Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Człowiek,śmierć i reinkarnacja
Autor Wiadomość
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2008-09-14, 22:25   

IMO tak w wielkim uproszczeniu to ludzie nie ufają temu co nienamacalne.
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2008-09-14, 22:25   

Wcale nie dziwne :). Na promocji wiesz co kupujesz. Natomiast gdybyś nie wiedział co jest w paczce, którą właśnie masz okazję kupić w niewielkiej cenie (a moze to być bomba, wąglik, albo np. dobry odtwarzacz mp3 :P ), to 10 razy byś się zastanowił, czy warto ryzykować :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2008-09-14, 22:34   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Wcale nie dziwne :). Na promocji wiesz co kupujesz. Natomiast gdybyś nie wiedział co jest w paczce, którą właśnie masz okazję kupić w niewielkiej cenie (a moze to być bomba, wąglik, albo np. dobry odtwarzacz mp3 :P ), to 10 razy byś się zastanowił, czy warto ryzykować :)


No tak,tylko,że my mamy proste wybory.Szczęśliwe życie czeka większość ludzi na tej planecie a życie w ciemnych sferach czeka tylko najgorszych zbrodniarzy pozbawionych jakichkolwiek wyrzutów sumienia.Jeśli zbrodniarz poczuję z tym miejscu choć odrobinę skruchy to od razu przenosi się do innego miejsca któremu obce są takie pojęcia jak brak miłości czy przyjażni.Do ciemnych sfer(czy Piekła jak kto woli)idą tylko najgorsze szuje ale i one mogą się wydostać jeśli przyznają się do winy.Inni ludzie trafiają do miejsc pełnych swoich bliskich,chilloutowej atmosfery i tak dalej.

My nie oszukujemy,mówimy otwarcie co jest w paczce.Jeśli ktoś będzie niezadowolony to zawsze może wrócić na ziemię w innym wcieleniu.Nam należy ufać.W końcu nie jesteśmy taką małą siecią.
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2008-09-14, 22:34   

Jachu pięknie podsumował sprawę. :D
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Antivia 
srokojebca



Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 173
Wysłany: 2008-09-17, 23:46   

Ja tam nie wierze w reinkarnacje. Kurde jakbym miała tak wrócic na ziemię i byc np robakiem. Przesrane brzydko pisząc. zaro swiadomości... a jako człowiek to też nie chciałabym wracać... Poza tym ciekawe czy bym wiedziała [zapewne nie], że to moje któreśtam wcielenie. nie... To takie koło. Brak konca.
 
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-09-18, 12:06   

Ja tam jestem jednego pewien, że śmierć jest, była i będzie. Nie wierze w reinkarnacje, bo dla mnie zwierzęta nie mają duszy, są tylko stworzeniami, które zamieszkują razem z nami świat i niektóre z nich zjadamy :P. Jednym pewnikiem w naszym życiu jest śmierć, ostatnia, absolutna prawda, nikt jej nie oszukał, wielu próbowało i będzie próbować. Co w życiu pozostaje nam to wybór jacy chcemy odejść, jak nas będą pamiętać i jak w ostateczności odejdziemy, to jest wybór i skutek naszej wolnej woli, dzięki temu jesteśmy panami naszego losu i władamy tą piękną planetą, co prawda idzie nam to kiepsko ale nie mamy konkurencji więc co to kogo obchodzi. Człowiek wciąż wymyśla metody jak okiełznać strach przed śmiercią, dlatego też pewnie wymyślił reinkarnację, niebo i piekło i inne formy nagrody czy też kary za czyny popełnione za życia :D Jeśli to komuś poprawia samopoczucie niech wierzy, jego sprawa, ja nie mam zamiaru się oszukiwać i szukać ucieczki od piachu, lepiej zająć się korzystaniem z dobrodziejstw nam dostępnych :P
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2008-09-18, 17:52   

Ale optymistyczniej jest wierzyć, że jednak w momencie smierci nie wylącza Ci się calkiem świadomość i że być może ta dusza tam sobie gdzies jest i "myśli" :D:D
A nie, że "bum" i koniec.. :P
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Antivia 
srokojebca



Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 173
Wysłany: 2008-09-18, 18:57   

Lady oczywiście, że optymistyczniej, dlatego niech każdy sobie wierzy w co chce :D
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2008-09-18, 20:46   

kapitan_drake napisał/a:
Nie wierze w reinkarnacje, bo dla mnie zwierzęta nie mają duszy


Człowiek też jest zwierzęciem, ma podobną strukturę biologiczną, a jego organizm jest bardzo podobnie zbudowany do innych zwierząt. Większości przynajmniej.
Ostatnio zmieniony przez elviElViedor 2008-09-18, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-09-18, 21:23   

elviElViedor napisał/a:
kapitan_drake napisał/a:
Nie wierze w reinkarnacje, bo dla mnie zwierzęta nie mają duszy, są tylko stworzeniami, które zamieszkują razem z nami świat i niektóre z nich zjadamy :P


Człowiek też jest zwierzęciem, ma podobną strukturę biologiczną, a jego organizm jest bardzo podobnie zbudowany do innych zwierząt. Większości przynajmniej.


no a czy ja mówiłem że człowiek człowieka nie zjada :P preferencje kulinarne nie idą w parze z świadomą, myśląca istotą, chociaż patrząc na klientów maca to można mieć wątpliwości co do tej teorii, sednem mojej wypowiedzi było to, że zwierzęta nie są we władaniu żadnej cechy, co wyróżnia ludzi spośród nich
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2008-09-18, 21:34   

Teraz lepiej? :P

[ Dodano: 2008-09-18, 21:36 ]
kapitan drake napisał/a:
sednem mojej wypowiedzi było to, że zwierzęta nie są we władaniu żadnej cechy, co wyróżnia ludzi spośród nich


No ok, ale to nie to samo co brak duszy.
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-09-18, 21:40   

elviElViedor napisał/a:
No ok, ale to nie to samo co brak duszy.


to właśnie jest zasadnicza różnica, to nas właśnie różni, dusza, czy inaczej mówiąc świadoma istota zdolna do podejmowania decyzji, wolna od ograniczeń instynktu zwierzęcego, mogąca myśleć abstrakcyjnie, twórcza, rozkoszująca się pięknem, delikatna i wrażliwa, świadoma dobra i zła, zwierzęta tego nie potrafią zupełnie, może się czasami wydawać w niektórych ich zachowaniach ale to tylko złudzenie
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2008-09-19, 14:59   

Zasłaniając się złudzeniami, mogę zacząć podsumowywać każdą dyskusję poniższymi słowy: 'Wydaje mi się, że myślisz, ale to tylko złudzenie'. ;)
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-09-19, 15:17   

Co byś się za nimi nie zgubił za nimi ;) :P a tak poważnie to chyba nie pora na podsumowania :P
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2008-09-19, 18:48   

Ano, jeszcze nie nadszedł czas ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone