Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Subkultura metalu w oczach jej członków
Autor Wiadomość
Lena 
pyta leśna


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-01-29, 12:42   

Który ze stereotypów dotyczących subkultury metalowej wydaje się Wam najgłupszy i jak sądzicie skąd te często negatywne przekonania się biorą ?

A tak a propo, jeśli ktoś to przegląda to proszę, niech przeczyta dokładnie zadane przeze mnie wcześniej pytania w tym temacie i udzieli konkretnych odpowiedzi... dzieki wielkie ;)
 
qwerty 
kucojebca



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 349
Wysłany: 2008-01-29, 16:21   

To, że metale to brudasy. Pewnie bierze się z tego że mają długie włosy, a nie krótkie i nażelikowane...
 
 
Dauntless 
kucojebca
We Are The Borg!



Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 374
Skąd: Thorn
Wysłany: 2008-01-29, 18:20   

Lena napisał/a:
Który ze stereotypów dotyczących subkultury metalowej wydaje się Wam najgłupszy i jak sądzicie skąd te często negatywne przekonania się biorą ?


To co powiedział qwerty + ignorancja większości "antybrudasów", mylących tzw. metala z punkiem, który to rzeczywiście nie jest okazem czystości i schludności. Dochodzą do tego obrazki z błotnego pogo na Woodstock i mamy efekt.

Lena napisał/a:
A tak a propo, jeśli ktoś to przegląda to proszę, niech przeczyta dokładnie zadane przeze mnie wcześniej pytania w tym temacie i udzieli konkretnych odpowiedzi... dzieki wielkie ;)


Szczerze i otwarcie mówię - nie chce mi się. Nie jestem chamski, tylko leniwy :P. Po sesji, przy większej ilości czasu, postaram się obszernie wypowiedzieć.
_________________
We are The Borg, lower your shields and surrender your ships. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.
 
 
Lena 
pyta leśna


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-01-30, 11:44   

Hehehe trzymam w takim razie za słowo, na mnie też czekają jeszcze 2 egzaminy ;/

Powodzenia na sesji dla wszystkich ;P
 
Marecki:D 
pyta leśna


Wiek: 39
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: Koło Katowic ;)
Wysłany: 2008-01-30, 15:48   

Główny stereotyp to chyba wspominany wszarz=brudas. Czyli takie nie myjące się, pijące tanie wina (heh, czego to sie kiedyś nie robiło ;) ) ,a nawet wąchające klej (no, tego się nie robiło :D ) punkowskie g... . Z tym się spotykałem dość często, m.in. wśród znajomych. U starszych osób ( 30-40 lat :D ) to chyba głównie to, iż słuchasz black/death to musisz być satanistą, a przynajmniej z tym się to kojarzy. Tu przy okazji zaczną się nabijania z wokali:? Co ciekawe, te osoby chodzą na koncerty Nightwish, słuchają Metallici (jak to się odmienia???) i jakichś cięższych kapelek typu Slipknot, coś tam z heavy, i nie kojarzą im się one z Szatanem. Więc czyżby powstawało pytanie: "czy jeśli słuchasz heavy to też jesteś wszarzem?" ?? ;)
Poza, to co znaczy "subkultura metalu"? :) No bo jeśli masz długie włosy, chodzisz ubrany na czarno to na ulicy wezmą Cię za metala. Mam takiego znajomego, tylko haczyk w tym, że koleś słucha jazzu i bluesa :) Tak samo mam znajomego ubierającego się jak "przeciętny" przechodzień, a ma w głowie książkę pt. "Compendium wiedzy o metalu" ;) A co z kolei z satanistą słuchającym death'a, ubranym na czarno, który ma wszystkich gdzieś? :)
U mnie zaczęło się w ogólniaku :D Paru znajomych w szkole, w Katach była wtedy jeszcze świetna knajpa "Klimaty", do której się jeździło przynajmniej raz w tygodniu.. Tam pifko, fajne towarzystwo, no i muzyka.. :D Która zaczęła wciągać..
_________________
Lepiej umrzeć będąc sobą niż żyć będąc nikim ;P
 
Lena 
pyta leśna


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-02-07, 10:32   

Z jakimi reakcjami ludzi spotykacie się w środowisku zarówno rodzinnym, szkolnym czy pracy ? Czy coś zmieniło się w tych relacjach wraz z upływem czasu ?

( odsyłam również do mocih wcześniejszych pytań na tym poście )
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2008-02-07, 13:29   

Moje bycie(?) w subkulturze najgorzej znosiła babcia.. zdecydowanie :P Chciała mnie wodą święcona kropić, nawet konsultowała się z sąsiadkami co zrobić z takim fatalnym bachorem :P
Ale ostatecznie przeszło jej, tak jak mi mhrok :P

Moja mami nigdy nic nie miała do mojego sposobu bycia, ciągle tylko powtarzała: minie Ci. A ja wtedy sie burzyłam, oświadczając, że NIGDY!

Jednak mama ma zawsze rację ;)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Marecki:D 
pyta leśna


Wiek: 39
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: Koło Katowic ;)
Wysłany: 2008-02-10, 18:47   

U mnie kiedyś na wykładzie psorka dała nam ankietę swojej doktorantki ;) Sposób chyba niezły na zdobycie opinii ludzi o metalach i nie tylko ;)
_________________
Lepiej umrzeć będąc sobą niż żyć będąc nikim ;P
 
Marzena 
srokojebca


Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 51
Wysłany: 2008-02-14, 15:34   

Ja lubie chodzić na czarno ale nie notorycznie Głownie na koncertach ,nienawidze różu..nie reprezentuje zadnego konkretnego stylu patrząc na mnie nikt nie powie ,że slucham takiej muzyki jakiej słucham nie wyróżniam się specjalnie .Muzyka jest dla mnie ,slucham tego co sprawia mi przyjemność nie czuje potrzeby epatowania tym dookoła tym bardziej ,że wiele ludzi robi to na pokaz .Ogólnie stawiam na wygodę i komfort:):)
 
stygmat 
pyta leśna


Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 19
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-02-15, 10:35   

Marzena napisał/a:
Ja lubie chodzić na czarno ale nie notorycznie Głownie na koncertach ,nienawidze różu..nie reprezentuje zadnego konkretnego stylu patrząc na mnie nikt nie powie ,że slucham takiej muzyki jakiej słucham nie wyróżniam się specjalnie .Muzyka jest dla mnie ,slucham tego co sprawia mi przyjemność nie czuje potrzeby epatowania tym dookoła tym bardziej ,że wiele ludzi robi to na pokaz .Ogólnie stawiam na wygodę i komfort:):)


o to to to :)
 
 
Cath 
pyta leśna


Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-02-20, 16:59   

Ja noszę czarne ciuchy i glany, innych rockowo metalowych rzeczy raczej nie, jedynie pieszczochę sobie niedawno kupiłam, ale na razie nie noszę.
Nie afiszuję się jakoś, że słucham metalu. Wystarczy, że ja o tym wiem i czuję tą muzykę.
A tak a propos pieszczochy, to komentarz mojej babci, gdy ją zobaczyła, nieco mnie zdziwił... "Bardzo fajna!" :lol:
 
Marzena 
srokojebca


Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 51
Wysłany: 2008-02-20, 21:15   

Masz widocznie nowoczesną babcię :)Moja babcia mi mówiła ze muzyka jaką słucham to mój przejściowy odchył i,że mi minie..niestety się myliła i dała sobię już spokój:)
 
Cath 
pyta leśna


Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-02-21, 15:55   

Moja chyba nie za bardzo zdaje sobie sprawę czego słucham ;) jedyne co jej przeszkadza, to moje zamiłowanie do czarnych ciuchów. Zaczynam trochę wprowadzać do mojej garderoby jeszcze khaki, więc już mniej będzie może marudzić... :P
 
Marzena 
srokojebca


Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 51
Wysłany: 2008-02-21, 16:05   

U mnie jedyną osobą,która toleruje moja muzykę jest mama..nie liczę siostry,która słucha tego samego:)Dobrze,że chociaż mama mnie nie męczy i nienarudzi:)
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2008-02-21, 16:15   

To może pochwal się tym czego słuchasz w jakimkolwiek temacie muzycznym :P
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone