Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
rockabilly/psychobilly
Autor Wiadomość
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2009-08-14, 12:21   rockabilly/psychobilly

nie wiedzialem czy dac to tutaj, czy do rocka, ostatecznie wyladowalo tutaj..


slowem wstepu - a nie chce mi sie :P rockabilly na pewno kazdy w zyciu slyszal - w koncu ten gatunek ma... hm... z 50 lat? skoczne rytmy, czeste kontrabasy zamiast basow, chwytliwe refreny etc. a psychobilly? gatunek, ktory wyewoluowal na bazie rockabilly w latach 80 - od rockabilly rozni sie glownie tematyka i imagem wykonawcow.


teraz do sedna - kto zna cos ciekawego i moglby polecic?
jesli o mnie chodzi - na pewno Komety, choc znam tylko plytke self-titled - gdyby wywalic kawalki angielskojezyczne albo zaspiewac je po polsku, byloby zajebiscie. ale i tak mamy swietne kawalki - Nuda nuda nuda, Król Flipperow itd. slyszalem, ze z czasem zaczeli eksperymentowac i wyszli poza tradycyjne rockabilly, ile w tym prawdy - nie wiem.
z zagranicznych moglbym polecic Ghoultown czyli psychobilly w klimatach Dzikiego Zachodu, dla milosnikow takich klimatow pozycja obowiazkowa - gwarantuje, ze zawodu nie bedzie ;)
no i Elvis Hitler - w sumie zwykle psychobilly, zajebisty kawalek brudnego rock'n'rolla z niezgorszym wokalem. polecam zwlaszcza debiut - 0 nudy, 100% zabawy ;]

co polecacie? prosilbym o pominiecie klasykow, a skupienie sie glownie na latach 80, 90 i glownie na psychobilly :P
 
 
gducha 
jeżojebca



Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 901
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-08-14, 13:55   

Horrorpops- z Dani są (jeśli dobrze pamiętam), płytka "Kiss Kiss Kill Kill" bardzo przyjemna, a kawałek "Missfit" jest bomba. ;)
Nekromantix - kapela kolesia z Horrorpops, też całkiem miłe, w pzeciwieństwie do tego wyżej męski wokal.
Jest jeszcze jedna kapela polska co sie Vespa zwie, ale za bardzo nie znam. Grają coś bardziej pod ska ale podobnie.

;)
_________________
"Milcz albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia."
 
 
clark_nova 
pyta leśna


Wiek: 40
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 49
Skąd: Białka/Kraków
Wysłany: 2009-08-25, 20:14   

a próbowałeś słuchać The Cramps? Bo dla mnie, jak słyszę psychobilly to od razu mi się przypomina ta kapela. imho najlepszą płytą jest album "Stay Sick" z hiciorami Shortnin' Bread i Bikini Girls with machine gun.

http://www.myspace.com/cramping
_________________
To nie ważne, czy Ojczyzna mi się podoba, czy nie. Z duszy jej sobie nie wyrwę...
 
Niszczuk 
jeżojebca
demigod



Wiek: 32
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 979
Skąd: z Hangaru 18
Wysłany: 2009-08-25, 20:45   

nie znam, obadam, choc tym dwom utworom na myspace troche brakuje kopa ;)
 
 
elviElViedor 
Motherfucker
Elvis



Wiek: 32
Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1753
Skąd: Solec
Wysłany: 2009-11-15, 12:31   

Ta, Nekromantix rozpierdala, niedawno (czyt. wczoraj) odkryłem :)


http://www.youtube.com/wa...feature=related - chcę więcej takich!

A, no i pikne brzmienie kontrabasu.



Tiger Army też nie od rzeczy jest.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone