Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Demonizm i okultyzm
Autor Wiadomość
Groovy 
srokojebca



Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 83
Skąd: Lublin, Polska B
Wysłany: 2007-01-07, 22:48   

A ja ci Thrash powiem żebyś nie śmiał się z czegoś, na czym się nie znasz... Ja osobiście trzymam się z daleka od jakiegokolwiek okultyzmu, ale mam znajomego księdza, który ma dla odmiany znajomego egzorcystę... Otóż w naszych dzisiejszych, "oświeconych" i wielce naukowych czasach do każdego egzorcysty trzeba czekać ok. 3 miesiące na egzorcyzm, bo jest w cholerę ludzi w kolejce, czekających na jego pomoc. Dużo jest opętań... I to czasem z głupich powodów: czasem wystarczy czytać horoskopy czy wierzyć w przesądy, nie mówiąc już o wywoływaniu duchów (nigdy nie próbujcie!!!). A jednego chłopaka w moim wieku opętało po tym jak przez dłuższy czas przeklinał swoich rodziców...
PS. Przed chwilą rozmawiałem na gadu z kumpelą, była wystraszona bo nie wiedziała za bardzo co robić - otóż wyznała mi że od jakiegoś czasu ma 2-3 razy w tygodniu prorocze sny, tzn. najpierw jej coś się śni a po przebudzeniu idealnie się to sprawdza. Raz nawet przyśniły jej się pytania z kolokwium które później miała :) Aż jej pozazdrościłem :P
Słusznie jest powiedziane, że są rzeczy na niebie i ziemi, które nie śniły się filozofom...
A i jeszcze na koniec tego i tak przydługiego posta :P napiszę, że dziś miałem podwójne deja vu.. To znaczy miałem silne uczucie, że już kiedyś miałem deja vu sytuacji w której się znalazłem. Totalnie zakręcone...
_________________
http://www.last.fm/user/studencik/
 
 
Valdi Moder
srokojebca



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 57
Wysłany: 2007-01-07, 22:50   

LadySatan napisał/a:
Dlatego, ze nie toleruje takiego zwracania sie do kogokolwiek. Chyba, ze mam Ci tez zaraz powiedziec: precz..

Aaaaaa... o to chodzi.
No OK, ale "precz" to nic obraźliwego. Rozumiem że byś się wkurzyła gdybym mu napisał "wyp...dalaj"

OK - zaraz edytuję
_________________
Ride like the wind
Fight proud, my son
You're the defender
God has sent
 
Thrash
srokojebca
Prześmiewca Głupoty



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 199
Wysłany: 2007-01-07, 22:50   

znam się bardziej niż myślisz.... nie pisz o czymś o czym nie wiesz....

przerabiałem takie sprawy 10 lat temu - i powtarzam BZDURA NA BZDURZE
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-01-07, 22:51   

Ci co sie do egzorcysty zgłaszaja to chyba powinni raczej do psychiatry isc. Pierwsze słysze zeby kogos opetało od czytania horoskopow. Co za brednie.. I nie pisz mi tu, ze sie nie znam, bo wiem w tym temacie zapewne wiecej niz Ty.. Ehh ludzie za duzo tv ogladaja.
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Thrash
srokojebca
Prześmiewca Głupoty



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 199
Wysłany: 2007-01-07, 22:52   

dokładnie - za dużo "Nie do wiary"
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-01-07, 23:00   

Ja powiem tak: osobiście trzymam się od wszelkich podejrzanych praktyk z daleka. Jednak myślę, że 99% z tych wszystkich spektakularnych opętań, czy niewyjaśnionych zjawisk to albo brednie, albo rzeczy wytłumaczalne zdroworozsądkowo (podświadomość, siła sugestii i autosugestii, nieznane procesy w mózgu, choroby itd.).

Ten jeden procent rezerwuję dla rzeczy naprawdę trudnych do wyjaśnienia, leżących bardziej w sferze metafizycznej, duchowej etc.
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Thrash
srokojebca
Prześmiewca Głupoty



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 199
Wysłany: 2007-01-07, 23:04   

nikt nie mówi, że niewytłumaczalne rzeczy się nie zdarzają... ale wiązanie tego z demonami jest śmieszne. Poza tym najpierw trzeba w nie wierzyć. Ja byłem blisko tych spraw i nie wierzę. Tak samo jak w boga i tym bardziej szatana...
 
Groovy 
srokojebca



Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 83
Skąd: Lublin, Polska B
Wysłany: 2007-01-07, 23:31   

Ech, to ja już nie wiem czy czuję się kompetentny do udziału w tej dyskusji, nigdy nie miałem osobiście kontaktu z "tymi" sprawami. Wiem natomiast, że rozmawiałem o tym z kumplami z osiedla i wszyscy wiedzą że nie wolno się bawić w wywoływanie duchów, bo to działa i czasem ponoć aż za dobrze - bo na stałe i w wersji złośliwej.
Ten sam temat poruszyłem wśród kumpli na uczelni - same ścisłe umysły, II rok biologii :)
100% wierzy w opętania jako normalny fakt. Niektórzy mieli dośc bliski nawet kontakt z tym tematem.

LadySatan napisał/a:
Ci co sie do egzorcysty zgłaszaja to chyba powinni raczej do psychiatry isc.


I tak rzeczywiście się dzieje. Nie wiem czy wiecie, ale często egzorcyści dostają wezwania ze szpitali psychiatrycznych. I rzeczywiście pomagają tam, gdzie leki i "zwykłe" metody nie działają.
Bardzo ciężko jest odróżnić chorobę psychiczną od opętania... No chyba że mamy do czynienia z 5-letnią dziewczynką mówiącą starożytną łaciną i greką, a ponoć i takie przypadki się zdarzają...

Oczywiście, nie zmuszam nikogo do wiary w takie rzeczy. To jest sprawa każdego z nas. Ja bym tam jednak nie nazywał tego bzdurami. A przynajmniej, na pewno nie wszystko z tego to są bzdury...
_________________
http://www.last.fm/user/studencik/
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-01-08, 09:23   

Ja jako scisly umysł ( II rok biotechnologii, zeby nie bylo :P ) chcialam przypomniec, ze choroby psychiczne to zakłocona chemia mozgu. Nie mowie, ze zupelnie nie wierze w takie rzeczy jak opetanie, demony itd.. tylko to co Ty piszesz przypomina mi opowiastki rodem z jakis kiepskich horrorów. Wg mnie metafizyka to obszar energii i nic poza tym - zadne diably, demony na koniach, ludzie rzuacajacy sie po scianach i wzywajacy szatana. Co to, to nie :P

I powinno byc na odwrot, to egzorcysci powinni wysylac swoich "pacjentow" do szpitali, a nie ze szpitali do egzorcysty. W ogole pierwszy raz slysze o takich praktykach :P
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Slurp! 
kucojebca



Wiek: 33
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 429
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2007-01-08, 17:05   

Demony na koniach? To brzmi interesująco :D

Groovy napisał/a:
Ech, to ja już nie wiem czy czuję się kompetentny do udziału w tej dyskusji, nigdy nie miałem osobiście kontaktu z "tymi" sprawami. Wiem natomiast, że rozmawiałem o tym z kumplami z osiedla i wszyscy wiedzą że nie wolno się bawić w wywoływanie duchów, bo to działa i czasem ponoć aż za dobrze - bo na stałe i w wersji złośliwej.


Ja się w to kiedyś "bawiłem", raz włączyło nam się radio, a raz koleżanka widziała plamy światła na tle okna, ale nic poza tym.
_________________

 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-01-08, 21:46   

Slurp! napisał/a:

Ja się w to kiedyś "bawiłem", raz włączyło nam się radio, a raz koleżanka widziała plamy światła na tle okna, ale nic poza tym.


Taaaa, a o 19:25 weszła mama, wyłączyła telewizor i pogoniła Was do łóżek (koleżankę ew. do domu) :)
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Slurp! 
kucojebca



Wiek: 33
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 429
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2007-01-08, 22:10   

A czemu koleżankę niby do domu? Do łóżka ją też ;]

a tak na serio(prawie):
Nie nie, to w szpitalu było, zamiast mamy, to pielęgniarka :p
_________________

 
 
Groovy 
srokojebca



Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 83
Skąd: Lublin, Polska B
Wysłany: 2007-01-09, 20:32   

LadySatan napisał/a:

I powinno byc na odwrot, to egzorcysci powinni wysylac swoich "pacjentow" do szpitali, a nie ze szpitali do egzorcysty.


Żeby była pełna jasność - tak też bywa, i to nawet często :P Mówiłem, ponoć bardzo ciężko odróżnić opętanie od choroby psychicznej, więc jak znam życie to pomyłki występują po obu stronach, i lekarzy, i egzorcystów :P

Demony na koniach? Kurczę, fajnie że wspomniałaś, akurat wczoraj jak z uczelni wracałem to jeden mnie ścigał :P :D
Spoko, w takie rzeczy to i ja nie wierzę, tak źle to ze mną jeszcze nie jest :P
Tak szczerze mówiąc, to mi jeszcze chyba nigdy nie zdarzyło się nic "metafizycznego".
To może na razie po prostu poczytam o doświadczeniach innych forumowiczów na ten temat ;)

Aha, pozdrowienia dla (jakby nie było) koleżanki po fachu :)
_________________
http://www.last.fm/user/studencik/
 
 
Powerage 
Motherfucker



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1403
Wysłany: 2007-07-25, 11:29   

Zephyr napisał/a:
. jeżeli ktoś jest silny to może zglębiać granice poznania .. innym odradzałbym tego typu zabawy ..


Dokładnie.Przed wrąbaniem się w takie"zabawy"warto sobie odpowiedzieć na pytanie czy jestem silny i czy to jest dla mnie.Nie dla każdego jest to piwo,dlatego póżniej są szpitale psychiatryczne i inne cuda.Trzeba mieć silną osobowość bo wilu ludzi po zetknięciu się z rzeczami o których nie miała pojęcia,po prostu wariuje.Mam kolegę okultystę(25 lat)i powiedział mi tak:

-Nie warto marnować sobie życia,ale jeżeli ktoś faktycznie czuje ogromny niedosyt to jego sprawa.Odpowiedz sobie najpierw na pytanie czy warto i czy jesteś silny zanim zaczniesz się zagłębiać.

No to pytam się go o co konkretniej w tym chodzi ,a on:

-Kazdy człowiek do wszystkiego musi dojść sam,pozatym za młody jesteś jeszcze na takie rzeczy.będziesz miał 18,19 lat to pogadamy.
 
unchained 
jeżojebca
College Prophet



Wiek: 40
Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1090
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-25, 11:36   

taa szpan na tajemniczosc zawsze dziala... pytanie czemu bajerowal ciebie a nie jakas fajna kolezanke... ;)
_________________
Gonna get drunk don't you have no fear
I want one bourbon, one scotch and one beer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone