Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Błędy ortograficzne
Autor Wiadomość
bulka23
pyta leśna


Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: z Pszczyny
Wysłany: 2007-04-12, 13:40   

Co do dysletykow to najlepszy pomysl : Jak cos napiszesz to potem wszystkie "u""ó" itd zmien a bedzie oki :D

Ja nie uzywam polskich znakow a bledy hmm robie ale nie tak jak inni jak niektorzy :)

Denerwuja mnie slowa typu : TeSH to juz przesada :/
 
 
Niger_Missa 
pyta leśna



Wiek: 32
Dołączyła: 06 Kwi 2007
Posty: 14
Skąd: Z Włoch
Wysłany: 2007-04-12, 15:52   

LadySatan napisał/a:
Moim zdaniem sprawa dyslekcji itd to po prostu zwykle lenistwo :)

Nie, zapewniam że dysleksja to nie lenistwo! :) Nawet nie wiesz ile ja tyrałam na to żeby mieć minimalną ilość błędów i płynnie czytać. A po za tym matka ciągała mnie po różnych przychodniach, psychologach i innych specjalistach i wszyscy stwierdzili to samo. Także to nie lenistwo tylko…hmmm…nie wiem czy można to nazwać wadą.
_________________
Moja fotka!
Z głową w dół, ale nadal znudzona ;-P
 
Dauntless 
kucojebca
We Are The Borg!



Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 374
Skąd: Thorn
Wysłany: 2007-04-12, 17:46   

Za komuny nie trzeba było psychologa. Wystarczył nauczyciel i jego linijka. Też działało.
_________________
We are The Borg, lower your shields and surrender your ships. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-04-12, 17:52   

Taaaaaa. Chyba troche przesadziles :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2007-04-12, 17:56   

Dauntless napisał/a:
Za komuny nie trzeba było psychologa. Wystarczył nauczyciel i jego linijka. Też działało.


Dobrze że wtedy chodziłeś do szkoły i zapamiętałeś, bo dzięki Tobie teraz mamy wiadomości z pierwszej ręki...

:P
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Dauntless 
kucojebca
We Are The Borg!



Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 374
Skąd: Thorn
Wysłany: 2007-04-12, 22:00   

Z drugiej. Całą rodzina tak mówi, więc wierzę.
_________________
We are The Borg, lower your shields and surrender your ships. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2007-04-13, 09:50   

Niger_Missa napisał/a:
LadySatan napisał/a:
Moim zdaniem sprawa dyslekcji itd to po prostu zwykle lenistwo :)

Nie, zapewniam że dysleksja to nie lenistwo! :) Nawet nie wiesz ile ja tyrałam na to żeby mieć minimalną ilość błędów i płynnie czytać. A po za tym matka ciągała mnie po różnych przychodniach, psychologach i innych specjalistach i wszyscy stwierdzili to samo. Także to nie lenistwo tylko…hmmm…nie wiem czy można to nazwać wadą.


Ale da się to wyrobić, prawda? Nie wierzę ludziom, którzy twierdzą że mają dysleksję i że błędy robią mimowolnie (opętanie przez Szatana analfabetę? ;)). Zastanawia mnie jeszcze fakt, że na dysleksję cierpią ludzie, których regularną lekturą jest tylko program telewizyjny (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Niger_Missa 
pyta leśna



Wiek: 32
Dołączyła: 06 Kwi 2007
Posty: 14
Skąd: Z Włoch
Wysłany: 2007-04-13, 13:32   

Ceandric napisał/a:
Niger_Missa napisał/a:
LadySatan napisał/a:
Moim zdaniem sprawa dyslekcji itd to po prostu zwykle lenistwo :)

Nie, zapewniam że dysleksja to nie lenistwo! :) Nawet nie wiesz ile ja tyrałam na to żeby mieć minimalną ilość błędów i płynnie czytać. A po za tym matka ciągała mnie po różnych przychodniach, psychologach i innych specjalistach i wszyscy stwierdzili to samo. Także to nie lenistwo tylko…hmmm…nie wiem czy można to nazwać wadą.


Ale da się to wyrobić, prawda? Nie wierzę ludziom, którzy twierdzą że mają dysleksję i że błędy robią mimowolnie (opętanie przez Szatana analfabetę? ;)). Zastanawia mnie jeszcze fakt, że na dysleksję cierpią ludzie, których regularną lekturą jest tylko program telewizyjny (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji)


Tak, da się wyrobić, ale nie do perfekcji. Zależy też od stopnia dysleksji.
A co do tego telewizora, to ja nienawidzę oglądać telewizji, z wyjątkiem kilku filmów i programów.
_________________
Moja fotka!
Z głową w dół, ale nadal znudzona ;-P
 
Tema 
krowojebca



Wiek: 33
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 681
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-04-13, 14:40   

No,ale sie da. Jesli ktos chce to moze... A jesli ktos komus powie ,,zle napisales" ,a on na to ,,jestem dyslektykiem i mi wolno" to chyba wlasnie jest leniem. Znam ludzi,ktorzy sa dyslektykami i ostro pracowali przez dluzszy czas ,zeby ta ,,wade" zminimalizowac, pracowali zdecydowanie wiecej niz wszyscy inni w szkole i teraz na pewno im z tym latwiej. Nie jestem dyslektykiem (chociaz pewnie czasem popelniam jakies bledy)ale tak mi sie wydaje chociaz nie jestem do konca przekonana czy jesli bylabym w takiej sytuacji to czy by mi sie chcialo nad tym pracowac :D:D:D
_________________
,,On jest popierdolony , nie daj się, mówię Ci
On nie wie ile ta muzyka znaczy dla Ciebie
Bo ta muzyka jest nieuleczalna
Bo ta muzyka to ułamek tarcia
Między naszym, ziemskim wymiarem
A czymś więcej, a czymś dalej! "
 
 
Katharsis 
srokojebca



Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2007
Posty: 100
Skąd: Kreuz
Wysłany: 2007-04-13, 15:22   

Wiele osób wmawia sobie dyslekcje.... niestety. Mam koleżankę u której stwierdzono dyslekcję. Stara się pisać poprawnie. Uczęszcza do poradni i na zajęcia ortograficzne. Szczerze.... jej to nic nie daje. Ale to pewnie zależy od osoby i stopnia zaawansowania.
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Paula-ula
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2007-04-13, 17:38   

Ale wziac słownik w reke i sprawdzic pisownie to chyba nie jest zbyt wielka filozofia, prawda? :) Byl na forum taki jeden mlody pan, ktory raczyl nas postami z ogromna iloscia byków.. Naprawde niefajnie sie na to patrzylo :)
Mozna pisac bezblednie. Jesli nie nauczylo sie w podstawowce, to pozostaje jeszcze słownik i chociazby Word, ktory sam wszystko elegancko poprawi :)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-04-13, 17:43   

Dysleksja staje się najczęsciej łatwą wymówką dla olewania przez ludzi ortografii :( Jeżeli ktoś faktycznie pracował nad minimalizacją błędów to ok. ale jeśli traktuje ją jako przywilej a nie dysfunkcję to coś tu nie gra, prawda? Poza tym to jest forum, nikt nikomu nie karze pisać posta w przeciągu 30 sek można usiąść ze słownikiem i zadbać o uczucia innych forumowiczów ;)
_________________
Last.fm
 
 
aggressive
pyta leśna



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 39
Wysłany: 2007-04-14, 22:01   

Z tego co wiem, to teraz każdy z zaświadczeniem o dyslekcji ma obowiązek pisania poprawnie słów które da się odmienić. Już nie ma tak łatwo ;)
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2007-04-16, 23:31   

aggressive napisał/a:
Z tego co wiem, to teraz każdy z zaświadczeniem o dyslekcji ma obowiązek pisania poprawnie słów które da się odmienić. Już nie ma tak łatwo ;)


i prawidłowo .. a korzystającym z forum internetowego powinno się z góry nakazać używania Worda lub mozilli gdzie jest korekta błędów ( jeśli jego dysleksja jest na tyle uciążliwa, że oczy dostają zeza rozbieżnego)..

pamiętam czasy kiedy za błąd ortograficzny pisałem jeden wyraz 5 stron ... jakby taki dyslektyk posiedział parę godzin nad - mUwie, RZeby czy Huj ci w dÓpe - to by więcej ich nie zrobił ;)
 
Dauntless 
kucojebca
We Are The Borg!



Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 374
Skąd: Thorn
Wysłany: 2007-04-17, 01:06   

Zephyr napisał/a:
jakby taki dyslektyk posiedział parę godzin nad - mUwie, RZeby czy Huj ci w dÓpe - to by więcej ich nie zrobił ;)


Zasadniczo to samo miałem na myśli mówiąc:
"Za komuny nie trzeba było psychologa. Wystarczył nauczyciel i jego linijka. Też działało."
I mnie zjechano...
A w tamtych czasach to była właśnie taka forma zachęty do posiedzenia paru godzin.
_________________
We are The Borg, lower your shields and surrender your ships. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone