Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim.
Autor Wiadomość
dexter xs 
jebak leśny
kurwa mrok



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 238
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-21, 13:51   Zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim.

Ja uważam ze kompletnie nie! ja gdy miałęm 14 ,15 lat czy wogóle jak byłem nieletni , a niebyło wtedy takiego zakazu itak byłęm pytany o dowód w większości sklepów , i jak niedostaęłm piwa w jednym to sie sżło do jakeigoś menela,pijaka i on szedł i kupował bez żadnego ale! więc pytam jaki jest sens tego zakazu ? może niby dzieciak po odmowie spzredawcy zrezygnuje i pójdzie grzecznie do domu sie uczyć? nie! pójdzie do innego sklepu albo zrobi tak jak wszyscy czyli wariant z pijakiem stojącym w pojedynczym lub mnogim egzemplarzu gdzieś w okolicach sklepu . Przecież taki zakaz i odmowa sprzedawcy tylko jeszcze bardziej determinuje (zakazany owoc) więc ja sie pytam o co chodzi w tej całej kampani ? bo dla mnie jest ona kompletnie pozbawiona sensu ,jedyne czego sie można w tym wszystkim dopatrzeć to jakieś pseudogórnolotne moralizowanie , i że niby aktorzy, piosenkarki, artysci itp. oraz państwo robi coś w tym kierunku a jest to przecież złudne .

Pytanie moje brzmi po :
1) Jakie jest wasze zdanie na temat tego zakazu.
2) I czy jeśli jesteście zdania ze jest on niepotrzebny , to co w takim razie proponowalibyście innego?

Bo ja np. gdybym miał jakieś możliwości zdjąbym reklamy alkoholu w tv gdzie wszyscy mają uśmiechnięte gęby i radośnie podskakują i o dziwo zachowują sie jakby pili soczek a przecież przechylają szklanke z browarem i to już pewnie nie pierwszą skoro mają te swoje głupowate uśmieszki , i do tego jeszcze jakiś zajebiscie polecający owy produkt morał . np. Tatra -"pij tatre to będziesz mógł spokojnie stanąć na środku drogi po której zachwile będą galopowały konie bo one Cie ominą bo pijesz tatre! piwo! wiec jestes męski i mocny" dla mnie jest to poprostu parodia i tak sie walczy z alkoholizmem w naszym kraju? ... takze zdjąć reklamy alkoholu , wstawić zamiast tego wstawki ostrzegające czyli np. "wchodzi do sklepu porządny facet w wykrochmalonym garniturze i kupuje 10 browarów jest uśmiechnięty , czysty schludny jednym słowem porządny facet ,wiec wychodzi z tego sklepu potem kamera pokazuje ujęcia jak kolejno wypija wszytkie 10 butelek tudzież puszek i wstaje z ławki poczym kamera daje zbliżenie jego twarzy i co widać ? widać mętne oczy rozbiegane zamglone uślinioną gębe, opluty krawat i wyraz twarzy mówiący ..to ja menel, pijak patrzcie pijcie a będziecie tak wyglądać następnie potyka sie o krawężnik i chlup do kałuży ..idzie do domu cały ujebany powoli trzeżwieje i jest już w stanie zauważyć że jest "brudny" mówi wtedy i tu pierwsza kwestja i ostatnia zarazem "kchuude jah o jehssuufo fe ftalo? " i dochodzi do wniosku że musi kupić sobie jeszcze browarów bo niedoprowadzi sie do łądu na kacu ! czyli wątek o postępującym alkoholiżmie czyli ze pijemy bo mamy problem! . i to tyle co do tego przykładu , .. myśle że takie sceny mogłyby odziaływać w lepszym stopniu niż ten cały burdel że najpierw rekalma z rodzaju "zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim" a potem jakiś "proszek" a ponim co ?? "uśmiechnięte gęby , przy radosnym spotkaniu oczywiście niemogącym mieć miejsca bez alkoholu wiec pędż do sklepu" jednym słowem chora sytuacja . Kto wogóle o tym wszystkim decyduje niby ludzie po studiach , po uniwersytetach ? gdzie Ci wszyscy psychologowie ? bo są potrzebni na miejsce speców od pieprzonej reklamy.
 
 
Melvin
pyta leśna


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 4
Wysłany: 2006-08-21, 14:35   

no większego sensu to nie ma, bo jak komuś będzie zależeć to weźmie straszego kolegę i on mu już wszystko kupi. i faktycznie - jak nie w tym sklepie, to w tamtym. a jak małolat wygląda "groźnie" lub "starzej" to i tak sprzedawca żadnych pytań nie zadaje...
_________________
"Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mowisz."
 
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-08-22, 08:38   

no oki oki ... niby to nie ma sensu bo mnie też szczyle proszą żeby im kupić .. a żeby nie być chamem to im kupiłem bo jak byłem w ich wieku robiłem podobnie... co do reklam piwa to się zgadza ... tylko jak wiadomo piwo nie jest zaliczane chyba do alkoholi dlatego można je ze spokojem reklamować i tak długo jak się nie zmienią przepisy to takie reklamy będą...
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2006-08-22, 09:29   

Jeśli chodzi o reklamy to ja bym proponał zdjąć wszystkie bez wyjątku, nie tylko piwa. Zreszta to nie państwo powinno dbać o to, żeby czternastolatek nie mógł kupić piwa w sklepie, tylko rodzice dzieciaka. Prawa jest jednak taka, że rodzice nie potrafią zabronić niczego swoim pociechom, bo panuje moda na "bezstresowe wychowanie".
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Melvin
pyta leśna


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 4
Wysłany: 2006-08-23, 15:20   

no ale taki zakaz daje przynajmniej tyle że dzieciaki boją się wejść do pierwszego lepszego sklepu aby kupić alkohol czy papierosy
_________________
"Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mowisz."
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-08-23, 16:59   

Jak zwykle w Polsce źle zdiagnozowano problem. Niepotrzebnie kolejne władze mitologizują alkohol. Zakazy reklam, zakaz publicznego spożywania (kompletnie nieprzestrzegany) itd. powodują tylko reakcję odwrotną do zamierzonej bo owoc zakazany smakuje najlepiej. Powinna moim zdaniem rudzyć kampania uświadamiająca młodym 12- 13 latkom, że alkohol to tylko dodatek do rozrywki a nie rozrywka. Alkohol nie jest wartością samą w sobie. Ale patrząc na poziom na jakim wprowadzono wychowanie seksualne i tego kto nami rządzi wolałbym nie widzieć tej kampanii.
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Gość w kość
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-23, 17:01   

Dokładnie! Im szybciej młody człowieczyna zobaczy, że alkohol jest dla ludzi i to nic strasznego byle by stosowane z umiarem tym lepiej. Myślę, że do tego po prostu trzeba dorosnąć.
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-08-23, 18:44   

Najstarszy człowiek świata ma 115 lat. Przez 76 palił. Tyle w temacie szkodliwości palenia. Wszystko zależy od organizmu.
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-08-23, 18:48   

Wątpię. Palenie od dawna wychodziło z mody i drożało więc tym tłumaczyć raczej trzeba spadek ilości palaczy. A akcyzę na alkohol i tak mamy największą w Europie bodaj.

Ale rząd wie lepiej 8)
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
dexter xs 
jebak leśny
kurwa mrok



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 238
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-23, 22:36   

Gdzieśtam za granicą zamaist ostrzeżeń pisemnych na paczkach papierosów zaczęto już dawno dawać zdjęcia jakiś zgniłych zębów spruchniałych płuc i takei tam obleśne bzdety i dlatego zaraz potem wymyślono specjalne opakowania na papierosy kupujesz paczke papierosów wyrzucasz paczke z brzydkim obrazkiem i wsadzasz papierosy do tej specjalnej paczki... co do pijących 13 latków..najmłodszy rekordzista miał we krwi 2,6 promila alkoholu ma 7 lat teraz ale w czasie bicia rekordu miał 6 podobno okazało sie z egdy był niemowlakiem ,i sie pzreziębił to matka nacierała mu nadgarstki spirytusem żby rozgrzać go ,i on jak podrusł sięgnął do barku posmakował butelczyny i skojarzył smak z nadgarstka i stąd mu posmakowało bo było "znajome" . .. taki morał. tej opowiastki. jak dla mnie dość oryginalna historia .
 
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2006-08-24, 09:42   

dexter xs napisał/a:
sie pzreziębił to matka nacierała mu nadgarstki spirytusem żby rozgrzać go.


Moja mądra cioteczka robiła synowi tak samo, jeno po całości, nie tylko po nadgarstkach. Ludowa medycyna najlepsza na świecie! :)

A co do napisów - kiedy Pazura w keczy przedstawiał sytuację, że facet podchodzi do kiosku i prosi o paczkę fajek. Bierzę ją do reki czyta: "palenie powoduje impotencję" i mówi:
-Jezus Maria, pani mi da te z rakiem!
Może to z impotencją byłoby słuszne :)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Beast
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-25, 21:26   

jako ze mam 16 lat to znam problem a właściwie to nie znam, bo faktycznie jest tak jak mowicie. Jak nie w tym sklepie to w innym lub prosi sie kolesia spod sklepu. Taki zakaz dziala tylko moze jak sie idzie 1 raz kupic. Troche Strachu ze ktos cie zobaczy itd. w sumie to ja to mam gdzies czy ktos mnie widzi czy nie, kazdy w rodzinie i tak wie ze ja potrafie obchodzic sie z % jak czlowiek i nawet jak wypije duzo to nadrabiam mocna głowka. Jak juz tu ktos slusznie zauwazyl wszystko jest dla ludzi. A co do Papierosow powinni wypuscic na rynek takie z cyjankiem, na nich by pewnie pisalo "minister zdrowia ostrzega poraz ostatni" :D
 
Frost 
krowojebca


Wiek: 113
Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 658
Wysłany: 2006-08-26, 17:38   

Czasem tak bywa, ze niektórzy pełnoletni powinni mieć zakaz sprzedaży :)
Nie martwcie sie, wkrótce prohibicja w kaczogrodzie nastanie :)
Uczcie się już jak pędzić bimberek :)
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2006-08-26, 19:51   

granica dojżałościu osiemnastu lat jest bardzo symboliczna. Alkoho jest dla ludzi, nie wazne w jakim wieku. Liczy sie raczej wiek intelektualny i świadomoścć, że wszystko może być szkodliwe i niebezpieczne w duzych ilościach.
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
dexter xs 
jebak leśny
kurwa mrok



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 238
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-26, 19:58   

Lub w małych! mój kumpel dawno,dawno temu upił sie połową Coolera (taki browar owocowy już chyba go niema..) i spał przy ognisku na jakimś linoleum ze śmietnika .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone