Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
skąd nazwa metal?
Autor Wiadomość
sekta84 
pyta leśna


Wiek: 39
Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: sanok
Wysłany: 2008-02-12, 09:40   skąd nazwa metal?

witam wszystkich, mam pytanie: czy ktoś tutaj orientuje sie skąd wzieła sie nazwa "metal", pytam poważnie, więc podarujcie sobie odpowiedzi typu "od metallicy" bo to jest średnio śmieszne, chodzi mi o sam "metal" nie heavy, nie black, nie death czy jakiś doom, poprostu "metal", a i jeszcze jakby ktoś wrzucił linka do stronki z tekstami zespołów DRAGON i WILCZY PAJĄK to chyba umrę ze szczęścia ;-)
pisze pracę magisterską o subkulturze metalu i jest mi to potrzebne, a nawt bardzo potrzebne, z góry dzięki za pomoc
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2008-02-12, 10:44   

Cytat:
pisze pracę magisterską o subkulturze metalu


epidemia jakaś? :lol:
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2008-02-12, 10:47   

Kurde, widzę, że to popularny temat - najpierw licencjat, teraz magisterka :) Cóż, żeby nie być plagiatorem cudzych wypocin: http://pl.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal . Jest tu trochę hipotez. Powodzonka :)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-02-12, 11:35   

heavy metal to termin wczesniejszy niz termin metal. btw tak z ciekawosci: jak w swojej pracy zamierzasz zdefiniowac czlonka "subkultury metalu"?
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2008-02-12, 13:03   

unchained napisał/a:
heavy metal to termin wczesniejszy niz termin metal.


Hm, tylko że trudno ująć w ramy metal jako całość. Tzn, ująć jak ująć - będzie to niespójne i tyle :)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
sekta84 
pyta leśna


Wiek: 39
Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: sanok
Wysłany: 2008-02-12, 13:15   

unchained napisał/a:
heavy metal to termin wczesniejszy niz termin metal. btw tak z ciekawosci: jak w swojej pracy zamierzasz zdefiniowac czlonka "subkultury metalu"?



z tym akurat nie będę miała problemu, od kiedy pamiętam obracam się w towarzystwie metali, także wiem z czym to sie je, sama też nie pogardzę muzyką metalową, takze będzie ok, tylko trzeba mi tą cholerną genezę pojęcia metal, której nigdzie nie mogę znaleźć!!!

p.s. czyli myślisz, że jak wyjde od heavy będzie ok?

[ Dodano: 2008-02-12, 13:25 ]
Ceandric napisał/a:
Kurde, widzę, że to popularny temat - najpierw licencjat, teraz magisterka :) Cóż, żeby nie być plagiatorem cudzych wypocin: http://pl.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal . Jest tu trochę hipotez. Powodzonka :)



dzięki, a moze znasz linki do tekstów dragona i wilczy pająk? ktokolwiek zna?
 
jaqb 
Motherfucker
Prawdziwy Chuj



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1412
Skąd: Yoknapatawpha
Wysłany: 2008-02-12, 13:37   

Jak wiadomo uniwersalny słowniczek pojęć metalowych, w tym dywagacje o thrashowych solówkach boskiego pochodzenia, a także solówkach nu metalowych, granych przez K. Hammeta, stworzył niejaki trotzky z forum rockmetal ;)
_________________
i never sleep, cause sleep is the cousin of death
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2008-02-12, 14:04   

Teksty to Wilczego Pająka i Dragona znajdziesz na www.metal-archives.com . Wystarczy wpisać nazwę zespołu, a potem wejść w odpowiedni album. Wszystkich nie ma, ale raczej większość.
 
Arges 
kucojebca



Wiek: 35
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-02-12, 14:07   

Najpierw to - http://www.dorosledzieci.republika.pl/index.htm - ale pewnie sama zdążyłaś to znaleźć, bo link jest na Wiki...

@up - tak, ale jak dziewczyna wpisze 'wiczly pająk' to nic nie zobaczy, trzeba wpisać 'wolf spider'.

Teksty Wilczego Pająka są, ale tylko dla płyty "Kingdom Of Paranoia". .

Z Dragon'a zamieszczono tylko teksty z płyt "Fallen Angel", "Scream Of Death" i "Twarze". Czyli z trzech albumów (na pięć wydanych).


Powodzenia.
 
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-02-12, 14:33   

Ceandric napisał/a:
unchained napisał/a:
heavy metal to termin wczesniejszy niz termin metal.


Hm, tylko że trudno ująć w ramy metal jako całość. Tzn, ująć jak ująć - będzie to niespójne i tyle :)
ale co to ma do rzeczy? pytanie bylo skad termin "metal". odpowiedz: od "heavy metalu" :)

sekta84 napisał/a:
unchained napisał/a:
tak z ciekawosci: jak w swojej pracy zamierzasz zdefiniowac czlonka "subkultury metalu"?
z tym akurat nie będę miała problemu, od kiedy pamiętam obracam się w towarzystwie metali, także wiem z czym to sie je, sama też nie pogardzę muzyką metalową, takze będzie ok
a nie powinnas od tego zaczac? ciezko bedzie wrzucic do jednego wora fanow burzum, nigtwish i judas priest i stworzyc jakas ogolna definicje metalowca tak zeby nie byla ona zbyt szeroka.
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
sekta84 
pyta leśna


Wiek: 39
Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: sanok
Wysłany: 2008-02-12, 17:00   

Zephyr napisał/a:
Teksty to Wilczego Pająka i Dragona znajdziesz na www.metal-archives.com . Wystarczy wpisać nazwę zespołu, a potem wejść w odpowiedni album. Wszystkich nie ma, ale raczej większość.



zephyr, masz u mnie pomnik!!!
 
Nifla 
pyta leśna


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-07-07, 14:01   

Przydaloby sie obejrzec taki film: "Metal A Headbanger's Journey" :) - na filwebie mozna znalezc recenzje. Jesli jeszcze ktos nie widzial polecam :) Fragment opisu filmu zapozyczony z tego serwisu: "Sam Dunn (...) zdecydował się zbadać inną kulturę, której członkiem jest nieprzerwanie od dwunastego roku życia, kulturę heavy metalu." Przyda sie do pracy :D
 
 
Anesthesia 
pyta leśna


Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-07-07, 14:07   

Teraz to już chyba po ptakach ;)
 
Nifla 
pyta leśna


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-07-07, 14:15   

coz, wydaje mi sie ze w tym przypadku pytanie o pochodzenie slowa "metal" dotyczyc moze poczatku pracy, a jak wiadomo prace powinno pisac sie przez dwa lata xD nie mozna jednak wykluczyc ze cala praca zostala pisana "na ostatnia chwile" - czyli sposob preferowany przez wielu studentow :P Pomijajac ten fakt szczerze polecam ten film, obejrzal go z checia nawet moj chlopak ktory metalu nie slucha a nastepnie polecil swoim kolegom :P
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2008-07-07, 15:45   

Cóż, dla twojego chłopaka i jego kolegów nie-metali film przedstawia cos, co jest im dość obce, czasem nawet głupie i śmieszne (sam ryłem ze śmiechu słuchając Necrobutchera i Ghaala ;)). Niby film jest skierowany właśnie do takich ludzi, ma być jakby reklamą metalu, ale powiedzmy sobie szczerze - kogo spoza tego towarzystwa na serio zainteresują wywiady z ludźmi, których w ogóle nie zna? Ale dla kogoś kto siedzi w tych klimatach, film nie stanowi żadnego źródła informacji. W sumie nie wiem po co powstał :P

No i gdzie się podziała Metallica? Z pajacem z Twisted Sisters Dunn zrobił wywiad, a z Hetfieldem czy Ulrichem nie. Bez sensu...
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone