Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
...widzę tylko gwiazdy na niebie!
Autor Wiadomość
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-10-23, 00:01   ...widzę tylko gwiazdy na niebie!

.
Ostatnio zmieniony przez kapitan_drake 2009-08-21, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2008-10-23, 17:36   

bardziej mi się to z hip hopem kojarzy, niż z wierszem, ale nie jest ni jednym ani drugim ;>
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-10-23, 18:58   

gducha napisał/a:
bardziej mi się to z hip hopem kojarzy, niż z wierszem, ale nie jest ni jednym ani drugim ;>


może jest czymś pośrodku ? ;)
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2008-10-23, 19:42   

dokładnie to miałam na myśli. ;)

ja wolę mniej dosłowną, bardziej zagmatwaną, poezję domysłów. ;) ew. romantyzm. to mi się średnio podoba. ale kto co lubi ;>
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2008-10-23, 19:49   

Romantyzm :f

Mi się podoba, co tam :)
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-10-23, 20:08   

no miało być dosłowne, chociaż nie całkowicie, bardziej na pograniczu jak dzień i noc, wahające się którą stronę wybrać, a uczucia wyrażone tutaj nie powinny być zagmatwane w słowach, tylko realne gdyż to co napisałem jest o prawdziwych uczuciach bo u mnie one zawsze wygrywają z rozumem co nie zawsze na dobre wychodzi, zresztą każda interpretacja jest mile widziana :P
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2008-10-23, 20:35   

ehhh... :P Tak naprawdę to ja bardzo nie lubię oceniać czyjejś poezji, tak samo nie czuję się komfortowo dając coś swojego do oceny innej osobie :). Ty w tych słowach widzisz głębszy sens, zawarłeś w nich swoje uczucia, wrażenia, przemyślenia, których osoba postronna nie doświadcza, nie odczuwa. Dlatego dla mnie to trochę zbyt przypadkowy zbiór wyrazów, które układają się w zdania, których z kolei szyk można by dość dowolnie pozmieniać, bez szwanku dla całości. Rozumiesz o co mi chodzi? Jednak w wierszu najważniejszą rzeczą jest koncepcja. Czy to koncepcja w budownie wiersza, czy w jego treści, ale musi być jakiś element przewodni, zamysł. Tu mi tego brakuje. Jest coś na kształt ogólnego zamysłu, ale raczej, przynajmniej w moim odbiorze, w dość szczątkowej postaci. Zbyt to wszystko przypadkowe, wersy są rwane, sprawiają wrażenie zbudowanych w taki sposób, jaki Ci przypasowało, a nie jaki pasował do koncepcji :).

To tyle obiektywnej krytyki. Beznadziejnie broń Boże nie jest :). Ewentualnie można moje uwagi zwalić właśnie na brak wiedzy o Twoich uczuciach, które skłoniły Cię do przelania przemyśleń na papier. Może po prostu nie rozumiem do końca tego wiersza, co, będę się bronił :P, wstydu mi nie przynosi, albowiem tego typu poezja, mocno nacechowana właśnie wewnętrznymi odczuciami i rozterkami autora, nie jest łatwa do analizy.

Podsumowując: pisać dalej i szukać coraz to bardziej błyskotliwych koncepcji na kolejne utwory :).

Z Bogiem :)

;)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-10-23, 20:45   

ciekawa ocena muszę przyznać, bardzo trafna, jednak nie zgodzę się z tym że nie mam w tym wierszu koncepcji, może za bardzo ją zakamuflowałem :P mała podpowiedź: pomimo głębi uczuć skrytych w słowach przepełniony jest on arogancją, nie taką bezczelną, to jest bardziej duma, gdyż być stworzonym na obraz doskonałości Boskiej jest zaszczytem, jednak często nadużywanym przez nas niedoskonałych ;>
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2008-10-23, 20:51   

nie dobrze jest interpretować poezję autorów współczesnych, tym bardziej gdy mogą Ci wskazać błędy ;> dla przykładu : znawcy literatury dwoili się i troili próbując odkryć pochodzenie tytułu dzieła Gombrowicza "Ferdydurke". doszukują się nawiązań, aluzji,metafor itp. a jest to zlepek słów, zwykła prowokacja autora. i swego czasu oświadczył to sam autor publicznie ;>
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-10-23, 20:55   

gducha napisał/a:
nie dobrze jest interpretować poezję autorów współczesnych, tym bardziej gdy mogą Ci wskazać błędy ;> dla przykładu : znawcy literatury dwoili się i troili próbując odkryć pochodzenie tytułu dzieła Gombrowicza "Ferdydurke". doszukują się nawiązań, aluzji,metafor itp. a jest to zlepek słów, zwykła prowokacja autora. i swego czasu oświadczył to sam autor publicznie ;>


w poezji jest to właśnie piękne, że każdy może interpretować ją na swój sposób, najbardziej genialne utwory są zwięzłe w swojej prostocie, nie nadużywające słów, dające jednocześnie wolność czytelnikowi do własnej opinii, nie narzucają tylko wymagają myślenia
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2008-10-23, 21:04   

zgadzam się. poezja skłania do myślenia, odkrywa nowe ścieżki, poddaje pod wątpliwość prawdy. ale ale....interpretować poezję powinno się dla siebie. dzielenie się interpretacjami, w sensie oceniania ich jest moim zdaniem pomysłem nietrafnym. można dyskutować ale mówienie że "Twoja interpretacja jest niesłuszna" jest nadużyciem. każda jest trafna, zależy jedynie od punktu widzenia
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-10-23, 21:11   

gducha napisał/a:
zgadzam się. poezja skłania do myślenia, odkrywa nowe ścieżki, poddaje pod wątpliwość prawdy. ale ale....interpretować poezję powinno się dla siebie. dzielenie się interpretacjami, w sensie oceniania ich jest moim zdaniem pomysłem nietrafnym. można dyskutować ale mówienie że "Twoja interpretacja jest niesłuszna" jest nadużyciem. każda jest trafna, zależy jedynie od punktu widzenia


no jest interpretacja i jest oceniania, te dwie rzeczy musimy tutaj jednoznacznie oddzielić :D, oceniać można styl, technikę pisania i inne zboczone rzeczy, które fachowcy używają do znęcania się nad sztuką, druga rzecz to interpretacja, wcale nie jest złe dzielić się swoimi odczuciami, myślami i spostrzeżeniami, no chyba że są na tyle intymne, że powinno się je zachować tylko dla siebie
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2008-10-23, 21:22   

bardziej mi chodziło o to, że często ocenia sie interpretacje właśnie. że "tu nadinterpretujesz, on nie wyraża tego a to". a mnie to trochę irytuje, gdy ktoś ocenia moje subiektywne zdanie. ;> i wcale nie jestem przeciwna dzieleniu się spostrzeżeniami tylko kurczę....bez tekstów typu patrz wyżej. ;)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
kapitan_drake 
krowojebca



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 629
Wysłany: 2008-10-23, 21:24   

gducha napisał/a:
bardziej mi chodziło o to, że często ocenia sie interpretacje właśnie. że "tu nadinterpretujesz, on nie wyraża tego a to". a mnie to trochę irytuje, gdy ktoś ocenia moje subiektywne zdanie. ;> i wcale nie jestem przeciwna dzieleniu się spostrzeżeniami tylko kurczę....bez tekstów typu patrz wyżej. ;)


ach no teraz rozumiem i zgadzam się, że ocenianie interpretacji jest w bardzo złym guście, z drugiej jednak strony czyjeś interpretacje mogą być najbardziej prowokujące do agresywnej riposty, tak to już jest z ludziskami, krytykować czyjeś opinie w końcu łatwiej, niż samemu coś wymyślić :P
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2008-10-23, 21:27   

ta ludzka mentalność :D
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone