Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Eutanazja
Autor Wiadomość
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2005-12-28, 23:17   Eutanazja

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Powinna miec prawo bytu?

[ Dodano: 2006-01-04, 19:26 ]
Hmm czyzby temat był zbyt powazny, lub trudny? Więc może ja zaczne... ja chyba na ten temat nie mam sprecyzowanego zdania, bo jakos kóci sie we mnie naukowy racjonalizm z wiarą w to, iż mozliwe są cuda. Sama nie wiem czy ludzi powinno sie odłącząć, czy nie warto czekac, bo przeciez znane sa przypadki cudownych ozdrowień. Z drugiej jednak strony - meka, oczekiwanie, bycie ciezarem dla bliskich. Co zrobic z ludźmi wegetującymi? Ktorzy sami za siebie nie moga podjac decyzji? Pomóc odejśc czy pomóc zyc?
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2006-02-05, 20:38   

Hmm... Jeśli ktoś już wegetuje to nie widzę sensu by podtrzymywać kogoś takiego przy życiu. Po pierwsze jest to cierpienie fizyczne dla osoby chorej, a ponadto wielkie utrapienie dla rodziny, która musi się tą osobą opiekować. Ale z drugiej strony - jeśli ktoś chce się pozbawić życia, niech zrobi to sam. Niech nie żąda by zrobil to za niego kto inny, bo wtedy to jest morderstwo.
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-02-05, 23:43   

Eutanazje wykonuje się właśnie na ludziach, którzy sami niewiele mają do powiedzenia .. ja jestem za eutanazją .. osobiście uważam, że wolalbym umrzeć niż robić przez lata jako warzywko i być emocjonalnym obciążeniem dla rodziny .. bo ze śmiercią bliskiej osoby można sie pogodzić .. a samo czekanie na śmierć myśle, że jest gorsze...
 
łza dla cieniów
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-06, 00:35   

jest to temat rzeka...
bardzo trudno rostrzygnac kto ma racje, co jest sluszne

osobiscie nie mam tak naprawde zdania bo nigdy nie bylem w takie sytuacji ze mialem decydowac o cudzym zyciu

jest to ciezka sprawa

z jednej strony widzimy ze czlowiek sie tylko meczy
a my nic nie mozemy zrobic... jedynie go dobic
skoro zwierzeta zasluguja na skrocenie cierpienia ludzie tym bardziej...

lecz z drugiej strony
nadzieje umieraz ostatnia.
przeciez tyle slyszy sie o cudach ze czlowiek po 10 latach odzyskuje przytomnosc i normalnie zyje...

a wiec reasumujac
zalezy od wiary danego czlowiek
 
SBH 
srokojebca


Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 75
Skąd: Miasto
Wysłany: 2006-02-12, 02:42   

Zdecydowanie eutanazja powinna być... legalna!
 
 
łza dla cieniów
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-12, 09:48   

SBH napisał/a:
Zdecydowanie eutanazja powinna być... legalna!


legalna tak...
ale jak ja ograniczyc prawnie

to nie takie chop siup

eutanazja legalna i juz

trzeba wiele instrukcji prawny paragrafowo itp

zeby nie doszlo do tego ze zabija cie za katar...
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-02-12, 16:22   

nie popadajmy w skrajności :P
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
SBH 
srokojebca


Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 75
Skąd: Miasto
Wysłany: 2006-02-13, 01:11   

Jakoś niektóre państwa jak chcą to wprowadzają eutanazję w ciągu kilku miesięcy, coz poradzić ze u nas jest banda leni i ortodoksyjnych katolików?
 
 
Hasiek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-11, 22:08   

Każdego dnia jeden Belg umiera w wyniku eutanazji - czytamy w rządowym raporcie. Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze - w aptekach w tym kraju pojawiły się bowiem specjalne pakiety, zawierające wszystko co jest potrzebne do przeprowadzenia eutanazji w domu.

Przypadki eutanazji zdarzają się teraz o 1/3 częściej niż w 2002 roku, wtedy gdy praktyka ta została dopuszczona przez prawo. Wzrost liczby eutanazji notuje się także w Holandii. W 2003 roku było ich 1815, wok później już 1886. Są to jedynie liczby oficjalne, nieznana jest ilość zabiegów przeprowadzanych bez informowania władz.
Większość przypadków eutanazji w Belgii (80 proc.) jest przeprowadzana w części Flamandzkiej. Pakiety wprowadzone niedawno do sprzedaży mają na celu umożliwić lekarzom dokonywanie eutanazji w warunkach domowych. W samej Belgii pojawiły się już jednak głosy, że ułatwianie wspomagania śmierci oraz planowane zmiany w prawie rozszerzające możliwość dokonania eutanazji na cierpiące niemowlęta, osoby z poważnymi zaburzeniami psychicznymi czy starców cierpiących na demencję, mogą doprowadzić do wymknięcia się pratktyki spod jakijkolwiek kontroli. Niektórzy Belgowie wprost wskazują, że włądzom chodzi o obniżenie kosztów opieki nad osobami starymi czy nieuleczalnie chorymi.

(taki ciekawy artykulik z neta :)
 
Groovy 
srokojebca



Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 83
Skąd: Lublin, Polska B
Wysłany: 2006-12-22, 03:27   

To jest moje osobiste zdanie:
1. Jeśli osoba bardzo cierpi i prosi drugą o to, żeby ją zabiła, to dla mnie nie jest eutanazja, tylko samobójstwo.
2. Jeśli chodzi o odłączanie ludzi w śpiączce czy "warzywek" to chyba nie powinno się tego robić. Są przypadki budzenia się ludzi po 10 i więcej latach śpiączki. Cuda się zdarzają...

Ale to trudna sprawa...
_________________
http://www.last.fm/user/studencik/
 
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-12-22, 15:19   

Temat ostatnio stał się bardziej aktualny ze względu na Włocha Piergiorgio Welby, który poprosił prezydenta Włoch o pozwolenie na odłączenie aparatury, która podtrzymywała go przy życiu. Nie uzyskał takiego pozwolenia, ale mimo to w nocy, ze środy na czwartek aparatura podtrzymująca życie Welby'ego została odłączona przez jego lekarza.
Kościół w tej sprawie zajął moim zdaniem słuszne stanowisko. Stwierdził mianowicie że eutanazja sama w sobie jest morderstwem, jednak jeśli stan chorego jest na tyle krytyczny, że to maszyny wykonują czynności życiowe zamiast właściwych organów, podtrzymując tym samym sztucznie i w strasznej agonii chorego przy życiu, to staje się to tzw. terapią uporczywą i maszyny można wyłączyć, jeśli tak chce chory.

Piergiorgio Welby, niech spoczywa w pokoju [*]
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2006-12-22, 17:17   

terapia uporczywa, czyli sztuczne wydłużanie życia chorego, nie jest wg kościoła czymś dobrym. wręcz przeciwnie. miałem o tym na religii :P
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
Niegłupi Jaś 
Motherfucker



Dołączyła: 29 Mar 2006
Posty: 3678
Skąd: Moja Jaskinia
Wysłany: 2006-12-22, 17:32   

Zbir napisał/a:
terapia uporczywa, czyli sztuczne wydłużanie życia chorego, nie jest wg kościoła czymś dobrym. wręcz przeciwnie. miałem o tym na religii :P


To właśnie napisałem :P
_________________
"How could this go so very wrong
that I must depend on darkness
would anyone follow me further down
How could this go so very far
that I need someone to say
what is wrong
not with the world but me..."
 
Zbir 
Motherfucker
stuntman Mike



Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 2062
Skąd: death proof car
Wysłany: 2006-12-22, 17:37   

Niegłupi Jaś napisał/a:
Zbir napisał/a:
terapia uporczywa, czyli sztuczne wydłużanie życia chorego, nie jest wg kościoła czymś dobrym. wręcz przeciwnie. miałem o tym na religii :P


To właśnie napisałem :P


wiem :mrgreen: umacniam tylko słuszność Twojej wypowiedzi :P
_________________
http://www.last.fm/user/kiszaj
 
xyz 
srokojebca



Wiek: 36
Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 101
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-01-03, 04:03   

A pomyslał z was ktoś kiedyś co byście sami zrobili w takiej sytuacji? I na miejscu chorego i na miejscu krewnego/najbliższej rodziny? Czy chcielibyście, żeby ktoś za was decydował? Czy odważylibyście sie poprosic o odłączenie od aparatury? i w końcu czy na miejscu członka rodziny wyrazilibyście zgode na taki zabieg?
_________________
http://www.lastfm.pl/user/inv3cted/
MetalCore ftw! \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone