Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Zephyr
2006-10-21, 11:23
Avenged Sevenfold
Autor Wiadomość
Shadow 
srokojebca


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 180
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-03-19, 18:32   Avenged Sevenfold

Zespół na który natrafiłem zupełnie przypadkiem, Metallica zabiera ich do Europy jako support w Niemczech i Holandii. Wiedziony ciekawością postanowiłem poszperać w necie i ściągnąłem sobie trzy płyty tego zespołu...i jestem mile zaskoczony.. jak na swój wiek chłopaki sprawnie posługują się wiosłami, grają muzykę baaardzo zróżnicowaną : wokal hardcore'owo-punkowy(momentami łagodny,a momentami przechodzi w growling), perkusja punkowo-matalowa, riffy melodyjne (i co najważniejsze nie porzypominają nu-metalowego kopania w gitarę), solówki swoją melodyjnością przywodzą na myśl Gunsów albo Ironów (zresztą jest kilka typowych dla Ironów galopad gitarowo-perkusyjnych)..ogólnie polecam każdą płytę ,muzyka trudna do zaszufladkowania ze względu na swoją różnorodność.. w jednej z recenzji przeczytałem że zespół gra progresywny punk metal ale ja do tej nazwy dorzuciłbym jeszcze emocore i hard rock:)
 
 
Thevilkris 
krowojebca
forgotten silence



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 581
Skąd: z zaświatów
Wysłany: 2006-03-20, 11:49   

posłuchamy zobaczymy ... jednak wątpie by mnie z nóg zwaliło
_________________
In my left halfbrain there's nothing left, in my right halfbrain there's nothing right
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-02, 14:24   

Trochę posłuchałem, ale to chyba nie moje klimaty...
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-04-21, 15:09   

Słyszałem, znam, podoba mi się :). Mam cała dyskografię i muszę powiedzieć, że chłopaki idą w dobrym kierunku bo ich wcześniejsze płyty były dużo gorsze z wyłaczeniem może dwóch hitów: Warmness Of The Soul i Unholly Confessions
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-22, 16:35   

Skoro tak się nimi podniecacie, to pomyślałem sobie że sięgnę po ich dokonania powtórnie i z większym zaangażowaniem. Moje odczucia są następujące: Faktycznie, kapelka nie jest zła, ale mnie ich klimat specjalnie nie leży. Mimo to, w kilku momentach mi się spodobało. W ogóle u nich mam tak, że coś mi się podoba, ale już po chwili jest kaszanione. Momentami jest przyjemnie, zaraz potem jakaś memła.
Co do wspomnianych wyżej utworów: "Warmness Of The Soul" akurat nie jest kawałkiem specjalnie reprezentatywnym dla ich twórczości. Już bardziej "Unholy..". Mnie się jednak oba raczej średnio podobają. W "Warmness.." jest świetny wstęp na pianinku, ale później wokalista już smęci. Identyczna sytuacja jest w utworze otwierającym płytę: "To End The Rapture". Uwielbiam takie pianistyczne etiudki, ale po kiego grzyba ten wokalista się tam wtrąca? Znów smęci niemiłosiernie, w dodatku jakby przeżuwał bułkę z żółtym serem :/ A jak próbuje pod koniec wyciągnąć w górę, to aż szyby w oknach drżą... Drugi na liście "Turn Tho Other Way" jest niezły, a jeszcze lepszy kolejny "Darkness Surrounding", zwłaszcza te cudne strzały z gitarki :). Z płytki "Waking the Fallen" bardzo spodobał mi się otwierający ją utworek, który jednocześnie użyczył tytułu całej płycie. To jednak również nijaki reprezentant zawartości krążka. "Chapter Four" da się posłuchać, ewentualnie wspomniany wyżej "Unholy Confessions". Najnowsza płytka "City Of Evil" jest przyzwoita, z dwoma zastrzeżeniami. Po pierwsze jak dla mnie utwory są za długie. Nie daję rady słuchać jednego z nich 7 czy 9 minut :/ Po drugie na dłuższą metę wokal staje się drażniący.

Podsumowując, moje nastawienie do nich uległo zmianie na lepsze, mimo to nie jestem fanem takiego grania i ich fanem z pewnością też nie zostanę. Chwilami przyjemnie kojarzą się z Gunsami, często w tych bardziej podszytych furią kawałkach przywodzą mi na myśl grupę Bleed The Sky (uwielbiam ich utwór "Leverage"). No, to tyle :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
Ostatnio zmieniony przez Niegłupi Jaś 2006-04-22, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
Deathrider
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-22, 16:39   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Najnowsza płytka "City Of Evil" jest przyzwoita, z dwoma zastrzeżeniami. Po pierwsze jak dla mnie utwory są za długie. Nie dają rady słuchać jednego z nich 7 czy 9 minut :/ Po drugie na dłuższą metę wokal staje się drażniący.


fakt z długością utworów przegieli... :/, jedna uwaga, jak będziesz słuchal znów City Of Evil.. wsłuchaj się w grę perkusisty,. nie wiem czy to sztuczki studyjne, ale jeżli ten kolo w tak młodym wieku tak miecie, to co bedzie dalej...
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-04-22, 16:42   

Fakt wokal może drażnić, mnie kojarzy on się ze Scottem Wielandem z Velvet Revolver/Stone Tmeple Pilots ale ja się do niego przyzwyczaiłem. Utwory na "City Of Evil" nie są za długie, może tylko te symfoniczne wstawki nie do końca pasują ale tak poza tym to te 7-9 min chłopaki wykorzystują na maksa nie ma specjalnie dłużyzn w ich muzyce. A "Size The Day" jest dla mnie dużo lepsze niż "Warmness Of The Soul".

Poza tym techniczne wyszkolenie chłopaków to bajka :). Nie bardzo pasuje mi ten ich imidż ubogich krewnych Green Day ale to sprawa drugorzędna.

To nie są sztuczki, on miecie miecie i zajebiście mu to wychodzi ;P
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
michmarmik 
pyta leśna



Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 15
Wysłany: 2006-08-26, 21:26   

Na zespol ten natknolem sie przypadkowo, jakas ich mp3-ka znalazla sie na moim dysku(sam nie wiem skont) i mnie urzekla ich muzyka. graja nawet fajnie, wiadomo nie wszyskim ich muzyka przypadnie do gustu ;)
_________________
HELL WAS FULL, SO I COME BACK!!!
 
 
Quak 
pyta leśna


Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 44
Skąd: Zza twoich pleców
Wysłany: 2006-12-05, 21:23   

Nie słyszałem co grali w przeszłości lecz:

http://youtube.com/watch?v=bU36Dv_wEow

Fajnie, brudnie i rock 'n' rollowo do zwrotki, co?

Następni, którzy pomylili swoje garderoby.
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2006-12-05, 21:26   

W sumie to kapelka dość mocno ssie :|
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
XglacaX
pyta leśna



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-07-02, 00:44   

kolejna hc co chciała byc popularna... kaszana zupełnie jak frontside ;)
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-07-02, 01:16   

Dupa tam a nie HC 8) Czerpią z Maiden, Gunsów, Pantery a dopiero potem z HC. I kapela dobra jest.
_________________
Last.fm
 
 
lotka 
kucojebca



Dołączyła: 02 Maj 2007
Posty: 356
Wysłany: 2007-07-02, 16:13   

Ja słyszałam ich album "City Of Evil" i szczerze to nie przypadł mi do gustu, ten głos wokalisty mi trochę na Jona Bon Jovi-ego zalatuje... piosenka "Seize The Day" nawet spoko... ale ogólnie... nie dla mnie.
_________________
Great cosmos, crimson ocean
Waves riding empty motions
Bring twilight, bring new night
Now silent demon sleeping...
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2007-07-11, 16:25   

Mike Portnoy stwierdził, że City of evil brzmi jak połączenie Dream theater i Iron maiden ;) świetna płyta tak ode mnie dodając. może oprócz Seize the day :P
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone