturę rozszerzoną z polskiego i nie chciałbym się w pracy pisemnej wypowiadać o chrześcijaństwie albo patriotyzmie...

no naprawdę, zabić to mało :evil:
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-05-31, 17:44   

Wszystkie lektury które pobudzają do myslenia i niepokoją wybraźnie czytającego usuniete. Smutne :/
_________________
Last.fm
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-05-31, 17:50   

To, że Wiktacego wyrzucili, to akurat bardzo dobrze. :P Ale fakt faktem, że wypada to znać, a nie jakiegoś tam Dobraczyńkiego czy Zuchniwicza, o których chyba tylko rodzice słyszeli. Źle sie dzieje - ale dobrze, że ja mam to już za sobą :D

PS - dziwne, że zostawili Bułhakowa ;)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-05-31, 18:50   

Dupa źle że wyrzucili Witkacego! Koleś był geniuszem bo widział procesy społeczne które odkryto kilkanaście lat po nim. A przy całym szacunku dla Jana Pawła II nie był on wybitnym literatem... Młodzież nic (poza nerwicą) nic nie zyska na czytaniu jego pism. Poza tym to bardzo kontrowersyjne... jeśli w szkole uczy sie powiedzmy muzułmańskie dziecko to jakim prawem możemy zmuszać go do czytania katolickiej doktryny?

A Jakby Bułhakowa wywalili byłby zamieszki... JAkby powstała bojówka na rzecz "M&M" to bym się przyłączył. Brak tej akurat lektury byłby skandalem na skalę światową

[ Dodano: 2007-05-31, 19:05 ]
Bez Ferdydurke, Zbrodni i kary, Szewców i Procesu okaleczamy młodsze pokolenia!! KURWA mać!!
_________________
Last.fm
 
 
Pirat Barnaba 
srokojebca



Wiek: 34
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Gliwice-Brzeznika
Wysłany: 2007-05-31, 19:53   

PORĄBANE jakby nie mogli jakiejś fantastyki dać ;/ a tu kicha dali jakieś duperele i usunęli Goethego i Cierpienia młodego wertnera ;/ ........... szkoda gadać
_________________
Zajmuję się grafiką komputerową więc jak ktoś by miał jakieś zlecenie to na PM na pewno pomogę.
 
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-05-31, 19:58   

no nie demonizujmy az tak bardzo... oczywiscie podzielam zdanie wiekszosci ze ksiazki proponowane przez giertola sa znacznie mniej wartosciowe niz te ktore wywalil, ale stwierdzenie ze okaleczamy tym mlodsze pokolenia to jednak przesada... to tylko lektury... jak ktos jest debilem to ani ferdydurke ani zbrodnia i kara tego nie zmieni... a jak bedzie chcial przeczytac to i tak przeczyta... ksiazki powinno sie poznawac z ciekawosci, a nie "bo wypada je znac"...
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-05-31, 20:06   

Podpisuje sie pod wypowiedzia Unchaineda i od siebie dodam tylko, ze i tak wiekszosc uczniow lektur nie czyta.. wiec przypuszczam, ze wiekszej roznicy nie bedzie. Jesli ktos interesuje sie literatura, pojdzie do biblioteki i takiego Goethego na pewno tam znajdzie ;)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Pirat Barnaba 
srokojebca



Wiek: 34
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 64
Skąd: Gliwice-Brzeznika
Wysłany: 2007-05-31, 20:07   

w sumie fakt faktem nie jest to indeks ksiąg zakazanych
_________________
Zajmuję się grafiką komputerową więc jak ktoś by miał jakieś zlecenie to na PM na pewno pomogę.
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-05-31, 20:22   

Chuja Un... mnie na przykład ferydurke, Proces czy Zbordnia i kara skłoniły do rozmyślań na tematy o których wcześniej nie myślałem. A debile pozstana sebilami nawet jeśli nie będzie lektur, więc jeśli mamy sie kurwa martrwic o debili i równać do nich poziom społeczneństwa to lektury wogóle wydają się być przeżytkiem. A jesli chodzi nam o pobudzanie inteligentnych ludzi do myslenia - wręcz przeciwnie.
_________________
Last.fm
 
 
Shaitan 
Motherfucker



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1618
Skąd: Gdzieś na kaszubach
Wysłany: 2007-05-31, 20:31   

po prostu odmawia sie nam prawa do myslenia - tyle w tym temacie
_________________
The more I drink, the more I see
That suicide could be the key
To the place called paradise
Where pain not dwells, not hate nor lies...
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-05-31, 20:37   

Nie czytałem tych postów bo nie mam czasu ale swoje dodam.Po pierwsze bardzo kurde dobrze,że mają wprowadzić mundurki.Dlaczego?Ponieważ w końcu wszyscy uczniowie będą równo wyglądać i szkoła będzie wyglądała jak szkoła a nie pieprzona rewia mody.Po drugie jak widać te gorące czternastki odwalone jak na dyskoteke z tapetą na ryju to aż mi się niedobrze robi.Jestem za mundurkami,powinni wszyscy je nosić a wtedy jeden dzieciak drugiemu nie zazdrościłby lepszych butów a drugi by się nie śmiał z jego podartych trampków.Po drugie polska jest cholernie katolickim krajem więc nie zdziwiłem się jak usłyszałem o Biblii...w sumie jestem agnostykiem ale co mi tam,jak tak bardzo wierzycie w Pana Boga to musicie być za tą biblią.A po trzecie Giertych to mądry człowiek...robić godzine policyjną a zmniejszą się wypady pijanych gnojków na starsze kobiety i w końcu kurde nauczyć dyscypliny....jak starzy nie nauczą to Giertych da rade!
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2007-05-31, 20:39   

LadySatan napisał/a:
Podpisuje sie pod wypowiedzia Unchaineda i od siebie dodam tylko, ze i tak wiekszosc uczniow lektur nie czyta.. wiec przypuszczam, ze wiekszej roznicy nie bedzie. Jesli ktos interesuje sie literatura, pojdzie do biblioteki i takiego Goethego na pewno tam znajdzie ;)


ale Lady, wiesz ile na profilu humanistycznym jest lektur w programie? jak oni mi każą czytać te od giertycha, to ja w 2 klasie nie będę miał czasu na czytanie Goethego, niestety :P
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-05-31, 20:44   Re: Na indeksie Giertycha

Gabriell napisał/a:


"Najwyraźniej poradzimy sobie bez najwybitniejszych twórców naszej literatury, krytycznych wobec polskich kompleksów. W ten sposób wzmocnimy zaściankowe tendencje i utopimy się w sosie bogoojczyźnianego samozadowoleni


Najwyrażniej...wszystko przez ten polski katolicyzm.Przecież wiadomo,że wybitni twórcy są lepsi od pisma świetego,tak samo jak wolnomyśliciele i filozofowie racjonalni...oni przynajmniej mają jakieś argumenty a jak spytasz księdza-Panie kto stworzył Boga?To on wtedy zatyka usta i opowiada bajeczki o tym jak na kamiennych tablicach Bóg napisał przykazania...
Chcieliście to macie....za bardzo katolicki naród
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-05-31, 20:46   

Wiem ile jest lektur, bo sama bylam w humanie i jakos nadazalam z czytaniem lektur nadprogramowych ( bo to, co polecal moj wychowawca zawsze bylo godne uwagi ), tych programowych i jeszcze podrecznikow do chemii i biologii. Wiec mlody mniej rwania lachonow, a wiecej ksiazek :P
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone