Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: LadySatan
2006-10-21, 10:42
Nu Metal
Autor Wiadomość
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-06-19, 01:08   

solÓwka!!
_________________
Last.fm
 
 
Nicetas 
srokojebca



Wiek: 41
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 80
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-06-20, 09:56   

Wydaje mi sie że uzywanie terminu "nu - metal" jest raczej silnie umowne. Już wyjasniam: gatunek ten łączy w sobie wiele innych nurtów muzycznych, takich jak, rock, punk, rap czy też metal, często jest tak że w obrębie jednego zespołu można odczytać wpływy kilku gatunków. Ktos kiedyś wypowiedział słowo "crossover" i sądzę że to dobrze wyobrażało naturę tej muzyki. Czy "nu - metal" to metal, można zaryzykować stwierdzenie że, tak, ale tylko w kilku procentach. W jednych kapelach wpływ metalu jest duży a w innych mały lub znikomy...
_________________
Tota vita discendum est mori...
 
 
Devir 
srokojebca



Wiek: 39
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 80
Skąd: Lubin
Wysłany: 2007-06-20, 11:27   

Nicetas napisał/a:
Wydaje mi sie że uzywanie terminu "nu - metal" jest raczej silnie umowne. Już wyjasniam: gatunek ten łączy w sobie wiele innych nurtów muzycznych, takich jak, rock, punk, rap czy też metal, często jest tak że w obrębie jednego zespołu można odczytać wpływy kilku gatunków. Ktos kiedyś wypowiedział słowo "crossover" i sądzę że to dobrze wyobrażało naturę tej muzyki. Czy "nu - metal" to metal, można zaryzykować stwierdzenie że, tak, ale tylko w kilku procentach. W jednych kapelach wpływ metalu jest duży a w innych mały lub znikomy...


Ale muzyka taka jest, laczy kilka gatunkow w jeden jak np. trash ( nie wiem czy dobrze napisalem ) powstał z punku i połaczeniu heavy jak dobrze pamietam.
_________________
"Lubię to - i tę chwilę lubię, gdy koło mnie
wyczerpana, zmęczona leży nieprzytomnie,
a myśl moja już od niej wybiega skrzydlata
w nieskończone przestrzenie nieziemskiego świata." K.P-T
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-06-20, 12:04   

Źle napisałeś, pisze się THRASH. Poza tym thrash jest bardziej techniczny niż HM a już na pewno bardziej techniczny niż punk...
_________________
Last.fm
 
 
Nicetas 
srokojebca



Wiek: 41
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 80
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-06-20, 13:19   

tomash napisał/a:
Poza tym thrash jest bardziej techniczny niż HM a już na pewno bardziej techniczny niż punk...


A co ma piernik do wiatraka??
_________________
Tota vita discendum est mori...
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-06-20, 13:34   

To że nie można nazwać trashu tylko połączeniem punku i heavy. Bo z takiego połączenia nie wyszłaby tak techniczna muzyka.
_________________
Last.fm
 
 
Nicetas 
srokojebca



Wiek: 41
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 80
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-06-20, 13:49   

Sadzę że, można tu mówic raczej o wpływach niż o łączeniu.

Wydaje mi się ze, na stwierdzenie braku techniki w Heavy Metalu wiele osób by Cię brzydko zwyzywało ;) ;)
_________________
Tota vita discendum est mori...
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-06-20, 14:35   

Weź mnie nie denerwuj!! Wyraźnie piszę że thrash jest BARDZIEJ techniczny niż heavy a nie że heavy nie ma techniki
_________________
Last.fm
 
 
Nicetas 
srokojebca



Wiek: 41
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 80
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-06-20, 14:55   

Ok, moje niedopatrzenie...zła interpretacja...kurde każdy może się pomylić :P

Ale...nie zmienia to faktu że fani HM by się obrazili :D
_________________
Tota vita discendum est mori...
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-06-20, 15:02   

Widzę że dalej toczysz tę walkę z wiatrakami (takie nawiązanie ;) ) Tomku :).

Chciałem powiedzieć, że argumenty typu: nu to nie metal bo łączy w sobie to, siamto i owamto, są z gruntu rzeczy nietrafione i możecie sobie ich oszczędzić :P. Bo gdyby były prawdziwe, to metalem musielibyśmy nazywać tylko dokonania prekursorów gatunku, generalnie heavy i thrash. Co się różni od Ironów, Manowara, wczesnej Mety i powiedzmy Kreatora odpada i nie jest już metalem. No bo tak: W symphonic są jakieś orkiestrowe wstawki i arie więc się nie nadaje, gothic też dupa bo tu są pedalskie chóry, jakieś pitu, pitu elektroniczne, baby wyją itd., nad deathem można by się zastanowić, tylko te ryki psują wszystko, a i technika często kuleje.
Black to kompletnie nie jest metal, bo tam tylko jakieś niezidentyfikowane powarkiwania, jeden riff w kółko, często też jakieś chóry, albo znowu jakieś folkowe, gówniane wstawki, więc black to absolutnie nie jest metal, a depressive to już ani ociupinkę (sory Sarm ;) ),
Dalej doom- słabo się to broni, bo za wolne, przegadane, zbyt prymitywne, częto też wplata jakieś chóry albo elektroniczne pierdy, albo folkowe patenty, albo znowu z deathu czy blacku czerpie, to już w ogóle odpada.
O folk metalu, albo jakimś głupim viking nawet nie ma co wspominać, bo to nawet nie powinno w sklepie leżeć na półce obok metalu...
Prog metal też się często z metalem prawdziwym rozmija, bo po co tak kombinować? Po co łączyć różne techniki, style, instrumenty, motywy? Takim szarlatańskim praktykom mówimy nie!!

Jak się okazuje tylko jakieś 5% kapel uważanych za metalowe jest nimi faktycznie :P
;)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Nicetas 
srokojebca



Wiek: 41
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 80
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-06-21, 15:13   

Jasiu, czyli "nu-metal" wg. ciebie to metal? No to napisz dlaczego, konkretnie, fakty ;)
_________________
Tota vita discendum est mori...
 
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2007-06-21, 15:15   

zdefiniujcie mi tu kurwa najpierw nu metal, podajcie konkretne zespoły, a potem mi powiedzcie dlaczego metal z dodatkiem rapu albo elektroniki nie jest metalem skoro metalem jest muzyka z papugą na wokalu.
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-06-21, 16:15   

Nicetas napisał/a:
Jasiu, czyli "nu-metal" wg. ciebie to metal? No to napisz dlaczego, konkretnie, fakty ;)


No tak brak landszaftu na okładce to chłopak zagubiony ;)

Nie wiem dlaczego tyle osób ma problem z zaakceptowaniem faktu, ze nu metal to tzw. metal alternatywny z różnorakimi wpływami? Jak się zaprosi 200 osobową orkiestrę i chór to jest się tróó i zajebistym a jak się wplecie do muzyki trochę funku czy hip-hopu to już nie jest metal a muzyka o bliżej niesprecyzowanej nazwie "gówno"?
_________________
Last.fm
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-06-21, 16:26   

Tomku, wydaje mi się że próbujesz nauczyć kozła gdakać... ;)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Nicetas 
srokojebca



Wiek: 41
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 80
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-06-24, 14:50   

Panowie Guru czyt. Jaś i tomash - nadal brak faktów.
_________________
Tota vita discendum est mori...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone