Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
papież, moralność i prawa fizyki - czyli ko skuma o co w tym
Autor Wiadomość
jaqb 
Motherfucker
Prawdziwy Chuj



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1412
Skąd: Yoknapatawpha
Wysłany: 2007-07-18, 14:37   

Widzę Power żeś się Nietzschego naczytał ;) też tak kiedyś miałem, ale teraz inaczej patrzę na pewne sprawy. A dobro i zło... są to na pewno pojęcia w jakimś sensie względna, ale aby żyć w społeczeństwie, wśród ludzi potrzebne są pewne elementarne zasady

[ Dodano: 2007-07-18, 14:45 ]
A jeśli chodzi o zagarnięcie kawałka ziemi... takie są standardy cywilizacji. Człowiek płaci za ziemię i staje się jej właścicielem, może ją ogrodzić, wybudować dom i zastrzelić każdego skurwysyna, który będzie chciał się bezprawnie na jego teren wedrzeć, jak ci się to nie podoba to jedź sobie do dżungli, gdzie wszystko jest wspólne, albo założ jakąś hippisowsko-lewacko-komunistyczną wspólnotę ;)
_________________
i never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ostatnio zmieniony przez jaqb 2007-07-18, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-07-18, 15:50   

Nie naczytałem się Nietzschego.Wystarczyło,że zobaczyłem samą definicję hasła moralność.Zbiór zasad wymyślonych przez człowieka.Nie przez Boga,którego raczej nie ma,tylko przez człowieka,i co ja mam się do tego stosować bo jakiś baran to wymyślił tak?Kurwa rzadzić to nie ze mną!

Biorę manatki na kij,zarcie w szmate i idę gdzieś wędrować bo tu mnie chuj strzela...zero swobody....
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-07-18, 16:06   

Nie wiem co ma osoba papieża do tego co działo się po jego śmierci, przecież nie życzył sobie nigdy takiego przedstawienia. Zgadzam sie że naród dał pokaz hipokryzji w tym momencie ale papież akurat nie miał wpływu na to co się działo po jego śmierci.
_________________
Last.fm
 
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-18, 16:28   

Powerage napisał/a:
Papież niby był dobrym człowiekiem...dobro wzięło się od moralności...moralność to zbiór zasad którymi ludzie powinni się kierować,to wymyślone zasady....ludzie to sobie wymyślili.

urocze... a jaki z tego wniosek ma plynac? bo jak dla mnie brakuje puenty.

jaqb napisał/a:
Zauważ, że podważając istnienie zasad moralnych, negujesz w ogóle istnienie dobra i zła

podwazanie ISTNIENIA zasad moralnych nie ma najmniejszego sensu (rownie dobrze mozna podwazac istnienie slonca czy ziemi). mozna conajwyzej kwestionowac slusznosc/prawdziwosc/przydatnosc poszczegolnych zasad moralnych badz zasad moralnych jako calosci. a to jaki wplyw bedzie to mialo na istnienie dobra i zla zalezy juz od konkretnej koncepcji dobra i zla. nie bede sie o tym rozpisywal bo to srednio na temat... w kazdym razie koncepcji jest sporo i ogolnie jest to dosc ciekawe zagadnienie (zreszta jak caly spor o wartosci)...

Powerage napisał/a:
Wystarczyło,że zobaczyłem samą definicję hasła moralność.Zbiór zasad wymyślonych przez człowieka.Nie przez Boga,którego raczej nie ma,tylko przez człowieka,i co ja mam się do tego stosować bo jakiś baran to wymyślił tak?Kurwa rzadzić to nie ze mną!

powszechne prawo ciazenia tez jest wymyslone przez czlowieka... i nie badz taki buntowniczy bo ci mama na piwo nie da :lol:
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-07-18, 16:53   

Ludzie nie wymyślili prawa ciążenia tylko je odkryli.
Moralnośći ludzie nie odkryli tylko wymyślili te zasady bo raczej Bóg im ich nie dał na kamiennych tablicach tylko to był symbol tego,że człowiek ustalił pewne zasady.

Zejdż ze mnie bo co ma kurwa moja mama do tej dyskusji?
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-18, 18:46   

odkryli? a kto je ukryl? chcesz powiedziec ze prawo zbudowane na fizycznej siatce pojeciowej stworzonej przez czlowieka istnialo sobie gdzies i czekalo az ktos je odkryje?... roznica pomiedzy prawami fizyki a prawami moralnymi jest tylko taka ze te pierwsze sa opisowe a drugie normatywne. nie zmienia to jednak faktu ze sa stworzone przez czlowieka.

a za wchodzenie na 16 latka jest zdaje sie prokurator, wiec mi tu nie insynuuj zadnych takich...
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2007-07-18, 19:59   

kwestia nazewnictwa.. równie dobrze można powiedzieć, że Kopernik odkrył, że Ziemia obraca się wokół słońca jak i że stworzył teorię heliocentryzmu... czepiacie się bzdur powoli...
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-07-18, 21:22   

unchained napisał/a:
odkryli? a kto je ukryl? chcesz powiedziec ze prawo zbudowane na fizycznej siatce pojeciowej stworzonej przez czlowieka istnialo sobie gdzies i czekalo az ktos je odkryje?... roznica pomiedzy prawami fizyki a prawami moralnymi jest tylko taka ze te pierwsze sa opisowe a drugie normatywne. nie zmienia to jednak faktu ze sa stworzone przez czlowieka.

a za wchodzenie na 16 latka jest zdaje sie prokurator, wiec mi tu nie insynuuj zadnych takich...


Nikt jego nie ukrył.To prawo było od kiedy powstała ziemia,ludzie póżniej wraz z rozwojem wiedzy przekonali się o jego istnieniu.
 
lotka 
kucojebca



Dołączyła: 02 Maj 2007
Posty: 356
Wysłany: 2007-07-18, 21:23   

jeżeli chodzi o Papieża to był chyba jedynym człowiekiem w którego twarzy...widziałam czystą dobroć! nie jestem jakoś bardzo uduchowiona, religijna, ale tego człowieka bardzo ceniłam i cenię dalej...
_________________
Great cosmos, crimson ocean
Waves riding empty motions
Bring twilight, bring new night
Now silent demon sleeping...
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-07-18, 21:41   

Powerage napisał/a:
Papież to jeden wielki zasrany autorytet.Papież umarł to cała polska nagle wyjebała na ulice z zapalniczkami i płomień jezusowy tak dawał po oczach,że ja cież pierdole.

A jak ja umrę albo ktoś mnie postrzeli to chuja,nikt nie będzie wiedział oprócz starszych i pójdę do piachu,ale jak papież dostał to już afera.

Mam głęboko w dupie tych papieży i ich wielkie przebaczenia swoich zabójcom.


A co Ty takiego zrobiłeś dla ludzi, że mają Cię tak opłakiwać po śmierci? Typowo polskie: nic nikomu nie dać, nie pomóc, niczego od siebie nie zaoferować, tylko bluzgać na wszystkich, bo to wszyscy są winni, tylko nie ja... :/

Ale jeśli nie palisz od wczoraj Powerku to Ci wybaczam te brednie :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-07-18, 21:57   

Oceń mi mój nowy wiersz i skończ pierdolić bo Ty najlepiej oceniasz.
 
Maciej 
srokojebca


Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 166
Wysłany: 2007-07-18, 22:02   

Hmm moze by tak zalozyc jakis bardziej kontrowersyjny temat np. o dalajlamie? Bo ten o papiezu jest przewidywalny.
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-07-18, 22:21   

Powerage napisał/a:

Mam głęboko w dupie tych papieży i ich wielkie przebaczenia swoich zabójcom.


O, to papiez został zabity? Fuck, a ja nic o tym nie wiedziałem...
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-07-18, 22:24   

Ceandric napisał/a:
Powerage napisał/a:

Mam głęboko w dupie tych papieży i ich wielkie przebaczenia swoich zabójcom.


O, to papiez został zabity? Fuck, a ja nic o tym nie wiedziałem...


Mało tego, zdołał jeszcze pośmiertnie wybaczyć ;)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2007-07-18, 22:26   

I stworzył nowy gatunek metalu. Dead metal. Właśnie nagrywa nowy album z Eronynomusem. Mam sample, chcecie?

"Mam głęboko w dupie tych papieży i ich wielkie przebaczenia swoich zabójcom."

;)
_________________
*************
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone