Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
historia
Autor Wiadomość
łza dla cieniów
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-23, 17:15   historia

Interesujecie sie moze historia swiata lub Polski?
Co sadzicie o najnowszej historii Polski.

Co czujecie myslac o tym ze wystarczyla by inna decyzja danej osoby i nasze czasy mogly by wygladac calkowicie inaczej.

Dokladneij mowic 2 wojna swiatowa
co by bylo? gdyby nie doszla do skutku jak panswo polskie i swiat by sie rozwijal dalej.
A moze co by bylo gdyby hitler wygral wojne, czy bylibysmi na tym swiecie???

Oraz ostatnia kwestia nie czujecie zalu
do panswt ktore mialy nam pomoc w obliczu zagrozenia a gdy niemcy napdaly na polske nie raczyly nawet kiwnac palcem i zostawili nas na pastwe losu.

Lub jałta gdzie nas sprzedano oddano stalinowi poniewaz sie go bano.
Co by bylo gdyby roosvelt, churchil walczyli o polske nie pozwolili na poszerzenie sie komunizmu?
czy nasze panstwo bylo by takie jaki jest teraz?

ehhh

ja osobiscie odczuwam zal..... :(
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-02-23, 20:06   

a teraz nastał kaczyzm i....ultrakatolicyzm ... nie wiem co byłoby dla naszego kraju lepsze..
dać Polakom troche demokracji, a sami się wykończą.

baaardzo mi żal :cry:

[ Dodano: 2006-02-23, 20:21 ]
jakoś nie lubię ''gdybania'' - nie rozkminiam historii choć dużo jej na studiach było,

jak to powiedziała pewna osobistość ''Polska stoi na skraju przepaści - czas zrobić krok do przodu!"

czyli martwmy się tym co nam ci idioci z krajem zrobili.
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
SBH 
srokojebca


Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 75
Skąd: Miasto
Wysłany: 2006-02-23, 22:42   

Gdyby Hitler wygrał, to kto wie, może żylibyśmy teraz w lepszym świecie? Dużo różnych rzeczy mogłoby potoczyć się inaczej. Ja osobiście mam dużo możliwości by zastanowić się nad II wojną światową:D (mieszkam 15 min drogi od majdanka, 2giego co do wielkości obozu koncentracyjnego w Europie):D Bywam tam często, miejsce przynosi mi wiele natchnień:-) Ale co do tematu to: różnie mogłoby być, może komunizm przyniósłby nam większy ład w państwie? (większy ład, większą biedę-niestety:/). Wojny jednak sporo nas wykończyły-po pierwsze nasz dług co do banku paryskiego (obecnie ok 95 mld euro)-to jedna rzecz-gdyby nie to, podatki byłyby z pewnością trochę niższe. Oczywiście nie zapomnijmy o naszej nędznej mentalności, która przeniosła się niewątpliwie w genach i wywołuje w nas agresję i inne złe stany psychiczne-na polakach zostało to już udowodnione;-) Ruscy cierpią na kiepski dobrobyt- my cierpimy na kiepski dobrobyt i na narodową chorobę genetyczną zwaną-pierdolcem.
_________________
Czy jesteś pewien że to, w co wierzysz NA PEWNO istnieje? Jeśli nie to po co negujesz inne rzeczy?
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-06, 15:14   

Jestem dumny z tego, że Polska przetrwała tyle przeciwności losu. Niestety zawsze największym zagrożeniem dla naszego kraju byli i są sami Polacy. Tak to już z nami jest że potrafimy się zjednoczyć tylko u progu naprawdę wielkiego zagrożenia. Gdy jest spokojniej sąsiad sąsiadowi wrogiem. To mnie wkurza i tego nie potrafię zrozumieć.
Zawsze było też tak (i nadal tak jest), że jak trzeba było komuś pomóc (na arenie międzynarodowej) to Polacy pierwsi się rwali. No i dobrze, tylko że niestety później jak sami potrzebowaliśmy wsparcia, to się na nas wypinano. No cóż, taka chyba nasza natura. Nie wiem w sumie czy to dobrze czy źle, jednak powinniśmy sobie zakodować powiedzonko: "Umiesz liczyć? Licz na siebie".

Nie wolałbym urodzić się jako Niemiec. Dobrze się stało że jesteśmy niepodległym państwem. Szkoda tylko, że zamiast solidnie nad sobą pracować wolimy się wykłócać. Fakt, że towarzysze Rosjanie zdupili nam swego czasu sytuację totalnie, jednak gdybyśmy się lepiej przykładali to kto wie, czy dziś nie mieszkalibyśmy na poziomie Niemców. Historia bywała przewrotna i niesprawiedliwa, ale dąsy i żale możemy sobie odpuścić, lepiej wziąć się do roboty.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-04-07, 21:59   

Nieświęta racja - nerwy w konserwy, a w naszym kraju jest rzeczywiście dużo do zrobienia, począwszy na służbie zdrowia na ułożeniu stosunków z sąsiadami kończąc, również korzystnie byłoby nie boczyć się na tych ze wschodu (mimo że mamy teraz inny ustrój),
mamy już dość wysokie ceny gazu....:)
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-07, 22:05   

Na tych ze wschodu chyba nie da się nie boczyć... Oni raczej nie znają kompromisów a wszyskich wokół traktują jak wrogów :/. Ich niestety trzeba tolerować i starać się z nimi jakoś normalnie żyć. Oczywiście nie mówię tu o zwykłych ludziach ze wschodu, tylko o elitach rządzących.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-04-07, 22:09   

też racja, ale trzymanie języka za zębami czasem naprawdę się opłaca..:)
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-07, 22:17   

lilith napisał/a:
ale trzymanie języka za zębami czasem naprawdę się opłaca..:)


Zdecydowanie :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Imrahill
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-30, 22:31   

Ale na pewno przyznacie iż kiedy jednoczymy się w razie jakiś wrogów z zewnątrz, ważnego wydarzenia etc. wtedy dopiero można poczuć dumę z bycia Polakiem ,to samo czuję kiedy myślę o Polsce a) przed rozbiorami b) w 20 leciu między wojennym c) 2 wojnie i d)przy każdym naszym sukcesie
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-06-30, 23:19   

z tego co wiem to Polacy nie we wszystkich sytuacjach potrafią się jednoczyć. Przykładem są np Polacy pracujący za granicą...miałam kumpelę, która pojechała do pracy do niemieckiej rodziny i była tam wraz z grupą starszych rodaków, którzy w potrzebie odwrócili się na pięcie, poza tym byli wobec siebie bardzo nieżyczliwi i obłudni...nie będę przytaczała szczegółów, zwłaszcza, że chodziło o stawkę w Euro za godzinę pracy....wstyd. czasem po prostu wstyd, że jest się Polakiem....nie wspomnę tu o opinii, jaką nasi rodacy mają zagranicą,...co o tym sądzicie? nawet wydarzenia historyczne nie były w stanie nas zajednoczyć i umocnić? czyżby Polak był głupi nie tylko przed szkodą, ale również i po niej?!
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-06-30, 23:45   

Na to, że krzywo patrzą na nas poza granicami kraju miałem zawsze jedną odpowiedź: sami jesteśmy sobie winni, bo sami sobie wystawiamy opinię.
Czasem jednak jest odwrotnie, co mnie strasznie szokuje. Mianowicie zaobserwowałem takie tendencje, że podczas gdy niektórzy z naszych rodaków są za granicą, zachowują się porządnie, potrafią korzystać z kosza na ulicy, są mili w sklepie, nie łażą po trawie, nie brudzą, nie niszczą itd. A gdy wracają do Polski to chyba chcą odreagować i budzi się w nich druga natura, natura mówiąc kolokwialnie syfiarzy. Nikt w naszym kraju niczego nie szanuje i to boli mnie najbardziej. Widywałem już przypadki gdy młoda mama jechała sobie z dzieckiem w wózku przez most, dziecko zjadło jakieś chipsy czy cukierki i podało mamie papier, a mądra mamusia podjechała do barierki mostu i kazała dziecku wyrzucić zużyte opakowanie do wody... Ręce opadają na bezmyślność naszych rodaków :(

Jednoczyć się w sytuacjach wyjątkowych może i potrafimy, ale na codzień jesteśmy dla siebie chamami i brudasami. Taka jest niestety prawda :(. Poza tym każdy tu myśli o sobie, a nie o dobru ogółu.
Jestem dumny z naszej historii, ale coraz częściej z przerażeniem patrzę na codzienność i w przyszłość :(.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Groovy 
srokojebca



Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 83
Skąd: Lublin, Polska B
Wysłany: 2006-12-22, 03:47   

Słyszałem opinię, że to wszystko co mamy teraz to efekt wieloletniego PRL-owskiego zniewolenia (Wielki Brat ze wschodu) i komunizmu.
Ponoć zachłysnęliśmy się wolnością i musi minąć trochę czasu nim przyzwyczaimy się do demokracji.
Warto spróbować takiego podejścia: aby poprawić świat, popraw siebie. Jesteś przecież częścią świata. Jeśli staniesz się choć trochę lepszy, to cały świat stanie się odrobinę lepszy :)
Więc nie smęćmy, tylko do roboty :D
_________________
http://www.last.fm/user/studencik/
 
 
Vlad 666 
srokojebca
The Heart Collector



Wiek: 24
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 178
Skąd: Bydgoszcz, Poland
Wysłany: 2006-12-22, 04:51   

Niestety, ale schyłek Polski zaczął się z wyborem Zygmunta Wazy na króla. Od tego czasu jest już tylko źle bądź bardzo źle. Przydałby się jakiś zarząd komisaryczny, rządy Unii Europejskiej przy zachowaniu języka (bo już obyczajowość, zwłaszcza katojebliwość, warto by zmienić).
Największą wadą narodową jest głupota! Głupota, którą sprawnie pielęgnuje kler katolicki.
_________________
THRASH 'TILL DEATH!!
www.metal.net.pl/pure.php

www.myspace.com/pure_metal_vlad
www.myspace.com/toxikmetal
www.myspace.com/maplecrossmusic
www.myspace.com/metakix
www.myspace.com/majsterkat
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2006-12-22, 10:30   

Na mój gust to się zaczęło trochę wcześniej... konkretnie w momencie śmierci Bolka Krzywoustego. Wszytko co się stało potem jest już konsekwencją jego testamentu.
_________________
Last.fm
 
 
Vlad 666 
srokojebca
The Heart Collector



Wiek: 24
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 178
Skąd: Bydgoszcz, Poland
Wysłany: 2006-12-22, 12:33   

Każde większe państwo w Europie przechodziło przez okres rozbicia dzielnicowego. Polska wyszła z tego całkiem szybko.
_________________
THRASH 'TILL DEATH!!
www.metal.net.pl/pure.php

www.myspace.com/pure_metal_vlad
www.myspace.com/toxikmetal
www.myspace.com/maplecrossmusic
www.myspace.com/metakix
www.myspace.com/majsterkat
Ostatnio zmieniony przez Gabriell 2006-12-22, 12:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone