Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Subkultura metalu w oczach jej członków
Autor Wiadomość
Lena 
pyta leśna


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-01-12, 11:22   Subkultura metalu w oczach jej członków

Witam Wszystkich !

Zastanawiam się czym dla Was - zwolenników ciężkiej muzyki jest wogóle "subkultura" ... Czy identyfikujecie się z tym słowem ,a może nie lubicie nadawanej Wam etykietki -"metala" ??

Od kiedy zainteresowaliście się heavy metalem i co właściwie spowodowało, że zdecydowaliście się na ten "czarny" styl bycia ??
 
qwerty 
kucojebca



Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 349
Wysłany: 2008-01-12, 12:10   

hmm, metalem nie jestem, znaczy powiedzmy że tak troche jestem. Nie razi mnie zbytnio jak mnie ktoś przypisuje do tej subkultury. Razi mnie tylko jak jako synonimu do słowa metal stosują "brudas", czy "satanista".
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2008-01-12, 12:34   

Na ten temat było już zakładanych parę wątków.. Nigdy nie interesowałam się heavy metalem, a na czarno tez już nie chodzę - pomijając pewne wyjątki, tj. koncerty itd.

Mam swój styl i raczej nikt go nie skojarzy z żadną subkulturą, czyli: nie widać po mnie czego słucham, bo i po co?
Śmieszą mnie mroczne panienki w długich sukniach i glanach. Co do panów - lubię długie włosy :)

Podsumowując: nie szufladkuję się.
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2008-01-12, 12:48   

qwerty napisał/a:
hmm, metalem nie jestem, znaczy powiedzmy że tak troche jestem. Nie razi mnie zbytnio jak mnie ktoś przypisuje do tej subkultury. Razi mnie tylko jak jako synonimu do słowa metal stosują "brudas", czy "satanista".


Zgadzam się całkowicie.
Dodam jeszcze, że maksymalnie wkurwia mnie to, że w Polsce ateista=satanista.
 
jaqb 
Motherfucker
Prawdziwy Chuj



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1412
Skąd: Yoknapatawpha
Wysłany: 2008-01-12, 13:10   

Swego czasu identyfikowalem sie z ta subkultura, teraz juz nie, glownie dlatego, ze poziom reprezentowany przez zdecydowana wiekszosc jej czlonkow to zenada, totalne lamerstwo, kindermetalizm i brak osluchania,("nie kupuje oryginalnych plyt bo mnie nie stac, ale mam 15 koszulek Slayera, Metalliki, Iron Maiden, COF itp", albo "Mam nogi jak patyki i dupe szersza od barow, non stop dostaje wpierdol w szkole lub na ulicy", ewentualnie "Zespol/album X jest najlepszy bo mi sie podoba, nie umiem uzasadnic, o gustach sie nie dyskutuje, jestes nietolerancyjnym dresiarzem", lub tez "Slipknot jest pedalski/komercyjny/pozerski, a prawdziwy metal to graja Hammerfall, Rhapsody czy Freedom Call), nie chce byc z nimi kojarzony
_________________
i never sleep, cause sleep is the cousin of death
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2008-01-12, 15:34   

ja się od tego staram odcinać ze względu na to, o czym napisał jaqb.
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2008-01-13, 23:04   

qwerty napisał/a:
Razi mnie tylko jak jako synonimu do słowa metal stosują "brudas", czy "satanista".


W sumie to nie jest takie z dupy wzięte. Bo co poniektórzy to naprawdę istny chodzący śmietnik sobą reprezentują. I czasami jak niektórych widzę to sam mówię na takiego brudas heh.
 
Lena 
pyta leśna


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-01-15, 19:10   

Co sądzicie o panujących stereotypach na temat subkultury metalu ? Spotkaliście się osobiście z jakimiś reakcjami ludźmi kierujących się powszechnie istniejącymi poglądami ?

No i dlaczego nikt nie chce opowiedzieć jak zaczęło się jego zainteresowanie subkulturą ?? :P
 
qwerty 
kucojebca



Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 349
Wysłany: 2008-01-15, 19:35   

Poznałem taką jedną, zainteresowała mnie muzyka metalowa, a później to już poszło jakoś samo i z górki. A czy się spotkałem z stereotypowymi reakcjami? Nie raczej nie, nie jestem takim bardzo metalem, aczkolwiek bywa że mnie przypisują i się smieją koledzy że słucham wszystkiego co ma w nazwie metal, i czasem jak ktoś powie coś o religii, ale to takie wygłupy tylko.
 
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2008-01-15, 19:41   

ja poznałem poprzez telewizję :P

Cytat:
Spotkaliście się osobiście z jakimiś reakcjami ludźmi kierujących się powszechnie istniejącymi poglądami ?


no raczej. "nie rozumiem co widzisz w muzyce ktora opiera się na darciu ryja", "trzy akordy darcie mordy", "idź posłuchaj tego swojego darcia ryja" :lol:

Cytat:
Co sądzicie o panujących stereotypach na temat subkultury metalu ?


że, jak każde stereotypy, są irytujące, ale jakąś tam prawdę w sobie mają.
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2008-01-15, 20:44   

Lena napisał/a:
Co sądzicie o panujących stereotypach na temat subkultury metalu ?


70% stereotypów wśród 90% osobników jest prawdą.

Lena napisał/a:
Spotkaliście się osobiście z jakimiś reakcjami ludźmi kierujących się powszechnie istniejącymi poglądami ?


Oczywiście. Jeden pokój dalej od mojego.

Lena napisał/a:
No i dlaczego nikt nie chce opowiedzieć jak zaczęło się jego zainteresowanie subkulturą ?? :P


Przyszedł taki jeden na sesję Warhammer'a, zapuścił ciekawy stuff. Miesiąc później poszedłem na koncert, spodobały mi się skóry, długie baty i tak się zaczęło. Miałem z 15 lat może wtedy.
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-01-15, 21:59   

licencjat? magisterka? ciekawszych tematow nie bylo? ;)
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Lena 
pyta leśna


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-01-16, 11:24   

nie da się ukryć, że licencjat ;P

Miałam pisać ankietę, ale to jakoś odstrasza ludzi, wolę więc zdobywać informacje w mniej formalny sposób.

Dzięki za odpowiedzi, każda się przyda, oby ich było jeszcze więcej ;P
 
jaqb 
Motherfucker
Prawdziwy Chuj



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1412
Skąd: Yoknapatawpha
Wysłany: 2008-01-16, 13:35   

Lena napisał/a:
Co sądzicie o panujących stereotypach na temat subkultury metalu ?


W wiekszosci sa prawdziwe

Lena napisał/a:
Spotkaliście się osobiście z jakimiś reakcjami ludźmi kierujących się powszechnie istniejącymi poglądami ?


Tak

Lena napisał/a:
No i dlaczego nikt nie chce opowiedzieć jak zaczęło się jego zainteresowanie subkulturą ?? :P


12 lat, teledysk w tv
_________________
i never sleep, cause sleep is the cousin of death
 
Aratar 
krowojebca



Wiek: 44
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-26, 21:12   

jaqb napisał/a:
Swego czasu identyfikowalem sie z ta subkultura, teraz juz nie, glownie dlatego, ze poziom reprezentowany przez zdecydowana wiekszosc jej czlonkow to zenada, totalne lamerstwo, kindermetalizm i brak osluchania,("nie kupuje oryginalnych plyt bo mnie nie stac, ale mam 15 koszulek Slayera, Metalliki, Iron Maiden, COF itp", albo "Mam nogi jak patyki i dupe szersza od barow, non stop dostaje wpierdol w szkole lub na ulicy", ewentualnie "Zespol/album X jest najlepszy bo mi sie podoba, nie umiem uzasadnic, o gustach sie nie dyskutuje, jestes nietolerancyjnym dresiarzem", lub tez "Slipknot jest pedalski/komercyjny/pozerski, a prawdziwy metal to graja Hammerfall, Rhapsody czy Freedom Call), nie chce byc z nimi kojarzony


To jednak sporo się zmieniło od "moich czasów" ;)
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone