Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy wierzycie w magię??
Autor Wiadomość
Antivia 
srokojebca



Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 173
Wysłany: 2008-09-22, 12:00   

Świadomość, podświadomość wchodzą w skład osobowości.
Freud np. porównywal osobowość do góry lodowej, w której świadomość jest najniżej. Według niego świadomość składa się z id, ego i superego. To wchodzi w psychologię, więc nie nazwałabym tego magią. Owszem pewne kwestie nie są jeszcze wytlumaczone, ale w przyszłości zapewne zostaną. Jeśli teraz uznamy to za magię to za kilka lat będziemy myśleli zupełnie inaczej.
 
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2008-09-22, 12:36   

jak napisałam-kwestia definicji magii.
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-09-22, 13:39   

gducha napisał/a:
jak napisałam-kwestia definicji magii.


hehe no to najwyższa pora wprowadzić jakąś i tak też zrobię :D

Cytat:
magia
1. «ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu mocy nadprzyrodzonych, które można opanować i wywoływać za pomocą zaklęć, obrzędów i czarów»
2. «niezwykła siła oddziaływania»
3. «zniewalający urok jakichś miejsc lub osób»


no 1 to chyba do czarownic i wieszczów ma zastosowanie, druga definicja jest nudna :D a trójka jest najlepsza, to magia i urok ludzki i świata nas otaczającego, w takie coś wierzę jak najbardziej :)
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2008-09-22, 14:48   

ha :D tak to nawet czajnik albo zużyta skarpeta może mieć właściwości magiczne. ustalmy o czym mówimy. bo jeśli tak mamy pojmować magię to dla mnie magiczną rzeczą jest ciepły sweter, herbata i góry ;)

a rozmawiamy chyba nt. pierwszej definicji ;)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-09-22, 14:55   

gducha napisał/a:
a rozmawiamy chyba nt. pierwszej definicji ;)


no ba :D siły nadprzyrodzone, tylko zastanawia dlaczego trzeba używać jakiś magii i zaklęć, czy to są tzw. klucze do zawładnięcia tymi mocami i skąd je wsiąść ? trochę to wszystko naciągane w tej teorii , dla mnie taką czystą formą magii jest po prostu posiadanie tej mocy w sobie, tak po prostu sobie pomyśleć i jest :P
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2008-09-22, 15:08   

w jakimś filmie...bodaj Merlinie. uczyła go magii znaków i magii woli. chyba :D a wracając do tematu. może te znaki,zaklęcia są sposobami do nagięcia czasoprzestrzeni? jakieś "czułe punkty" naszego wymiaru? ;>
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Antivia 
srokojebca



Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 173
Wysłany: 2008-09-22, 15:12   

Według 1 to człoweik sam w sobie tych mocy nie posiada, ale może je okiełznać i przejąć nad nimi kontrolę. Moje pytanie: skąd te moce się biorą? Czy to jakaś fizyka, o której już ktos tu pisał?
Jeśli magia opiera się na fizyce to nie są to siły nadprzyrodzone, to tylko nauka :D
 
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-09-22, 16:14   

Ech całkiem możliwe że fizyka, przecież my ludzkość nie wiemy co w większości wypełnia wszechświat, tzw. czarna materia i energia są nierozwikłaną zagadką, może tam zawarte są siły, które można podciągnąć pod określenie nadprzyrodzonych, niestety tego na razie nikt nie wie, fizycy szukają odpowiedzi ale tak szybko to nie znajdą, bo w końcu nawet nie wiedzą czego szukają :D
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2008-09-22, 23:25   

kapitan_drake napisał/a:
dla mnie taką czystą formą magii jest po prostu posiadanie tej mocy w sobie, tak po prostu sobie pomyśleć i jest :P


Ej, no właśnie! Teraz mi się przypomniał taki horror, który oglądałem milion lat temu- bohaterem był chłopiec, który miał niesamowite zdolności parapsychiczne i to co chciał, to dostawał. Utkwiła mi w pamięci scena, jak matka woła tego chłopca, a on się nie odzywa. Więc kobieta zaniepokojona idzie do jego pokoju, wchodzi i widzi dzieciaka siedzącego na środku pokoju i odwróconego plecami do niej. Mówi do niego, a wtedy chłopak się odwraca, wyciągając ręke, na której leży żywe, pulsujące serce :P. Na kolanach chłopca spoczywał atlas anatomii...
Ktoś to kojarzy?? Chętnie bym sobie przypomniał ten film w całości :P
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2008-09-22, 23:39   

To jest dopiero magia!! Jan ma ponad milion lat!!
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Requiem 
srokojebca


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 108
Wysłany: 2010-01-03, 20:47   

Ktoś tam wyżej napisal, ze czajnik moze miec wlasciwosci magiczne - prawda. Wystarczy, ze ktos rzuci na ow przedmiot urok. Tak samo z ludzmi. Najciekawsze jak dla mnie jest to, ze teoria podaje, ze im czlowiek bardziej jest sklonny wierzyc w magie tym wieksze prawdopodobienstwo, ze magia pojawi sie w jego zyciu. Moze rzucic urok, jak i urok moze zostac rzucony na niego.
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2010-01-03, 21:18   

jak sobie człowiek wmówi ,że jest kotem to po jakimś czasie samoistnie przestanie mówić a zacznie miauczeć.

a o magii wypowiadałam się wyżej, nie będę się powtarzać. ;)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Bohun 
kucojebca



Wiek: 41
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 449
Skąd: geopijalni
Wysłany: 2010-01-03, 21:24   

A ja umiem przewidywać przyszłość, najlepiej to pogodę. Przewiduję, ze w tym roku na pewno będą burze, powodzie i podtopienia, oraz to, że nasza Lady wyjdzie za mąż :D

[ Dodano: 2010-01-03, 21:28 ]
A jeśli już mowa i magii to kumpela dostałą wróżbę, ze we wtorek umrze. I robimy jej imprezę niespodziankę, imprezę pożegnalną w poniedziałek.
A jeśli mój sen się spełni to wyląduję na wytrzeźwiałce :D
_________________
"Zadzierającym nosa łatwiej gardło poderżnąć"
Ciekawe Czasy - Terry Pratchett
 
 
Requiem 
srokojebca


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 108
Wysłany: 2010-01-03, 22:51   

gducha, nikt Ci nie kaze sie powtarzac :P
apropo kota - zalezy w jaki sposob sobie to wmowi. Jezeli bedzie aktualnie w transie chocby podobnym to hipnotycznego to oczywiscie, ale watpie aby mialo to dlugotrwaly efekt...
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2010-01-03, 23:31   

to metafora raczej była. w sensie, że człowiek jest w stanie wszystko sobie wmówić, duchy, magię, okultyzm itp. rzeczy.
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone