Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Nickelback
Autor Wiadomość
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2009-01-16, 14:24   Nickelback



Nickelback to kanadyjska grupa muzyczna określana jako post grunge.Zespół powstał w 1995 roku w miasteczku Hanna.Założony przez wokalistę Chada Kroegera, brata Mike'a Kroegera, gitarzystę Ryana Peake oraz kuzyna, perkusistę Brandona Kroegera.

Aktualny skład zespołu:

Chad Kroeger – gitara rytmiczna, wokal
Ryan Peake – gitara prowadząca, chórki
Mike Kroeger – gitara basowa
Daniel Adair – perkusja, chórki

Dyskografia:

Curb (1996)
The State (1998/2000)
Silver Side Up (2001)
The Long Road (2003)
All the Right Reasons (2005)
Dark Horse (2008)

Co sądzicie o tym zespole?Wg mnie bardzo dobra muzyka z wokalem,który czasami do złudzenia przypomina zmarłego już Kurt'a Cobain'a(szczególnie na pierwszych płytach).Podobają mi się wszystkie albumy.
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-01-16, 18:18   

lubię pojedyncze, popularniejsze utwory, sentyment do młodości. za całe albumy nigdy się nie brałam ;)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2009-01-17, 01:15   

Cytat:
z wokalem,który czasami do złudzenia przypomina zmarłego już Kurt'a Cobain'a


Seethera posłuchaj. tam to dopiero Cobain jest ;)
Ostatnio zmieniony przez Niszczuk 2009-01-17, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaqb 
Motherfucker
Prawdziwy Chuj



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1412
Skąd: Yoknapatawpha
Wysłany: 2009-01-17, 16:22   

Kilku singlowych hitów Nickelback, czy od biedy albumu Silver Side Up nawet da sie posłuchać, ale po chuj? Nie ma to sensu, podobnie zresztą jak Seethera i w ogóle całego śmiesznego post-grunge'u - wygładzonych i strywializowanych popłuczyn po fali seattle'owskiej muzyki z lat 90. Muzycy grunge mieli solidne muzyczne korzenie, tkwiące w starym hard rocku, punku, noise rocku, psychodelii czy amerykańskim garażowym rocku i na tych podstawach tworzyli coś swojego. Postgrunge'owcy załapali się co najwyżej na Ten czy Superunknown, rżną z tego ile wlezie bez żadnej inwencji i wychodzi nuda. Jedyny band, który stworzył coś swojego to Days Of The New, a Seether, 3 Doors Down, Puddle of Mud itp. to się nadają najwyżej do spuszczenia w kiblu.
Power, nie wiem jak głęboko siedzisz w grunge, znasz na pewno wielką czwórkę także o nich pisać nie będę. Teraz łap się za Stone Temple Pilots, Green River, Mudhoney, Mother Love Bone, Temple Of The Dog, TAD, Mad Season, Meat Puppets, Sunny Day Real Estate, Screaming Trees czy pierwsze płyty The Melvins, a odtwórczych kmiotów omijaj szerokim łukiem ;)
_________________
i never sleep, cause sleep is the cousin of death
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2009-01-17, 16:35   

Ja ich słuchałam będąc w gimnazjum, wtedy strasznie się podniecałam Silver Side Up (miałam kasetę, bo to jeszcze czasy kaset były :P) i wtedy wydawało mi się to czymś całkiem niezłym. No ale to zamroczenie szybko mi przeszło i więcej po nich już nie sięgałam - nie moja bajka.
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-01-26, 21:06   

Bez jaj takie to. Bezpłciowe. Ni to mocne, ni to hard rock, ni to grunge, ni to metal. Ni pies ni wydra. Takie metroseksualne, podobnie jak ten pozersko wyglądający pan, drugi z lewej na zdjęciu... Z resztą, równi sobie są ;)

Ps. Ale 'Hollywood' miło wspominam :D
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2009-02-01, 11:10   

jaqb napisał/a:
Kilku singlowych hitów Nickelback, czy od biedy albumu Silver Side Up nawet da sie posłuchać, ale po chuj? Nie ma to sensu, podobnie zresztą jak Seethera i w ogóle całego śmiesznego post-grunge'u - wygładzonych i strywializowanych popłuczyn po fali seattle'owskiej muzyki z lat 90. Muzycy grunge mieli solidne muzyczne korzenie, tkwiące w starym hard rocku, punku, noise rocku, psychodelii czy amerykańskim garażowym rocku i na tych podstawach tworzyli coś swojego. Postgrunge'owcy załapali się co najwyżej na Ten czy Superunknown, rżną z tego ile wlezie bez żadnej inwencji i wychodzi nuda. Jedyny band, który stworzył coś swojego to Days Of The New, a Seether, 3 Doors Down, Puddle of Mud itp. to się nadają najwyżej do spuszczenia w kiblu.
Power, nie wiem jak głęboko siedzisz w grunge, znasz na pewno wielką czwórkę także o nich pisać nie będę. Teraz łap się za Stone Temple Pilots, Green River, Mudhoney, Mother Love Bone, Temple Of The Dog, TAD, Mad Season, Meat Puppets, Sunny Day Real Estate, Screaming Trees czy pierwsze płyty The Melvins, a odtwórczych kmiotów omijaj szerokim łukiem ;)


+1
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone