Forum metalowe Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 
 Ogłoszenie 
ZAPRASZAM DO REGULAMINU NOWYCH FORUMOWICZóW

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Zephyr
2006-10-21, 09:25
Metal czy...?
Autor Wiadomość
Amonman
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-28, 19:53   Metal czy...?

To jest mój pierwszy temat i prosze o opinie i odpowiedź.

Pytanie jest dość ciekawe... Zastanów się czemu słuchasz muzyki "metalowej" a nie naprzykład techno czy hip-hip ( czy jak to tam się nazywa). Jesli wiesz to prosiłbymbym o podzielenie się z tym z innymi forumowiczami...
 
progger 
Motherfucker



Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 1477
Skąd: Ladeshut/Breslau
Wysłany: 2006-08-28, 20:02   

Od dzieciństwa szlalłem na punkcie brzmienia gitary, podobało mi się dużo bardziej niż bit. A o tym że teraz słucham ciężkiej muzy mogło zadecydować również to że w mojej szkole bardzo dużo osób było z kręgu metalowo-rockowym. Z tym że ja teraz słucham rzeczy których oni będą za kilka lat ;)
_________________
http://www.last.fm/user/tomash33/ <- Przyznaj ze nie masz tak dobrego gustu Gość 8)
 
 
Rattlehead 
srokojebca


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 55
Skąd: Krk
Wysłany: 2007-01-06, 08:56   

czy to prowokacja? jeśli nie, to LOL!

żeby być mistrzem grania w bierki, trzeba mieć talent i dużo ćwiczyć. bierki to sport elitarny, nie to co granie w chińczyka czy makao.


przecież banalna melodia i debilny tekst to niemal domena większości heavy metalu :)
 
Ed The Dead 
jeżojebca
A Stupid Dream



Wiek: 34
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1244
Skąd: Idioglossia
Wysłany: 2006-08-28, 20:45   

Geny i naprowadzanie chyba. Moj Tatuś był i wciaz jest maniakiem rocka progresywnego oraz wszelkich ciekawych form rocka i metalu, wiec w odpowiednim momencie pokierował moją muzyczną edukację w rejony wielu odmian rocka ambitniejszego. Jemu zawdzieczam miłość do tej muzy wogle...
_________________
In the dream dusk
We walked beside the lake
We watched the sky move sideways
And heard the evening break
 
 
Valdi Moder
srokojebca



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 57
Wysłany: 2007-01-06, 08:57   

Rattlehead napisał/a:
banalna melodia i debilny tekst to niemal domena większości heavy metalu :)


czy to prowokacja? jeśli nie, to LOL!
_________________
Ride like the wind
Fight proud, my son
You're the defender
God has sent
 
Rattlehead 
srokojebca


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 55
Skąd: Krk
Wysłany: 2007-01-06, 09:07   

"Hearts On Fire, Hearts On Fire
Burning, burning with desire"

" Heavy metal, heavy metal
Heavy metal is the best
Heavy metal, heavy metal
Heavy metal - fuck the rest! "


heh, zaraz ktoś się do Manowara przypieprzy pewnie:)

żeby nie było: ja kocham banalne melodie Running Wild, Grave Diggera etc..
ale po cholerę się na siłę dowartościowywać, jaki to heavy metal elitarny...
 
Synthesis 
pyta leśna


Wiek: 35
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 3
Skąd: Łęczna
Wysłany: 2006-08-28, 22:25   

kilka lat temu kumpel przyniosl plytki z teledyskami :), i tak to sie zaczelo, spodobaly mi sie , chyba to mialem we krwi :D A od innej muzyki to mnie odrzuca i nie wyobrazam sobie zycia ebz muzyki metalowej
 
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-01-06, 10:49   

Ani elitarny ani marginalny. Wśród metali jest kolosalna ilość debili którzy w muzyce poszukują tlko rozpierdolu i hałasu. Odpowiednikiem muzyki klasycznej (o ile gadanie o czyms takim ma sens) bardziej jest dla mnie jazz.

A Malmsteen? Będą go raczej wymieniać w kategorii najmniej zróżnicowanie grający gitarzysta ;)

A tak wogóle to przerabialiśmy to kilkanaście razy jak wpasali na to forum 14 latkowie dowartościowujący się słuchaniem metalu :roll:
_________________
Last.fm
 
 
LadySatan 
Administrator
Ekscelencja


Wiek: 37
Dołączyła: 13 Paź 2005
Posty: 3920
Skąd: NorthHell
Wysłany: 2006-08-28, 22:28   

jakos ten typ muzyki przypadl mi najbardziej do gustu, sprawie ze czuje, porusza mnie... uwielbiam te specyficzna energie (agresje), ktorą zawiera w sobie death / black.. i ta moja słabosc do perkusji (perkusistow zreszta tez)
_________________
Serve in Heaven or rule in Hell

http://www.lastfm.pl/user/LadySatan/
 
 
Valdi Moder
srokojebca



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 57
Wysłany: 2007-01-06, 11:02   

tomash napisał/a:
Ani elitarny ani marginalny.

Nie zgodzę się.
To by znaczyło że metal jest nijaki - a wiadomo że jest JAKIŚ!

tomash napisał/a:
Wśród metali jest kolosalna ilość debili którzy w muzyce poszukują tlko rozpierdolu i hałasu.

Hmmm - tylko że te "prawdziwki" szybko wymiękają. Dla mnie prawdziwy metal to taki ktoś, kto słucha już tej muzyki długo - minimum 3 lata. Taki ktos jest już dojrzałym słuchaczem i wie czego chce.

tomash napisał/a:
Odpowiednikiem muzyki klasycznej (o ile gadanie o czyms takim ma sens) bardziej jest dla mnie jazz.

LOL - mówisz tak bo słuchanie jazzu jest teraz po prostu trendy.
Każdy goguś w garniturku kupuje płyty z jazzem. Nie słucha ich bo za cholerę nie rozumie o czym jest ta muza, ale jak przyjdą znajomi z dumą pokazuje swoją kolekcję. A koledzy udając że też się na tym znają kiwają z uznaniem głowami.

tomash napisał/a:
A Malmsteen? Będą go raczej wymieniać w kategorii najmniej zróżnicowanie grający gitarzysta ;)

A może to po prostu świadczy o tym że wypracował swój styl i konsekwentnie się go trzyma. Popatrz np na Skawińskiego, Borysewicza - to takie muzyczne prostytutki. Goście są nieziemscy technicznie ale jako muzycy są NIKIM!

tomash napisał/a:
A tak wogóle to przerabialiśmy to kilkanaście razy

Wybacz że nie było mnie wtedy na forum
Mogłeś dać znać :P
_________________
Ride like the wind
Fight proud, my son
You're the defender
God has sent
 
Zephyr 
Administrator

Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 1582
Wysłany: 2006-08-28, 22:58   

Zawsze lubiłem dźwięk gitary i tak jakoś od dzieciństwa mnie on prześladował... a innej muzy też mogę posłuchać ... elektronika nie jest zła nawet jeśli czasem brzmi jak typowe techno ... jedynie hip-hopu nie strawie nigdy..
 
tomash 
Motherfucker



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 2671
Wysłany: 2007-01-06, 11:08   

Jeżeli myślisz że po 3 latach sluchania metalu możesz powiedziec o sobie znawca to się grubo mylisz... Ja słucham metalu ponad 7 lat i cały czas odkrywam nowe rzeczy któych wcześniej nie dostrzegałem. I zdziwiłbyś się jak długo takie palanty potrafią słuchać metalu. Jazz zawsze był modny i snobistyczny więc argument o kant dupy rozbić. swoją drogą dzięki że uświadomiłeś mi że nie rozumiałem czego słucham. :P Tajemnica tkwi nie w brzmieniu tylko w rytmice, melodyce itd. NIe będę Cię zanudzał.

O tak! Tu się zgodzę trzyma się go tak konsekswentnie że pewnie na samą myśl o zrobieniu czegoś nowego w swojej muzyce szczy w gacie :P I nagrywa nastęopny taki sam album 8)
_________________
Last.fm
 
 
Raziel 
Administrator
Lou Cyphre


Wiek: 39
Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 813
Skąd: Outland
Wysłany: 2006-08-28, 23:17   

ojciec mi wpoił Black Sabbath, Deep Purple, Ac/Dc, Pink Floyd a później samo poszło :)
_________________
Than-thou-could-be-messenger of God
 
 
Valdi Moder
srokojebca



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 57
Wysłany: 2007-01-06, 11:16   

tomash napisał/a:
Jeżeli myślisz że po 3 latach sluchania metalu możesz powiedziec o sobie znawca to się grubo mylisz...

Znajdź mi post w którym nazwałem się znawcą - bo nie przypominam sobie żebym coś takiego napisał.
Poza tym też słucham metalu dłużej niż 3 lata :)
_________________
Ride like the wind
Fight proud, my son
You're the defender
God has sent
 
Ceandric 
Motherfucker
tzw. metalowiec



Wiek: 36
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 2267
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2006-08-29, 09:57   

Miaem tak samo jak Raziel, tylko trochę w innym składzie - Pnk Floyd, Queen, Led Zeppelin, trochę Marillionu. Od tego zaczęła się moja przygoda z muzyką w ogóle. A metalu zacząłem słuchać sam z siebie, w moim otoczeniu nie ma nikogo, kto słuchałby takiej muzyki jak ja, już prędzej jakaś marna alternatywa albo linkin park i inne w tym guście. No ale poza tym słucham jeszcze rocka i nieco bluesa :)
_________________
\m/

"Naród jest wspaniały, tylko ludzie chuje" - Józef Piłsudski

mod=master of disaster

http://www.lastfm.pl/user/Mikhael1504/

www.polski-bux.pl/?r=mikhael1504 <- ty troszkę zarobisz i ja troszkę zarobię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Wolne domeny internetowe | Szkolny mundurek - ankieta |

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone