Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Trist
Autor Wiadomość
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2008-10-27, 17:25   Trist

Cóż, miałem napisać o Trist już bardzo dawno, ale z racji że bywam tu coraz rzadziej - nie ma kiedy. Dopiero wziąłem się dziś za to, a z racji że jestem fanem muzyki tego Czecha to napiszę co nieco więcej.

Mózgiem tego projektu jest niejaki Jan, mieszka w Ołomuńcu na Czechach. Sporo się zainteresowałem osobą tego kolesia, a z racji że lider pewnego zespołu który tutaj swojego czasu recenzowałem jest moim BARDZO dobrym kolegą i znajomym , współpracował z nim jakiś czas - opowiedział mi o nim to i owo. Generalnie, pomijam fakt że na scenie spod szyldu" Depressive Black Metal" jest sporo głupich i fałszywych fajfusów którzy na lewo i prawo biadolą jak to jest im źle a mają kasy na dwa domy (np lider Hypothermia). Co jak co - Jan do nich nie należy, wiem mniej więcej co się z nim działo i jak się ma teraz,nie chcę o tym opowiadać bo czuję że byłoby to nie w porządku w stosunku co do Janka. Jedno jest pewne - wszystko przelał na muzykę. Obecnie już nie nagrywa, niech chłop odpocznie.

Do rzeczy, muzyka to Black/Doom metal(przynajmniej od strony muzycznej) z treściami oscylującymi o wszelkiej maści negatywnych aspektach ludzkiego życia. I naprawdę mimo że to muzyka dla lubiących takie klimaty, minimalizm i prostotę, to słychać tutaj nieprawdopodobny wkład emocjonalny. Na koncie ma kilka dem, bodajże z tego co pamiętam trzy albumy i kilka splitów. Łykam wszystko bez popity co wydał Trist,a takie STINY lub ZRCADLENI MELANCHOLIE to apogeum. Momentami wydawać by się mogło że te melodie są złudnie ("wesołe"?)przyjemne? Tak naprawdę mają w sobie zabójczą moc. nie wiem - jakoś czuję się związany w pewien sposób z tym tworem. Może temu że słucham tego już od wielu miesięcy, poznałem mniej więcej historię tego kolesia i nie mam zamiaru przestać słuchać? Pewnie mało komu to się spodoba, ale mam to w dupie.



wyselekcjonowane przeze mnie sample:(podbiłem troche za dużo bas i słychać lekkie trzaski)

http://rapidshare.com/fil...Samota.mp3.html
_________________
*************
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-04-03, 19:18   

Muzycznie i klimatem niszczy... Ale teksty imo dość często brzmią banalnie, lekko trącą kiczem i zwykłym biadoleniem.
Nie, nie jest to mój ulubiony stuff spod szyldu dbm - ale Trist to kawał naprawdę porządnej muzyki

PS - czy mi się tylko wydaje, czy światło dzienne ujrzała kolejna płyta? A może to tylko zbieżność nazw, bo teksty są pisane w języku niemieckim.
edit: nie, czeski Trist nie nagrał nowej płyty.
 
Sarmak 
Motherfucker
Złośliwa Baba Jaga



Wiek: 114
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2146
Skąd: Bispegata
Wysłany: 2009-04-05, 19:03   

Wiesz, co do tekstów to kwestia gustu, mnie na przykład niektóre niszczą dokumentnie. Są wręcz świetne. Z tego co wiem Trist już kompletnie zrezygnował z nagrywania, jedynie na koncertach coś tam pogrywa. :)
_________________
*************
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-08-05, 11:42   

A jednak! Trist wydał kolejne demko :) W połowie lipca światło dzienne ujrzała płyta 'Ve Snech Nekrvacim'
 
R. 
srokojebca



Wiek: 35
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: my mind
Wysłany: 2009-08-09, 08:44   

Strasznie denne to demko.Jednym uchem wlatuje,drugim wylatuje...Janek miał napisane na swoim blogu na myspace, że nagrał to podczas słonecznych dni. Materiał nie wyszedł na żadnym nośniku, jest za darmo do ściągniecia w sieci.
_________________
Polly chce ciacho

http://img.menelgame.pl/c...uren/671125.jpg
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-08-09, 12:17   

Takiej muzyce trzeba poświęcić trochę czasu, a ja nie mam humoru na to. Przesłuchałem tylko pobierznie, ale pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne.
 
R. 
srokojebca



Wiek: 35
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: my mind
Wysłany: 2009-08-09, 22:39   

Janek teraz grając koncert - ćpa
Tak jak powiedział kiedyś Zeph(kurwa, jak ja z nim dawno nie gadałem...), dragi ryją psychę(w tym przypadku już mocno zachwianą)
_________________
Polly chce ciacho

http://img.menelgame.pl/c...uren/671125.jpg
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone