Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Wasza postawa w stosunku do filozofii.
Autor Wiadomość
SBH 
srokojebca


Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 75
Skąd: Miasto
Wysłany: 2006-02-23, 10:54   Wasza postawa w stosunku do filozofii.

Czym się kierujecie wgłębiając się w filozofie? Czy często odnajdujecie jakieś poglądy, których bardzo twardo się trzymacie? Czy są rzeczy których jesteście pewni że one naprawde istnieją? A może jesteście podobnie jak ja: "niczego niepewnymi filozofami", którzy mają mase różnych teorii i każda jedna wydaje Wam się tak samo prawdopodobna, ale Wasze przekonanie o niedoskonałości człowieka hamuje Was, byście w końcu stanęli po stronie którejś z tych teorii?


No więc jak dla mnie, są trzy rodzaje ludzi pod tym względem: pierwszy rodzaj-ludzie którzy lubią mieć stały grunt pod nogami, czyli trzymają się jakichś ściśle określonych przez siebie poglądów, drugi rodzaj-to rodzaj do którego należę, ludzi niczego nie pewnych, więrzących jedynie w to, że prawdę da się osiągnąć prawdę (ale czy przez samego człowieka?), i trzeci rodzaj to tzw "pasywni filozofowie) np dresiarze i inni, którzy nad filozofią się zbytnio nie zastanawiają:P


Ja, jako ktoś kto nie ma ściśle określonych poglądów-ma za to masę teorii, na temat stworzenia wszechświata, na temat tego co jest po śmierci, o istnieniu cywilizacji pozaziemskich, istnienie boga-to wszystko są tematy, do których człowiekowi jest daleko, człowiek może się tylko domyślać co jest prawdą a co nie. Jak dla mnie bezsensowne są spory na temat czy bóg istnieje np. Po co ludzie mają się o to kłócić, skoro i tak żadno z nich nie jest przekonane o tym o czym mówi? Mi nie potrzebna jest wiara w rzeczy (może) prawdziwe.
_________________
Czy jesteś pewien że to, w co wierzysz NA PEWNO istnieje? Jeśli nie to po co negujesz inne rzeczy?
 
 
łza dla cieniów
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-23, 17:06   

chyba kazdy na swoj sposob
intsersuje sie filozofia
jedni bardziej inni mniej

ja osobiscie bardzo lubie czytac ksiazki filozoficzne
i poznawac poglady innych ludzi na dane teamty

pozniej z tych wszytskkich teori moge stworzyc swoja wlasna
lub zgodzic sie z najbardziej trafna jak dla mnie

ale potrzeba by bylo wiele czasu
zeby przestudiowac wszytskie ludzki zapiski

ale jest to fascynujace wg mnie :)
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-23, 19:11   

Ja sama nie wiem. Czasem wydaje mi się,że jestem czegos pewna, ale za chwile okazuje sie, że istnieje inna strona danego zagadnienia. Cały czas szukam, nie ograniczam się, staram zgłębiac wiele poglądów na rożne sprawy - nie ukrywam, że bardzo interesuje mnie strona metafizyczna zycia, swiata. Staram sie nie polegac tylko na słowach innych, ale samej poszukac odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, m.in. w sobie. Szukam, szukam, szukam..
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
łza dla cieniów
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-23, 19:52   

szukajcie a znajdziecie :)

jak to ktos ladnie powiedzial
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-02-23, 19:58   

Ludzie interesują się filozofią, gdyż próbują znaleźć odpowiedzi na nurtujace ich pytania, wytłumaczyć prawdopodobieństwo zaistnienia jakiegoś zjawiska. Szukają też autorytetów, chcieliby móc powołać się na kogoś,
kto jakby odzwierciedla ''symbolizuje'' ich obecny stan psychiczny, reprezentuje ich poglądy na szerszą skalę, jest znany - a więc pewny tego, co myśli.
Ludzie szukają ścieżek, którymi mogliby podążać, szczególnie wtedy, kiedy brak im autorytetu lub akceptacji.
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-23, 20:46   

Mi nie brakuje autorytetu i czuje sie akceptowana a szukam. Wydaje mi sie, że poszukiwane własnej sciezki, wlasnego miejsca na ziemiii jest sensem zycia. Cały czas szukamy odpowiedzi, drogi, siebie, sensu. kwestia tego czy ktos woli dostawać wszystko na srebrnej tacy, czy sam znaleźć..
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-02-23, 21:17   

Ja też czuję się akceptowana i w dodatku szczęśliwa :) , ale to nie przeszkadza mi szukać cały czas i poznawać ludzkie psychiki, ich różnorodność czasami mnie zaskakuje. Ludzie mają oryginalne sposoby na życie i niektóre wcale nie są złe, mają też olbrzymie schizy...
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-23, 22:11   

zaprzeczasz sama sobie, bo wcześniej napisalas ze szukają ludzie nie akceptowani :P schizy to ma chyba każdy, tylko ludzie o tym nie mówią, bo boją sie zostac wytknięci palcami, takie cos nie jest akceptowane przez społeczenstwo, dlatego zostaje ukryte w srodku człowieka.
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-02-23, 22:18   

to że napisałam ''ludzie szukają'' wcale nie oznacza że chodzi o moją osobę. :)
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
SBH 
srokojebca


Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 75
Skąd: Miasto
Wysłany: 2006-02-23, 22:32   

Ja nie szukam autorytetu, raczej chciałbym poznać tą całą filozfią (odpowiedzi na nurtujące mnie pytania) dla własnej, cholernej ciekawości. Choć gdybym się głębiej zastanowił, to znalazłoby się kilka, może kilkanaście autorytetów, każdy z innej dziedziny... ale nigdy jeden wielki.
_________________
Czy jesteś pewien że to, w co wierzysz NA PEWNO istnieje? Jeśli nie to po co negujesz inne rzeczy?
 
 
Wampir66 
srokojebca



Wiek: 33
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 99
Skąd: skądinąt
Wysłany: 2006-04-25, 18:35   

Uwielbiam poznawać ludzi, ich zdanie, mentalność, podejście do życia. W swoim życiu niemal wszystko analizuję w formiefilozoficznego dialogu z samym sobą lub innymi chcentnymi do tego. Dla mnie filozofia jest ważna w życiu. Dla mnie jej celem jest wyznaczenie pewników ale także ciągłe ich podważanie. Mój podpis też powinien wam coś powiedzieć o moim stosunku do filozofii :D
_________________
Większość ludzi jest zła - Bias

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach

"Say goodbye to gravity and say goodbye to death
Hello to eternity and live for every breath"
- Iron Maiden, The Wicker Man
 
 
Antaran
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-26, 16:03   

Filozofia.... Mam siostre akurat na tym kierunku i moim zdaniem filozofia jest zaskakująca dziedziną nauki bo jest w niej wszytko.. jest to sposób na poznanie moze nie calego świata ale jest to jak najlepsza droga do poznania człowieka przez włąśnie analize wszytkich wielkich dzieł filozoficznych potrafilibysmy odkryć siebie na nowo .. szkoda że nie ma filozofii np już w gimnazjum.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-26, 17:07   

A moim zdaniem ważne jest, żeby każdy człowiek stworzył taką swoją, choćby małą filozofię. Swój sposób myślenia, postrzegania pewnych spraw, aby zdefiniował swoją własną ciekawość i dążył do jej zaspokajania. Żeby oprócz czytania dzieł filozoficznych miał czas, siłę i chęci do tego, aby któregoś wieczoru usiąść na parapecie z kubkiem parującej herbaty i spróbować odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania. Aby nie powielać schematów, nie iść ślepo za wzorcami, tylko wykrzesać z siebie ile się da indywidualizmu, przemieszać go z własnymi potrzebami, marzeniami i z własną ciekawością i stworzyć coś, czym będzie się można kierować w życiu.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Wampir66 
srokojebca



Wiek: 33
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 99
Skąd: skądinąt
Wysłany: 2006-04-26, 18:57   

Więc jestem uosobieniem tego co dla Ciebie ważne w tej dziedzinie Jasiu :D
_________________
Większość ludzi jest zła - Bias

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach

"Say goodbye to gravity and say goodbye to death
Hello to eternity and live for every breath"
- Iron Maiden, The Wicker Man
 
 
Antaran
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-26, 19:09   

Miałem na mysli to że, przez poznanie jaki to myślenia mieli ludzie w przezsłości można wydobyć z nich całkiem nowe które pozwalają nam na odkrywanie człowieka współczesnego. Można to robić nawet na parapecie z kupkiem ciepłej herbaty malinowej jeżeli jest to ulubiona przez CIebie forma relaksu i forma do rozmyślań w kategoriach egzystencjalnych. Jeżeli zbadasz właśnie te potoki myślowe możesz stwierdzić być może że człowiek współczesny jest poprostu niejaką kontynuacja i nie wróżnia się niczym szczególnym od swych dziadów lub mozesz dojść do wniosku że jednak Każdy jest wyjątkowy kazdy czas, człowiek, zdarzenie ma swe znaczenie i cel. Pytanie dokąd to zmierza <prócz tego że do nieuchronnej zagłady :]]>
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone