Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: lilith
2006-07-08, 21:28
Katolickie poglądy.
Autor Wiadomość
SBH 
srokojebca


Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 75
Skąd: Miasto
Wysłany: 2006-02-25, 15:58   Katolickie poglądy.

http://www.dyskusje.katolik.pl/index.php



zajrzyjcie tam w wolnej chwili;-) forum pełne ortodoksyjnych nietolerancyjnych żołnierzy boskiej armii:D hyh-ładnie ujęte... w każdym razie ja się na to forum zarejestrowałem, chce poznać ich tok myślenia, pewnie zostanę zjechany, ale trudno;-) lubię dyskusje z ludźmi dużo innymi niż ja sam:D
_________________
Czy jesteś pewien że to, w co wierzysz NA PEWNO istnieje? Jeśli nie to po co negujesz inne rzeczy?
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-02-25, 17:27   

Zajrzałem na to forum ... ciekawe może również spróbuje swoich sił.. chociaż do większości takich ludzi nie docierają argumenty..wiem bo kiedyś rozmawiałem..

"Satanizm jest dużo bardziej wartościowy aniżeli religia katolicka głoszona przez kościół (niestety kościół tą religie już zniszczył, okroił, a teraz pali ją żywym ogniem). Niegdyś katolicyzm pod wieloma względami przypominał satanizm o którym napisałem. " - spodziewaj się zjechania:P
 
Raziel 
Administrator
Lou Cyphre


Wiek: 39
Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 813
Skąd: Outland
Wysłany: 2006-02-25, 18:05   

fiu fiu jak grochem o ścianę :roll: z tego co popatrzyłem to niejeden próbował
_________________
Than-thou-could-be-messenger of God
 
 
met 
pyta leśna


Dołączyła: 14 Kwi 2006
Posty: 40
Wysłany: 2006-04-15, 10:31   

kosciol katolicki jest niesamowitym tworem. najbardziej przeraza mnie to, ze ludzie na oslep ida za ksiezami. czy to znaczy, ze czlowiek XX wieku byl tak zagubiony i szukajacy jakiegokolwiek oparcia?

na szczescie ewolucja zrobila maly kroczek - otwieraja sie oczy nowego czlowieka :)
_________________
there's a thief on a summer's night - across an ocean - who sees another's life fading away...
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-15, 17:32   

Przecież to nic niezwykłego, a wynika to bezpośrednio z ludzkiej natury. Ludzie od zawsze byli skłonni do przeginania i fanatyzmu. Bo wiarę i oddanie należy oddzielić grubą kreską od fanatycznego i bezkrytycznego zapatrzenia. Kiedyś był Napoleon czy Hitler i w nich też ludzie patrzyli jak w obrazki i robili co im kazano, a przeca ci dwaj panowie księżami bynajmniej nie byli. Liczne sekty zdobywają nieustannie swoich pozbawionych zdolności do obiektywnej oceny wyznawców. Gdzieś ostatnio czytałem o kościele scjentologicznym, którego członkiem jest Tomuś Cruise. Koleś niby oświecony, a wierzy w takie brednie że się wierzyć nie chce. Tej swojej uroczej dziewczynie, z którą będzie miał dziecko kazał zrobić knebel do ust, bo w jego wierze kobieta musi rodzić w ciszy... Natomiast po porodzie dziecko matce jest natychmiast odbierane na kilka dni czy tygodni... Lekarstw i lekarzy praktycznie scjentolodzy nie uznają... Przecież to jest chore!
Dlatego śmiem twierdzić, że to nie kościół katolicki jest takim dziwadłem, tylko taka jest sama ludzka natura. A Bóg, kimkolwiek jest, musi z takimi idiotami jak my wytrzymywać... :/
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
łza dla cieniów
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-15, 18:35   

fanatyzm w jakiej kolwiek formie religijny czy inny jest chory

nie rozumiem ludzi ktorzy sa wstanie np zabic dla religi... w imie czego?
wydaje mi sie ze to jest silnie powiazane z kultura i wychowaniem

a kaosiol katolicki jak kazda inna wiara uwaza swe prawdy za jedyne prawdziwe i niepodwazalne
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-15, 19:25   

Tu nie do końca się zgodzę. JP II będąc papieżem, czyli głową kościoła katolickiego, szanował inne religie i twierdził, że nie ważne jak się Bogu da na imię- Allach, Budda. Bóg (to w sumie zależy od kultury w której się żyje), ważne, że ten Bóg naucza by innych nie krzywdzić itd. Dlatego szanował inne religie, spotykał się z ich przywódcami duchowymi. To moim zdaniem było cool :). Katolicyzm jest wypaczany tylko i wyłącznie przez ludzi, choć we wszystkich swoich ziemskich przywarach ma tę przwagę nad wieloma innymi religiami, że nie jest religią agresywną (przynajmniej już nie, a odchyły od tej zasady wieki temu, spowodowane były właśnie głupotą ówczesnych ludzi). Natomiast w dzisiejszych czasach wytłumaczenia na krwawe dżihady, toczące się wśród członków innych religii, nie widzę.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
met 
pyta leśna


Dołączyła: 14 Kwi 2006
Posty: 40
Wysłany: 2006-04-16, 01:48   

katolicyzm jest najbardziej popularny, wiec i najczesciej poddawany osadom/krytyce - przyznaje sie do bledu.

religie (ale tez ogolnie swiatopoglad) ewoluuja w roznych kierunkach i niezaleznie od "czasow". dlatego uwazam, ze jezeli katolicyzm 'mial prawo' do swietej inkwizycji, to i dzihady 'maja prawo' bytu.

JP II byl wyjatkowym Czlowiekiem

"a kaosiol katolicki jak kazda inna wiara uwaza swe prawdy za jedyne prawdziwe i niepodwazalne" - nie moge sie z tym zgodzic, nawet w duzym uproszczeniu. najpierw nalezy rozroznic wiare i religie, natomiast odnosnie "jedynej prawdziwosci" to tak mozna najprosciej scharakteryzowac sekte - nigdy wiare, czasem religie. polecam artykul: http://www.sekty.net/?n_id=212
_________________
there's a thief on a summer's night - across an ocean - who sees another's life fading away...
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-16, 02:53   

met napisał/a:

religie (ale tez ogolnie swiatopoglad) ewoluuja w roznych kierunkach i niezaleznie od "czasow". dlatego uwazam, ze jezeli katolicyzm 'mial prawo' do swietej inkwizycji, to i dzihady 'maja prawo' bytu.


Może się uczepię, ale idąc tym tropem możnaby stwierdzić, że dziś prawo bytu ma także bieganie po ulicy z maczugami, wyrzucanie odchodów przez okno na ulicę czy palenie przeziębionych dzieci w piecu... Jak dla mnie to, co było setki lat temu nie ma bezpośredniego porównania z tym, co jest dzisiaj. Dziś jest inny świat i inny poziom świadomości. Inkwizycja była setki lat temu i trwała przez jakiś tam ułamek czasu istnienia chrześcijaństwa. Natomiast w dziejach nowożytnych religia ta jest nieagresywna i propagująca pokój i równość wszystkich wyznań. Kto twierdzi inaczej jest albo ignorantem, albo złośliwcem albo po prostu głupolem. Nie można tego samego jednak powiedzieć o niektórych innych religiach czy mniejszych wyznaniach.
Inkwizycja jest plamą na honorze kościoła katolickiego, ale minęła i nikomu już w głowie do niej wracać. Natomiast dżihady są DUMĄ swoich religii i trwają po dziś dzień. Tu jest ta różnica.

Z pozostałą częścią wypowiedzi jak najbardziej się zgadzam :).
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
met 
pyta leśna


Dołączyła: 14 Kwi 2006
Posty: 40
Wysłany: 2006-04-16, 07:54   

"Dziś jest inny świat i inny poziom świadomości." - ...w europie :)
azja to przedziwny kontynent, na ktorym rozwinely sie zgola inne od naszej kultury, w zwiazku z czym trudno jest nam je zrozumiec. tak samo jak trudno zrozumiec, dlaczego tak wiele afrykanskich plemion zostalo setki lat za naszym 'postepem'. nawet porownujac europe do ameryki polnocnej, latwo wylapac dysonanse i wlasnie ignorant moglby stwierdzic, ze ameryka 'zdebilala', ale czy inne zawsze znaczy gorsze? rozumiem Twoj sprzeciw, we mnie sie krew buzuje, jak mysle o tym, co chinczycy robia z kotami itd.

temat bardzo ciekawy, poniewaz poruszony zostal wierzcholek gory lodowej - jestesmy swiadomi ew. nastepstw czy w tym miejscu zakonczymy? ;)
_________________
there's a thief on a summer's night - across an ocean - who sees another's life fading away...
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-16, 09:18   

Okej, zgadzam się, że w niektórych miejscach świata setki lat wywarły dużo mniejszy wpływ na rozwój ludzi niż w Europie, ale nikt mi nie pokaże w Azji miejsca, gdzie nie dotarła cywilizacja, a co za tym idzie usprawiedliwione jest krwawe forsowanie swoich religijnych poglądów. Nawet Afryka jest w dniu dzisiejszym kompletnie inna od naszych stereotypowych wyobrażeń. Tam jednak też liczne plemiona się tłuką, może nie do końca w religijnej sprawie, ale jednak. Ja po prostu jestem daleki od usprawiedliwiania jakichkolwiek zbrodni, czy to spowodowanych przekonaniami religinymi czy czymkolwiek innym. Dlatego nie ma usprawiedliwienia ani dla idioty Łukaszenki, ani dla jeszcze większego głupka Kim Dzong Ila, ani dla kompletnych debili islamskich terrorystów. Mam w nosie w tym momencie że ich państwa są zacofane, mamy XXI wiek i nie może być miejsca na ich praktyki.
Rzeczywiście temat rzeka, ale ciekawy :). Szkoda że nikt inny się nie dołącza do dyskusji. Więc ewentualnie możemy poprzestać na tej wymianie uwag :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-04-16, 09:51   

Moim zdaniem religie to największe gówno jakie dotknęło ten świat.. Tak długo jak ludzie będą zamykani w sztywnych dogmatach wiary swoich bogów tak długo będą trwały niepokoje. A co za tym idzie przemoc i nienawiść.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-16, 09:57   

Wolisz kompletną anarchię? Każda religia, jak zresztą wszystko na tym świecie jest dla ludzi z rozumem. Jak ktoś przegina to wypacza pewne idee. Tak samo jest z prawem świeckim. Uważasz że miałoby go nie być bo ogranicza ludzi? Tylko jak ktoś jest idiotą i wchodzi z bombą do szkoły gdzie są niewinne dzieciaki, to to nie jest wina ani prawa świeckiego, ani kościoła gdy go zamkną i dostanie 10 lat. Uważasz że powinien chodzić wolno bo tak mu się chciało zrobić i nie wolno go ograniczać?
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-04-16, 13:52   

Nie mówię o żadnej osranej anarchii.. Przedstawiłem tylko mój pogląd na temat religii, bez których świat byłby lepszym miejscem do życia .. nie mówie idealnym..
 
met 
pyta leśna


Dołączyła: 14 Kwi 2006
Posty: 40
Wysłany: 2006-04-16, 15:20   

religie/wierzenia zaczely powstawac, kiedy zeszlismy z drzewa.
daja wladze, ale tez sa zrodlem nadziei i sily, nadaja zyciu sens.
czlowiek jest z natury religijny i jako stworzenie stadne lubi, jak sie nim kieruje.
_________________
there's a thief on a summer's night - across an ocean - who sees another's life fading away...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone