Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Zephyr
2006-10-21, 09:19
Metallica
Autor Wiadomość
Deathrider
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-22, 19:20   Metallica

Aż dziw, że nie było tematu o tej wielkiej kapeli... Gdyby nie Metallica, pewnie wielu z was by nie wzięło się za cięższe rzeczy. Wiele ludzi pluje na Metallice, za komercje, za to, że stracili cał swój dawny urok itp. itd.
Co o niej myślicie?
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-04-22, 19:28   

Co ja poradzę na to że Metallicy po czarnej płycie nie lubię choćbym się starał? Z jednym oczywiście wyjątkiem - S&M to jeden z moich ulubionych koncertów. Pewnie dlatego, że nic na mnie nie działa tak jak połaczenie metalu i symfonii... miód.

A tak wogóle to wolę Megadeth i Nevermore.
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
hitchcock
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-22, 19:53   

progger napisał/a:
Co ja poradzę na to że Metallicy po czarnej płycie nie lubię choćbym się starał? Z jednym oczywiście wyjątkiem - S&M to jeden z moich ulubionych koncertów. Pewnie dlatego, że nic na mnie nie działa tak jak połaczenie metalu i symfonii... miód.

A tak wogóle to wolę Megadeth i Nevermore.


To dokładnie tak samo jak ja... Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-04-22, 20:25   

No, ja niestety też wetknę kij między szprychy, dołożę do ognia ;) i powiem, że za grupą o dźwięcznej nazwie Metallica nigdy nie przepadałem. Jakoś tak nigdy mnie to nie rwało. Do tego stopnia nawet, że gdy słuchałem sobie płytki takiego Sculpture, to po pierwszym przesłuchaniu odrzuciło mnie na długo, bo... wydało mi się zbyt zalatujące Metallicą :). Na szczęscie później się zreflektowałem, poznałem muzę lepiej i teraz uwielbiam :). Niestety, do Met się nie przekonałem. Owszem, te największe szlagiery są nawet fajne i chętnie się posłucha, ale żebym kolekcjonował dyskografię, czekał na koncerty czy opowiadał o nich z rozrzewnieniem to co to to nie. :D
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
lilith 
krowojebca
fuck christian shit



Dołączyła: 18 Lut 2006
Posty: 719
Skąd: SinCity
Wysłany: 2006-04-22, 22:04   

Dla mnie Metallica to przede wszystkim wspaniały Kill 'em All, czadowy "Ride the lightning" i genialny "Master of Puppets", "...and justice for all" mniej mi się już podobała jako całość, bo przecież takiego "One" nie zapomina się nigdy. Czarna płyta- dobra, lecz o wiele gorsza w porównaniu do poprzedniczek. Po niej, niestety, wychodziły już coraz gorsze rzeczy, o których nie warto już pisać.
_________________
nie ma ludzi niebezpiecznych dla otoczenia. To otoczenie jest dla nich niebezpieczne - oni się tylko bronią.
 
Deathrider
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-23, 11:44   

lilith napisał/a:
"...and justice for all" mniej mi się już podobała jako całość, bo przecież takiego "One" nie zapomina się nigdy. Czarna płyta- dobra, lecz o wiele gorsza w porównaniu do poprzedniczek. Po niej, niestety, wychodziły już coraz gorsze rzeczy, o których nie warto już pisać.


Własnie Justice jest dla mnie metalowym arcydziełem :) tak naprawdę dopiero na tej płycie Hetfield nauczył się śpiewać, a Lars bebnić :)

Z resztą się zgodzę Load i Reload jest ciniutki o angerze nie wspomnę... Ale nowa płyta jest produkowana przez Rubina, więc może coś z niej bedzie :)
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2006-04-23, 11:57   

Lubię Metę, ale bez żadnej specjalnej fascynacji. Niektóre kawałki np "For whom the bell tolls", "Fade to black", "Nothing else matters" mógłbym słuchać na okrągło. Ale faktem jest, że ostatnie dokonania tej grupy to kicha
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-04-23, 12:55   

Ciekawostka: po nagraniu "And Justice For All" muzycy Metallicy padli sobie w ramiona i przyżekli nigdy nie pisać takich trudnych, technicznych utworów. Jak postanowili tak zrobili...

Inna sprawa: szykuje się ciekawy (dla mnie) tribiute album dla Hormenów. Ich kawałki będą grać kapele, które aktualnie wielbię czyli m.in. Trivium, Bullet For My Valentine i inne. Będzie ciekawie
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Shadow 
srokojebca


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 180
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-04-23, 12:59   

Co mogę powiedzieć? Metallica.. moja ulubiona kapela ,która z roku na rok obniża swoje loty...Ale nie zgodzę się że 'Load' czy 'ReLoad' to słabe albumy (ReLoad zdecydowanie mniej równy). to było po prostu co innego, niejednego fana zaskoczyli, niejednej osobie szczęka opadła..'co? największy zespół metalowy nagrał taką niemetalową płytę?!' mieli do tego prawo, nie muszą nagrywać tego samego w kółko..po co 'Master of Puppets2' albo 'Master of Puppets3'?To już nagrali ,poszli w innym kierunku.Zresztą inspirują ich tak różne rzeczy że dziwne by było gdyby nagrali coś podobnego do albumu lat 80tych kiedy to po prostu byli szczeniakami.'St Anger' już zdecydowanie jednostajny..nie podobał mi się..ale też różny od reszty.. A chłopaki grać ostro i zajebiście potrafią bo na koncercie Mety byłem , wprawdzie nie ostatnio a na Gwardii '99 ale i tak wiem że wycisnąć potrafią z siebie masę energii..Szkoda tylko że James stara się śpiewać wysoko, bez tej swojej chrypy (a może ją stracił?) bo lipa z tego wychodzi... PS. Deathrider: Uważasz że Lars kiepsko zabębnił na Masterze?
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-04-23, 13:02   

Lars ogólnie jest słabym perkusistą, jeśli mogę wyrazić swoją opinię.
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Shadow 
srokojebca


Wiek: 41
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 180
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-04-23, 13:11   

No.. słabym to chyba za mocno powiedziane...tak mógłbym powiedzieć o sobie albo o Tobie.. ale nie o Larsie.. prawda..Bogiem perkusji to on nie jest ...ale partie jego bębnów na Masterze czy Justice nie są takie żeby powiedzieć że są słabe.. bez przesady...
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-04-23, 13:24   

Słabe może nie ale bardzo przeciętne...
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Deathrider
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-23, 14:04   

Shadow napisał/a:
PS. Deathrider: Uważasz że Lars kiepsko zabębnił na Masterze?



porównaj partię bębnów między masterem a justicem... Taki Dyers Eve to mistrzostwo świata
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-04-23, 14:39   

Ale w porówaniu z Nickolasem Barkerem to on może sobie co najwyżej walić w kuchenne gary... Niewątpliwe bębniarz to było najsłabsze ogniwo metaliki...
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-04-23, 14:44   

Znaczy, że niby Baker taki dobry jest :?:
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone