Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe subkultury
Autor Wiadomość
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-04-16, 22:13   

Ze mna rozmowa po kilku żubrach to jak jazda na rowerze bez trzymanki:D
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-04-16, 22:17   

to będziesz mógł sie wykazac, przygotowałam dla Ciebie transparent i peleryne drakuli :D
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
dexter xs 
jebak leśny
kurwa mrok



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 238
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-11, 00:14   

Nowa subkultura,słyszałem o takiej nazywają sie "lanserzy" (potocznie "lans") jak nietrudno sie domyślić zajmują sie lansowaniem jakiś nowinek,np. ubranek,sprzętów typu przenośne odtwarzacze czegokolwiek,perfumy itd.Dostają produkt od instytucji która ich wybiera oczywiście według badań socjologicznych(!) muszą spełniać pewne wymagania np. zadają pytanie "ilu znajomych zapraszasz na "zwykłą " co tygodniową impreze w klubie..jeśli powyżej 80 zostają przyjęci dostają produkt i idą z tym na miasto jeśli im sie spodoba ów produkt to go promują wciskają luydziom i takie tam wkażdym bądż razie z tego co wyczytałem(a niemoge tego znaleść obecnie ale jak znajde to wrzuce)to czy dany produkt zostanie wrzucony na masówke zależy od ich zdania czy to dobre i wogóle czy sie sprawdza(...)najbardziej rozśmieszył mnie text tego typu"nie akceptujemy punków bo to staromodni nihiliści i (oczywiście)brudasy (...)neopunkowy delikatny mohawk jest oryginalny i na topie(!) w przeciwieństwie do na siłe kzrykliwego irokeza stosowanego pzrez zwolenników punkowej subkultury. Sporo tam kwiatków tego typu a najlepsze jest to że to na poważnie. :|

Znalazłem tylko to to są wypowiedzi "lansów" o przedstawicielach coponiektórych subkultur a dokładniej zostały na nich wykonane badania(?) a ich wynik czyli opinie tych "lansów" są poniżej :

Nazwa grupy: dresy

Wygląd zewnętrzny
Sportowe elementy ubioru połączone z pseudo-elegancją - "spodnie dresowe + skóra, obowiązkowo buty sportowe z odblaskami, pompkami w podeszwie itd.; w wersji eleganckiej lakierki do białych skarpet"
Jak rozpoznać DRESIARZA?
Stoi w rozkroku, buja się, ma specyficzny, agresywny wyraz twarzy. Niekoniecznie dres, mogą być spodnie Big Stara i elegancki bucik do tego duże loga Nike, Adidas, najczęściej nieoryginalne Buty Adonis, Pumex Dresy oscylujące między 4 a 8 pasków.
Wartości / postawy wobec życia
Pochodzą z biedniejszych rodzin; siła fizyczna buduje pozycję społeczną oraz pozycję w grupie; agresja wewnątrz grupy jak i w stosunku do wszelkich przedstawicieli innych grup młodzieżowych
Stosunek do konsumpcji dóbr
Pozytywny, ale raczej produkty niskiej jakości marki są "bezpieczne" - mainstreemowe i tanie (wynika to z ich możliwości finansowych, a nie aspiracji)
Stosunek badanych do tej grupy
Niechęć z powodu ich agresji


Nazwa grupy: Karki

Wygląd zewnętrzny
Grupa jest często mylona z DRESAMI - starsza wiekowo - to do nich właśnie aspiruje grupa Dresów (Dresy, którym się udało).
Jak ich rozpoznać?
Wyjątkowo rozbudowane mięśnie, głównie ręce i barki. Częściej noszą dżinsy i koszulki na ramiączkach. Silnie widoczna ekspozycja ciała nad którym pracowali na siłowni. Łańcuch, dużo złotych łańcuchów. Żony spalone na solarium, blondyny (lolity) - Mają różową blondynę przy boku i małe dziecko.
Wartości / postawy wobec życia
Są kojarzeni z prowadzeniem nielegalnych interesów. Wartością są pieniądze i umięśnione ciało. Kobieta jest jednym z posiadanych "rekwizytów". Silnie i bardzo wprost komunikowany jest stan posiadania - obnoszenie się z gadżetami wprost komunikującymi bogactwo - typu złoty łańcuch, dobry samochód.
Stosunek do konsumpcji dóbr
Pieniądze są wydawane chętnie, na wszelkie atrybuty potwierdzające siłę i bogactwo - pozycja w grupie jest budowana w sposób bardzo oczywisty: samochody, złoto, wystawne knajpy. Marki - droższe, ale bezpieczne, nie "udziwnione".
Stosunek badanych do tej grupy
Całkowite odrzucenie z powodu chamstwa i nieestetycznego wyglądu.


Nazwa grupy: Lolity

Wygląd zewnętrzny
Grupa silnie eksponująca swoją kobiecość, w prosty, często wulgarny sposób. Typ - Pamela Anderson - podkreślone pośladki, biust, opalenizna z solarium, odsłonięte ciało, tipsy. Kobiety Dresów i Karków.
Jak je rozpoznać?
Różowa mini spódniczka, buciki, zawsze wysokie obcasy, 30 cm. Zniszczone, farbowane blond włosy. Tandetna stylistyka - dużo plastikowych ubrań w pastelowych kolorach. Totalne bezguście, szminki za 15 zł. Brzuszek wystaje między koszulką a spódniczką, w pępku kolczyk, diamencik od męża.
Wartości / postawy wobec życia
Wzorem dla tej grupy są bohaterki drugorzędnych, amerykańskich seriali. Postrzegane jako głupie i bez wykształcenia, skoncentrowane na "złapaniu bogatego męża".
Stosunek do konsumpcji dóbr
Najchętniej wydają pieniądze na kosmetyki i ubrania, jednakże ich portfel nie jest zasobny.
Stosunek badanych do tej grupy
Odrzucenie z powodu taniego gustu.


Nazwa grupy: Punki

Wygląd zewnętrzny
Grupa jest niezmienna w swoim wyglądzie od lat -charakterystyczne atrybuty to czarna skórzana kurtka i długie, niezadbane włosy, zarówno u mężczyzn jak i kobiet; Niezmieniony stylistycznie punk z lat 80-tych - w odróżnieniu od modnych elementów neopunk: wystylizowany irokez, paski, ćwieki
Jak ich rozpoznać?
Ubrani najczęściej na czarno, obcisłe spodnie i skórzana kurtka. Brak jakiejkolwiek fryzury. Wyglądają jakby się nie myli od paru dni. Śpi na ławce, śmierdzi na kilometr, kolczyki wszędzie. Prosi o pieniądze, zaczepia.
Wartości / postawy wobec życia
Brak planów na przyszłość; Kontestacja systemu. całe dnie spędzają snując się po ulicach miasta, zaczepiają ludzi prosząc o pieniądze. Często są to osoby uzależnione od narkotyków
Stosunek do konsumpcji dóbr
Konsumpcja produktów tanich lub bezmarkowych - z powodu braku pieniędzy oraz jako forma kontestacji
Stosunek badanych do tej grupy
Odrzucenie ze względu na niechlujny wygląd; "brudasy".


Nazwa grupy: Flanele

Wygląd zewnętrzny
Najczęściej typowi studenci mieszkający w akademiku - proste, nie rzucające się w oczy stroje i fryzury
Jak ich rozpoznać?
Szmaciarze totalni, niewyjściówki, okulary,Spodnie obcisłe, króciutkie, podciągnięte do pasa. Old schoolowy student z pomięta koszulą, rozciągniętym swetrem, rozczochranymi włosami, intelektualista, książka pod ręką, wiecznie zamotany, spóźniony, blady, ciągle z plecakiem, torbą
Wartości / postawy wobec życia
Tradycyjne, bezpieczne wartości - dążą do stabilizacji w przyszłości opartej na "pewnej" pracy i klasycznej rodzinie. Brak spontaniczności, żywiołowości
Stosunek do konsumpcji dóbr
Raczej brak pieniędzy - konsumenci tanich marek i produktów.
Stosunek badanych do tej grupy
Lekko pogardliwy i pobłażliwy stosunek badanychsy".


Nazwa grupy: latino boys

Wygląd zewnętrzny
Hiszpański amant - "wymuskany", męski wygląd; elegancka i droga stylistyka
Jak ich rozpoznać?
Opalenizna z solarium, żelik na włosach, Hiszpański wąsik.
Wartości / postawy wobec życia
Liczy się estetyczny wygląd oraz męskość podrywacza i casanovy.
Stosunek do konsumpcji dóbr
Pozytywny - konsumpcja marek powszechnie uznawanych za "dobre"
(np. Zara)
Stosunek badanych do tej grupy
Odrzuceni z powodu mniejszego wyrafinowania w ubiorze


Nazwa grupy: banany

Wygląd zewnętrzny
Osoby bardzo zadbane, przywiązujące dużą wagę do marek noszonych ubrań i posiadanych dóbr (komórka, samochód, laptop itp.). Wyglądem zewnętrznym podkreślają swoją "elitarną" pozycję społeczną.
Jak ich rozpoznać?
Obnoszą się z metkami. Siedzą w modnych, droższych miejscach, niekoniecznie się bawią. Często są to osoby znane w kręgach (np. Maciek Zień). Jeżdżą na zakupy do Paryża, więc wcześniej mają modne rzeczy
Czasem jest widoczny wymuszony luz, sztuczne zachowanie.
Wartości / postawy wobec życia
Osoby około 30 lat, które już coś osiągnęły w życiu zawodowym, dobrze zarabiają i jednocześni nadal hołdują wartościom hedonistycznym.
Stosunek do konsumpcji dóbr
Grupa bardzo nastawiona konsumpcyjnie. Przywiązują dużą wagę do kupowanych marek, używają drogich produktów, często kupowanych za granicą. Grupa konsumująca najdroższe i najbardziej elitarne marki: Prada, Armani, Gucci itp.
Stosunek badanych do tej grupy
Pozorne odseparowanie się - grupa, do której badani aspirują.


Nazwa grupy: panie

Wygląd zewnętrzny
Kobiety, wiek około 30 lat, ubrane w stylistyce bardziej eleganckiej, klasycznej, mniej sportowej.
Jak je rozpoznać?
Koszulka, neseser, torebka, żakiet. Zwracają uwagę, gdyż są ładnie, estetycznie ubrane, w dobrej jakości ciuchy. Babki z klasą.
Wartości/ postawy wobec życia
Realizują się w swojej pracy zawodowej; zarabiają pieniądze, które przeznaczają na swoje wygodne życie i zabezpieczenie rodziny
Stosunek do konsumpcji dóbr
Grupa nastawiona konsumpcyjnie, wrażliwa na modę i trendy.
Stosunek badanych do tej grupy
Akceptacja i szacunek. Chęć naśladownictwa w przyszłości.


Nazwa grupy: fajne kicze

Wygląd zewnętrzny
Ubrani oryginalnie, starający się silnie podkreślić swoją indywidualność
Jak ich rozpoznać?
Spódnica z tafty, baletki, to wygląda fajnie. Ubierają się tak jakby pod prąd - nie podążają za modą. Ubrania są kolorowe, czasem jakby niedopasowane ale mają jakąś wizję.
Wartości/ postawy wobec życia
Artystyczne dusze, żyją według swoich zasad, łamią konwenanse i zasady. Najbardziej innowacyjna grupa, źródło wydarzeń kulturalnych, imprez artystycznych i trendów.
Stosunek do konsumpcji dóbr
Nie przywiązują wagi do marek, wprowadzają nowe trendy, które są następnie wybiórczo przejmowane przez grupę lanserów.
Stosunek badanych do tej grupy
Akceptacja i wybiórcze naśladownictwo


Nazwa grupy: hiphop

Wygląd zewnętrzny
Subkultura ściśle związana z muzyką hiphopową i stylem ubierania się
Jak ich rozpoznać?
Luz w ubiorze i wypowiedziach - szerokie spodnie, krok w kolanach, bluzy z kapturem. Specyficzny język: melanż, ziomal, siema. Lojalność, zioło, palenie, sprzęt, balety, winyle.
Wartości / postawy wobec życia
Jest to hermetyczny świat, z wybranymi markami, specyficznym językiem i zdefiniowaną muzyką. Część prawdziwych hiphopowców koncentruje się na graniu muzyki. Część przedstawicieli tej grupy kojarzona jest z dresami - łyse głowy, podwórko, dresowe elementy ubioru. Wartością są wulgaryzmy jako forma agresji.
Stosunek do konsumpcji dóbr
Umiarkowana konsumpcja - specyficzne produkty (winyle, sprzęt muzyczny, typowe ciuchy).
Stosunek badanych do tej grupy
Z jednej strony podziw w stosunku do silnego poczucia jedności w grupie, z drugiej - wyśmiewanie i dystans wobec hermetycznego slangu.


Nazwa grupy: szarak

Wygląd zewnętrzny
Jest to grupa nie wyróżniająca się na ulicy, nie zwracająca uwagi, szara.
Jak ich rozpoznać?
Zwyczajnie ubrani, bez żadnej ekstrawagancji, zupełnie nie zwracajacy uwagi
Po prostu cała reszta.
Stosunek do konsumpcji dóbr
Do konsumpcji podchodzą bardziej racjonalnie, przy wyborze kierują się raczej rozsądkiem i wygodą, a nie emocjami.
Stosunek badanych do tej grupy
Stosunek obojętny. Czasami lekka pogarda. Jako "szara masa" stanowią punkt odniesienia dla grupy lanserów, którzy na tym tle chcą być zauważalni i wyróżnialni.

[ Dodano: 2006-09-26, 20:15 ]
Świetny ten text :mrgreen:

[ Dodano: 2007-01-17, 14:39 ]
Wyjebisty poprostu no zakażdym razem jak to czytam polewka brawa dla autora tego postu czyli dla mnie .
 
 
Wojownik 
srokojebca


Wiek: 35
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 78
Skąd: Z Działdowa
Wysłany: 2007-03-12, 18:37   

Na pewno każdy dobrze zna punków, skinów, metalowców (czyli ja i wiele innych na tym forum), hipisów (mimo że jest ich teraz mało) i dresiarzy.

Ale są tesz subkultury mało znane, głównie dlatego że teraz trochę zanikają, ale są.

Depeszowcy - subkultura fanów Depeshe Mode- brytyjskiego zespołu rockowego

Gitowcy - Stosują kult siły i przemocy

Dyskomeni - jak sama nazwa mówi

Te subkultury pojawiły się w latach 80, prócz Gitowców, bo ci byli już wcześniej.
Ale np. nasza subkultura istnieje od lat 70, a jest liczna i wszędzie widoczna do dziś.
_________________
Stay Heavy !!!
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2007-03-12, 19:08   

Wojownik napisał/a:
Na pewno każdy dobrze zna punków, skinów, metalowców (czyli ja i wiele innych na tym forum), hipisów (mimo że jest ich teraz mało) i dresiarzy.

Ale są tesz subkultury mało znane, głównie dlatego że teraz trochę zanikają, ale są.

Depeszowcy - subkultura fanów Depeshe Mode- brytyjskiego zespołu rockowego

Gitowcy - Stosują kult siły i przemocy

Dyskomeni - jak sama nazwa mówi

Te subkultury pojawiły się w latach 80, prócz Gitowców, bo ci byli już wcześniej.
Ale np. nasza subkultura istnieje od lat 70, a jest liczna i wszędzie widoczna do dziś.


DEPECHE mode to jest rock? :mrgreen:
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
Correau 
srokojebca



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 143
Wysłany: 2007-03-12, 23:48   

A mnie wkurwiają emo. I ta nowa moda na niewiadomo co (przedział, flanelowa koszula i spuszczone zwykłe dżinsy), to z ameryki się wzięło cholera? A emo to już w ogóle - ni to skate, ni to metal, ni to punk, ni to fan tokio hotel. noż kuuuurwaaa.......
_________________
"Pokroiłem jej ciało na mniejsze kawałki i zapakowałem do worków, by mi było łatwiej przenieść je do mojego mieszkania. 9 dni zajęło mi zjedzenie całego jej ciała." Albert Fish
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-03-13, 14:17   

Zbir napisał/a:

DEPECHE mode to jest rock? :mrgreen:


miedzy innymi. w dodatku zajebisty.

Correau napisał/a:
A mnie wkurwiają emo. I ta nowa moda na niewiadomo co (przedział, flanelowa koszula i spuszczone zwykłe dżinsy), to z ameryki się wzięło cholera? A emo to już w ogóle - ni to skate, ni to metal, ni to punk, ni to fan tokio hotel. noż kuuuurwaaa.......


nie wiem co w tym wkurwiajacego... nie sa agresywni, nie wchodza nikomu w droge... jak dla mnie zero problemu.
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Correau 
srokojebca



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 143
Wysłany: 2007-03-14, 00:34   

A mnie wkurwiają, czaisz to? nie trawię ich, są spedaleni. Ciebie nie wkurwiają a mnie tak. Chcesz polemizować na ten temat? Wkurwiają mnie - uszanuj moje zdanie - a nie odpisuj jakbyś wiedział lepiej.
_________________
"Pokroiłem jej ciało na mniejsze kawałki i zapakowałem do worków, by mi było łatwiej przenieść je do mojego mieszkania. 9 dni zajęło mi zjedzenie całego jej ciała." Albert Fish
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-03-14, 13:03   

Correau napisał/a:
A mnie wkurwiają, czaisz to? nie trawię ich, są spedaleni. Ciebie nie wkurwiają a mnie tak. Chcesz polemizować na ten temat?

:lol: a skad pomysl ze chce polemizowac? ty napisales swoje zdanie, ja swoje i koniec. oczywiscie polemizowac moge bardzo chetnie ale niesadze zebys mial cos ciekawego do powiedzenia.
Correau napisał/a:
Wkurwiają mnie - uszanuj moje zdanie - a nie odpisuj jakbyś wiedział lepiej.

:lol: bede odpisywal tak jak bede chcial. a to ze ty sie w tym dopatrujesz jakichs atakow... no coz... twoj problem...
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Correau 
srokojebca



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 143
Wysłany: 2007-03-14, 18:12   

Na chuj mnie cytujesz? "NIe wiem co w tym jest wkurwiającego" - dla Ciebie nie ma a dla mnie jest, nie musisz brać od razu pod warsztat moich wypowiedzi. Cytując mnie to tak jakbyś chciał mnie prowokować do kolejnej gównianej dyskusji. Jak Ciebie nie wkurwiają to dobrze, tylko, nie musisz od razu mnie cytować. Ale rozumiem, ze to się wzięło z tematu o skinheadach. Spoko. Ja tam tu wrogów nie szukam, ale to odczytałem jako prowokację. A "nie sądzę" pisze się osobno. A dzisiaj widziałem dzieciaka tak ubranego - włosy z grzywą, czapka z daszkiem, żółta koszulka, pieszczochy, krótkie spodenki, buty z różnokolorowymi sznurówkami i an klacie ogromny łańcuszek z...żelaznym krzyżem. Pogubiłem się.
_________________
"Pokroiłem jej ciało na mniejsze kawałki i zapakowałem do worków, by mi było łatwiej przenieść je do mojego mieszkania. 9 dni zajęło mi zjedzenie całego jej ciała." Albert Fish
 
Rogue 
srokojebca
ee... yy... aa...



Wiek: 36
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 114
Wysłany: 2007-03-14, 18:17   

Wypowiadając sie na forum powinnieneś sie liczyć z tym, że każdy może wziaść na warsztat Twoje wypowiedzi.
Jeśli Cie to wkurwia to nie pisz wcale...
_________________

 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-03-14, 18:19   

Correau napisał/a:
Na chuj mnie cytujesz? "NIe wiem co w tym jest wkurwiającego" - dla Ciebie nie ma a dla mnie jest, nie musisz brać od razu pod warsztat moich wypowiedzi. Cytując mnie to tak jakbyś chciał mnie prowokować do kolejnej gównianej dyskusji. Jak Ciebie nie wkurwiają to dobrze, tylko, nie musisz od razu mnie cytować. Ale rozumiem, ze to się wzięło z tematu o skinheadach. Spoko. Ja tam tu wrogów nie szukam, ale to odczytałem jako prowokację. A "nie sądzę" pisze się osobno. A dzisiaj widziałem dzieciaka tak ubranego - włosy z grzywą, czapka z daszkiem, żółta koszulka, pieszczochy, krótkie spodenki, buty z różnokolorowymi sznurówkami i an klacie ogromny łańcuszek z...żelaznym krzyżem. Pogubiłem się.


poplacz sie jeszcze :lol:
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Correau 
srokojebca



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 143
Wysłany: 2007-03-14, 18:21   

Ty tego nie rozumiesz, więc się nie mieszaj. Wcześniej poszła między mną a Unchained dyskusja o skinheadach i teraz odebrałem to jako kolejne doczepianie się mnie. To, ze ktoś może brać na warsztat moje wypowiedzi to ja rozumiem. Pod warunkiem, ze nie odbiorę tego jako prowokację, a tutaj tak było, ze względy właśnie na poprzednia. kłótnię.

[ Dodano: 2007-03-14, 18:24 ]
Płakać Unchained to powinieneś Ty, bo robisz z siebie żałosnego głupka. I faktycznie nad Tobą płakać powinienem, bo aż żal takich ludzi i aż się prosi, żeby takim tekstem jak "popłacz się jeszcze" rzucił prosto w oczy. Pierdolę Cię.
_________________
"Pokroiłem jej ciało na mniejsze kawałki i zapakowałem do worków, by mi było łatwiej przenieść je do mojego mieszkania. 9 dni zajęło mi zjedzenie całego jej ciała." Albert Fish
 
ioper11
pyta leśna


Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-04-28, 22:34   

w mojej szkole rozpowszechnie się ruch "oposaków". Śmiać mi się z nich chce bo gadają tylko o oposach i mają kaptury na ramionach i mówia, że to oposy
 
Dauntless 
kucojebca
We Are The Borg!



Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 374
Skąd: Thorn
Wysłany: 2007-04-28, 23:28   

Co to, kurwa, są te 'oposy'? Tak, czy inaczej - do gazu.
_________________
We are The Borg, lower your shields and surrender your ships. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone