Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Wasza postawa w stosunku do filozofii.
Autor Wiadomość
dexter xs 
jebak leśny
kurwa mrok



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 238
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-09, 12:40   

Filozofia to sposób myślenia,niezawsze racjonalnie oceniający rzeczywistość,częściej negujący różne teorie czy też "fakty" ,człowiek będący filozofem(niechodzi oczywiście o wykształcenie) ocenia każdy "przedmiot" który go skłonił do refleksji pod wieloma różnymi kątami,ja np.jak sie zastanawiam nad "wiarą"i jej sensem to choć sam jestem niewierzący to najpierw stawiam sie w pozycji człowieka wierzącego i stąd wiem że dla niego ma to sens i jest przydatne pomocne w życiu,i w jakim celu ma sie on zastanawiać nad prawdziwością czegoś w co wierzy skoro gdyby doszedł do wniosku że wierzy w coś małoprawdopodobnego to jednocześnie osłabiły swoją wiare tymsamym,"wiara" ta niebyłaby już tak pomocna i przydatna.Stąd niepoddają zbyt chętnie w wątpliwość swojej wiary,a wręcz sie oburzają że ktoś w kracza w ich sfere prywatną bo wiara,religia jest ową sferą tylko do użytku wewnętrznego.A jedyny problem tkwi w tym iż ludzie wierzący wcale niesą bez winy natarczywie podkreślając swą wiare nade wszytkie inne postawy życiowe (np.jedyna prawda!) a potem dziwią sie że pojawiają sie głośne sprzeciwy ..ale to już do innego tematu. Tak więc aby zrozumieć ludzi,ludzkie zachowania jest potrzebna "umiejętność" myślenia filozofa ,oraz znajomośc przynajmniej podstaw psychologii,którą naljepiej sie zdobywa podczas obserwacji,ale to trzeba mieć "we krwi" pisze tak bo wiem że ja tak mam moja doczesna wiedza o ludziach i ich dziwactwach,normalnościach potrzebie bycia innym,lub też należeć do jakiejś grupy i niewychylać sie ze swoim indywidualizmem bądż jego brakiem,wywodzi sie właśnie od samych początków mojego "myślenia" a ksiązki psychologiczne są fajne lekko sie je czyta dla relaksu czemu nie a filozofie najlepiej jak sam sobie każdy wyrobii natym polega "Filozofia" aby odnajdywać nowe rozwiązania,nowe spojrzenia na świat i temu podobne problemy ogólne i te bardziej skrajne.
 
 
daghon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-03, 08:23   

Według statystyk najweksza liczba samobójców to filozofowie, a dlaczego sie zabijaja podobno odpowiedzieć na to może psychologia...
 
dexter xs 
jebak leśny
kurwa mrok



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 238
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-11, 01:12   

daghon napisał/a:
Według statystyk najweksza liczba samobójców to filozofowie, a dlaczego sie zabijaja podobno odpowiedzieć na to może psychologia...


Bo filozofowie to ludzie,a psychologia traktuje o ludziach...

A według innych statystyk wychodzi,że największa liczba samobójców to 15-nastolatki.

A jeżeli by sie z tym zgodzić że to filozofowie jednak ,to ..czy to znaczy że klerycy popełniają samobójstwa najrzadziej?
 
 
daghon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-12, 22:24   

nie wiem... jednak podejrzewam ich wiara im nie pozwala... jaka kolwiek by nie była...

[ Dodano: 2006-08-12, 22:25 ]
co do samej filozofi to jest "sztuką zadawania pytań"...
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-07-03, 20:27   

Trzeba tworzyć własną filozofię tylko ludzie głupi powielają schematy i zgadzają się z nimi zawsze....można się w czymś zgadzać ale trzeba tworzyć własne prady żeby one stały się odbiciem twojego ja a nie jakiegoś autora.Ty jako odrębna jednostka masz swoje potrzeby i swoje zdanie...zbuduj je,zdefiniuj,pomyśl nad tym,filozofia to potęga jak dla mnie...
 
lotka 
kucojebca



Dołączyła: 02 Maj 2007
Posty: 356
Wysłany: 2007-07-03, 20:29   

Kurka Powerage.. zgadzam się z Tobą w 100 % !!!
_________________
Great cosmos, crimson ocean
Waves riding empty motions
Bring twilight, bring new night
Now silent demon sleeping...
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-07-03, 22:13   

Palenie po obiedzie,muzyka,filozofia,kobiety i faceci...co jeszcze?

Skoro ten temat jest o filozofii to chyba można filozofować?Jak dostanę zgodę to
trochę napisze...
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-07-04, 08:11   

Dostajesz.
_________________
*************
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-07-04, 09:07   

Powerage napisał/a:
Trzeba tworzyć własną filozofię tylko ludzie głupi powielają schematy i zgadzają się z nimi zawsze....można się w czymś zgadzać ale trzeba tworzyć własne prady żeby one stały się odbiciem twojego ja a nie jakiegoś autora.Ty jako odrębna jednostka masz swoje potrzeby i swoje zdanie...zbuduj je,zdefiniuj,pomyśl nad tym,filozofia to potęga jak dla mnie...


Nic nowego nie wymysliles ;)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
qwerty 
kucojebca



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 349
Wysłany: 2007-07-07, 20:57   

Ahh, lubię filozofię, najbardziej sobie cenię stoicyzm. Sam mam problem natury filozoficznej, a właściwie teologiczno filozoficznej. Czy Bóg jest czy go nie ma. No ale to będzie nie na temat. No i podpisuję się pod tym, że każdy powinien sobie stworzyć własną filozofię, szereg zasad według których chce żyć.
 
 
Mordimer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-09, 07:24   

jeśli mnie pamięć nie myli, stoicyzm to skrajna odmiana filozofii chrześcijańskiej i filozofii wschodu, tak?
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-07-09, 08:30   

A nie Grecka?..
_________________
*************
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-07-09, 10:22   

Stoicyzm to filozofia grecka :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-07-09, 10:36   

No właśnie...
_________________
*************
 
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-09, 11:32   

qwerty napisał/a:
Ahh, lubię filozofię, najbardziej sobie cenię stoicyzm.


obrzydliwosc... epikureizm 4 life \m/ ;)
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone